Dovolená u moře v 8. týdnu těhotenství, máte zkušenost?

miska1993
7. čer 2013

V lednu jsme dostali darem dovolenou u moře.
Nyní jsem se dozvedela že jsem těhotná a lékařka nedoporučila a taky mne vystrašila že když odletím že s největší pravděpodobností potratím máte s tím někdo zkušenosti??
Děkuji za vaše odpovědi.

zamilovanadonej
7. čer 2013

@miska1993 Buď je to zase fake, a pokud ne, je to blbost. Proč bys měla potrácet 🙄 Nebyla bys první ani poslední těhule co letí k moři. Pokud je vše ok, není důvod se bát.

marrei
7. čer 2013

Já byla v Turecku v 6tt, doktorka mi na to nic neřekla. A v pohodě. Kamarádka zase byla zhruba ve stejném týdnu, když letěla do USA, a tam potratila. Ovšem těžko říct, jestli to bylo letadlem...

irennn
7. čer 2013

No můj názor je,že do 12tt. je těhotenství fakt rizikové, to bych měla vážně strach, tělo snadno miminko vyloučí...ale pokud budeš třeba už v 15tt. a všechno bude v pořádku a budeš na sebe dávat pozor klidně jeď. 😉

hojda
7. čer 2013

Kamarádka potratila na počátku těhu v chorvatsku 😢 Záleží kam jedete, představa, že budu potřebovat lékaře někde v Turecku nebo jinde v podobné lokalitě mě dost děsí. My kvůli těhu odložili svatební cestu. můj dr. mi to také nedoporučil.

pppxx
7. čer 2013

Ja byla ve 12.tt v Recku a v pohode.
Pokud mas strach odjet, zkus se domluvit s MUDr. at ti da potvrzeni, ze jsi cesty neschopna a cestovka snad vyjde vstric a treba budou ochotni zmenit termin

sariss
7. čer 2013

Tak to se mi fakt.nechce verit ze by toto nektera gynekolozka rekla. a jako proc,kvuli letu?kvuli pretlaku v kabine?

hojda
7. čer 2013

@sariss Můj dr. ani jeho zástup mi cestování do zahraničí nedoporučil a to jsem neměla žádné problémy, na počátku se může stát cokoliv riziko potratu je v 1. trimestru největší, když někdo chce, tak bych počkala raději do 2. trimestru.

lucyhavirov
7. čer 2013

Já byla v 10.tydnu v Chorvatsku a když jsem byla těhotná podruhé tak jsem byla v Řecku a to jsem byla v 7měsíci a v pohodě,cítila jsem se dobře a dr.jsem ani neříkal že někam cestujeme,záleží na zdravotním stavu.

evcounek
7. čer 2013

já bych to nijak nehrotila. pokud se cítíš dobře a nemáš žádné problémy tak proč ne. jen to nijak nepřehánět s aktivitou 😉 Můj letošní příběh: v únoru se zadařilo a my čekáme listopadové miminko. Skvělá zpráva, ale na začátku 2měsíce (půlka března) jsem začala krvácet ☹ Hospitalizace v nemocnici (+-5 dni) máme hematom potom syndrom mizejícího dvojčete druhý den po propuštění kontrola u mého dr. prý nemáme srdíčko (i když v nemocnic bylo) další den objednáno vyčištění (manžel mi řekl o plánovaném výletě do Říma na zvednutí nálady, prý si to aspoň víe užijeme) další den nástup do nemocnice a kontrolní UTZ srdíčko máme ale divné obaly kolem mimi (máme tvar srdíčka) další kontrola za týden. Pokud bude vše OK můžu letět v tom prý problém není. Další týden vše OK a odpovídáme 7+0 hurááááááááááá můžu se začít radovat nad vyhraným miminkém a také se těšit a plánovat víkend v Římě. co budu povídat moc jsem si to jako těhulka (9-10tt) užila sice jsem byla večer unavená jako blázen, ale vše co jsem měli naplánováno tak jsme viděli.

tak klid a pokud se na to cítíš jeď a užij si to, ale opravdu to chce dost odpočítat a hodit se do klidu

sariss
8. čer 2013

@hojda evidentne co doktor to nazor;)moje doktorka zas mq ten pristup ze prave v rannem stadiu tehotenstvi je to zcela na prirode takze neni duvod rusit cestovani. ja byla v 5tydnu lyzovat a vse v pohode. Naopak od pulky 2trim uz cestovat nedoporucuje. Ja osobne bych uz ale tehotna necestovala ani letadlem ani delsi cestu autem (nad 5hod). proste by mi to za ten risk nestalo.

veri25
8. čer 2013

já byla v 10tt v chorvatsku, jeli jsme autem deset hodin a to jsem brala prášky kvůli krvácení, ale všechno proběhlo v pořádku. pokud se cítíš dobře, tak si myslím že můžeš klidně jet, ale je to jen na tvém rozhodnutí

jika10
8. čer 2013

Muj dr mi rekl, ze muzu prakticky vseechno, krome jizdy na koni. Jen musim byt na sebe opatrna a taky rikal, ze pokud by doslo k potratu, tak to rozhodne neni tim ze bych ja udelala neco spatne, ale je to priroda. Proste s miminkem je neco spatne a priroda to vyresi potratem. Takze pokud se citis dobre, tak bych jela. Jen bych se vyhejbala ostremu slunicku pres poledne, pozor bych si dala na prehrati, dodrzovala klidovy rezim a hlavne bych hodne pila, aby nedoslo k dehydrataci.

maudn
8. čer 2013

naopak tedka ze začátku těhu si to pěkně užij, pak se dlouho na dovču nepodíváš, čím nižší týden, tím menší omezení

adelkav
8. čer 2013

@miska1993 já bych se toho nebála. Taky jsem zvažovala dovču a doktor s tím neměl žádný problém. Jen říkal, ať si radši sjednám pojištění pro těhotné. Záleží na lokalitě, je spousta zemí, kde je zdravotnictví na stejné nebo lepší úrovni než u nás. A hlavně čím větší budeš mít pupek, tím méně si tu dovču užiješ. Krásně si ji užij🙂

cuci25
8. čer 2013

tak já se taky vypravila na dovolenou do Řecka cca v 8. týdnu, protože jsme ji už měli zaplacenou a bylo mi líto přijít o peníze. Na uplném začátku těhotenství jsem slabě krvácela a doktor mi to proto nedoporučoval. Já jsem i přesto jela, nic se nestalo, ale musím říct, že jsem si dovolenou neužila. Pořád jsem se strachovala, co by se mohlo stát, byla jsem unavená, vadilo mi sluníčko a z většiny jídla se mi dělalo zle, takže takhle si dovolenou nepředstavuju a po druhý už bych asi nejela 🙂

miska1993
autor
8. čer 2013

@zamilovanadonej prej kvůli tlakum v letadle

miska1993
autor
8. čer 2013

@sariss asi kvůli letu nevim ale jsou to slova MUDr.Kosové

evaviki
8. čer 2013

@miska1993 mudr. Kosova je hodne dobra doktorka, ji bych verila..
Ja jsem taky cetla, ze se nedoporucuje prve a posledne 3 mesice letat.. Asi bych to zvazovala podle toho, kam letite

miska1993
autor
8. čer 2013

letime do tuniska 🙂

nininka23
8. čer 2013

No jelikož pracuju v cestovním ruchu, létám několikrát do měsíce. Ptala jsem se na to svého doktora a říkal, že v tom nevidí problém, takže asi tak. Jinak v červenci se chystáme taky na dovolenou, poslední bezdětnou a asi na delší dobu jedinou 🙂

miska1993
autor
8. čer 2013

@nininka23 takže myslíš že mám bez problému letet a nebyt vystrasená ze své lékařky??

nininka23
8. čer 2013

@miska1993 No já v klidu létám....jsem dost fatalista, myslím, že když se miminko nemá udržet, tak je jedno, jestli sedíš v letadle, pracuješ od rána do noci nebo ležíš v posteli a modlíš se....Doktor říkal, ať dělám vše co před těhu - kromě věcí, které by se neměly dělat ani když těhotná nejseš.

hojda
8. čer 2013

@sariss
@maudn

Holky je to opravdo opačně, největší riziko potratu a komplikací je na počátku, představa, že pak budu muset do nemocnice někde v tramtárii na revizi nebo něco podobného mě tedy neláká, člověk aby měl strach, aby udělali vše dobře a neohrozilo to další případná těhu.

http://www.doktoronline.cz/clanek/539-Smutna-zk...

hojda
8. čer 2013

@miska1993 V tom případě se předem informuj na místní zdravotnictví a dle toho se rozhoduj.

katule01
8. čer 2013

já bych určitě letěla.... Já se dozvěděla, že jsem těhotná po návratu z Tuniska... A dělala sem tam vše možné, lítala padákem, pak jezdila na matraci za člunem, docela makačka na ruce, bolelo mě z toho celé tělo, jak sem se musela držet abych nevylítla... ... a měli jsme all inclusive, takže každý den alkohol, večer párty atd.... Dnes jsou malému 3 roky a je naprosto zdravý.... Takže leť a užij si to...

miska1993
autor
8. čer 2013

muj tchán je gynekolog a řekl mi že potrat v tomto stádiu je jen silnější menstruace takže stačí navštívit lékaře až doma.takže za 12 dní odlétám 🙂

zelva
8. čer 2013

Já jsem byla v 6tt - 7tt v Řecku. Je fakt, že týden poté co jsme přiletěli, jsem začala krvácet a měla jsem hematom. Těžko říci, zda to bylo způsobeno tou cestou nebo ne. Nakonec tedy vše dopadlo dobře a hematom se vstřebal. Ale třeba autem do Chorvatska bych se určitě nedrkotala. To mi přijde nebezpečné. Po té mé zkušenosti už bych to radši neriskla ani s tím letadlem...Ale nemyslím si, že nutně znamená, že kdo v těhle počátcích těhu někam cestuje, tak potratí. To určitě ne.

hojda
8. čer 2013

@miska1993 Rozhodnutí je samozřejmě jen na tobě, přeji pěknou dovolenou bez jakýchkoliv komplikací!

besita
29. čer 2013

Já bych teda neletěla ani nikam nejela, nikdy nevíš, co se může stát - hlavně pokud už víš, že jsi na začátku těhotenství a pokud ti sama lékařka nedoporučila odjet (můžeš mít rizikové těhu nebo jiné faktory, které ohrozí tebe i mimčo). Dovču si užijete ještě jindy 🙂 hodně sil! L.

miska1993
autor
4. črc 2013

Tak holky.
Předevčírem jsem se vrátila z dovolené ktera sice co se týče užití si dovolené nebyla moc ok...porad na zvracení atd ale zaplavala jsem si v moři...bylo v celku krásně a nepotratila jsem jak strašila pani doktorka ke který se po dovolené už nevracím.našla jsem si jinou a jsem ráda....papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru