Do kdy a kam se smí v těhotenství létat?

krispule
8. dub 2008

Ahoj všichni, prosím pěkně, má někdo zkušenosti nebo informace dokdy a kam se smí v těhotenství létat? kde hrozí jaká nebezpečí?
Já bych ráda teď Tunis - jsem ve 21tt.

Předem děkuji za rady

smardik
8. dub 2008

Krispule: osobní zkušenost nemám, zatím o letání v těhotenství jen uvažujem, ale u doktora a tak po známých jsem zjistila tohle: letět se může v připadě, že těhotenství není rizikové do 28 týdne, do té doby létaní těhotným povolují letecké společnosti (někde jsem našla do 32týdne, takže si to asi zjistit pro jistotu dané let. společnosti), vždycky je ale lepší probrat to s gynekologem. Jinak tuto diskusi už máš zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... určitě se tu dozvíš víc

krispule
autor
8. dub 2008

Ahoj smardiku - moc ti děkuju za odpověď. Diskuzi jsem hledala, evidentně špatně ☹
Pročtu.

pattie
9. dub 2008

krispule: plánuju letět na dovču cca ve 22 tt. Sice mi kamarádka řekla, že jsem se zbláznila, ale jsem celkem zvyklá létat, tak mi to nepřijde jako nic divného. Doktor taky říkal, že s tím není problém. A v letecké společnosti mě ujistili, že do 6 měsíce můžu klidně letět. 😉

veronikapulkertova
9. dub 2008

Ahojky holky, ja letela v 5 mesici na dovcu do Karibiku, coz je neco pres 10 hodin letu!!!! Doporucuji prijit na letiste o neco drive, s prosbou, ze jste tehotna, jestli by vam nedali lepsi sedacku v letadle. Nas nechali dokonce vybrat. A chteli po me pas miminka (coz je tehotenska prukazka). Tudiz jsme volili tu sedacku, kde je vice mista na nohy (EXIT, prvni sedacky....) a blize k zachodu. Jinak doporucuji hodne se prochazet a hoooodne pit, skrze suchy vzduch v letadle. Mate narok na nahradni kyslik, kdyby vam nestacil. Je lepsi, kdyz je maminka pri vzletani a pri pristavani klidna, miminko pak nic nepocituje 🙂 Takze zadny stres 🙂
Jinak dovca nam prinesla uzasny relax obema. Jak morsky vzduch, tak voda, slunicko a s nim vitamin D, proste parada. Na hotelu vsude doporucuji pit JENOM balenou vodu.
Jinak v Tunisu nedoporucuji moc vychazet mimo hotel, a bez doprovodu uz vubec ne, mistni obyvatele jsou hodne vterni a hygiena mimo hotely katastrofalni. Hlavne nic mimo hotel nejist, nepit (radsi si vzit balenou vodu z hotelu) a pozor na vyber vyletu. Hodne jich je pro tehotnou nevhodnych. Jinak se zazivacimi problemy skrz jidla tam ma hodne lidi, ale to se da nejak prezit 🙂
Pokud jeste volite vyber mista, Egypt se mi zda hezci a more cistsi jak v Tunisku, ale to uz zalezi na vas 🙂 Rozhodne ale doporucuji vse probrat s gynekologem!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak at Vam to vyjde 🙂)))
Kdyby vas jeste neco zajimalo, ptejte se 🙂

pattie
9. dub 2008

Sice jsem byla v Tunisu už před hodně lety, ale přišlo mi to tam v pohodě, rozhodně byli místňáci mnohem příjemnější než Egypťani a méně vtíraví. I ta hygiena byla na mnohem vyšší úrovni, Francouzi měli lepší vliv než Angláni na Egypťany.... 😀

veronikapulkertova
10. dub 2008

Pattie: Mozna jsme byli kazda v jine destinaci 🙂 V Egypte jsme byli v Hurghade a v Tunisku v Monastiru...

pattie
10. dub 2008

My jsme byli v Tunisu v Tabarce a Egypt jsme projeli s báglem na zádech skoro celej 😀

millien
25. čer 2013

Koukám že tu diskutujete o Tunisku. Také se přidám se svým názorem. Byla jsem tam dvakrát a poprvé hrůza, podruhé bomba. Rozhodně se vyplatí část recenze hotelů, například čerpám z http://www.hotelove-recenze.cz/category/tunisko/

Tunisko má problém že hotel který má třeba 4 hvězdy může být opravdu špatný, jelikož hvězdičky vůbec neodpovídají evropským standardům. Pokud se ale rozhodnete ne podle hvězdiček, ale podle hodnocení hotelu, určitě je to super dovolená.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru