Jaké potraviny jsou v těhotenství zakázané a škodí?

alena.kucharkova
31. bře 2008

Ahoj maminky.Založila jsem toto téma, protože bych se chtěla dozvědět jaké potraviny např.mám vynechat, aby neuškodily miminku.Slyšela jsem že se nemají jíst hermelíny, Niva, nic skořicového, ale jinak nevím čeho se ještě vyvarovat.Budu ráda za jakékoliv názory.

slunickooo
31. bře 2008

Ahoj

já ččetla názor něějakého odborníka na Rodina.cz, kde psal, žže hermelíny šškodlivé nejsou, žže mají uššlechtilou plísen a ta nešškodí. Jinak co vím, tak prý moc vitamínu A se nemá jíst , syrové maso - tatarák, a něějaké druhy ryb - kvůůli velkému obsahu rtuti.. jinak taky moc nic nevím 😉

hankakynclova
31. bře 2008

Ahoj, já jsem zas někde četla, že nic v menším množství neškodí.Takže určitě ne ani hermelíny ani Niva, když si to dáš v malém množství a nebudeš to jíst neustále.A pak v létě se nemají moc jíst saláty, kvůli většímu výskytu salmonelozy.A přesně jak píše Slunickooo, vitamín A se taky moc nemá, takže hlavně se vyvarovat jater a vnitřností, které obsahují nejvíc právě toho vitamínu A.Jinak taky moc nevím 😅 Tak si počkáme na další odpovědi 😉

mikulka
31. bře 2008

Holky, nemá se jít nepasterizované sýry. A jinak nevím, jak je to třeba s polotovarama. Já si pro sebe přes týden moc nevařím, takže sem tam si polotovar dám. Co myslíte, vadí to?

Zdravím sluníčko 😉

kacka.va
31. bře 2008

slunicko: ty sýry jsou kvůli možné listerioze, ne kvůli plísni samotné.
Pokud jsou ty sýry tepelně opracované, tak nevadí.

hankakynclova
31. bře 2008

Mikulko možná se budu ted ptát jako blbec, ale jsou přesně nepasterizované sýry? 😅 Polotovary podle mně nevadí, když je nejíš několikrát denně a každý den.Moje švagrová byla v obou dvou těhu živá jen z polotovarů (polévky z pytlíku, omáčky z pytlíku...) a má zdravé pěkné děti 😉

kacka.va
31. bře 2008

na polévky z pytlíku pozor, protože obsahují hodně soli, která není v těhotenství dobrá. 😉

mikulka
31. bře 2008

Nepasterizované sýry je třeba vážená brynza. Já jí před těhu ráda jedla, kupovala jsem ji v pravém slovenském obchodě. Nebo ty smradlavé sýry jako syrečky. Jsou to měkké zrající sýry. Niva nevím, jestli tam nepatří také. Ale taky ji raději vynechávám kvůli listerioze.

misa84
31. bře 2008

a vadi tavene syry? a skorice se taky nemuze? jeeje 😲

hankakynclova
31. bře 2008

Mikulko díky 😉 Já je taky raději nejím a snažím se vyhnout i nějakým "blbě"vypadajícím salátům.Přitom před těhu jsem je měla tak ráda...... 🙂

alena.kucharkova
autor
31. bře 2008

Holky děkuju moc za vaše názory.Miso84, tavené sýry se můžou, tedy podle mně ano, já je jím dost.I plátkové.O té skořici jsem právě četla, že hodně prokrvuje orgány tak hrozí potrat, ale asi jen v I. trimestru a podle mně taky ve velkém množství kdyby se jedla.A co pálivá (ostrá)jídla?myslíte že to mimču vadí?

kacka.va
31. bře 2008

mikulko: niva tam patří taky 🙂. Tavený sýry nevadí.
O bylinkách: http://www.miminko.com/clanky/bylinky-v-tehoten...

berynka
31. bře 2008

Ahoj, kamarádka měla v těhu hroznou chuť na pikantní věci, koření, chilli apod. Docela si to dopřávala. Když se jí chlapeček narodil, tak byl každou chvilku samá vyrážka 😒 . Hlavně ve tvářičkách. Říkala mi, že si prakticky nemůže dát skoro nic k jídlu, protože to má z jejího mlíka a je na to opravdu citlivý 😅 .

alena.kucharkova
autor
31. bře 2008

Bery fakt jo? 😕 Tak se raději pikantním věcem vyhnu 😉 Díky.A co myslíte holky kupované hranolky?Nejsou škodilivé ne?Mám je dnes k obědu tak se ptám 😀 Jenže když se nad tím tak zamyslíte, asi by se nesmělo jíst nic, v dnešní době, když to tak vezmete.Všude je trochu chemie a škodlivých věcí.Člověk to asi nesmí tak brát no....

kacka2
31. bře 2008

ahoj holky, co jsme se dočetli my, tak se nesmí skoro všechno, 😀
A teď vážně, bylinky jsou ošemetný, ve velkém množství např. oregáno, bazalka a pod., dále již zmiňované sýry, hodně slaná jídla, vajíčka na měkko , maso neupravené a vnitřnosti jsou jasný, stejně jako salátové chlebíčky za vypečenou výlohou 🙂
Zelenina jen čerstvá a dobře omytá, nejlépe ze zahrádky.
Pak se k tomu přidá že většina trpí zácpou, tak jen celozrnné pečivo a proti mykoze zase se nesmí sladká a také jen celozrnné pečivo.
No a už je to stravování dost omezené, ale i přesto se mi podaří mezi nevolnostma nacpat do sebe něco co potěší mé chutě, takže dobrou chuť.

kacka.va
31. bře 2008

bery: no kluci jsou obecně prý víc citlivý na jídlo maminy během kojení, jinak by se pálivé ani během kojení nemělo 😉.

mikulka
31. bře 2008

Já myslím, že at kořeněná jídla by se v těho moc neměla, i že po nich pálí žáha. A taky jsem někde četla, že by se neměl česnek a zelený čaj.
Taveňáky ano, to je jasné 😉
aleno, hranolky klidně. Já mám dnes k obědu hotové těstoviny s omáčkou, taky jsem si říkala, zda to nevadí, když je to polotovar. Ale nevím, co si vařit pro sebe. Navíc nemohu jíst maso, dělá se mi z něj zle, a zeleninu zatím taky nemůžu, tak moc věcí nezbývá, resp. já moc neumím vařit bez masa. 😕
Holky, ale také myslím, že když se něčím nebudeme cpát moc a jíst nepestře, že se houby stane. Snad.

Při kojení je to jasné, co sníme, to dostane pak přímo děťátko v mlíku, takže tam pozor, nic nadýmavého a kořeněného.

natali.m
31. bře 2008

Ahoj holky, docela zajímavé téma, tak se taky přidám.Já dělala pár let lékárenskou laborantku, tak že konkrétně s tím vitamínem A je to tak že se nemůže především provitanim A, což je v překladu betakaroten, ten je z těla téměř neodbouratelný a usazuje se , tak proto, no a taky jsem slyšela, že se hlavně v prvním trimestru nesmí dušená mrkev, to ale nevím přesně proč..

misa84
31. bře 2008

a jeeje, a ja ted ulitavam na mandlich v cokolade se skroci 😲 ale te skorice tam zas tolik neni 😀
natali.m dusena mrkvicka mnam mnam...asi taky kvuli tomu Acku, i kdyz ji tam je predpokladam mene nez v cerstve 😕

natali.m
31. bře 2008

misa: jo, taky mám ráda dušenou mrkvičku, no ale radši ji neriskuju, taky si myslím, že je to kvůli tomu ačku, ale slyšela jsem, že tím dušením se taky z mrkve něco uvolňuje, ale co to netuším....já letím tak akorát na kakau a poslední dobou na krabích tyčinkách, tak snad tam není nic špatného... 😉

misa84
31. bře 2008

jojo kakajkoo, to je taky moje 😀 tusim ze budu mit slecnu, jsem fakt docela na sladke. koukam, ze jsme stejny tyden, ja uz jsem pribrala 2 kilca 😅

natali.m
31. bře 2008

jo, taky koukám, že jsme na tom stejně, to je fajn...no já hodně baštím, před otěhotněním jsem měla 49 kg a ted mám 53, no hnus...já si zase myslím že to bude kluk, pořád by jedl a spal a na každém ultrazvuku sebou šije jako čertík.taky by to odpovídalo, podle té tabuky co je v albíčkách, dívala ses na ni?je to docela zajímevé, je tam určení pohlaví podle tvého věku a měsíce početí, zajímalo by mě kolika holčinám to vyšlo... 🙂

holly1
31. bře 2008

ahoj, překvapila mě ta skořice v prvním příspěvku? Takže ani štrůdl nebo žemlovka? Skořice miluju 😲
Dál přidávám syrová vejce, která můžou být v tiramisu, majonéze nebo kopečkové (čerstvé) zmrzlině

holly1
31. bře 2008

cože? Dušená mrkev? Mrkev taky miluju ☹ Snad nevadí, když jím mrkev v dušené zeleněnině, např. v polévce nebo rizotu, ne? O mrkvi jsem nikdy neslyšela, myslím, že se to vztahuje na mrkev v nějakém obrovském množství, právě kvůli tomu vit.A

holly1
31. bře 2008

dál mě ještě napadá šalvěj, ta je vyloženě potratová, ale to asi používá málokdo

misa84
31. bře 2008

holly1 - je to mazec, co? on ten vit a je celkem nebezpecny, proto se nemuzou ani ta jatra, acko je i v rajcatech a celkove cervene zelenine - betakaroten 😒

misa84
31. bře 2008

natali me podle te tabulky vychazi kluk, ale ja nevim, mam nejaky 6. smysl, jeste me nikdy nezklamal a ted mi rika, ze to bude holcicka, dokonce kdyz premyslim o jmenech tak vybiram jen mezi temi holicicimi 😕

natali.m
31. bře 2008

já myslím, že mrkev v dušené zelenině ani tak nevadí...ale o té šalvěji jsem taky neslyšela, je dobré to vědět, i když já těm čajům opravdu moc nedám...

alena.kucharkova
autor
31. bře 2008

Holky já rajčata jím v obrovském množství 😕 Mně šíleně chutnají.Myslíte že jsou taky nezdravá v těhu jo? 😕 A možná ta mrkev je taky nezdravá proto, že obsahuje hodně dusíku.To jsem někde četla.Jj, šlavěj je fakt potratová, píšou to i na tom obalu.Holly neboj, skořici v malinkém množství můžeš, ale ne denně.Je právě prý problém v tom, že hodně prokrvuje orgány no 😒 Ale neboj, v žemlovce fakt nevadí.A salámy a párky jíte?Já je nikdy před těhu nemusela, ale ted bych se jich ujedla, ale vím, že ve velkeém množství a každý den je asi taky konzumovat nemohu 🙂

natali.m
31. bře 2008

já těch rajčátek taky spořádám spoustu, ale toho bych se tak nebála, o syrové zelenině nic špatného nepíšou, jen byla vyjímka přímo ta dušená mrkev, možná i kvůli těm dusitanům, syrová mrkev a rajčata sice beta karoten obsahují, ale né nijak šílené množství, nejvíc je ho přímo v kapslích na opalování, takže bych to nehrotila...jéé tu žemlovku bych si fakt dala... 😝

marinka
31. bře 2008

skoříce se nemůže proto,že prokrvuje (a tedy i dělohu) a v prvních týdnech může vyvolat potrat a na konci těhu předčasný porod! Říkali jsme si v těhu kurzu, že někdy může vadit i trochu štrůdlu se skořící, tak na to opatrně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru