Jak dlouho jste pracovaly v těhotenství?

lenfru
2. kvě 2014

ahojte všichni chtěla bych se zeptat jak dlouho jste pracovali jestli az do 34tt nebo ste odešli z práce dříve. Já dělám cukrařinu, dělám dvanáctky a je to i dost fyzicky náročná práce. Sem v 16tt a už teď sem dost vyčerpaná po práci dojdu domů a lehnu a su uplně mrtvá. Tak by mě zajímalo jestli máte někdo takovou skušenost?

cervena2
2. kvě 2014

Ahoj,když jsem otěhotněla pracovala jsem jako prodavačka v řeznictví,dělala jsem taky 12 a hlavně tahala težký věci. Pracovala jsem do 14tt,jelikož mě začalo bolet břicho a začala jsem mít vysoký tlak. Bylo to velice náročné ☹ Doktor se semnou ani nebavil a napsal mi neschopenku. Teď čekáme druhé dítko 16tt 🙂 🙂

nonnni
2. kvě 2014

@lenfru uplne stejnou...padla jsem za vlast v momente, kdy jsem prosla dvermi 🙂 Delala jsem do okamziku, kdy mi rupla voda. Zacatek 37.tt.

nonnni
2. kvě 2014

@lenfru ale ja tedy nestala na nohou 12 hodin denne. Hodne jsem jezdila autem, mela schuzky s klienty a tak...nevim, zda bych dala tvoji praci az do porodu.

curdibilka
2. kvě 2014

@lenfru Pokud máš fyzicky náročnou práci, neboj se říct dr. o neschopenku než riskovat nějaké fyzické zhroucení. :-/

kashki
2. kvě 2014

@lenfru Nemá cenu se přepínat, když ti to nedělá dobře. Já šla na mateřskou 6 týdnu před termínem, ale pracovala jsem v kanceláři.. 😉

lenfru
autor
2. kvě 2014

Chtěla bych se ho na to optat jak tam pujdu. Aj sestra od moje pravě šla na mateřskou až 6 týdnu před porodem ale taky dělala v kanceláři. Uvidím ještě co bude, nechci zase aby si všichni mysleli že zustávám doma jen tak.

nolies
2. kvě 2014

@lenfru Ahojky, já šla na mateřskou 6 týdnů před porodem (práce v kanceláři) a za 3 dny jsem už rodila 🙂 Takže určitě z mé zkušenosti, bych zůstala doma, pokud se na to necítíš chodit do práce 🙂

katchula
2. kvě 2014

@lenfru Běžně se nastupuje až těch 6 týdnů před termínem, tedy pokud je vše v pořádku. Já taky takhle nastupovala, ale pracuju v kanceláři a celý den sedím, takže nic fyzicky náročného. Pokud bych se nějak dřela nebo musela být na nohou celý den, tak to bych určitě nezvládla. Doktor se Tě neptal jakou máš práci? Pamatuju si, že mě se hned na začátku ptal.

gosa22
2. kvě 2014

za mě určitě zůstat doma mnohem dřív...já šla skoro 3,5 měsíce před termínem, měla jsem to tedy doporučené, pak se ukázalo, jak moc bylo dobře, že jsem se tak rozhodla...protože pak už to bylo nutné! Nabrala jsem sil, užila si to...6 týdnů je moooc málo, s ohledem i na to, že se může rodit dřív...ani kancl podle mě není místo na mega pupík...sedíš a nohy natékají...obzvlášť tvoje zaměstnání...zůstaň na nemocenské a uvidíš, jak se ti to vrátí na dítěti, bude klidnější, spokojenější...alespoň u nás to tak je 😉

verunka_91
2. kvě 2014

Já dělám v pojišťovně (v kanceláři nebo v terénu), bez auta, takže klasicky dopravou nebo po svých. Bydlím od kanceláře 60 km a jezdím tam méně, k tomu dělám kosmetiku, takže s tou také lítám a teď v 35 tt mi doktor už vynadal a nařídil klid na lůžku. Takže jsem doma teprve teď, pracuju z postele s ntb, na telefonu a mailu s klientama a klientkama (jak přes pojistky, tak přes poradenství v kosmetice a prodej) :D a nudím se doma jako blázen když nepracuju, pač uklizeno je a ani bych nic dělat nesměla ... to mi zase vynadá hned přítel. Tak já nvm :D Už aby byl malej 🙂

jasekd
2. kvě 2014

Ja delala normalne, nastup na MD 6 tydnu pred porodem, i pak jsem obcas do prace sla. Praci mam fyzicky i psychicky pomerne narocnou. Tech 6 tydnu mi prislo tak akorat, pracovat na plny uvazek az do porodu bych uz asi nedala.

anina32
2. kvě 2014

Při prvním těhotenství jsem pracovala až do 37 týdne (na černo), stánkový prodej, 12 hodin na nohou, tahání těžkých věcí při skládání a rozkládání stánku. Ale bylo mi 24 a těhotenství bylo bez problémů, zvládala jsem to. Druhé těhu po devíti letech a s pomocí IVF, na neschopence jsem byla od samého začátku, už od odběru vajíček. Myslím že by se měl každý rozhodnout sám podle svého, jak se na to cítí a jak má náročnou práci 😉

paulia
2. kvě 2014

Končila jsem 3 dny před porodem 🙂 Měla jsem bezproblémové těhotenství,ne moc velký pupík a chuť pracovat co nejdéle,samozřejmě pokud to zdraví a malé dovolí a to mám také stojaté zaměstnání,ale je to určitě individuální a 12 hodin v kuse je v pokročilém těhotenství opravdu na hraně 🙂

simonceli
2. kvě 2014

@lenfru V prvnim tehotenstvi jsem pracovala do nastupu na Md a ted nepracuji od zacatku tehotenstvi, jednak protoze mi nebylo furt dobre a hlavne protoze spadam do rizikove skupiny zamestnani.

mysonek
3. kvě 2014

Pracovala jsem prakticky až do nástupu na mateřskou, jen jsem si týden vzala dovolenou, takže jsem odcházela z práce asi 7 týdnů před termínem, nakonec jsem rodila skoro o 2 týdny dřív, takže jsem doma zas tak dlouho nebyla. Ale rozhodně bych nechtěla být doma několik měsíců, to bych se zcvokla. Do 12 týdne jsem normálně sloužila i noční (takže i 32 hodin v kuse v práci).

lenfru
autor
3. kvě 2014

@katchula : Doktor ne akoát sestřička se mě ptala a doktor semnou o práci vubec nemluvil.

wwera
3. kvě 2014

Já byla doma od 3týdne těhotenství,hlavně kvůli vícečetnému těhotenství a také kvůli třísměnému provozu...stejně mi bylo tak zle že bych do práce ani chodit nezvládla..

wwera
3. kvě 2014

@nonnni klobouk dolu teda!!

baffiny
3. kvě 2014

já odcházela po prvním trimestru, někdy ve 14 tt, protože jsem chodila na dvanáctky a navíc jsem pracovala v knihkupectví a prostě to nešlo netahat knihy... byla jsem brzo hodně unavená, navíc kvůli nevolnostem jsem dost často do práce ani nedošla

dora13
3. kvě 2014

Ja do konce 6. mesice, pak jsem nastoupila na dovolenou a z ni plynule na materskou. Ale byla to prace v kancelari, navic s moznosti home officu, dvanactky, navic kde bych musela stat, bych nedala ani nahodou.

krystalka
3. kvě 2014

@lenfru - ahoj, já jsem pracovala až do toho 34.týdne, taky jsem dělala dvanáctky v obchodě, ale celkem v klídku a v pohodě a většinu dne jsem mohla sedět....a nebo nemusela....prostě jak jsem chtěla, návaly tu žádné kromě vánoc nebývají, takže jsem to zvládala v pohodě....dokonce jsem ze začátku měla i tu "výhodu", že mi bývalo špatně od žaludku ne ráno, jak to obvykle bývá, ale naopak večer - takže to už jsem byla doma v klidu a neměla jsem problém s tím, že bych kvůli tomu třeba musela chodit později do práce apod...ráno už jsem byla v pohodě...

pisisvori
3. kvě 2014

V prvním těhu do 34tt (6 týdnů úřed termínem) ...plný úvazek práce v kanceláři, ale dost časově a psychicky náročná. Teď pracuji na částečný úvazek (1-13tt 30hod, od 14tt na 20 hod týdně) ale samožřejmě už je k tomu doma dcera a vše okolo toho (vaření,praní, žehlení, nákupy, školka, koníčky, pobyt venku....bez dětí se nic neděje, když se vyžehlí o týden později, když není zrovna nic k večeři, člověk si může lehnout kdy chce a jak dlouho chce...) a půjdu na MD zase v 34tt=6tt před termínem, ale asi pár dnů před (týden) vezmu už dovolenou.

nonnni
3. kvě 2014

@wwera to nemusi 🙂 Ja zila v zahranici, kde nejsou zadne socialni benefity, pokud chces byt doma, tak muzes, ale prijdes o praci + to bude zadarmo a neexistuje povetsinou ani materska. Rodicovska dovolena uz vubec ne. Takze fura lidi nakonec zjisti, ze pokud by je tehotenstvi doma existencne zruinovalo, tak jim vlastne tak moc spatne ani neni 😉 Po porodu jsem sla zpet na plny uvazek po 4 mesicich a to jsem mela privilegovanou pozici, casto se chodi po sestinedeli, obcas po dvou mesicich. Zamestnavatel nema povinnost ti misto drzet vubec a uz vubec ti neco vyplacet. Deti mas, pokud si je uzivis...na druhou stranu tam skvele funguje system skolek a sluzek. Takze zeny nejsou diskriminovane z pozice ziskavani zamestnani, protoze vlastne nikdy neporebuji osetrovacku na nemocne dite. Deti zamestnavatele neresi, ale ocekavaji, ze je nebudou resit ani ty zeny.

Takhle to zni desive, ale funguje to dobre. Nikdo nespoleha na stat, porodnost to nijak neovlivnuje, neklesa...lide se holt zaridi po svem 🙂

zarucha
3. kvě 2014

@lenfru Jsem ve 38tt, jsem novinářka a ještě před týdnem jsem vedla celou výrobu časopisu během uzávěrky. Poslední služební cesta proběhla před deseti dny. Zvolňuju teprve teď. Moje práce mě hrozně baví a cítím se dobře. Teď už si připadám víc unavená, takže do redakce až do porodu už nejdu. uvidíme, jak po šestinedělí.

luciebx
3. kvě 2014

ja skoncila asi mesic pred porodem.. mozna 3 tydny

kacikaci
3. kvě 2014

já skončila v okamžiku nástupu na PPM, taky jsem dělala dvanáctky, už jen denní, ale cítila jsem se celou dobu skvěle, sice více unavená, ale bylo mi dobře, kdybych cítila, že to není ok, šla bych na neschopenku.. 😉

brunetka11
4. kvě 2014

Tak pokud je to individuální dotaz - skončila jsem týden před prvním termínem porodu, do práce se vrátila týden po porodu. Zvládlo se to docela v pohodě 😉

terezapetrova
4. kvě 2014

@lenfru Myslim, ze většina tehotnych at uz delaji jakoukoliv praci v určitých obdobich vecer padaji na pusu 🙂 nedelej si starost. 🙂

mmm12345
7. kvě 2014

mě se doktor hned na začátku ptal, jestli potřebuji napsat nemocenskou a ptal se tak při každé návštěvě. pokaždé jsem s díky odmítala, nechala jsem si napsat mateřskou 6 týdnů před termínem porodu, s tím, že týden předtím jsem si vybrala dovolenou... Práci jsem sice měla kancelářskou, ale dost náročnou - hodně běhání, stres, tahání těžkých šanonů a pod., ale posledních 14 dnů v práci jsem již občas polevila a šla odpoledne dřív domů, protože to bylo fakt náročný....

Záleží na tobě, jak se cítíš, pokud cítíš, že to nedáváš, tak řekni doktorovi a on ti tu nemocenskou taky určitě napíše...

volodka162
18. kvě 2014

Ofiko jsem odcházela cca 7-8týden před termínem porodu, ale jednou či dvakrát týdně tam stejně zajedu a vypomáhám co je třeba. Sice jsem byla víceméně kancelářská krysa, ale i přes 4měsíce zaučování nové pracovnice to stejně nestačí....neměla jsem jednoduchou práci. Je to samozřejmě na dohodě se šéfem - příští týden tam jdu zase fárat (což budu v 37tt.) a pak už myslím, že tak dvakrát třikrát a adié...smůla, pešeček. Musej si pomoct sami. Je to prostě individuální...jak se kdo cítí. Poslední týden skoro vůbec nespím, tak snad to tam nějak ještě dám 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru