Jaké potraviny jsou v těhotenství zakázané a škodí?

alena.kucharkova
31. bře 2008

Ahoj maminky.Založila jsem toto téma, protože bych se chtěla dozvědět jaké potraviny např.mám vynechat, aby neuškodily miminku.Slyšela jsem že se nemají jíst hermelíny, Niva, nic skořicového, ale jinak nevím čeho se ještě vyvarovat.Budu ráda za jakékoliv názory.

mikulka
31. bře 2008

Kočiny, a kde najdu tu tabulku?

natali.m
31. bře 2008

tu s tím určením pohlaví, tak běž do albíček, otevři všechna albíčka a myslím že je na druhé stránce, je růžovo modrá. 🙂

hankakynclova
31. bře 2008

Týýý jo tady toho přibylo 😀
Marinko já si nemyslím že kousek štrůdlu se skořicí by opravdu mohl vyvolat tak velké potíže.
A podle mně syrová zelenina nevadí, ani ta mrkev ne, v menším množství.Ba naopak já mám v těhu knize napsáno že by se každý den měla jíst syrová zelenina jako rajčata, papriky, okurky.........

slunickooo
31. bře 2008

tak já se taky pridávám k milovnici rajčat ve velkém množství,,, takhle chlebík s máslem osolený a k tomu pár rajčátek - mnam 😀 😀 , já si ted nějak zase oblíbila k snídani krajíc chleba bud s paštikou nebo s nějakým taveným sýrem, naopak jsem dříve jídávala v ohromném množství různé zel. saláty a ted si nedovedu vůbec představit, že bych nějaký zelen. salát pozřela 😝 - snad se to brzo změní a zase se mi na ně vrátí chut... 😉

natali.m
31. bře 2008

tak kecám, té tabulky jsem se dohledala až na 9. stránce je pod názvem mimi.

natali.m
31. bře 2008

jojo, chlebíček s rajčátkem, mňam......přesně tak, hezky by jsme měly papat ovoce a zeleninku..........

marinka
31. bře 2008

hani, obávám se, že jo! Teda nepředpokládám, že si to porodní asistentka vymyslela, ale říkala nám o klientce, které po štrůdlu se skořící začaly předčasně porodní stahy.. Někdo je na to náchylnější a může se to stát.

slunickooo
31. bře 2008

jj holky taky si myslím, že když se nejí třeba ta mrkev na kila že to vadit nemůže

o té skořici jsem neslyšela... takže by vadilo i nějaké pečivo z pekárny, na kterém je skořice????

A z té tabulky mi holky vyšel - KLUK , vzhleem ktomu že doma už máme holčičku tak bychom ho uvítali,,, ale ¨popravdě - tomu absolutně nevěřím a mě je opravdu jedno, jestli to bude kluk nebo holka.... hlavně aby to miminko bylo zdravé 🙂

marinko - ahojík, psávali jsme chvilku, pamatuješ??? 😉

natali.m
31. bře 2008

jo taky myslím, že se na takové tabulky nedá spolhat a jako každé mamči mi sejde hlavně na tom aby bylo mimiško v pořádku, ale pravda je, že toho kluka nějak cítím v kostech.no třeba se pletu, tak se nechme překvapit....

marinka
31. bře 2008

Ahoj slunickooo, pamatuju 😉 Ty jsi čerstvá těhulka?? To je krásné, moc gratuluju!! 😵
Radši bych nejedla nic skořicového, pro jistotu 😉 I když je fakt,že jsem se na konci těhu snažila pomocí skořice vyvolat porod a jedla jsem ji po lžičkách a měla jsem trochu stahy, ale na porod to nebylo 😉 Takže myslím, že většině těhulek to nic neudělá, ale prostě se v těhu jíst nedoporučuje..

kacka.va
31. bře 2008

holky, k té tabulce, je tu někde diskuze a někomu to vychází a někomu ne - podle mně je to blbost, podle tabulky jsem já chlap 😉

natali.m
31. bře 2008

no tak to jsem opravdu zvědavá co nakonec budeme...u mě je na to ještě dost času,ale myslím, že příští návštěvu, tu mám za měsíc by už doktor mohl poznat co z nás bude, ne? 😉

marinka
31. bře 2008

natali, v 16 tt je ještě moc brzo, řeknou ti to až tak ve 20 tt 😉

natali.m
31. bře 2008

jejda, no nevadí, budu stejně ráda za cokoliv...

uci
31. bře 2008

ahojky, tak som tu niekde zahliadla, ze si pochutnavate na pastekach, tak na tie pozor, tie by sa vobec nemali v tehu, lebo obsahuju vela nejakych hormonov, ale neviem presne akych, len si pamatam, ze nic take ako jatra a pod. by sa nemalo

slunickooo
31. bře 2008

Uci - myslíš jako paštiky??? To jsem psala já, že nějak miluju chleba s paštikou.... ☹

alenka83
31. bře 2008

ahoj holky, když už je tohle téma, tak by mě zajímala jedna věc🙂 Hoooodně moc mi chutnají lusky, takové ty hrášky a napadlo mě, že kdyžse jí asi během kojení, zda to pak nemůže o to víc nadýmat nejen mě, ale i miminko, co myslíte? Aby pak chudáček netrpěl moc až by ho bolelo bříško.

uci
31. bře 2008

jo jo slunicko, myslim pastiky, tiez by som si dala - lubim chlieb s maslom a este na tom pastiku, mnam 😀 ale teraz to radsej nebudem riskovat

slunickooo
31. bře 2008

Uci - tak já tohle teda nikdy neslyšela a myslím, když jsem čekala malou před 10 lety tak jsem je normálně jedla... teda ne určitě denně, ale když se dá občas , sem tam,, tak to snad vadit nebude

ALenko---- ááá další maniak na lusky 😀 😀 😀 já jsem taky vyloženě závislák, letos si je ještě dopřeju ve velkým, ale je fakt, jak budeš kojit tak se jim musíš vyhnout, malý by pak trpěl.... ale další rok si to vynahradíš 😉 , nebo víš co??? Natrhej si jich hodně a vyloupej a dej do mražáku a až nebudeš kojit tak je vyndej z mražáku... jsou uplně suprový, moc dobrý, jako čerstvý 😉

susik77
31. bře 2008

ahoj, k tem syrum: nemuze se nepasterizovana brynza-ale v hypermarketoch se prodava aj pasterizovana..
syry-nepasterizovane-jsou to nekt. druhy francouzskych syrujsou drazsi.
pikantni veci se v tehu muzou-kdyz vas z toho nepali zaha, mimcu se nic nestane. vadi to az pri kojeni.
osobne bych si dala v tehu pozor na E-cka, umele sladidla a konzervanty-jsou hlavne v sunce-nej. dusitany-jsou nejvic nebezpecne.

susik77
31. bře 2008

jatrove pastiky se nemuzou kvuli vitaminu A-vysoke davky muzou zpusobit malformace plodu.

slunickooo
31. bře 2008

no holky tak snad neva, když jsem snědla v sobotu jednu a v neděli druhou paštiku s chlebem??? A v sobotu jsem si dala pizzu a na ní byla nastouhaná niva??? Snad takhle malé množství nevadí? Co myslíte?? Ale už to jíst teda nebudu

susik77
31. bře 2008

slunicko: snad ne, kdyz byla ta pizza propecena. ale v syrovem stavu staci aj male mnozstvi...

slunickooo
31. bře 2008

no já teda Nivu měla ještě když jsem nevěděla, že jsem těhu, a byla jsem ☹ ☹ . Myslím takovou tu v té vaničce jak se prodává

dzej
31. bře 2008

holky, jezte co vám chutná. Všechno, ale s mírou. A paštiku, pokud nebudete jíst každý den tak klidně můžete taky. V porodnici když ležíte tak dostáváte paštiku s chlebem každé ráno...co bych teda určitě nejedla je syrové maso a syrové vejce. Tu nivu a hermelín jsem si vždycky ohřála v mikrovlnce...studenou jsem ji radši taky nejedla.

smudlinka2
1. dub 2008

Holky ahojky 🙂 Je to zajímavé téma.A co si myslíte např. o Magi nebo sojové omáčce?Já si totiž nedovedu představit polévku bez těchto přísad, takže je "leju"do polévek a omáček opravdu ve velkém 😅 Myslíte že to taky škodí?Nebo co třeba bujóny (Masox)? O té mrkvi jsem slyšela, ale myslím, že dušená se může, spíš syrová kupovaná ne, protože obsahuje dusitany, ale v menším množství taky neškodí bych řekla já.

slunickooo
1. dub 2008

Smudli - já teda polívku magovala normálně a nikdy jsem neslyšela že by se magi nemohlo... to bysme proboha nemohli jíst fakt nic

smudlinka2
1. dub 2008

Slunickoo, je to fakt no 🙂 To bychom su musely kupovat pouze nějaké ty biopotraviny a ani tam není jistota že jsou opravdu zdravé.Navíc je to šíleně předražené.

kulicka
1. dub 2008

Holky, taky vysiluju 😅
Takze hlavne pekne propekat maso. Umyvat dobre ovoce a zeleninu : to kvuli toxoplasmoze, pokud nejste imunni.
Dale jist jen pasterizovane mlecne vyrobky - tu kvuli listerioze. Obe tyto nemoci pry zpusobuji malformace ☹

Jinak vseho s mirou 🙂
Cesnek : pry redi krev, takze riziko snadneho krvaceni

Jinak ja zas cetla, ze korenit se ma (hlavne kmin a pod.) aby se miminku vyvynuly pekne chutove bunky. Pry nektera miminka odmitaji materske mleko pac je bez chuti (maminka nekoreni). Tak si pak vyberte 😀

slunickooo
1. dub 2008

já vůbec nevím jaké jsou třeba nepaster. mlécné výrobky????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru