Injekce u zubaře v 5. týdnu těhotenství. Jde to?

esuska
6. únor 2009

Ahoj zdravím všechny,

mám dotaz, strašně mě ráno rozbolelzub, je to čímdál horší, bolí mě už i dáseňa tvář je pěkně ztvrlá, takže pojedu na pohotovost, protože noc nechci prožít s tímhle. Ale mám panickou hrůzu ze zubaře, vzdycky i na malé vrtání jsem si nechávala dát injekci, jenže aby to nebylo tak jednoduché tak jsem cca v pátém týdnu těhu a nevím zda si můžu na té pohotovosti požádat o injekci, samozřejmě bych řekla , že jsem těhu. manžel mě straší, že mi ji nepíchne právě proto, prosím prosím jak to je?

sylvka
6. únor 2009

ahoj esu,já jsem byla na ko u zubaře v prvním tr. asi ve 12 tt a taky jsem chtěla injekci a dr.mi ji dal a říkal,že je tam tak malá dávka toho škodlivého,že to mimču nic neudělá 😉

maruna75
6. únor 2009

esusko....vůbec se neboj...já myslím,že ti jí píchne,mě v těhu.trhala zub asi kolem 10t.t a dala mi injekce 2..neboj 🙂 🙂

andykov
6. únor 2009

Holky, já nevím, ale asi mám divnou dr., mně řekla, že v těhu se dává jen vyjímečně ☹ Na to jsem zkusila googlit na netu jak to je a vyšlo mi, že v 1.trimestru raději bez injekce 😒 Takže nevím poradila bych se s více dr., protože dneska je to tak, že každý má jiný názor... Já osobně bych asi v 5tt do injekce nešla, páč se začínají vyvíjet orgány a docela bych se bála. Každopádně esusko, držím pěstičky, ať to dopadne, co možná nejlíp 😉

makak21
6. únor 2009

Já jsem na tom stejně, bez injekce ani ránu a mudra mi ji v prvním trimestru odmítla dát. Že prý se nedává první tři měsíce, páč může způsobit potrat a poslední tři měsíce, že může vyvolat porod...je to opravdu co mudr to jiný názor...

lucasaerik
6. únor 2009

Ahojky tak já si se zubama zkusila v těhu až až...a ale musím říci že mě doktorka řekla že mám obrovské štěstí že jsem v II. trimestru, jinak že by mi injekci nemohli dát, že v I. a III. trimestru se to nedoporučuje, že v I. to má vliv na miminko a ve III. by to mohlo způsobit i před. porod, a následné komplikace během něj. tak nevím. Jak píše andykov, já bych taky do toho nešla...vyvíjí se všechny orgány a raději nedomýšlet. Esusko každopádně držím palec ať je to dobrý...a přežiješ i bez injekce

lucija
6. únor 2009

Já chodila k zubaři celé těhu na vrtání a každé vrtání jsem dostávala injekci a jednou i 4. A v pohodě 😉

ia.
6. únor 2009

esuska já mám panickou hrůzu ze zubaře, dokonce i dnes tvrdím, že půjdu raděj znovu rodit, než k zubaři, a byla jsem u něho taky cca v 5-6 týdnu a měla jsem takový strach, že mi nebude chtít dát injekci, že jsem mu ani neřekla, že jsem těhu (on se neptal, že) 😀 no a v poho, mám zdravého chlapečka a nic se nestalo. Můj názor je, že miminku může daleko víc uškodit ten stres, který bys měla z toho, že ti ji nedá, a z té bolesti, než z nějaké injekce, která ti projede ďásněma...

hrusti
6. únor 2009

esuska, me bolel v nejakem 14 tt zub, tak jsem byla na vrtani a zubarka mi rekla, ze mi da slabsi injekci, ktera miminku vadit nebude. urcite ti ale nesmi zubar delat rentgen.

lynn77
7. únor 2009

ahoj, ja jsem ted v 8tt, a kdyz jsem byla na potvrzeni tehu v 5tt tak jsem se rovnou gynekolozky zeptala na to, zda mi muzou delat nejake zakroky, pac se mi tyden predtim ulomil kus zubu. Gyndarka rikala, ze samozrejme, pokud to bude jen nejaka prevence, tak zbytecne zadne chemikalie a rentgeny nedavat, ale pokud by se jednalo o nejaky nutny zakrok, tak rentgen nevadi, stejne vam daji nejakou tu olovenou zasteru, navic hlava je dost daleko od bricha. Kdybyste si zlomili v tehu nohu, tak Vam to taky musi zrentgenovat. No, nakonec to za mne vyresila zubarka. Rekla mi, ze mi injekci neda (ja si ji tedy nedavala nikdy ani pred tehu, nejak mi to prislo zbytecne) a ze mi tam da nejakou vypln, ktera by mela vydrzet to tehotenstvi, pak zacne teprve ta prava oprava - plneni kanalku apod. Tak to doufam, ze pak tu injekci dostanu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru