Do kolikátého týdne těhotenství můžu jezdit na koni?

petullek
21. lis 2009

Ahojky, tak co, najdou se tu také nějaké snažilky, těhulky, nebo už maminky co máte doma koníčky? Jak to zvládáte? Do kolikátého měsíce/týdne jste ještě jezdily na koni???

saska.t
21. lis 2009

ahojky bol to moj pripad, uz nie ale pamätam si na to dobre, jazdila som iba do skoncenia 3 mes. potom som sa uz bala ze padnem a dojdem o malu takze som sa na to vykalslala 😀 ale robotu okolo som robila asi do 6 mes. okrem tahania tazkeho, pustala do vybehov a lonzovala som len dobre kone, a potom som chodila uz len pozerat a obcas pucovat, uz mi dochadzal dych 😉

mywiel
21. lis 2009

Ja akonahle som sa dozvedela ze som tehu tak som prestala, lebo som sa bala prip. padu, vies stat sa moze ze sa odtrhne placenta atd. tak naco riskovat, doki mi jasne povedal, ze je to rizikovy sport pre tehu ako vsetky sporty kde hrozi pad. 😉

petullek
autor
21. lis 2009

Já mám koně 2, jeden je pronajatej a to druhý je 3letá kobyla,kterou mám 5minut od baráku.Ted se obsedá.. Jen mě napadlo, že bych s ní mohla chodit na vyjížďky pouze v kroku a s vodičem. Naštěstí je hrozně hodná a mám jí od miminka, takže jí věřím. Jinak 3tí kobylu co jsem měla jsem před pár dny musela prodat ☹

saska.t
21. lis 2009

mywiel to mas fajn mna by nas doki kludne nechal jazdit kym by som sa nerozpadla 😝 , este v 5 mes. sa ma pytal ze ci jazdim tak som mu poklepala po cele a spytala som sa ho ci niekedy sedel na koni 😅

mywiel
21. lis 2009

My mame 15 koni 😉 http://www.manegeduvanel.ch/ Ak viete o niekom kto chce predat koce alebo sane, dajte mi vediet do IP. 😉

kubaka
21. lis 2009

my máme taky: červeného poník, ale nejezdím, ta guma dneska nic nevydrží 😀
pardon, neodolala jsem .

Kdysi jsem jezdila, ale dnes si pozadí nevyzdvihnu do sedla a stoličku mi odmítli v jízdárně dát, tak jsem to s ostudou vzdala...

petullek
autor
21. lis 2009

😀 😀 😀 to bylo dobrý!!!

kisska
21. lis 2009

petullek - ja som tiez kedysi jazdila, mam kamosku, ktoru to drzi dodnes aktivne a ta jazdila na koni este tusim do 8. mesiaca, aj ked uz len krokovala ... a po porode bola spat na koni myslim skor ako jej skoncilo 600nedelie. Ale samozrejme musis si byt ista, ze sa ti nic nestane... to riziko nestoji za to

miska002
21. lis 2009

jee aj ja chcem mat konika a jazdit si ....... 😖

clea.1
21. lis 2009

petullek •

ahojky,
na koni jsem jezdila aktivně do svých 30 let, pak jsem se vdala a odstěhovala a v podstatě jsem tuto činnost musela omezit na minimum,protože do naší maštalky je to 300km a platit za drcání tady se mi nechce,takže doufám že časem budu mít vlastního a nebo se přestěhujem někam blíž, proč to ale píšu moje kamarádka jezdila aktivně v těhotenství do 7 měsíce i když jsem jí všichni měli za blázna 🙂 ale malýmu to neublížilo je v pořádku,dokonce si myslím že ho to i klidnilo.Ted už jemu skoro 10 měsíců a je spokojenej,koně bere jako samozřejmost,takže pro něj není zvláštností,že sedí na koni.
Ale záleží to na tobě - na tom jak se cítíš,jak si na tom zdravotně a kolik rizika jsi ochotná podstoupit.Protože co si budem povídat na zemi můžeš skončit i při krokové jízdě 🙂 🙂
Mě drží od koně (pokud se tam dostanem) násilím a mě je to líto - jsem na rizikovce s dvojčátkama.Tak se s nima aspoň pomazlím

petullek
autor
21. lis 2009

No u mě to je právě to,že mám kobylku,sice 3letou, ale mám jí od miminka a opravdu jí veřim. A chtěla bych chodit na procházky, s tim, že by mě přítel vedl. Na jiného koně bych si nesedla, ale měla jsem i její mámu od tří let a taky byla naprosto úžasná, ale nechci nic přehánět. Žádný lítání po louce a tak, už jsem i vynechala čištění zadních nohou, protože člověk nikdy neví co se může stát a kopačka do bříška je dost riziková. no uvidíme... ale do ničeho se nepoženu..

clea.1
21. lis 2009

Mohu jen závidět - asi bych neodolala a sedla si pokud bych věřila na 100%.Jenže mi máme A1/1 no a za ty ruku do ohně nedám 🙂 Jsou trénovaný pro dostihy a furt vymejšlej vopičárny,kůň,kterýho máš doma bude asi proti nim koťátko 🙂 ..... u kterýho bych neváhala ani vteřinu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru