Hermelín na gril, můžu jej v těhotenství?

monty001
26. čer 2014

Ahoj, jedem na chatu a mám ráda hermelín na gril. Můžu jej, dávala jste si některá? Dík za odpovědi Eva

hanulkapal
26. čer 2014

Já si ho dala párkrát, ale nějak mi teď nechutná ☹ Ale klidně si dej 🙂

margotecka
26. čer 2014

Klidně si dej, já ho miluju a ráda si ho dopřeju 🙂 😉

mysak07
26. čer 2014

já ho miluji a pro jistotu ho nejím... stejně jako ostatní plesnivé sýry... přijde mi zbytečné riskovat lysteriozu a případné problémy, ale to je věc názoru... od manžela mám slíbené 3 hermeliny denně po skončení kojení a třepu se na to každým dnem víc a víc 🙂

karolinafm
26. čer 2014

já teda hermelín vůbec neřešila, ani neřeší, jím ho normálně 🙂 v mojim okolí na mě všichni čučeli jak z jara, když jsem jim řekla že se v těhotenství nesmí a to mají děti 🙂 nikdo koho znám, to nedodržoval... ale je to každého věc 🙂

steffi23
26. čer 2014

Já tedy hermelín v těhotenství nejedla a nejím...protože by právě listerioza mohla způsobit poškození dítěte nebo potrat. Ale je to každého věc.

tynka23
26. čer 2014

Tepelně upravený bez problémů,tím se případná listerie zničí.Dej si a nech si chutnat ;)

holubice.petra
26. čer 2014

Taky ho mam rada 🙂 normalne si netroufnu ale tepelne upraveny jo 🙂

me79
26. čer 2014

Tepelně upravený není problem, stejne tak niva ci gorgonzola.

jennifer
26. čer 2014

my hermelín na grilu milujeme, dám trochu oleje smíchám s grilovacím kořením,pomažu hermelín, zabalím do alobalu a ugrilujeme.
dneska jsme zrovna dělali.
nebo hermelín pokapu olivovým olejem, zabalím do alobalu a dám na gril. dáváme i do trouby takto upravený hermelín.
co je k tomu výborný tak brusinky a ještě mandlové lupínky taktéž v alobalu na gril.

ale těhotná nejsem.

castava
26. čer 2014

Četla jsem, že plesnivé sýry by se v těhotenství neměly ale občas si ten hermelín na gril dám. Mám stejný způsob přípravy jako Jennifer a je výborný.

kmotrice
26. čer 2014

holky mě bylo vysvětleno, že to platilo dřív když se sýry dělali ještě z nepasterizovaného mlíka, já ho jím taky a nic mi není a žijeme, navíc je to tepelně upravený tak by se nic nemělo stát

klaire22
26. čer 2014

Tak to bych opravdu neřešila, většina sýrů je z pasterovaného mléka. Zrovna v těhu jsem na něm ujížděla a mám naprosto zdravé dítě 🙂 Je to dle mě zbytečné hrocení.

soleilll
26. čer 2014

Miluju plesnivý sýry, ale přecejen jsem se v těhotenství trochu bála, takže jsem např. hermelín jedla jen tepelně upravenej - smaženej. Pokud ho na grilu pořádně prohřeješ, bude to určitě bez problémů. Dobrou chuť. 🙂

terezapetrova
26. čer 2014

Muj gynekolog mel na muj dotaz ohledne hermelinu /když jsem byla tehotna/ odpověď - kdyby se tento typ syru nesmel v tehotenstvi cela Francie by vymrela 😉 /a mozna nejen ona/ 😉 checht 🙂

doko
26. čer 2014

já si taky troufám jen na tepelně upravený 😉 možná jsem přehnaně opatrná, ale pro jistotu 🙂

karlanov
26. čer 2014

Když jsem byla těhotna, tak jsem se na toto téma bavila s mým doktorem a jeho odpověď zněla, že se jíst muže, jen všeho s mírou. Já bych bez hermelinu, nivy a podobných tipů sýrů umřela 😉 Takže jsem je jedla obě těhotenství a v se v pohodě 🙂

petrajavor
26. čer 2014

jednou za čas pro ne, kdyby tě honila mlsná a ty na něj jen koukala bylo by to horší...... 😉

hanyzka11
27. čer 2014

asi jsem taky posera, ale ani já si tyto typy sýrů nedopřávala. sestřenka měla lysteriozu a bylo to s ní i malou docela špatný. tak možná i proto. I když nedokážu říct, z čeho ji přesně měla. ale slyšela jsem, že rizikové jsou i taveňáky a mořské ryby (kvůli olovu) a další věci. takže bych fakt řekla všeho s mírou 🙂

petula_88
27. čer 2014

Muzes - je to jak pise kmotrice vyse🙂

hadroslava
27. čer 2014

Jestli si chceš upírat chutě, tak ho nejez. Jestli nechceš řešit ptákoviny, dej si, na co máš chuť, protože to bys nemohla ani do mhd- sáhneš na madlo, pak na kabelku, pak si umyješ ruce, vzápětí ale opět sáhneš na tu strašlivě znečištěnou kabelku a vyndáš si housku ke svačině, takže se do tebe dostanou bakterie zajisté smrtelné nemoci.

alneka
3. črc 2014

V těhotenství se nedoporučují mléčné výrobky s nepasterizovaného mléka. Česká produkce (a co se dá u nás koupit) je z mléka pasterizovaného = tepelně již upraveného. Takže ano, hermelín i jiné plísňové sýry můžeš.

petrusew
3. črc 2014

Doktor mi říkal všeho s mírou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru