Jaké potraviny jsou v těhotenství zakázané a škodí?

alena.kucharkova
31. bře 2008

Ahoj maminky.Založila jsem toto téma, protože bych se chtěla dozvědět jaké potraviny např.mám vynechat, aby neuškodily miminku.Slyšela jsem že se nemají jíst hermelíny, Niva, nic skořicového, ale jinak nevím čeho se ještě vyvarovat.Budu ráda za jakékoliv názory.

mikulka
3. dub 2008

Jo tvarůžková pomazánka, tak to asi ne. Teda ale, holky, zní to dobře, co? Hned by si jí dala na chlebík a s máslem. 😉 Já ještě taky nemůžu jogurty. Snad se to zlepší po 14. týdnu, jak se říká. 😕

slunickooo
4. dub 2008

Dobré ránko přeju všem těhulkám

takže holky - Niva, veškeré paštiky mrkev - se jíst normálně můžou - jsem psala do net poradny 😀 😀 😀 asi si o mě MUDr. musí myslet, že jsem nějaký magor, ale odepsal mi, -
cituji

"O škodlivosti těchto chutných pokrmů jsem dosud neslyšel, doufám že
nebudete první případ. Přeji hodně štěstí a méně obav v dalším průběhu
těhotenství."

😀 😀 😀

hankakynclova
4. dub 2008

Holky ahoj.... 😵
Slunickooo tak to ti odpověděl pěkně 😀 😀 😀

Holky a jíte některá takové ty gumové bonbonky? 😅 Jako třeba žížalky, medvídky atd.....Já jsem se ted naučila je jíst každý den, sním třeba celý ten pytlík, ale když se kouknu na složení, je mi z toho mdlo 😅 Samá Ečka a umělá sladidla a přídavky.jenže mě tak mooooc chutnají 😀

natali.m
4. dub 2008

slunickooo, pak se teda ¨netřeba strachovat 😉

A k těm medvídkům, já osobně bych se po mich utloukla, a myslím že taková hrůza to zas nebude, hlavně nekoukat na množství éček, nebo budeme muset opravdu kousat jen suchý chleba se zeleninou.... 🙂

hankakynclova
4. dub 2008

No jasně, oni ty éčka jsou vlastně všude......

natali.m
4. dub 2008

přesně tak a kromě toho medvídků se nebojím vůbec, já baštím hlavně ty od Harriba a želatina co ji obsahují je skvělá na klouby, nehty, vlasy a pobobně, no a to my chceme, když si tím množstvím zrovna neuženeme cukrovku, ne? 😉

kulicka
4. dub 2008

A navic ne vsecka ecka jsou spatna, nekdy se za tim skryva "blbej" vitamin 😀

kacka.va
4. dub 2008

kvůli éčkům se dělá zbytečný humbuk. škodlivé nejsou všechny a ty co jsou horší, tak většinou vadí jen těm, co jsou na to alergičtí. a cukrovka jen tak nevznikne z toho, že jíte sladké 😉

mikulka
4. dub 2008

Kočiny, teda ale zrovna ty medvídky jsou fakt plný éček a barviv. ty bych asi nejedla. 😕

misa84
4. dub 2008

jee, no o gumovych medvidcich bych vam mohla povidat, mam je porad u sebe a zvykam, zvykam...naprosto je miluju. a vcera po diskuzi o pastikach jsem si vcera k veece dala dva rohliky s majkou, a jaxe po nich zaprasilo 😅
jen jsem se chtela zeptat, vcera jsem si koupila tehu vitaminy elati-q nebo tak nejak a je tam vitamin A a betakaroten - pokud vim, tak zrovna tyhle vitaminy by se v tehu nemeli, co? 😒

misa84
4. dub 2008

vzdyt gumove medviky ji vsechny male deti, harribo je primo pro deti, nee? 😕

kacka.va
4. dub 2008

no musíš se ale podívat jakého typu jsou ty éčka, některá jsou jen antioxidanty a že jsou tam barviva mě netrápí, ty jsou dneska všude. V pudingu, v jogurtech i v různé paštiky jsou přibarvované

kacka.va
4. dub 2008

no a kolik je éček třeba v lentilkách a ostatních cukrovinkách 😀 se to nesmí moc řešit

hankakynclova
4. dub 2008

Nooo to je fakt. A cukrovinky já jím po kilech 😀 😀 Paštiky nevadí jednou za čas.Já jím i uzeniny celkem často a taky by se asi neměli.Ale párečkům neodolám 😅

lisounek
4. dub 2008

holky ja vam teda nevim, ale co byste teda chteli jist, kdyz ecka jsou vsude?? navic neni zadna prokazana studie, ze by poskozovali plod a ze s nima zijeme cely zivot a konzumujeme to vlastne porad, tak to mame umrit hlady?? Ja jsem teda osobne vyzivar a nechci se vam tady do toho plest, ale myslim, ze uz delate z komara velblouda a resite uz i to, co nemusite...snad mame vsechny nejaky svuj rozum ne?? 😔

jitulka1985
4. dub 2008

Ahoj holky.Souhlasím s Lisounkem.Nikde není přesně prokázáno co škodí a co ne.Jezte prostě to, na co máte chuť a to, čeho se bojíte, prostě vynechejte.Podle mně nic v malém množství nemůže uškodit.Například moje ségra jedla celé těhotenství jen polotovary, polévky z pytlíku a narodil se jí zdravý kluk a neměla žádné problémy.Diskuze kde se pořád dokola omýlá hermelín a Niva je podle mně o ničem 😉 Nezlobte se na můj názor prosím.

kacka.va
4. dub 2008

jojo. Jinak co se týká těch potravin, ze kterých můžete chytit listeriózu, tam jde hlavně o tom ,že vám jako takovým to třeba ani uškodit nemusí, ale na plod je náchylnější, tak to může dostat on.

hankakynclova
4. dub 2008

A má se hodně důkladně omývat i ovoce a zelenina ale to asi není novinka že? 🙂 Prý ze špatně omytého ovoce a zeleniny se může chytit kdejaká nemoc.Takže jablíčka a rajčátka pořádně drhnu v teplé vodě 😅

lisounek
4. dub 2008

hmm tak tu jsem omyvala i pred tehu, tak nejak to patri k zakladum hygieny v kuchyni 😀 😀

kacka.va
4. dub 2008

jojo, taky jsme omývali vždycky

luucia
4. dub 2008

Já taky souhlasím s lisounkem, to byste fakt nemohly jíst nic 😉 jediný čemu sem se v těhu opravdu vyhýbala a mrzelo mě to, byl tatarák a jiné sirové maso 😉

kulicka
4. dub 2008

me by zajimalo, co jedi tehotne japonky! Ja to jejich sushi a maki miluju, ale v tehu bych si syrovou brybu nelajsla 😅

slunickooo
4. dub 2008

kulicko 😀 😀 😀 😀

já teda sushi nikdy nejedla a vůbec mě to nějak neláká , ale je fakt, že mě nelákaly ani mořský potvory a na dovče u moře mi šmakovaly 😉 😉

mikulka
5. dub 2008

Já měla včera fetu, řecký sýr, a byl výborný, ten se snad může?

slunickooo
5. dub 2008

Mikulko to nevím, ale podle toho co mi psal ten mudr. se opravdu asi ty sýry a podobné potraviny moc řeší 😉 😉

ty jsi v kolikátým tt Mikulko? že to nemáš u jména

mikulka
5. dub 2008

Jsem ve 13 tt. 🙂

klarikp.
13. dub 2008

Ahoj holky, hrozně moc jsem se dnes přejedla medu, ted je mi po něm nějak těžko.myslíte že ve větším množství může uškodit? ☹ Mám strach ☹ Když já nemohla odolat ☹ Děkuju moc za rady.

meleri
14. dub 2008

Cau holky,

to je zajímavá diskuze!

Klarikp. no já když se přjím medu tak mívám i průjem, tak to možná přijde! 🙂 Jinak co se týče těhotenství tak fakt nevím! 🙂

Je zajímavé co tu píšete o sýrech, to mě nenapadlo. Já jím sýry hodně, hlavně tvarohy. Tak nevím, tvaroh může škodit taky?

Je pravda že v těhotenství by člověk měl jíst hodně masa? Já ho totiž jinak moc nemusím...:( Ale jestli je to pravda, tak se překonám....🙂

kacka.va
14. dub 2008

klarikp: med vůbec nevadí, ten pak vadí malým dětem, protože je to alergen a děti se po něm často osypávají.

ededik
14. dub 2008

čavte kočky......
Ja tuniaka milujéééééééééééééééééééééém....hádam 1 do týždna nezaškodí..... 😕
Aj čierny čaj s mliekom.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru