• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaké potraviny jsou v těhotenství zakázané a škodí?

27. září 2015 
Jo tvarůžková pomazánka, tak to asi ne. Teda ale, holky, zní to dobře, co? Hned by si jí dala na chlebík a s máslem. :wink: Já ještě taky nemůžu jogurty. Snad se to zlepší po 14. týdnu, jak se říká. :confused:
3. dub 2008 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko přeju všem těhulkám

takže holky - Niva, veškeré paštiky mrkev - se jíst normálně můžou - jsem psala do net poradny :grinning: :grinning: :grinning: asi si o mě MUDr. musí myslet, že jsem nějaký magor, ale odepsal mi, -
cituji

"O škodlivosti těchto chutných pokrmů jsem dosud neslyšel, doufám že
nebudete první případ. Přeji hodně štěstí a méně obav v dalším průběhu
těhotenství."

:grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2008 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky ahoj.... :dizzy_face:
Slunickooo tak to ti odpověděl pěkně :grinning: :grinning: :grinning:

Holky a jíte některá takové ty gumové bonbonky? :sweat_smile: Jako třeba žížalky, medvídky atd.....Já jsem se ted naučila je jíst každý den, sním třeba celý ten pytlík, ale když se kouknu na složení, je mi z toho mdlo :sweat_smile: Samá Ečka a umělá sladidla a přídavky.jenže mě tak mooooc chutnají :grinning:
4. dub 2008 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
slunickooo, pak se teda ¨netřeba strachovat :wink:

A k těm medvídkům, já osobně bych se po mich utloukla, a myslím že taková hrůza to zas nebude, hlavně nekoukat na množství éček, nebo budeme muset opravdu kousat jen suchý chleba se zeleninou.... :slight_smile:
4. dub 2008 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
No jasně, oni ty éčka jsou vlastně všude......
4. dub 2008 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
přesně tak a kromě toho medvídků se nebojím vůbec, já baštím hlavně ty od Harriba a želatina co ji obsahují je skvělá na klouby, nehty, vlasy a pobobně, no a to my chceme, když si tím množstvím zrovna neuženeme cukrovku, ne? :wink:
4. dub 2008 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
A navic ne vsecka ecka jsou spatna, nekdy se za tim skryva "blbej" vitamin :grinning:
4. dub 2008 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
kvůli éčkům se dělá zbytečný humbuk. škodlivé nejsou všechny a ty co jsou horší, tak většinou vadí jen těm, co jsou na to alergičtí. a cukrovka jen tak nevznikne z toho, že jíte sladké :wink:
4. dub 2008 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Kočiny, teda ale zrovna ty medvídky jsou fakt plný éček a barviv. ty bych asi nejedla. :confused:
4. dub 2008 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
jee, no o gumovych medvidcich bych vam mohla povidat, mam je porad u sebe a zvykam, zvykam...naprosto je miluju. a vcera po diskuzi o pastikach jsem si vcera k veece dala dva rohliky s majkou, a jaxe po nich zaprasilo :sweat_smile:
jen jsem se chtela zeptat, vcera jsem si koupila tehu vitaminy elati-q nebo tak nejak a je tam vitamin A a betakaroten - pokud vim, tak zrovna tyhle vitaminy by se v tehu nemeli, co? :unamused:
4. dub 2008 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
vzdyt gumove medviky ji vsechny male deti, harribo je primo pro deti, nee? :confused:
4. dub 2008 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no musíš se ale podívat jakého typu jsou ty éčka, některá jsou jen antioxidanty a že jsou tam barviva mě netrápí, ty jsou dneska všude. V pudingu, v jogurtech i v různé paštiky jsou přibarvované
4. dub 2008 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
no a kolik je éček třeba v lentilkách a ostatních cukrovinkách :grinning: se to nesmí moc řešit
4. dub 2008 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Nooo to je fakt. A cukrovinky já jím po kilech :grinning: :grinning: Paštiky nevadí jednou za čas.Já jím i uzeniny celkem často a taky by se asi neměli.Ale párečkům neodolám :sweat_smile:
4. dub 2008 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ja vam teda nevim, ale co byste teda chteli jist, kdyz ecka jsou vsude?? navic neni zadna prokazana studie, ze by poskozovali plod a ze s nima zijeme cely zivot a konzumujeme to vlastne porad, tak to mame umrit hlady?? Ja jsem teda osobne vyzivar a nechci se vam tady do toho plest, ale myslim, ze uz delate z komara velblouda a resite uz i to, co nemusite...snad mame vsechny nejaky svuj rozum ne?? :pensive:
4. dub 2008 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky.Souhlasím s Lisounkem.Nikde není přesně prokázáno co škodí a co ne.Jezte prostě to, na co máte chuť a to, čeho se bojíte, prostě vynechejte.Podle mně nic v malém množství nemůže uškodit.Například moje ségra jedla celé těhotenství jen polotovary, polévky z pytlíku a narodil se jí zdravý kluk a neměla žádné problémy.Diskuze kde se pořád dokola omýlá hermelín a Niva je podle mně o ničem :wink: Nezlobte se na můj názor prosím.
4. dub 2008 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo. Jinak co se týká těch potravin, ze kterých můžete chytit listeriózu, tam jde hlavně o tom ,že vám jako takovým to třeba ani uškodit nemusí, ale na plod je náchylnější, tak to může dostat on.
4. dub 2008 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
A má se hodně důkladně omývat i ovoce a zelenina ale to asi není novinka že? :slight_smile: Prý ze špatně omytého ovoce a zeleniny se může chytit kdejaká nemoc.Takže jablíčka a rajčátka pořádně drhnu v teplé vodě :sweat_smile:
4. dub 2008 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
hmm tak tu jsem omyvala i pred tehu, tak nejak to patri k zakladum hygieny v kuchyni :grinning: :grinning:
4. dub 2008 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo, taky jsme omývali vždycky
4. dub 2008 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Já taky souhlasím s lisounkem, to byste fakt nemohly jíst nic :wink: jediný čemu sem se v těhu opravdu vyhýbala a mrzelo mě to, byl tatarák a jiné sirové maso :wink:
4. dub 2008 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
me by zajimalo, co jedi tehotne japonky! Ja to jejich sushi a maki miluju, ale v tehu bych si syrovou brybu nelajsla :sweat_smile:
4. dub 2008 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
kulicko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

já teda sushi nikdy nejedla a vůbec mě to nějak neláká , ale je fakt, že mě nelákaly ani mořský potvory a na dovče u moře mi šmakovaly :wink: :wink:
4. dub 2008 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Já měla včera fetu, řecký sýr, a byl výborný, ten se snad může?
5. dub 2008 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Mikulko to nevím, ale podle toho co mi psal ten mudr. se opravdu asi ty sýry a podobné potraviny moc řeší :wink: :wink:

ty jsi v kolikátým tt Mikulko? že to nemáš u jména
5. dub 2008 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem ve 13 tt. :slight_smile:
5. dub 2008 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, hrozně moc jsem se dnes přejedla medu, ted je mi po něm nějak těžko.myslíte že ve větším množství může uškodit? :frowning2: Mám strach :frowning2: Když já nemohla odolat :frowning2: Děkuju moc za rady.
13. dub 2008 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau holky,

to je zajímavá diskuze!

Klarikp. no já když se přjím medu tak mívám i průjem, tak to možná přijde! :slight_smile: Jinak co se týče těhotenství tak fakt nevím! :slight_smile:

Je zajímavé co tu píšete o sýrech, to mě nenapadlo. Já jím sýry hodně, hlavně tvarohy. Tak nevím, tvaroh může škodit taky?

Je pravda že v těhotenství by člověk měl jíst hodně masa? Já ho totiž jinak moc nemusím...:( Ale jestli je to pravda, tak se překonám....:slight_smile:
14. dub 2008 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
klarikp: med vůbec nevadí, ten pak vadí malým dětem, protože je to alergen a děti se po něm často osypávají.
14. dub 2008 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
čavte kočky......
Ja tuniaka milujéééééééééééééééééééééém....hádam 1 do týždna nezaškodí..... :confused:
Aj čierny čaj s mliekom.....
14. dub 2008 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek