Gynipral v těhotenství. Mám ho užívat?

pmelani
17. únor 2012

Maminky těhulky brala jste některá Gynipral doma nebo v nemocnici tabletky? Dostala jsem ho domů 4Xdenně,ale píšou,že by měla být těh.sledována i miminko,tak nevím jestli ho začít užívat.

evabelk
17. únor 2012

Co já mám, zkušenosti, tak se převážně bere v nemocnici, když je mamina hospitalizovaná. Ale nějaké speciání sledování u maminek a ani miminek není. Točívají se jen KTG záznamy, ale to ani tak nesouvisí s užíváním gynipralu, jak s týdnem těhotenství. Ale určitě ti ho napsala doktorka, ne? tak bych se jeho užívání doma nebála. Ony jsou pak některé maminy s ním propouštěny domů, a tam je už nikdo nesleduje.Určitě se doporučuje přesně dodržovat co 4hodiny, což znamená se budit na jeho užívání i v noci. Občas může být jako vedlejší účinek bušení srdce, zrychlený pulz...

crca
17. únor 2012

@pmelani mě ho narvali v kapačkách v nemocnici 😅 o domácím použití nic nevím,ale kontrolovali mě 2x denně miminka-srdíčka a jednou týdně monitor,ale to je spíš součástí hospitalizace,než braním gynipralu 😉 Pokud to máš od dr.tak bych to brala dle rady 😉

mysiiickaaa
17. únor 2012

hodně gynekologů ho píše domů ale mě ho dávali v nemocnici, 2x denně mi měřili tlak a 1xtýdně mi dělali Ekg a, KTG, kamarádka ho měla doma a jsou v pořádku i s mimčem takže klidně užívat, radši bych ho jedla doma než v nemocnici 😉 a doporučuju před tím sníst aspoň oplatek nebo se budeš třepat jak sulc 😀

pampeliska1
17. únor 2012

@pmelami já jsem měla za to, že Gynipral už se neordinuje 😕 Mrkni http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-... - kdyby to nenajelo, zadej do vyhledávače v poradně Gynipral.. Ve zkratce se tam píše, že domácí podávání je v podstatě "zakázáno" a užitek plyne pouze z introžilního podání... 😕

pmelani
autor
17. únor 2012

@pampeliska1 Moc děkuju za odkaz zrovna to je pan doktor od Apolináře kde budu rodit,takže to brát nebudu opravdu je to nebezpečné a hlavně teda asi i bez účinku a ambulantně je zakázán...můj pan doktor gyn.je starší ,tak to bude asi tím..poradil mu to jeho ještě starší kolega...takže ne!!

evabelk
18. únor 2012

Já si tedy ten článek viz.pampeliška1 nečetla, ale dělám na gyn.-por. oddělení a gynipral v tbl. se tam normálně podává, samozřejmě dle akutnosti i v nitrožilní podobně- a to tehdy, pokud běží předčasné kontrakce akutně. Kapačkama se zastaví, a pak se na udržení stavu berou ty tablety co 4-6hod + třeba horčík. Gynipral krásně zabírá...Záleží taky, na co ti ten lék doktor napsal. Jsem spíš zastánce užívání v nemocnici + pak když jde mamina domů, dá se jí to sebou dom.. Běžely ti kontrakce? měnil se ti nález? na ten je v podstatě jen klidový režim a horčík. Kdyby jsi byla hodně akutní, tak by tě měl poslat do špitálu....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru