Energetický nápoj ( Redbull apod.) v těhotenství

pitruskaskarolinkou
27. čer 2011

Může se pít v těhotenství? Nemám na mysli každodenně, jedná se mi o jednorázovou akci, tzn.asi 1-2 drinky v jednom dni. Na netu jsem našla, že kofein se má užívat v těhotenství max. 300mg/den a energydrink má přibližně 28-80 mg. Co myslíte ? Pijete je některá nebo máte zkušenost? Děkuji.

giovanna2012
1. kvě 2014

Nevím, jak nápoje,ale slabé kafe jsem si dělala. Nejsem znalec,ale energetické nápoje budou asi o něco dost horší.

johnnyvypit
9. kvě 2014

Předně bychom si měli ujasnit, že nekupujeme nic jiného, než předraženou limonádu, která si honosně říká "energy drink" Red Bull. Pokud jde o nějaké to rádoby povzbuzení, tak možná na chvilku jo, ale podle mě je to hlavně psychologie "koupím si energy drink, dostanu energii". Všechno je to oblbování zákazníka a když už si chci koupit dobrý ochucený nápoj, sáhnu po 100% šťávě, nebo nektaru. I limonády se dají sehnat dobré a s minimem přidatných látek a tou je příkladně výborná Red Bull Cola 🙂

mataharyy
9. kvě 2014

Sice původní dotaz je již poněkud staršího data, ale i tak. Energetické nápoje obsahují spoustu ne zrovna vhodných látek (např. taurin a spoustu dalších) a je jedno jestli je člověk těhotný, nebo ne. Takže by se jim člověk měl spíše vyhýbat, o to spíše v těhotenství. Ale zase si nemyslím že by měl jeden nápoj nějak výrazně uškodit, myslím že je to porovnatelné kupříkladu s alkoholem. V těhotenství by se neměl pít, ale jedna sklenka vína snad ještě nikoho nezabila 😅

Já osobně bych ho nepila, i když nejsem těhotná tak tyto nápoje prakticky nekonzumuji. Ale asi je to hlavně na vlastním uvážení 😉 To že je na obalu že není vhodné pro těhotné, je hlavně z toho důvodu, že není prozkoumané jaký to může mít vliv na plod, je málo žen co by dobrovolně zkoušeli hokus pokus a riskovali, takže je to formulka pro ochranu výrobce 😉

mymetka
9. kvě 2014

Dívala jsem se na složení Redbulu, je tam 32mg kofeinu na 100 ml, to je 80mg na celou plechovku, ostatní věci jsou ok, taurin v těhotenství nevadí, pokud nemáš cukrovku, je to jinak chemicky jako nějaká barevná limča. Z toho mi vyplývá, že bych si ho dala, ale né na ex. Jednorázová dávka 80mg podle mě dítě nepoškodí. Jedno presso může mít až 230 mg. S odstupem času, by snad šlo vypít během jednoho dne i redbuly dva. Zajímavé je, proč ho chceš pít, jestli noční řízení nebo párty. Sama bych ho nepila, protože jsem na kofein hodně citlivá a někdy nezvládám ani normální kafe z presovaru, ale pokud ti káva nedělá problém, jednorázové vypití redbulu by také nemělo být na škodu víc než kombinace potravinových doplňků, kávy a levné barevné limonády.

lu_cyy
3. bře 2024

Abych pravdu řekla,tak na energetak mám chuť skoro denně,ale jelikož jsem už v polovině těhotenství tak sem to domu zakázala kupovat. Před tehu sem pila denně jednu plechovku, ale teď je to pro mě zakázána věc! Je to plný cukru,kofeinu a dalších sragor. Za mě taky nepit.☺️ stačí ze si dam jednou za týden coca Colu.😁a to mám třeba na dva až tři dny.☺️

22hanah
3. bře 2024

V pohodě, jen si dej... zakuř si jednu za druhou, střískej se denně aspoň lahví vína nebo vodkou, do toho ty redbully, nějakej šluk trávy nebo koks, dyť těhotná seš třeba jen jednou nebo dvakrát za život, tak ať to s miminem pořádně roztočíte...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru