Jaké aktivity ve 3. trimestru? Jsou masáže vhodné?

smisek21
28. čer 2009

Ahoj holky,
nevím, zda to téma už tady bylo, ale myslím si, že ano a to nejmín 10krát, ale tak to zkouším 🙂 Dostala jsem od svého zaměstnavatele slevové poukázky tzv. Fokus Pass, ráda bych je využila, mohu je např. využít v Centrum babylon v Liberci. Ale nevím, zda v tomto pokročilém stádiu těhulkování to jde či ne. Do teďka jsem chodila na plavání pro těhotné, to ano, ale nevím, zda třeba masaže atd. jsou vhodné či nikoliv.
Prosím poradte, budu velmi ráda. Přeji krásné těhulkování 🙂

mili84
28. čer 2009

smisek: ahojda-já bych v téhle fázi asi už veřejné koupaliště teda neriskovala. Nejen kůli nečistotám, které Ti mouhou způsobit mykozu atd., ale i kůli lidem- někdo Tě pod vodou nebo kdekoliv může strčit, nakopnout - a to se stává dost často. nedejbože abys uklouzla...A co se týče masáží - v těhu můžeš jen spciální pro těhotné. Na břicho si nelehneš to je jasný 😉 Navíc je na těle několik akupresurních bodů, kterým se musí při masáži vyhýbat - a to asi dost lidí neví. Já například chodím jen na masáže šíje a krku (v sedě) a na shia-tsu (ale k lektorovi, který má specializaci na těhotné). Tak na sebe dávej pozor 😉 Doporučuji třeba solnou jeskyni, ale ta nevím, jestli tam je. Já byla v Babylonu na nějaké Indonéěké masáži nebo tak - a teda nic moc. Pán byl docela surový a pak mě všechno bolelo. Rozhodně to nebyla relaxace. Byla jsem už těhu a nevěděla jsem to.. 🙄 😕 Tak užívej těhu 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru