Grilované maso v těhotenství. Máte zkušenost?

talls
7. čer 2008

Holky, jedly jste grilované maso v těhotenství? já jsem v 11tt a celkem si grilované masko dávám...teda jen na elektrickém grilu (ne na ohni) a snažím se, aby vždy bylo propečené, žádná štáva, aby nevytékala...(i když naposledy byla tma, tak jsem to tak nekontrolovala 😔 )...
To by mělo být v pohodě, ne...vždyť je to jako na pánvi...
Co vy a vaše zkušenosti?
A co ty omajdy k tomu? Nevaděj tatarky a tyhle věci...? Jím to, když vím, že to je čerstvě otevřená lahvička, ne nějaká 100 let stará...dala jsem si tatarku i v restauraci, tam doufám, že to bylo taky čerstvé....

alenka83
7. čer 2008

ahojky, já jím také grilované masíčko a omajdy k tomu a nějak mě ani nenapadlo se nad tím pozastavit. Nemyslím si, že by to mělo mimčo ohrozit, pokud to není syrové a tak, je to normálně opracované maso. Kdyby ses asi měla nad vším, co zbaštíš tak pozastavovat, tak se z toho asi musíš zákonitě zbláznit. Takže pokud je to opravdu dobře propečené, neměj strach a dej si.

lisounek
7. čer 2008

talls: grilovane maso by melo byt v pohode, pokud je zachovana hygiena pripravy a zda je fakt propecene, mela jsem maso taky udelane na kameni a kontrolovala zda neni ruzove nebo tak...ty omacky k tomu uz je trosku horsi vec, ale pokud je to original baleni a cerstve, tak by se nemelo nic stat...tatarky v restauraci bych se radeji vyhla, fakt nikdy nevidis do kuchyne...ale jinak bud v pohode... 😉

lenkabu
7. čer 2008

Já jedla grilované maso i tatarku.Nic se nemá přehánět 😉

evamik
7. čer 2008

Talls, určitě bych nejedla maso grilované na ohni, ale takhle je to podle mě OK... S těmi omáčkami a tatarkou souhlasím s Lis - určitě bych si nedala tatarku v restouraci, kt. Ti přinesou kydnutou na talíři... 🙂

talls
autor
7. čer 2008

No,2x jsem jedla i tu tatarku kydlou na talíř...tak snad to bude OK...vyhýbám se jen takovým těm salátům prodávaných na váhu - camping, hermelínový, a majonézový pomazánky....ale to už odbočuju od grilování...
Tak dík holky za vaše zkušenosti 🙂

helcah
7. čer 2008

Mě by teda stejně jako Alenku nenapadlo se nad tím pozastavovat. Zrovna včera jsem měla k večeři kuřátko upečené nad ohněm - mňam. Jediný čemu se vyhýbám jsou majonézový saláty ale ty si nekupuju ani normálně. Dřív lidi taky jedli jenom maso pečený přímo na ohni a nevyhynuli. Jenom to chce si dát pozor aby to opravdu bylo propečený a ne polosyrový. 😅

evamik
7. čer 2008

Helčo, tam nejde o to, že když sníš něco na ohni, že potratíš! Ale dostáváš do sebe karcinegenní látky, kt. asi v těhotenství nejsou nejvhodnější...

micanek
7. čer 2008

talls: pokud můžeš, tak si ho dávej ... já po něm blila ... když budeš kojit, tak ti nastane krušná dietka. Já mám 8 denního syna ... doma se slaví, gryluje a já jsem na polívce, kompotu a vodě. 😀

talls
autor
7. čer 2008

Micanek: No, zjistila jsem, že ho nemůžu sníst tolik, kolik jsem byla zvykla...po větším množství je mi nějak těžko...asi to omezím...dnes se cpu pastilkama Rennie, jak jsem "naditá" , ještě že jsou to ty ovocný, ty se dají... 😉 , jsou dobrý 🙂

micanek
7. čer 2008

talls: nevím, co je na tom pravdy, ale v těhu se prej můžou jen ty s cukkem ... v těch ovocnejch je myslím um. sladidlo. Já jich přes těhu sežrala kartony .... ale můžu tě uklidnit ... odrodila jdśem a zatím ani jednou 😀

helcah
7. čer 2008

Já si jenom myslím že grilovaný maso je skoro stejně nezdravý jako dělaný na ohni. Samozřejmě že teda z něj nejím tu kůži. Každýmu asi vadí něco jinýho, já třeba nemůžu vůbec jíst tuňáka se zeleninou a to jsem ho měla tak ráda. A předpokládám že nikdo negriluje každý den, aby to nějak výrazně škodilo. Ale kdybych měla pochybnosti nebo se bála tak bych to prostě nejedla. Ty omáčky k tomu nejím vůbec, protože mi pak na pálení žáhy nepomůže ani Rennie.

ronie
7. čer 2008

jéééééééééééé ahoj talls, já čekala kdo se tu z beremka objeví další 😵 😉 🙂 gratuluju k těhu!!!!!!

masíčko si klidně dávej 😉 když to nebude každý den...

fiallinka
7. čer 2008

talls: já ho teda jím, a klidně i na ohni, ale rozhodně ho nemám tak často, aby mi to mohlo ublížit, myslím 🙂, a dám si i tatarku nebo dresing, pokud vím, že je čerstvě otevřená - bylo by škoda se v grilovací sezóně trápit a slintat 🙂, to by snad mimču mohlo ublížit ještě víc než ten gril...

ale opravdu - pokud je maso dobře propečené, tak si myslím, že není třeba se bát té "nezdravé" přípravy, to by se nedalo jíst skoro nic, když si vezmu, v jaké době žijeme a co dýcháme, tak občasným pozřením grilované dobroty podle mne dítku neublížíme 🙂. Samozřejmě bych se tím necpala každý den, ale pokud bysme to zas přeháněli, tak karcinogeny jsou dnes všude, éčkům se taky v podstatě nedá vyhnout, umělé sladidlo taky sníš, ani o tom nevíš, i když se mu budeš vyhýbat jako čert... a co se týká těch tatarek a tak, není špatné třeba nahradit je lžičkou kysané smetany, u které by problém být neměl, apod...

campi
7. čer 2008

Vybornej recept na domaci tatarku ze zakysane smetany:
- do sklenicky od marmelady se sroubovacim vikem dam 2 lzicky horcice, olivovej olej, trochu soli, pepre, nastouham trosku cibule a 1 sterilovanou okurku, pridam zakysanou smetanu, zavru sklenicku a prošejkuju to. Je to skoro od nerozeznani od prave (tvrdi ostatni, kteri ji ochutnali a ví, jak pravá tatarka chutná, já tatarku ani majonézový věci nejím od svých osmnácti). Tatarka v hospode - no comment - ani u těch pytlíčkových přece nemáte záruku, kde ji skladovali, ale každý ať si baští co chce.

Sousedka mi teď tvrdila, že někde četla, že se nemá v těhotenství pít voda z kohoutku ????

helcah
7. čer 2008

Skvělý nápad - určitě vyzkouším. A campi s tou vodou z kohoutku nestraš - já teď piju jedině tu.

talls
autor
7. čer 2008

Tak to jsem v háji 😀 , piju jenom vodu z kohoutku....
Dnes mne teda fakt zarazilo, když jsem si dělala nějaký těhotenský drink Hipp, že tam píšou smíchat 2 lžičky s převařenou vodou....ježiš, to už bysme se musely uplně separovat od "normálních" lidí, převařovat vše, nejíst nic...všechno dezinfikovat. Nevím, to mi přijde přehnaný...

campi
7. čer 2008

Já ji teda budu pít i nadále, ale zarazilo mě to. Prý by se z ní nemělo ani vařit!!!! Sousedka si koupila nějakou knížku o výživě v těhotenství a říkala, že podle ní bychom nemohla donosit žádná ženská 😲 . Prý mi ji půjčí, ale nevím, nevím, už tak to s tím jídlem přeháním, to by mě pak odvezli do Bohnic 😒

dagina
7. čer 2008

Ahojky, campi, receptn na domácí tatarku nemá chybu 😉 , tuhle jsem na ni měla strašnou chuť, tak jsem si koupila kupovanou 😖 . No a já zase v chytré knížce četla, že pro těhotné je nejvhodnější voda z kohoutku 😒 , tak si pak vyberte. Ale je možné, že někde může být voda nadměrně chlorovaná 😒 , u nás je naštěstí OK.

helcah
7. čer 2008

no tak si potom musíme vybrat která chytrá knížka je chytřejší 😀

campi
7. čer 2008

Dagi: vid? Taky jsem cetla z nekolika zdroju, ze 70 % balene vody je mene kvalitni nez voda z kohoutku (urcite zalezi na miste, Praze je kohoutkovice snad ok ?)

dagina
7. čer 2008

Helča, jj 🙂 . Jinak grilované maso jsem jedla, sice to bylo tak v 5tt. Jinak jím úplně vše na co mám chuť, třeba i chlebíček s vajíčkem 😝 .

helcah
7. čer 2008

No já jsem to řešila ze začátku co jíst a co ne a teď jím spíš to po čem mě tolik nepálí žáha - a toho moc není. Ale co jsem si odepřela je tatarák - i když kamarád umí fakt výbornej.

campi
7. čer 2008

To jsem chtela napsat, ze v poslednich 2 tydnech ty svoje stravovací zásady moc nedodržuju... Tolik bílých rohlíků a piškotů jsem nesnědla v minulých 5 letech! Paleni zahy je fakt silena vec, nikdy jsem na to netrpela, chudak muj tata, kolik ten vypil antacitů. V dětství mi to přišlo jako strašně záhadná věc a chtěla jsem taky zakusit, jak ta žáha vlastně pálí 😀

helcah
7. čer 2008

no to já jsem se žáhou měla problémy vždycky - ale ne tak jako teď, někdy je to fakt na zbláznění. A zajímavý je, že jsem vždycky jedla tmavý pečivo a teď se taky cpu bílými rohlíky a bílým chlebem. No jo asi to teď holt řídí někdy jiná za nás.

helcah
7. čer 2008

někdo jiný jsem chtěla říct

campi
7. čer 2008

Helco: takze Rennie nezabira? Doporucila mi to gyn., ale jeste jsem to nezkousela. A tebe palí ještě ve 21. týdnu? 😕

helcah
7. čer 2008

Rennie zabírá ale ne na moc dlouho, mě pálí žáha vždycky nejvíc před spaním když ležím takže si vezmu jednu tabletku těsně před spaním. Ono by se to prý nemělo brát moc často kvůli ledvinám takže se snažím max. 3 denně a čím dýl jsem těhotná tím víc mě pálí.

fiallinka
8. čer 2008

campi: no ono je problém, že ty knížky jsou jen málokteré původní české, chápu, že v některých zemích může být s vodou z kohoutku problém, ale konkrétně u nás je voda prý dokonce lepší než voda balená (samozřejmě jak která, ale obecně to platí), navíc u balené hrozí, že stála na slunku v obchodě nebo ve skladě a bakterie se rozmnoží. Vyšlo na to několik testů kvality, vím, že nějaký byl kdysi v MF dnes...

ilci
9. čer 2008

teď jsem četla, že obecně maso nad ohněm, pokud na něj kape šťáva, je karcinogení
tatarku bych teda nejedla, pokud si neuděláte domácí ze zakys.smetany, dělá se ze syrových vajec a ta se nesmí

helcah
9. čer 2008

Ilci určitě to maso obsahuje karcinogenní látky ale co je dneska neobsahuje že? Dokonce i chemicky ošetřená zelenina je může obsahovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru