Do kterého týdne lze v těhotenství létat?

anetap
1. čer 2012

Nevíte do kolikátého týdne těhotenství se může létat? Na stránkách CK Greece Tours se uvádí, že do 37 týdne http://www.greece-tours.cz/informace-k-zajezdum..., ale podle Smart wings jen do 27 týdne? Pokud máte zkušenost, prosím odpovězte ☹

anrebcz
1. čer 2012

Zalezi s kym letis. Ja mam zjisteno, ze nektere spolecnosti ( ryanair a easyjet) chteji od tydne 28-36 potvrzeni od doktora, ze jsi vporadku a po tydnu 36 uz te letet nenechaji.
http://www.ryanair.com/doc/conditions/FR-FITTOF...

pejtho
1. čer 2012

Ahojky do 26. nebo 27tt (dle přepravní společnosti) můžeš využívat letecké dopravy dle libosti. Od tohoto týdne už musíš mít lékařské potvrzení, že je vše v pořádku a můžeš letadlem cestovat.
Cestovní společnosti musíš říci, že jsi těhotná a potvrzení jim předložit. Oni jinak mají právo tě nevzít na palubu letadla.
Nevím, do jaké míry se tyto pravidla dodržují, nicméně jsem také zjišťovala a všude v podmínkách je to uvedeno a tudíž bych si netroufla vyrazit bez toho.
Důležité samozřejmě je, aby vše skutečně v pořádku bylo a lékař ti létat dovolil. Pak si myslím, že není čeho se obávat 🙂

veruska007
1. čer 2012

Létala jsem v rámci Evropy, pracovně. Těhotenství na mě nebylo do 7. měs. moc vidět, nikdy se nikdo neptal, nic jsem neukazovala, ale těhotenskou průkazku jsem měla pro jistotu s sebou.

jajinka27
1. čer 2012

zálěží na dopravci, já jsem musela mít potvrzení od lékaře, byla jsem 26tt a bacha na pojištění!!!

slundo
2. čer 2012

já bych se spíš než dopravcem řídila lékařem. Jediné co jsem slyšela, že ve 3. trimestru se už létání nedoporučuje. Ale asi bych to konzultovala s doktorem.

mitote
2. čer 2012

uvadi se cca do konce 5. mesice, pak to chce potvrzen lekare, ze jsi v poradku, ale i presto te kapitan muze vyloucit z letu

timbouctou
2. čer 2012

moje kamarádka žije v Itálii a po obě těhotenství létala za rodiči bez omezení, dokonce starší kluk se jí narodil asi 14 dní po návratu ze zimní návštěvy 🙂 tak asi jak ti dr dovolí, ale v jiných zemích, třeba zrovna v té Itálii, se na gyndu v těhu chodí snad jen dvakrát a tyhle věci se tam s doktorem vůbec neřeší.

tehulka12
2. čer 2012

Kazda letecka spolecnost to ma jinak.Musis se podivat na jejich konkretni prepravni podminky.Ja bych to neriskovala, neoznamit to letecke spolecnosti,muzou te vyloucit z prepravy a letenka propadne.Taky byva problem se zdravotnim pripojistenim.To si taky zjisti.Znama porodila predcasne ve Francii na lyzich a pece o dite ji vysla na nekolik milionu.Splaceji to.

suzanna123
4. zář 2012

Wizz air chce od 28. týdne potvrzení od doktora a od 34. týdne nepouští na palubu

kamilka007
1. únor 2013

My byly na přelomu 5. a 6. měsíce letadlem na opožděné svatební cestě (mimochodem 13 hodin letu opravdu nedoporučuju v žádném měsíci), obecně platí prý že 4.,5. a 6. měsíc jsou pro mimi bezpečné. Od sedmého dělají letecké spol. drahoty, od osmého už tě nevezmou.

pett21
9. únor 2013

a jak letecka spolecnost / letuska pozna v jakem jsem tydnu tehu? Kdyz kazde mamine roste brisko jinak tak preci nemuze podle velikosti bricha tvrdit ze jsem v tom a tom tydnu ?

helen_8
30. črc 2013

Ahoj holky, rádi bychom v září na dovču, doktorka mi řekla, že do 30.týdne můžu v pohodě. Jsem zatím v pořádku a tohle budu splňovat ještě hodně dopředu, chceme pořídit nějaký last-minute jen pár dní předem. Samozřejmě si před zabukováním dovči zjistím, jak na tom daná letecká společnost či cestovka je, potvrzení od lékařky si pro jistotu taky nechám, třeba to pomůže v lepším místě v letadle, protože už teď docela často běhám na malou.
Určitě si dovču taky pojistíme proti stornu. Co by mě ale zajímalo, zda doporučíte nějaké pojištění v těhotenství. Děkuji moc. 😉

barakara
30. črc 2013

Jelikoz chci taky letet na dovcu v tehotenstvi, tak jsem trochu patrala a hledala.
Podle doktoru je nejlepsi letat v druhem trimestru, kdy uz neni zene spatne a nehrozi predcasny porod. Nektere letecke spolecnosti nedovoli zene letet v poslednim trimestru, je vzdy dobre toto zkontrolovat primo s aerolinkami a s jejich leteckymi podminkami.
Cestovani na delsi vzdalenosti muze zpusobit trombozu (krevni srazeniny), i kdyz neni prokazane, ze riziko je vyssi kdyz je zena tehotna je lepsi si poridit kompresivni puncochy.
Pokud se zena chysta cestovat letadlem je pokazde nejlepsi to zkonzultovat se svym gynekologem ci lekarem pred odletem a pred rezervaci. Po 28.tt vyzaduje vetsina leteckych spolecnosti potvrzeni od lekare, kde je zdravotni stav, datum porodu a ze tehotenstvi probiha normalne 🙂
Pojisteni je urcite fajn.

ivuska027
30. črc 2013

treba mozno aj povedat, ze ziadna poistovna nepoisti nad 25tt. My sme sli na dovolenku, mohla som si poistit batozinu, rodinu, auto, cokolvek, ale mna tehotnu v 26tt uz zial nepoistili 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru