Cvičení na balóně v těhotenství. Je to v pořádku?

many
9. led 2008

holky,zadávám tohle téma,aby jste sem mohly přispět nějakýma rada,jestli je dobrý cvičit na něm v těhu nebo ne 😉 já četla,že to je dobrý i pak to prý dělá po porodě dobře miminku,když s ním skáčete,mám i nějaké cviky pro těhotně,ale jsou i názory,že to prý není dobrý 😒 tak jestli něco víte,tak napište,díky 😀 😀 😀

valeriem
9. led 2008

many: ahojky, já na baloně cvičím, teda přímo na něm asi neskáče, ale ráda si na tom cvičím na posílení svalů pánevního dna a tak, cvičím podle DVD a i na cvičení pro těhotné, kam chodím, cvičíme na balóně 😉

many
autor
9. led 2008

super 😉

many
autor
9. led 2008

Cvičení na balonech

Fit ball neboli cvičení na balonech je velmi příjemné a uspokojí i náročnější sportovkyně. Balon skvěle tlumí jakýkoli náraz, pomáhá nadlehčit právě neprocvičované části těla a posiluje i drobné svaly, které nejsou běžně zaměstnány. Udržuje a prohlubuje kondici budoucí maminky.

článek,který jsem našla 😉

martinka79
9. led 2008

Ahojky já na baloně cvičila už před těhotenstvíma teď si na něm spíše ulevuji když mne bolí záda. 🙂 Je to moc příjemné, ale buud muset asi posilovat svalů pánevního dna, jelikož jako druhé těhu mi 🙂 to dává zabrat.

meni
9. led 2008

ahoj many 😉 , taky si myslím, že cvičení na baloně je OK, máme tu lekce cvičení na balonech přímo pro těhotné 🙂

zuzik03
9. led 2008

Podle mě je jakékoliv cvičení uzpůsobené pro těhotné dobré, záleží samozřejmě, jak se každý cítí, ale pohyb je důležitý vždycky. Chce to se nepřepínat a naslouchat tělu, třeba na gravid jogu nedám dopustit 🙂 ale cvičení na balonu je určitě dobré, uvolníš si páteř, dítě pohoupeš... jo a skákání už s narozeným kojencem na balonu, to je k nezaplacení, u několika kamarádek je to to jediné, co prcky uklidní a uspí 😉

pavlina05
9. led 2008

Ahoj many a ostatní 😎
Ty čiperko jedna, ty jsi snad všude!!!

Já jsem byla včera na prvním cvičení pro těhotné a cvičily jsme i na balónech.
Určitě je to prospěšné.
Teda přímo jsme neskákaly, ale kroužily a zatínaly pánevní dno.
Každopádně je to výborné pro posílení p. dna a na bederní páteř 😀

mkr
9. led 2008

ahoj, tak já židli vyměnila za balón a záda už mě nebolí, určitě bych doporučila si ho pořídit domů, třeba jen na to sezení

marfuska01
9. led 2008

Many co chodím na cvičení pro těhotné tak tam prvních 20 minut cvičíme na balonech a i skáčeme. Cvičím si tak i doma, protože mě hodně bolí bedra a super to pomáhá!
Samozřejmě záleží na tom jak skáčeš, ale do 35tt nebo do 36tt je to povolené, potom už to může vyvolat porod.. 🙂

many
autor
9. led 2008

no tak to je super 😉 aspoň vím,že můžu skákat jak střelená 😀 😀 😀

mirtur
9. led 2008

Ahoj holky , na baloně je skvělé cvičit i v těhotenství jen ty cviky jsou krapet omezené kvůli pádům , ale jak se říká všeho s mírou 🙂 , uvolní páteř a pánev což je důležitá příprava pro porod a v první a druhé době porodní pomáhá miminku i mamince lépe ,se uvolní pánev , jaké cviky tak to je stěží popsat - mírné pohupování , kroužení a dělání osmiček , já v první době porodní na něm hopsala a kroužila ja pominutá - výborná věc 😀

many
autor
10. led 2008

dobré ráno holky 🙂
mirtur - já už teď po ránu taky kroužím,nemohla jsem spát a boleli mě záda,teď už je mi líp jak se vlním 😀 je to fakt skvělý 😀

many
autor
15. led 2008

hop hop hopi hop 😀

andilek
26. led 2008

holky, klidně cvičte, já si ho pořídila taky a pár sviků jsem občas na něm provedla, opravdu to uvolní záda, jen varuji před jednou věcí, nehopsejte na něm jak střelený, kámoška na něm skákala (opravdu skákala, necvičila) celé těhu a teď skáče i se svým 2,5 měsíčním chlapečkem, nikde jinde ho totiž neuklidní 😒 😉
takže všeho s mírou 😉

many
autor
2. únor 2008

andílek - díky za radu 😉 😀 😀 😀 😀

andreahrbacova
9. říj 2008

ahojky,chci se zeptat,máte doma balon a cvičíte.Já si chci koupit nějakou knížku se cvičením a zkusit to.To by nemělo nijak uškodit,ne?

lestep
11. říj 2008

já na míši většinou sedím, když žehlím. Mám tak uzpůsobený žehlící stůl, který mě udělal manžel. Nemělo by to nějak uškodit, jen se tak pohupovat.. 🙂

andreahrbacova
11. říj 2008

tak to máš lestep super,já žehlím nastojáka

zipik
11. říj 2008

Ahojky Andreo, já jsem na baloně cvičila občas před těhu, hlavně když mě bolely záda a teď jsem začala cvičit podle DVD Hanky Kynychové Aktivní těhotenství s Betynkou a je to fajn, když tak se koukni na:

http://www.hejbejse.cz/DVD-Tehotenstvi-s-betynkou/

a pak jsem četla knížku od B. Čermákové K porodu bez obav a tam je popsané taky cvičení na míči přímo pro těhulky 😉 a na tu se můžeš kouknout na

http://vetrnik.unas.cz/k_porodu.html

andreahrbacova
11. říj 2008

zipiku díky moc,no nejdříve si ten balon budu muset pořídit 😀

zipik
11. říj 2008

Pak ještě hodně doporučují plavání, ale pokud není soukromý bazén, tak doporučuji napuštěné tampóny proti infekci 😉

evinka
11. říj 2008

Včera vyšlo DVD s Davidem Hufem - cvičení i pro těhotné a většina cviků je s míčem. Prodávají to v trafikách

campi
11. říj 2008

Andreo: balon si urcite uzijes. Ja na nem sedim obcas u PC nebo televize, protahuju se na nem. Zakladni zkusenosti jsem teda ziskala v tehotenskem kurzu - nektere cviky bych se jinak bala provadet, nechtela jsem zatezovat spodek, ale treba podsazovani panve, osmicky apod. je vylozene fajn i pro tehule.

A balon jsem ziskala kuriozne. Manzel rika: nic nekupuj, poptame se, tuhle vec maji lidi hodne doma a necvici na tom. A hned se ozval muj tata, ze si mic poridil do kancelare, ale ma ho v koute, tak ze mi ho prenecha 😵

dagina
11. říj 2008

ahoj holky, nám na před porodních kurzech cvičení na balonu rozhodně nedoporučili, alespoň tedy ne do 36tt, samozř. kvůli předčasnému porodu. Jinak plavání pro těhu je super, chodím téměř od začátku a fakt dobrý.

andreahrbacova
11. říj 2008

a to je tak se vším,někdo to vychvaluje,nkdo to vůbec nedoporučuje,a člověk si má pak vybrat ☹

zipik
12. říj 2008

Andry: myslím si, že nic se v těhotenství nemá přehánět, takže i když budeš cvičit a bude ti to vyhovovat, tak si myslím, že není problém, jde o to, že zrovna při cvičení na tom DVD co jsem psala, není žádné skákaní, jen se na baloně houpeš a nohama děláš kroky z aerobiku, balon si můžeš držet a pak když to zvádáš, tak přidáváš ruce. Podle mě, když je to cvičení vyloženě dělané pro těhotné, tak předčasný porod nehrozí 😉

andreahrbacova
12. říj 2008

ahoj zizpik,díky za radu
však jsme s přítelem si říkali,že se příští týden půjdeme podívat do knihkupectví na nějaké ty knížky.

campi
13. říj 2008

dagi: to jsou teda informace ☹ . A to se na balonu nesmi delat nic? Ja teda jenom hejbu panvi a delam protahovaci veci, to se mi zda šetrný..

ankili
26. říj 2008

ahoj, holky když se zajímáte o cvičení na míči pro těhulky, nenarazily jste na nějakou literaturu o cvičení na míči pro miminka? do kurzu budeme chodit až po novém roce a chtěla bych už začít cvičit doma dřív. díky 🙂

já v těhu na míče chodila a myslím že to nemělo žádný negativní efekt, naopak, a cvičili jsme i v předporodním kurzu 😉

artepeli
30. říj 2008

ahoj holky, chodite cvicit nekam ven? ja se jen tak protahuju doma a radsi bych chodila aspon na hodinku tydne nekam poradne se procvicit, aspon trochu si zaposilovat a taky trosku mezi lidi 😉 byla jsem zvykla na body styling, pres leto to zachranovalo kolo, ale ten mi zbyl jenom bazen. Nemate nejake tipy na prijemne mensi cviceni v centru prahy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru