• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Energetický nápoj ( Redbull apod.) v těhotenství

9. května 2014 
Nevím, jak nápoje,ale slabé kafe jsem si dělala. Nejsem znalec,ale energetické nápoje budou asi o něco dost horší.
1. kvě 2014 ve 21:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Předně bychom si měli ujasnit, že nekupujeme nic jiného, než předraženou limonádu, která si honosně říká "energy drink" Red Bull. Pokud jde o nějaké to rádoby povzbuzení, tak možná na chvilku jo, ale podle mě je to hlavně psychologie "koupím si energy drink, dostanu energii". Všechno je to oblbování zákazníka a když už si chci koupit dobrý ochucený nápoj, sáhnu po 100% šťávě, nebo nektaru. I limonády se dají sehnat dobré a s minimem přidatných látek a tou je příkladně výborná Red Bull Cola :slight_smile:
9. kvě 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
Sice původní dotaz je již poněkud staršího data, ale i tak. Energetické nápoje obsahují spoustu ne zrovna vhodných látek (např. taurin a spoustu dalších) a je jedno jestli je člověk těhotný, nebo ne. Takže by se jim člověk měl spíše vyhýbat, o to spíše v těhotenství. Ale zase si nemyslím že by měl jeden nápoj nějak výrazně uškodit, myslím že je to porovnatelné kupříkladu s alkoholem. V těhotenství by se neměl pít, ale jedna sklenka vína snad ještě nikoho nezabila :sweat_smile:

Já osobně bych ho nepila, i když nejsem těhotná tak tyto nápoje prakticky nekonzumuji. Ale asi je to hlavně na vlastním uvážení :wink: To že je na obalu že není vhodné pro těhotné, je hlavně z toho důvodu, že není prozkoumané jaký to může mít vliv na plod, je málo žen co by dobrovolně zkoušeli hokus pokus a riskovali, takže je to formulka pro ochranu výrobce :wink:
9. kvě 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dívala jsem se na složení Redbulu, je tam 32mg kofeinu na 100 ml, to je 80mg na celou plechovku, ostatní věci jsou ok, taurin v těhotenství nevadí, pokud nemáš cukrovku, je to jinak chemicky jako nějaká barevná limča. Z toho mi vyplývá, že bych si ho dala, ale né na ex. Jednorázová dávka 80mg podle mě dítě nepoškodí. Jedno presso může mít až 230 mg. S odstupem času, by snad šlo vypít během jednoho dne i redbuly dva. Zajímavé je, proč ho chceš pít, jestli noční řízení nebo párty. Sama bych ho nepila, protože jsem na kofein hodně citlivá a někdy nezvládám ani normální kafe z presovaru, ale pokud ti káva nedělá problém, jednorázové vypití redbulu by také nemělo být na škodu víc než kombinace potravinových doplňků, kávy a levné barevné limonády.
9. kvě 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tvůj příspěvek