Dnes // na těhotenském testu, mám letět na dovolenou?

alpinka1
8. čer 2013

Ahoj, prosím o radu. Dnes jsem po dlouhém snažení našla na testu //, v pondělí ale máme odlétat na dovolenou do Tuniska. Nevím co mám dělat, jestli odletět nebo nechat propadnout...

monasek84
8. čer 2013

@alpinka1 ahoj, ja nasla // ve stredu a v pondeli jsem odlitala na tyden do Spanelska.... jediny co, tak jsem na letisti rekla, ze jsem tehotna, jestli by mi udelali rucni prohlidku, abych nemusela prochazet takovym tim scanerem, vyhoveli mi bez jakychkoliv papiru. Let v pohode a pak taky vse v pohode... oba s pritelem jsme v tomto pripade zastavali nazor, ze jestli se ma udrzet, tak se udrzi a naopak, jestli ma odejit, tak odejde i bez toho (a to jsme se na mimi cekali skoro 5 let, takze bylo opravdu vysnene).

dreana
8. čer 2013

@alpinka1 Ahoj, ja osobně bych nechala propadnout. Sama sem byla v Egyptě a to jak sem tam trpěla jako pes bych nikomu nepřála. Skončila sem v nemocnici a to byl masakr. ZA to to nestojí. Za mě bych to určitě neriskovala. Tunis je na tom stejně jako Egypt.

petaov
8. čer 2013

Já bych letěla. Souhlasím s @monasek84, že jestli se má udržet, tak se udrží. Neprocházet tím scanerem, to je dobrý nápad 😉 Jen si dávej pozor na jídlo. Nejez v tom vedru nějaké saláty s majonézou apod. věci. Používej vysoký faktor a bříško moc sluníčku nevystavuj (jestli se moc bojíš, můžeš mít přes něj bílou plínku). Ještě se nemá moc skákat do vln a na dlouho se potápět atd. No, já jsem byla v Bulharsku a na pár dní v Turecku asi mezi 6.-8. týdnem. Ještě jsem to nevěděla, takže jsem tohle všechno porušovala, přítel mě házel do vln, potápěla jsem se, na přímém slunci jsem byla pořád, jedla jsem všechno možné i pila pivo... 🙂 Kluk je úplně zdravý. Řekla bych, že je to hodně v hlavě, kdybych to věděla, taky bych se bála jet, ale takhle jsem to vůbec neřešila a miminko se udrželo samo. Tím, že budeš sedět doma si tu jistotu nezajistíš. Hodně štěstí, ať se miminku daří 🙂

duracell79
8. čer 2013

Ahoja, já bych tedy neletěla... Nejela jsem ani na Moravu, jakože služební cestu. Prostě jsem nechtěla měnit prostředí a stresovat se. Ale as je to na každém... Každopádně přeji hodně štěstí 🙂

katule01
8. čer 2013

Já bych určitě letěla.... souhlas s @petaov Já se dozvěděla, že jsem těhotná po návratu z Tuniska... A dělala sem tam vše možné, jak píše @petaov lítala padákem, pak jezdila na matraci za člunem, docela makačka na ruce, bolelo me z toho celé tělo, jak sem se musela držet abych nevylítla... ... a měli jsme all inclusive, takže každý den alkohol, večer párty atd.... Dnes jsou malému 3 roky a je naprosto zdravý.... Takže leť a užij si to... 😉

monasek84
8. čer 2013

souhlas s @petaov a s @katule01 ... prece nebudes sedet 9 mesicu doma na zadku... neni to nemoc....

jaya
9. čer 2013

@alpinka1 Jo, normalne let. Tedka jeste nebudes mit zadne priznaky velke priznaky. Ty zacinaji az kolem 7. tydne. Takze ti nebude blbe. V podstate ani nepoznas, ze jsi tehotna. Tim lip si to muzes uzit.
Ja jsem byla na sluzebce ve 26. tydnu, letecky a bylo to jako nic. Sice bych v tomhle tydnu asi nejela do Tuniska, ale jsi fakt na zacatku. Nijak neovlivnis to tehotenstvi, jestli pojedes nebo zustanes doma. Davej si jenom pozor na vodu, co pijes, ale to bys asi delala tak jak tak. Uzij si to a nestresuj se!

ivarei
9. čer 2013

Já takhle nechala propadnout letenku do Anglie / nepojistili jsme ji. Možná jsem se bála zbytečně, ale v začátku - v prvních 12 týdnech, bych necestovala. Pak klidně ;). Určitě máte pojištěné storno zájezdu, nevrátí sice celou částku, nicméně vrací alespoň tři čtvrtiny. Stornovala bych to a přeložila na období kolem 15.-25. týdne...

ann_87
9. čer 2013

@alpinka1 Ahoj, já bych tedy neletěla. Jak sama říkáš, po dlouhém snažení - letos bych se na dovču vykašlala a jela/letěla za rok. Já měla na začátku problémy, že mi doktor doporučil být doma, ani nejezdit autem (v začátku), kvůli otřesům - udělal se mi totiž hematom. A to jsem samozřejmě nevěděla, zjistli mi to až na utz. Za mě tedy neletět, ale nakonec si to stejně musíš rozhodnout sama. Držím pěsti 😉

consti
9. čer 2013

Pokud máte dovču nějak pojištěnou a je možnost, že většinu peněz vrátí, nechala bych asi propadnout...na druhou stranu kolik ženských neví, že jsou těhotné a užijí si dovču se vším všudy a vše je v pořádku 😉 . Fakt nevím...nebo co sehnat někoho, kdo by letěl místo vás? I když na to už moc času není. Navíc Tunisko asi teda není zrovna ideální destinace, pokud se rozhodneš letět, tak na sebe budeš muset dávat velký pozor, tolik se neslunit a neblbnout v moři a hlídat si co jíš a piješ 😉 .

pedricko
9. čer 2013

Já bych taky letěla. Loni jsem byla ve 4 měsíci a letěla jsem na týden do Egypta.... neříkám, že jsem neměla obavy, to jo... Vše proběhlo v pořádku... hlídala jsem si jídlo a pití... kromě toho, že jsem tam pár dní prokadila, tak to byla moc fajn dovolená!!!!

wolfii
9. čer 2013

Klidne let ;) ja byla těhotná v Egyptě a bylo to v pohode ;) těhotenství neni nemoc, krasne si dovolenou užijte 🙂

zuza01
9. čer 2013

Já bych letěla, pak se hned tak na dovolenou nedostanete... Detektorem kovů jsem v práci procházela do 7. měsíce 2 x denně a dítě mám zdravé, to nebyl rtg, na letišti nevím... ale pokud vyhoví a prohlédnou jinak, proč ne.

helen_8
9. čer 2013

@alpinka1 My bychom rádi letěli v září a vypadá to, že jsem těhotná. To už bych ale byl v půlce. Hodně jsem si o tom četla a čerstvě na začátku to prý může být nebezpečné, protože miminko se teprve napojuje postupně na maminku. Jestli to máte pojištěné, radši bych to zrušila a posunula třeba na září. Obecně nevadí létání v těhotenství, nejsou prý žádné výzkumy, že by to mohlo způsobit potrat, ale v těch začátcích v prvním trimestru je to rizikovější kvůli vysokému tlaku. Znám holky, co létaly, ale opravdu až později. Nechci Tě strašit, ale jedna kamarádka takhle v začátcích bohužel potratila, i když ta letěla do exotiky snad deset hodin, což je opravdu dlouhý let oproti Evropě.
No a navíc nevím o nikom, kdo by v Egyptě a Tunisku neměl zažívací potíže. Hodně zdaru!

vlckulka
9. čer 2013

Rušit dovolenou mi přijde jako hloupost, vždyť těhotenství není nemoc, ačkoliv mnoho budoucích maminek si to zřejmě myslí 😀 Jen bych vše přizpůsobila novému stavu a dovolenou si užívala, na nějakou dobu to bude tvůj poslední odpočinek 😀

consti
9. čer 2013

@vlckulka nemoc to není, ale jiný stav to je a s tím jsou i spojená rizika...navíc pokud se dlouho snažili, tak chápu, že se zakladatelka tématu bojí a řeší to. My na dovču rozhodně nepoletíme ani nepojedeme a to bych taaak cestovala 😀. No holt to pár let bez moře vydržím 😎 😉 .

veruska007
9. čer 2013

Určitě leť!!! Já v těhotenství létala, byli jsme na dovolené v Tunisku... a to těhotenství dopadlo naprosto OK. Akorát si prostě budeš víc dávat pozor na vhodné potraviny a nakup si před odletem "lékárnu pro těhule" - hlavně něco proti bolesti, teplotě a průjmu, co mohou těhotné. A užij si to. Kdo ví, kdy na nějakou další dovolenou ve dvou pojedete 😵

nininka23
9. čer 2013

@consti
@helen_8 ja ani manzel jsme zazivaci potize nemeli ani v egypte ani v tunisku. Cestovani me zivi, v patek jsem se vratila z Londyna a v utery letim do Dublinu. Jedine co je jine, je ze jsem unavena...na bliti mi je, at jsem kdekoli. Jak rika
@monasek84 jestli se to ma udrzet, udrzi se to at jsi doma v posteli nebo v Tunisku.

cabalkova
9. čer 2013

Pokud nemas obtize, nespinis a podobne, tak bych klidne letela. Miminko je tak malinke, ze mu to nemůže vadit, a jak říká moje dr., když je to v poradku, udrzi se to, i když budes denne skákat na trampoline, a pokud něco v poradku nebude, tak se to neudrzi, i když budes lezet devět mesicu s nohama nahore. Koukam, ze názory jsou tu tak pul napul, nakonec si to stejne budes muset rozhodnout sama podle toho, jak se budes citit. Ja o mimi uz několikrát prisla a myslim, ze bych letela i tak, proste pokud to ma byt, tak to bude. Jiny stav samozreme vyžaduje urcite ohledy, pila bych jen balenou vodu a nejedla nic, o cem bych mela pochybnost, ale dovolenou bych si uzila, nejspis bude ve dvou na docela dlouho poslední a s miminkem v pupiku to bude o to vetsi romantika. 🙂

consti
9. čer 2013

No na druhou stranu kdyby se náhodou něco stalo (krvácení apod.), tak skončit někde v Tunisku v nemocnici... 😅 Kamarád takto skončil s nějakou infekcí v nemocnici v Egyptě a málem ho to stálo život. To už moc straším, já jen, že na začátku těhotenství se můžou, ale nemusí, vyskytnout potíže, které je třeba řešit s lékařem a v takové zemi bych se toho bála... 😅

helen_8
9. čer 2013

@nininka23 Jasně, každý to tak nemusí mít. Já rozhodně nejsem posera a normálně sportuju, jen prostě na základě všech těch informací jsem si vyvodila, že létání ano, ale hodně brzy na začátku bych já osobně radši neletěla. A to jsem opravdu z těch, které taky tvrdí, že těhotenství není nemoc a nedělám z toho žádnou vědu!
Mě na cestách vždy pomohla slivovice, byli jsme i v exotice a v zemích, kde to bylo s hygienou komplikovanější a pálenka fakt pozitivně zabrala, ale v těhotenství už to prostě nejde.

Ano, mimčo je sice malinké, ale není napojeno na matku a to může být ten problém, že už se dál nenapojí.

Myslím, že by se dotyčná maminka měla řídit hlavně svým pocitem, jak to cítí.

ducik
9. čer 2013

@alpinka1 ja bych letela, ptala jsem se na letani vyslovene dr a ona rikala, ze neni problem, ze je to jen povera, kterych koluje stovky 😉

deyana
9. čer 2013

Leť !! Máš možná na dlouhou dobu poslední možnost. Už mám něco za sebou, a prostě vím, že pokud se mimčo udržet nemá, neudrží se ani s pomocí doktorů. Ber to prostě jen jako výhodu, že to víš, a že na sebe tím pádem budeš dávat větší pozor, co se týče jídla, pití (voda z kohoutku, alkohol, káva). Takhle brzo to těhotenství ještě nějak extra neovlivníš, zatím je to sázka do loterie a až testy ukážou, jestli je vše ok. A nemyslím si, že 2-3hodinovej let to nějak ohrozí, těhule létat můžou, jen v posledním trimestru už ne. To, že jsi testla a víš to, je sice fajn, budeš na to pak hezky vzpomínat, ale vem si, že by sis to překvápko chtěla nechat až po návratu a nevěděla to.. a taky bys letěla. Ať se rozhodneš jakkoliv, přeju hezké těhulení (a případně krásnou dovču!!!!)

golla
9. čer 2013

určitě letět, kdybys neděla test, ani bys nevěděla a odletěla... ;o) Pěknou dovču!

petaov
9. čer 2013

@ivarei teď jí nemusí nic být a ten 15.-25. týden, jak uvádíš, že to má přeložit, může celý prozvracet, jako třeba já. Každý to má jinak. Je to hodně v hlavě, jestli to bude řešit a bát se, tak jí z toho může být i špatně. Já jsem to nevěděla až do 9. týdne a nebylo mi vůbec nic. Vedra budou i v ČR a u moře se lépe zvládají. Co dělají maminky, které v těch exotických krajích žijí? Jak říkají holky, těhotenství není nemoc, takže nemusí rušit plánovanou dovolenou, asi to tak mělo být...

ckei
9. čer 2013

@alpinka1 já to tak měla v roce 2011, v polovině srpna jsem zjistila, že jsem těhotná, na začátku září jsem letěla na dovolenou a bohužel přímo na dovolené (Řecko) potratila....ale jestli se má mimi udržet, udrží se i tak, jestli ne, tak ne. Akorát je to pak nepříjemnost v zahraničí, když se to má zdravotně řešit...

lukynka1
9. čer 2013

@helen_8 Já je neměla..:D asi jsem výjimka, ale @alpinka1 klidně jeď, taky jsem nad tím hodně přemýšlela, ale je fakt, že jestli se mimi má udržet, tak se udrží a navíc psychická pohoda ti určitě jenom a jenom prospěje..🙂 My se chystáme do Dominikány v září a taky už klidně můžu být těhotná, teď to sice nevyšlo ,ale kdo ví...Možná bych si to pak rozmyslela a vybrala něco blíž, ale rozhodně bych to nerušila všechno...🙂

ivarei
9. čer 2013

@petaov Zakladatelka otázky se zeptala, odpověděla jsem, jak bych to udělala já. Rozhodně nevidím důvod o tom dál diskutovat. Nic proti exotickým zemím nemám (nikde jsem to nenapsala), cestujeme tam s dětmi několikrát do roka. Na začátku těhotenství prostě i některé letecké společnosti kvůli velkým tlakovým rozdílům a riziku potratu v prvních týdnech nedoporučují, na konci těhotenství se létat taky nesmí... proto je ten střed ideální.

romantika
9. čer 2013

no asi sama tušíte jak se citite, plati vse co tu pisi, na vas je kdyby to nedopadlo, jestli si to nejak budete vycitat. Každý mame jinou naturu a osobní zodpovednost. Skoda, obvykle se vozi deti z dovolene, takze ted to mate tezke. Dejte opravdu na sebe, nedopadnout to muze i doma a na vas je si rict, když to nastane na dovolene jestli si to nebudete vycitat. Vse ostatní muze nastat i doma vcetne srajdy, pocatecnich nevolnosti a tak. at se rozhodnete jak se rozhodnete udelejte tak abyste to tak citila, za vas to nikdo nerozhodne.

petaov
29. čer 2013

@alpinka1 jak jste se nakonec rozhodla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru