• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Gynipral v těhotenství. Mám ho užívat?

18. února 2012 
Maminky těhulky brala jste některá Gynipral doma nebo v nemocnici tabletky? Dostala jsem ho domů 4Xdenně,ale píšou,že by měla být těh.sledována i miminko,tak nevím jestli ho začít užívat.
17. únor 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co já mám, zkušenosti, tak se převážně bere v nemocnici, když je mamina hospitalizovaná. Ale nějaké speciání sledování u maminek a ani miminek není. Točívají se jen KTG záznamy, ale to ani tak nesouvisí s užíváním gynipralu, jak s týdnem těhotenství. Ale určitě ti ho napsala doktorka, ne? tak bych se jeho užívání doma nebála. Ony jsou pak některé maminy s ním propouštěny domů, a tam je už nikdo nesleduje.Určitě se doporučuje přesně dodržovat co 4hodiny, což znamená se budit na jeho užívání i v noci. Občas může být jako vedlejší účinek bušení srdce, zrychlený pulz...
17. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pmelani mě ho narvali v kapačkách v nemocnici :sweat_smile: o domácím použití nic nevím,ale kontrolovali mě 2x denně miminka-srdíčka a jednou týdně monitor,ale to je spíš součástí hospitalizace,než braním gynipralu :wink: Pokud to máš od dr.tak bych to brala dle rady :wink:
17. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hodně gynekologů ho píše domů ale mě ho dávali v nemocnici, 2x denně mi měřili tlak a 1xtýdně mi dělali Ekg a, KTG, kamarádka ho měla doma a jsou v pořádku i s mimčem takže klidně užívat, radši bych ho jedla doma než v nemocnici :wink: a doporučuju před tím sníst aspoň oplatek nebo se budeš třepat jak sulc :grinning:
17. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pmelami já jsem měla za to, že Gynipral už se neordinuje :confused: Mrkni http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-tehotenska-poradna?slovo=gynipral - kdyby to nenajelo, zadej do vyhledávače v poradně Gynipral.. Ve zkratce se tam píše, že domácí podávání je v podstatě "zakázáno" a užitek plyne pouze z introžilního podání... :confused:
17. únor 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pampeliska1 Moc děkuju za odkaz zrovna to je pan doktor od Apolináře kde budu rodit,takže to brát nebudu opravdu je to nebezpečné a hlavně teda asi i bez účinku a ambulantně je zakázán...můj pan doktor gyn.je starší ,tak to bude asi tím..poradil mu to jeho ještě starší kolega...takže ne!!
17. únor 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si tedy ten článek viz.pampeliška1 nečetla, ale dělám na gyn.-por. oddělení a gynipral v tbl. se tam normálně podává, samozřejmě dle akutnosti i v nitrožilní podobně- a to tehdy, pokud běží předčasné kontrakce akutně. Kapačkama se zastaví, a pak se na udržení stavu berou ty tablety co 4-6hod + třeba horčík. Gynipral krásně zabírá...Záleží taky, na co ti ten lék doktor napsal. Jsem spíš zastánce užívání v nemocnici + pak když jde mamina domů, dá se jí to sebou dom.. Běžely ti kontrakce? měnil se ti nález? na ten je v podstatě jen klidový režim a horčík. Kdyby jsi byla hodně akutní, tak by tě měl poslat do špitálu....
18. únor 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek