Energetický nápoj ( Redbull apod.) v těhotenství

pitruskaskarolinkou
27. čer 2011

Může se pít v těhotenství? Nemám na mysli každodenně, jedná se mi o jednorázovou akci, tzn.asi 1-2 drinky v jednom dni. Na netu jsem našla, že kofein se má užívat v těhotenství max. 300mg/den a energydrink má přibližně 28-80 mg. Co myslíte ? Pijete je některá nebo máte zkušenost? Děkuji.

apollo11
27. čer 2011

Jednorázově určitě nevadí, jen pozor jestli neobsahuje chinin. A kromě kofeinu tam jsou i další povzbuzující látky (taurin, guarana..) takže když se to sečte, je to celkem slušný nakopávák pro mimi 🙂 ale určitě to přežije. Nepila bych to pravidelně.

mamkamarketa
27. čer 2011

muzu se te spis zeptat,proc mas potrebu pit redbull? kdyz se podivas na plechovky techto drinku je tam napsano,ze to neni vhodne pro deti,mladistve,tehotne,kojici zeny atd... jak pise apollo11 jsou tam i jine povzbuzujici latky. kdyz uz tak fakt si dat loka a ne 1-2 plechovkyv jednom dni. 😒 nerikam,ze miminku ublizis,ale faaakt mu tim nic nedas.
takze za me NE.

smithi
27. čer 2011

Já je pila při prvním těhotenství téměř denně, bylo to v prvních 5 měsících jediné co jsem udržela v žaludku a zároveň mi to dávalo sílu vstát ráno z postele, ale je fakt že jsem měla jeden malý (250ml) na dva dny. Dle mého si bez obav dát občas můžeš 😉

mirisek81
27. čer 2011

Za mne určitě ne. To je ale samozřejmě jen můj názor. I když myslím, že občasná konzumace neublíží. Jsou lidé, kteří nejsou ochotni pro své nenarozené dítě přestat ani s horšími návyky, jako je alkohol, drogy nebo cigarety. Vzhledem k tomu, že kofein z energetických nápojů prochází placentou, může nenarozené dítě mít podobné stimulační účinky jako ty při konzumaci, nemluvě o tom, že další povzbuzující látky můžou snížit množství krve proudící do placenty, což může mít negativní vliv na dítě.Některé studie dokonce zminují, že se při konzumaci zvyšuje šance na potrat nebo komplikace v těhotenství. Sama se musíš rozhodnout zda stojí ten požitek za to riziko!!

boobinka
27. čer 2011

nemuzou se.... kvuli chininu, taurinu a kofeinu a podobnym povzbuzujicim latkam. Navic na zadni casti plechovky ci lahve je primo napsane, nevhodne pro tehotne ! asi vi proc to tam pisou.
Ja strasne ujizdela na bigshocku, ale v obou tehotenstvi jsem si tyto energy napoje odeprela.

camelinka
27. čer 2011

zlato ja bych cele tehu zabijela pro plechovku redbullu, ale nelajzla bych si to ☹ , nikdy nevis co to s tim malickym srdickem muze udelat 😨 . me staci kdyz si mimoradne dam colu a mala tam pak lita jak motorova myska, takze si myslim ze nic dobryho bys smoulikovi nedala hmm.

hasky24
27. čer 2011

Redbull miluji ale v těhotenství jsem si ho nedala 🙂 dělala jsem si ice koffee 🙂

andy80
27. čer 2011

Určitě NE, i na plechovce je jasně napsáno, že není vhodné pro těhotné, tak asi ví, proč to tam píšou.

januzza80
27. čer 2011

Ahojky taky myslim,ze je to nevhodne pro tehotnou,radeji slabou kavu nez takovou chemii.

crca
27. čer 2011

Radši si udělej kafe s mlíkem 😉 V těhu jsem byla strašně ospalá,ale byla jsem doma,tak jsem ležela a spala,takže pokud je to možné,tak je to nejlepší a lepší než Redbull.Jo zato teď jak není v zásobě aspoň jeden 😀 neboj bude se ti hodit až se prcek narodí,ale já teda nekojila-to je další věc 😅

mamisenka
28. čer 2011

Ahoj. já teda ze začátku pila energydrinky skoro furt.Jela jsem na tři směny a na noční by mě asi nic jiného vzhůru neudrželo 😅

pavlanatlinka
29. čer 2011

ahoj. já bych si to nelajzla pít sice jsem tím dřív byla uplně posedlá že jsem to musela mít každý den ale když sem si představila že to může uškodit miminku tak jsem si to nedala i když sem na to měla strašnou chut. na všech plechovkách je napsaný co to obsahuje a že to není pro těhotné a kojící ženy takže určitě pro moje zdraví dítěte bych si to nedala.

ewuska
29. čer 2011

myslím že pokud se jedná o jednorázovou akci a ty se udržíš u toho jednoho nic se nestane 😉 já jsem ho manžílkovi taky ucucávala, když si ho koupil 😉

aemmi
29. čer 2011

Já bych si ho nedala, nevím teda co v tom je, protože jsem to nepila ani dřív, ale mně to nějak není sympatický 😒 to už fakt radši to slabý kafe.

ia.
29. čer 2011

já první 4 měsíce pila jen kofolu, pže nic jinýho jsem do sebe nedostala, a rozhodně z toho dodnes nemám nejlepší pocit. Nicméně do redbullu bych nešla, asi tuším, proč se ptáš, když máš u sebe poznámku, že jedete dneska do Chorvatska, my jsme tam byli před měsícem a vydržela jsem tu cestu bez něho, manža lupnul dva tam a dva zpátky a já cucala colu, stejně už jsem od 2 hodiny ranní nemohla řídit, musela jsem spát a nebyla jsem schopná ho vystřídat..

kaci1
29. čer 2011

Jsou to srágory pro člověka normálně, tak proč to dávat ještě tomu neviňátku 😠
To si dej raději kvalitní kafe, nebo kvalitní decku červeného.

kalo
29. čer 2011

K těhotenství únava prostě patří. Radši bych si šla odpočinout a nervala do sebe žádné chemie nebo kofein. Nevím, jaký magor na internetu psal, že se může pít kofein 😠 Pro miminko je to hrozná pecka, působí na jeho nervovou soustavu. Co udělá s miminkem, když do sebe hodíš energy drink (nebo 2!!! ) si radši nechci představovat. Tohohle typu nápoje bych se určitě vyvarovala...

coxa
29. čer 2011

ani za nic 😔

bebinka
29. čer 2011

Plánovaně bych do toho nešla, ale pokud už se stalo, tak bych se za to rozhodně nebičovala 😉

Ahoj,prosím tě,vůbec bych názory ve stylu.....nikdy v životě,seš blázen,co tě to napadá ,nebrala vážně🙂)) pokud ten redbull nebudeš pít každý den,stejně jako pivo a víno,tak to nevadí.Jednou za měsíc si můžeš dát,stejně tak dvojku vína nebo půllitr piva.(a třeba malý pivo nebo víno můžeš jednou týdně)
Je hezké,že se tady paní vyjadřují,že nikdy,ale některé z nich pijí třikrát denně kafe.......a když né třikrát, pijí jednu silnou kávu nalačno,což je ještě horší🙂Akorát bych ho nepila nalačno a večer.Ale je to jen můj názor,jelikož nalačno se ti vše dostane do oběhu strašně rychle....a večer,pokud dodržuješ klid a chodíš spát,tak prcek spí taky.Mě kofein doporučili,mám nízký tlak,normální je 120/80,já mám v těhotenství 80... 70/55......PS:Měli jsme nezpočetně výjezdů k porodům,kde ženský byly alkoholičky či feťačky....a děti byly zdravé......jeden energeťák je oproti tomu nic.Asi takhle..když nemusíš,nepij ho...ale když si dáš......fakt bych to neřešila...

ahojkyy
29. kvě 2012

v ziadnom pripade, obsahuje kofein a vacsinou kodein, vo zvysenom mnozstve a skodi plodu. Nehovorim o inych latkach.. konkretneho toho pripravku. si mrkni, co tamje nakombinovane! a neriskuj 😉

majka1976
30. kvě 2012

Pardon, ale já bych takové "sračky" nepila ani normálně, natož, když jsem těhotná....

svoba
30. kvě 2012

Nepila bych. I ty hodnoty kofeinu jsou maximální

anieanne
30. kvě 2012

Jeden až dva je hrozně moc. Já čas od času, když si ho manža koupí, tak si jednou dvakrát cucnu, že jen smočím jazyk, ale v takovým množství bych si to nelajzla.

terkaz
30. kvě 2012

Takove hnusy bych nepila ani jako netehotna 😎 😉 natoz tehotna 😲

mm_mm
30. kvě 2012

Ahoj, redbull miluju, ale v těhotenství se ho bojím pít. Maximálně si cucnu od manžela, ale to je vážně jen jeden lok. Víš co, ono to neuškodí, když si ho dáš výjimečně, stejně tak neuškodí, pokud si někdo jiný dá výjimečně něco jinýho nevhodnýho - jenže já se prostě bojím, takže se mu raději vyhnu.

gepe
3. dub 2014

Redbull chinin neobsahuje, obsahuje ho tonic a ten by se urcite pit nemel.

sarkar
30. dub 2014

No asi takhle...redbull je pěknej hnus nejen kvůli kofeinu, takže ten bych nepila ani netěhotná (a podobný energeťáky). Nicméně kofein sám o sobě zas tak nevadí. Já si pořád dávám 1-2 kávy denně (klasické, z kávovaru, ne instantní - ta má kofeinu zas o něco víc) a omezovat to nějak radikálně nehodlám (jsem v 6tt). Takže jestli máš redbull v oblibě a jednou za měsíc si dáš pár loků, tak by to snad vadit nemělo.
Více: http://clanky.vzdelani.cz/energy-drinky-mohou-v...

tarra27
30. dub 2014

Ani v těhotenství a ani kdybych těhotná nebyla....neuznávám žádné energetické nápoje jako je Redbull apod..jsou to sra...

ps nehlede na to, vše co je nevhodné k pití i jídlu pro těhotné je na zvážení, zda i když těhotná nejsem, tak do sebe dám...rozhodně nic zdravého to není...vyjma nutných léků samozřejme....

martaska78
30. dub 2014

Podle mě, jsou energeťáky pěkný svinstvo, nejen kvůli kofeinu, v těhotenství určitě ne, už kvůli srdci a tlaku vašemu i mimča.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru