Jak zabránit chřipce v těhotenství? Jaké léky můžu?

dit
27. zář 2007

ahoj holky, jsem ve 14tt a protože jsem teď párkrát jela mhd, tak jsem chytla zřejmě nějaký bacil - rýma, začíná mě bolet v krku, žaludek na vodě... poraďte co se může v těhotenství brát za léky? díky 🙂

gebi
27. zář 2007

Ahojky dit, pokial máš teplotu, tak radšej chod k doktorovi, pokial to nie je nutné, tak ja som užívala Mullerovy pastilky(homeopatikum), existujú rozne príchute. Inak doporučujem vela tekutín, hlavne bylinných čajov napr.Lipový je úžasný, samozrejme s medíkom. Tak sa rýchlo uzdrav!

dit
autor
27. zář 2007

ahoj gebi, díky moc za radu, snad se z toho přes víkend vyležím, homeopatika jsou dobrý nápad, díky a měj se fajn

sisstin
27. zář 2007

dit: já měla chřipku přesně v tvém tt...dr. mi dala 2x půlku panadolu denně..a ležet..a nic jinýho se nedá asi dělat 😕

kachnicka01
27. zář 2007

Ahojky dit, ja byla nachcipana v 9-11tt.. i ted kaslu a smrkam. Pomahaji babske recepty - zabal na krk, kloktej slanou vodou, zkus si nakrajet cibuli, posypej ji mouckovym cukrem a az pusti stavu, tak si ji dej po lzickach.. a supej do postele, nic nedelej, hodne pij a nech se obskakovat.. Jo taky jsem mela na cucani Septolete. A v lekarne Ti poradi i nejaky sirupek 🙂 hlavne bud v klidecku a vypot se. Pokud Ti teplota nestoupne nad 38.5, tak v pohode... 🙂 drz se!!!!

dit
autor
27. zář 2007

holčiny, díky moc všem za rady, jste zlatíčka, jedu domů a do postele se potit 🙂 napíšu o víkendu 😉

liaa
28. zář 2007

Ahoj holky-ted jsem psala do chřipek a píšu i sem,zda Vás něco napadne.
Bolesti v krku už nemám,rýma se lepší ale stále mne trápí vysilující kašel.Noční záchvaty kašle i přes den.Z domácích léků a z těch možných pro těhu užívám,nebo jsem již vyzkoušela:Jitrocelový sirup,vincentka,mucosolvan,ACC long,štáva z cibule a cukru,česnečky,hodně piju.A samozř.povolené čajíky v těhu..
Od středy užívám ATB Rovamycin.
Když Vás ještě něco napadne na ten hrozný kašel,tak poraďte.Díky moc

binki
29. zář 2007

Už léta piju při silném nachlazení a bolestivých průduškách čaj z majoránky 😉 v prvním trimestru jsem byla vyřízená, tak jsem nasadila ovocnou a zeleninovou kúru, hodně spánku a postel a šlo to i bez léků, je ale teda fakt, že jsem neměla teplotu - max. 36,8.

anney
29. zář 2007

Já byla taky nastydlá hned někdy na začátku těhu.Bylo to děsný, kvůli mimi jsem se bála si cokoliv vzít.Pozor na různý bylinky, některý se nesmí a tak.Já měla jen takový cucavý pastilky z lékárny s medem.Nic jinýho mi nedoporučili a kapky do nosu vincentka.Jsou dobrý a pomáhají.Jinak nejlepší co můžeš udělat je zalézt do postele a odpočívat a odpočívat.Mě nedovolili v lékárně ani paralen.Naštěstí jsem neměla horečku.Jo ty pastilky se jmenují Propolky.Přeju brzké uzdravení a krásné a zdravé miminečko. 😉 😀 😀

gedren
29. zář 2007

Na kasel muzes zkusit homeopaticky sirup Stodal - ja jsem se jim takhle lecila pri kojeni.

A celkove pri nachlazeni echinaceovy kapicky. Sice je to v lihu, ale pocitala jsem to, ze za cely den v tom clovek pozre asi tolik alkoholu, co je v jednom loku piva 🙂

veda
8. říj 2007

holky nejlepší na kašel a průdušky je cibulový čaj. Babský, ale osvědčený. Nakrájíte na kolečka cibuli povaříte, zcedíte a dosladíte medíkem. Doporučuji min 3x denně. A na prsa zábal - utěrka, rozehřáté máslo naleju na ní teplé ne vařící pak položím igelitový sáček a třeba šálu. Dělám to pokaždé když mám kašel a opravdu to zabírá. Nebolí Vás potom na prsou a po cibulovém čaji krásně odkašlete.

jandalinka
9. říj 2007

Ahojky!Právě jsem prožívala před týdnem své druhé nachlazení v těhotenství 😢 .Na začátku 2měsíce jsem měla rýmu a vyléčila ji citrónkem,medem a vypocením v peřinách.A nyní když už jsem v 35t.se opět objevila,ale v takovém to počasí,co je poslední dobou venku,už mi tohle to nezabírá.Člověk se potřebuje také trochu provětrat,zajít k doktorovi,tak pak je hned mé domácí léčení opět zpátky.
Doktorka mi nemůže nic napsat,nemůžu žádný paralen,coldrex,nic na co jsem byla zvyklá,ale dočetla jsem se o BIOPAROXU,který řekla,že je jediný co můžu v těhotenství použít.Je super. 🙂 Je to takový rozprašovač,který můžete použít jak do nosu tak i do krku.Takže stačilo 3dny a byla jsem z toho venku.
Předtím jsem se trápila týden s napařováním nad hrncem,zkoušela horské slnko,uvolňovala nos různými svými osvědčenými způsoby,ale bylo to nic.tak konečně zdravá a dofám,že jsem mimčo moc netrápila svým smrkáním 😅

ina.b
10. říj 2007

Ahojky. Taky jsem zrovna nachlazená. Na kašel mám "jitrocelový sirup", na pálení krku "Orofar sprej" a piju bilinkový čaj "proti chřipce a nachlazení" (doporučil mi lékárník takové bylinky, které v těhotenství nevadí).
Ale říkám si, co bych dělala, kdyby na mě přišel porod. Neumim si představit, že bych na něj měla sílu zrovna v tomhle stavu s ucpaným nosem, kašlem a bolestma v krku 😕

ina.b
10. říj 2007

pardón - "bylinkový" 😀

lucyx
10. říj 2007

Ahoj kočky! Najlepšou prevenciou proti chrípke je podľa mňa veľký príjem vitamínu "C" a taktiež otužovanie studenou sprchou. Ja som mala vždy problém s nosom a dutinami, pravidelne každé tri týždne upchatý nos. Bolo to hrozné, nevládala som ani umývať riad pri tej hroznej nádche. Od kedy som tehotná, teraz som v 28 tt, tak si vytláčam citrón do vody takmer keždý deň, v sprche si nakonci pustím studenú vodu. Najprv to bolo s tou vodou ťažké, ale teraz som si už zvykla.
Výsledok je taký, že som už pol roka zdravá. Minulý týždeň som mala trošku upchatý nos, trvalo to dva dni, napaprovala som sa nad mätovým čajom štyri krát denne a prešlo to samo. Dúfam, že to zdravíčko vydrží až do januára.
🙂

pavlina05
10. říj 2007

Ahoj holky!!!! Na mě lezla bolest v krku. Kloktala jsem slanou vodu a pila čajíky. Byla jsem i na orl, tak mi dali BIOPAROX, seprej který můžete vstřikovat do úst a nosu. Zabral hned druhý den. Dá se koupit v lékárně bez předpisu , stojí cca 160kč. Je vhodný i pro těhotné.

hero
3. únor 2009

to DIT > ahoj ,na ty bolesti doporucujeme Echynecovy lektvar/ www.lastura.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru