Jaké potraviny jsou v těhotenství zakázané a škodí?

alena.kucharkova
31. bře 2008

Ahoj maminky.Založila jsem toto téma, protože bych se chtěla dozvědět jaké potraviny např.mám vynechat, aby neuškodily miminku.Slyšela jsem že se nemají jíst hermelíny, Niva, nic skořicového, ale jinak nevím čeho se ještě vyvarovat.Budu ráda za jakékoliv názory.

mikulka
2. dub 2008

jo? tak mně by stačila i decinka, jen na okoštnutí. 😉 Asi si dám. 🙂

jabber
2. dub 2008

mikulka - to ti určitě neuškodí 😉 🙂

kristi
2. dub 2008

dej, jsem se na to ptala gynekologa a obcasna dvojcicka nevadi

mikulka
2. dub 2008

🙂 😉

kulicka
2. dub 2008

hm, taky si myslim, ze obcas kapka vina neuskodi, ale moje gyndacka me strasi : alkohol nula! A to bydlime prosim ve Francii! No asi nula tady znamena sklenku denne 😀

kristi
2. dub 2008

Kulicka 😀 😀 😀 myslim, ze nula je ve Francii jeste o kousek vic, ne? mozna v tom prvnim trimestru, kdy se to baby nejvic vyviji, tak to omezit. Ale ja si treba nedokazu predstavit zapijet kachnu stavou...to proste musim mit pivo

misa84
2. dub 2008

cau holky, doresil se nejak ten balkan? a co tvaruzky, taky ne-e? ☹

kristi
2. dub 2008

balkan je certsvej syr nalozenej v solnym laku,ne? to by nemelo nijak skodit...tvaruzky ale neeeee

kajule
2. dub 2008

No nevim jak vino, i kdyz teda se preci doporucuje pri prenaseni 2dcl cervenyho ne??? Kazdopadne co se tyka píva, jak rika kristi, zapit kachnu stavou...to je blbost. Na kurzu nam PA, ze maly cerny nebo i normalni svetly pry uskodit nemuze...ale lepsi pit spis to cerny. 😉

slunickooo
2. dub 2008

jako olomoucký tvarůžky se nesmějí holky ☹ ☹

no a pivko já teda před těhu milovala a miluju pořád, ale ted si dám když mám chut tak pito a někdy si bud loknu od manži 😀 😀 nebo si dám nalít na dno skleničky,,,, tak myslíte, že třeba 0,3 by se občas po obídku mohla?

kajule
2. dub 2008

Slunicko, ja si myslim, ze kdyz ho nebudes pit po litrech, tak urcite mohla. 😉

kulicka
2. dub 2008

pivko je asi lepsi, ma spoustu vitaminu B, ktery jsou potreba v tehotenstvi este vic nez normalka a pivko je nizkoalkoholovy 🙂 ale tady se cesky pivo moc nesezene. Jen Pilsner a to musim mit detektor.

Vino bych asi neriskovala, jen nejaky to usrknuti od manzi, to skodit nemuze, cerveny vino je dobry na krvinky 😉

kristi
2. dub 2008

ja myslim,ze vsechno v rozumny mire neskodi. Ja treba az do 7 mesice netusila, ze se nemaji jist hermeliny apod, a zrala jsem to snad na kila a nic...proste se z toho dela strasna bublina

kajule
2. dub 2008

Jj asi tak, rekla bych ze se vsechno moc prehani. Ja Hermelin taky jedla uplne normalne a nic. 😉

kristi
2. dub 2008

kajule, vsak my zaslouzily matky uz to vidime trosku jinak...vid?

luucia
2. dub 2008

Tak já si v těhu dopřávala jak občas vínko, tak i malý pivko. neříkám každej den, ale tak jednou týdně jo 😉 a ke kafi, já bych bez něj nebyla schopná fungovat a dr v CARu mi řekla, že 2 kafe ne moc silný klíďo můžu 😉 Dítě mám zdravý 😉 ťuk, ťuk 🙂 jo a hermoš sem jedla taky 😅

coryna
3. dub 2008

Já si pivko taky občas dám, je to dobrý na trávení 😉

kacka2
3. dub 2008

holky soushlasím s tím, že se nesmí nic přehánět, ale na druhou stranu ono se stokrát nic nestane, a listerióza rozhodně není v každém druhém sýru, ale když pak znáte někoho, kdo si říkal totéž a pak onemocněl a dopadlo to špatně, tak to zase vidíte jinak. ☹
Myslim že nikdo z nás není natolik slabý aby nemohl po čas těhotenství těch pár věcí z jídelníčku vynechat.

lisounek
3. dub 2008

Souhlasim s kackou2, proc zbytecne neco pokouset, kdyz nemusime....mam taky rada hermelin, ale v tehu ho proste nejim...neco jineho je to se slabou kavou nebo deckou piva, to neublizi, ale pokouset zbytecne infekce....

natali.m
3. dub 2008

ahoj holky, vím, že už jsem to tady jednou pořádně kritizovala, ale zase se musím přidat ke kacce.vím, že otřelejší maminy co už nějaké to těhotenství zažily abyštily co jim přišlo pod ruku se na to dívají s nadhledem, ale podle mě by každá máma udělala pro své dítě cokoliv, tak by jsme se tím měly řídit už od začátku ne?přece odpustit si pár druhů jídla není až taková újma...

mikulka
3. dub 2008

Holky, a jíte to, co byste měly, tedy podle té těho pyramidy? Tam je 40 % pečiva, těstovin, rýže, 20 % zeleniny, 15 % ovoce, 12 % masa, 12 % ml. výrobky? Já teda nevím, kolik to je na porce? Kolik třeba sníte za den mléčných výrobků, zeleniny a ovoce?

misa84
3. dub 2008

ja mam teda pocit, ze jim uplne hrozne, nikdy jsem moc nebyla na sladke, ale ted bastim porad nejake koblizky, croisanty a tak...ryzi a testoviny miluju, ale jak tak vzpominam, taxem posledni dva dny mela knedliky 😅 ovoce mam si myslim dost, protoze si kupuju fresh dzusy, delaji to taky kousek od me prace, jsem primo svedkem toho jak je delaji, takze porci vitaminu mam, ale pristihla jsem se, ze mam problem snist normalni ovoce v kuse, treba u bananu me tak trochu..no natahuje..to same zelenina, drive jsem milovala rajcata a papriky a ted to nejak proste nejde, zato jsem nesnasela salatovou okurku a ted si ji dam jen tak bez niceho, no proc se tomu rika jiny stav to nevim 😀 co se mlecnych vyrobku tyce, tak jogurty mi ted taky nejak nejdou pres pusu, ale mam rada mliko, takze si to vynahrazuju

zdenka26
3. dub 2008

Ahojky,já jsem v těhu v rozumný míře jedla vše,pivko i vínko jsem si jednou za čas dala a i kafe,ne silné,jsem si neodpustila.Myslím si že by se to nemělo tak řešit.Těhotenství není nemoc.Kdysi se vůbec nějaké hermelíny neřešili a myslím si že mě to nějak nepoznamenalo 😉

slunickooo
3. dub 2008

já zase dříve holky měla denně k večeři různé zeleninové saláty a ted si nedovedu představit, že bych je pozřela 😝 , někdy si dám Tatranku, rohlíky tmavé nebo chleba snídám nebo mám k večeři , salát nebo okurku na mléce taky můžu, banány - mnam mnam, jogurt taky sním, nějak ted nemusím kakao a mléko samotné vůbec ne,

divabara
3. dub 2008

Tak jak to tady ctu, mam pekne zadelano.Mne proste ted v tehu chutna tvaruzkova pomazanka, tak to bych asi nemela kvuli te listerioze. Nicmene, listerioza se objevila i v anglicke slanine, a to minuly rok v srpnu, takze asi si clovek moc nevybere...

mikulka
3. dub 2008

Báro, tvarohovou pomazánku můžeš, tvaroh je v těho hodně zdravý! Tam listerie být nemohou.
Já zatím nejím moc dobře, protože nemohu. Zeleninu málo, sklenici mléka zvládnu a jiank tak tavený sýr. No nic moc.

kulicka
3. dub 2008

Holky, vy mi delate chute 😠 Tvaruzkova a tvarohova pomazanka, chlebicky...

slunickooo
3. dub 2008

Kulicko - tak to ti docela závidím, já na nic extra chutě nemám, ted si připadám zase jako kdybych snědla buhvíco,, jak jsem taková "plná" a přitom jsem měla naposledy rizoto k obědu ...ani na žádnou večeři zase nemám chut,,, 😝

ygreen
3. dub 2008

jé holky, to jste mi připoměly, jak já nemohla první tři měsíce nic než mandarinky, cheesburgery a lilkovou pizzu 😅 😀 😀
jinak já vždy milovala jogurty a jogurtová mlíka, ale zhruba do 5 měsíce jsem je prostě nesnesla, ale od té doby se můžu upít Dobrou mámou jahoda banán 😀 tak vydržte, po 12 max 15 týdnu už budete mít chutě zase na vše 😉
já jsem osobně vynechala nivu, hermelín, romadůr, tvarůžky, pomazánky a saláty s majonézou (pokud jsem si je nedělala sama) - Helmanska je pasterizovaná, takže pohoda, játra a paštiky, vyloženě přepálená jídla a vše se sladidlem - všechny sycené limonády - cola, fanta, sprite....., a ledové čaje jen opět bez sladidel - Nestea.

kulicka
3. dub 2008

No Slunicko, ja rikam chute, ale mam to jako ty. Nejvic mam hlavne chut na ty vyrobky, co nemuzu dostat, pac tady se neprodavaji... a vzdycky kdyz uz mam konecne na neco chut a pak to mam na taliri, tak se mi zveda kufr 🙄 Takze asi tak 😀

Jee, rikas Ygreen, ze se da najit pasterizovana majoneza? To bych si mohla udelat vanocni bramborovej salat! Ten by mohl projit! Juuu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru