Jakou kosmetiku v těhotenství? Poraďte!

senja
10. únor 2009

Zdravim! Zajimalo by mne jake pouzivate (pouzivaly jste) telova mleka, kremy, dekorativni kosmetiku apod. v tehotenstvi? Byly to jine vyrobky nez predtim? Vysadily jste v tehotenstvi neco, co jste bezne pouzivaly driv? Co vam jako tehulkam nejvice sedlo a co vubec ne? 😉

charlie1
10. únor 2009

Tak říká se, že v těhotenství by se měla používat kosmetika především ta kvalitní. Já osobně mám různé značky, různé krémy a nemůžu říct, že bych něco teď přestala používat. Asi záleží, jak co komu sedne, takže je potřeba vyzkoušet co bude komu vyhovovat.
Já mám pocit, že ať zkouším cokoli, tak stejně ta pleť je hrozná, jsem jak puberťačka. Takže to už neřeším 😀

senja
autor
10. únor 2009

Ja jsem prave presedlala na kremy Avene z lekarny, protoze mam sklony k atopickemu ekzemu. Dekorativni pouzivam minimalne, a to hlavne make-up La Roche Possey. Stalo to sice vic nez dost, ale myslim, ze je to tak lepsi 😎

charlie1
10. únor 2009

Já mám taky kosmetiku z lékáren, drahý to bylo strašně, značku všech nevím, to bych musela do patra do koupelny a to se mě asi nechce 😀 Ale ten Avene mám odličovací vodu, je to supr. Pak jsem dostala i něco od Lorealu, nádherně voňavý krémy, taky supr. Jinak make-up atd. mám klasicky z drogerií, myslím, že je to Astor.

belanka
10. únor 2009

ja som z tých šťastných(klopem na drevo),ktorým je to jedno.používam obyčajné lacné telové mlieko.dekoratívnu kozmetiku som odjakživa používala minimálne,tak to neriešim.ale nikdy to neboli nejaké super značky.asi je to dosť individuálne

blackie26
10. únor 2009

ahoj ja taky pouzivam avene a jsem s ni spokojena plus jsem zacla pouzivat penovej gel od vichy mame uz potvrzene ze je to gholka a proto se mi asi delaj tolik bedary jinak se bojim strii jako cert krize tak ze u zi vam rilastil a q plus nebo jak se to jmenuje

cattleya
10. únor 2009

Mně se v těhotenství neskutečně zlepšila pleť na obličeji, takže jsem začala používat pouze pleťový olej s růžovou esencí od Salusu. Nádherně voní 🙂
Během prvního a druhého trimestru jsem měla na těle hodně suchou kůži, takže jsem se musela 2x denně natírat olejíkem nebo tělovým mlékem, používala jsem mléko od Dr. Hauschky a čisté rostlinné oleje - jojobový, mandlový atd..
No a na mazání pupíku 2x denně olej proti striím od Weledy, střídala jsem ho s mlékem E-lastiq a v pohodě... Později na masáž hráze olejík od Salusu.
Ale myslím, že bych snesla i normální kosmetiku, ale jsem příznivcem spíš přírodní kosmetiky.

susik77
11. únor 2009

Ja pouzivam to iste ako predtym-vacsinou vsetko od Vichy-aj makeup. Akurat mam suchsiu plet, tak namiesto kremu na norm. plet som si kupila na suchu plet.
inak, vcera som citala clanok, co sa v tehu nedoporucuje z kozmetiky a boli tam napr. botoxove injekcie na vrasky a kremy s obsahom retinoidov-to je tiez na vrasky.

vilocka
11. únor 2009

ja pouzivam detske mydlo na tvar, hipp detsky sprchovaci olej, alverde baby olej na telo, sebamed detske mliecko na telo a na brusko si davam weledu tehotensky olej. Zatial nemam ziadne strie, takze asi na moju pokozku funguje. Na tvar bioderma sebium pletovu vodu, bioderma sensibio forte krem, nakolko mam pocas tehu velmi citlivu plet na tvari sa robia sa mi cervene flaky. Vsetko (okrem tej pletovej vody) su to vyrobky bez konzervacnych latok a umelin, kvoli babatku. Vyradila som antiperspirant kvoli obsahu olova a pouzivam proti poteniu tuhu sol a citronovy deodorant od weledy - funguje to super. Riadim sa tym, cim menej chemikalii tym lepsie, vsetko to prechadza do babatka, tak sa snazim ist prirodnou cestou 😉

senja
autor
11. únor 2009

cattleya: A jaky konkretne olej na masaz hraze od Salusu to byl?
Ja si brisko natiram mandlovym olejem, je hodne mastny, premyslim zda nepujdu do nejakeho spesl tehotenskeho kremu/oleje proti striim. Mela jsem vzorek Elasti Q, krasne vonel, ale vadila mne ta konzistence. Cetla jsem, ze mandlovy olej na brisko pouzivala i Kate Moss a ze pry zadne strie nemela. Znacku neuvadela, tak snad to nebude reklama, ale pravda 😀

kocicinka
11. únor 2009

Já dekorativní kosmetiku nepoužívám vůbec, jsem doma na nemocenské tak na co se malovat. Když jedu na zkoušku tak se nalíčím řasenkou. Přestala jsem si lakovat nehty, což jsem dříve dělala. Jinak hodně používám přírodní kosmetiku( čím míň chemie, tím líp) Jelikož mám velmi, velmi suchou kůži na těle, mažu se každý den bio kokosovým olejem od Liveonu. Na začítku těhu jsem používala spíše oleje, třeba anti stri od salusu. V poslední době mám ale pocit, že olejíky spíše vysušují, tak se namažu vším možným, co mám zrovna po ruce, třeba moc dobrý Excipial Lipolotio nebo nivea nutri sensitive pro miminka. Namažu se klidně i sádlem, když mě hodně svědí bříško. Na obličej mám hydrafresh od Loreal a až mi dojde, tak mám ještě v zásobě na citlivou pleť od Yves Rocher. To mám předkoupené ještě z netěhotenských dob.
Salus vyrábí olej, který se doslova jmenuje "Olej na masáž hráze". Koukala jsem na složení a hlavní složkou je jojobový olej. Vlastně ani nevím, čím se liší od jiných masážních olejů.

lucie.krajcarova
27. bře 2009

tak u mně žádná změna kosmetické značky, kupuju různé, v prvním trimestru jsem měla dost pupínků, ve třetím se to dost zlepšilo samo. Hlavně si mažu břicho Weledou- pěstícím olejem na strie.

silvapokorna
28. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já používala dál kosmetiku na kterou jsem byla zvyklá, jen jsem si vybírala méně parfémované. Jinak žádná změna, používám hodně kosmetiku Dove, sprcháče, tělové mlíka, i deodoranty. A vyhovovala mi i v těhu.

evagabik
9. led 2018

ahoj, chtěla bych znát váš názor a asi i trochu uklidnit: Celý 1. trimestr jsem používala klasický tuhý antiperspirant, který obsahuje hliníkové soli a bůhví jakou další chemii. Mám strach jestli to nějak negativně nemohlo ovlivnit miminko. Díky za názor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru