Hrozí riziko toxoplazmózy, i když je kočka jen doma?

berunda
8. říj 2007

ahoj, prosim o radu a nazory. Jedu navstivit příbuzné, kteří mají doma kočku. Jsem těhotná. Kočku chovají doma v paneláku, ven nechodí. Měla bych raději odložit návštěvu. hrozí riziko toxoplazmózou i když je kočka jen doma? diky za odpovedi 😉

syca
1. črc 2016

Hoj,ja mam kocku v panelaku a zachod radsi cisti pritel takze se nebojim

z_u_z_a_n_a_1988
1. črc 2016

Ahoj, my mame taky kocku v byte. V prubehu tehotenstvi jsem zachod cistila ja a vpohode..

martisek11
11. črc 2016

tak já kočku nikdy doma neměla, a ted mi byly při 2 těhu zjištěny protilátky proti toxoplazmoze, takže jsem ji prodělala...takže myslím, že je jedno, jestli kočka je doma nebo ne, chytnout ji můžeš tak i tak a nebo vůbec 🙂

katgatoo
15. črc 2016

Zajímavá prezentace o toxoplasmě od největšího odborníka u nás. Není to bakterie ani virus, je to prvok. https://slideslive.com/38889291/jak-parazit-tox...

eloana
15. črc 2016

Toxoplasmozu prenas kocky z 3 stareho trusu. Zda je kocka doma nebo venku je jedno-kocka se nakazi pozrenim syroveho masa..... takze pokud ji nekdy majitele dali syrove maso nepremrazene -je moznost,ze toxoplasmozu prodelala,ale zas ji muze prenaset pouze chvlku...
jinak toxoplasmoze maji obvykle kotata-dospele kocky malokdy.....

mela jsem kocky od jakziva-spala jsem s nima v posteli-a nikdy jsem toxoplasmozu neprodelala-mam ve vsech tehotenstvich delane testy na moji zadost....

stejne tak, jako by ses tedy mela vyhybat kockam-tak by ses mela vyhybat malym detem-mohou tez prenaset ruzne nemoci nebezpecne v tehotenstvi a to treba my,ktere mame vice deti, fakt nejde🙂

eloana
15. črc 2016

a dalsi moznost je,ze jsi toxo nekdy jiz prodelala,tudz uz ti nebezpeci nehorzi.....
nektery gynekolog dela toxo testy automaticky v tehotenstvi, nekdo ne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru