Jaký vliv mají na průběh těhotenství antibiotika?

macik
25. říj 2006

Nevíte někdo, jaký vliv mají na průběh těhotenství antibiotika? Předpokládám, že těhotná nejsem, ale mám zpoždění a jedla jsem antibiotika a taky jsem používala Gyno-pevaril, protože jsem měla zánět z podchlazení. Teď mám trošku strach, že kdybych otěhotněla, tak mimi nebude v pořádku. Nevíte někdo o tomto tématu více?

marci
25. říj 2006

Maciku, taky by mě to zajímalo. Taky teď beru antibiotika, tak doufám, že tento měsíc se nezadařilo. Jinak nevíte, jak dlouho trvá než se po dobrání antibiotik organismus úplně vyčistí od jejich vlivu?

protea
25. říj 2006

http://www.safebryo.cz/uvod_do_problematiky.htm
Zkuste tady něco vyčíst🙂
Jinak si zadejte do vyhledávače antibiotika v těhotenství a něco tam najdete🙂

zany
25. říj 2006

Jedna moje kamarádka otěhotněla když brala antibiotika a vím jen, že ji a mimčo pak víc hlídali, aby bylo všechno v pořádku. A dneska má ročního chlapečka a byl to pěknej cvalík, když se narodil 🙂

andik
25. říj 2006

maciku,taky jsem nevěděla,že jsem těhotná a brala jsem v tu dobu asi 14 dní silná antibiotika,těhotenství bylo ok a mám zdravého chlapečka,takže si myslím,že v začátku to nějak nevadí.

macik
autor
25. říj 2006

No, já jsem si dneska udělala test a těhu nejsem-je to asi jen zpoždění po chřipce. Ale konzultovala jsem to dneska s paní doktorkou-gynekoložkou, která ke mě vodí dítko na angličtinu a ona mi řekla, že v tom začátku je to buď - anebo. Buď se plod neudrží anebo je všechno v pořádku.
Ale stejně se mi ulevilo, že to nedopadlo. Mimi by mě potěšilo, ale budu se cítit líp, když to bude bez chemie...

kalo
21. pro 2006

Ahoj! V 10 tydnu teh. jsem dostala anginu jako hrom. Doktor mi dal penicilin. Pry je to jedno z antibiotik, ktere miminku neuskodi. Pry se angina MUSI prelecit, protoze je nebezpeci, ze je v tele nejaky streptokok, ktery pak muze pak zpusobit ruzny srdecni a jine nemoci diteti. No ale po dobrani penicilinu mi jeste v krku zjistili bakterii hemofil. Je pry u cloveka bezne v tele, ale nesmi se premnozit. Da se bohuzel zlikvidovat pouze zase antibiotiky, ale jen takovymi, co nesmi tehu. Tak ji-potvoru-nicim joxem a doufam, ze nebudou zadny problemy. Takze rada- opatrujte se, angina je previt a pozor na ni!!!!

kozliatko
7. dub 2008

😀 🙄 😎 hallo.muzete mi nekdo poradit berem uz po druhy krat antibiotika protoze mam infekciu plodovej vody.a momentalne sem a zijem v anglii a potrebovala bych poradit.neni to nebezpecni pro mimco

kaciska
15. čer 2008

ahojky holky leze na mě náká chřipajzna,myslíte že si můžu vzít normální kapky do nosu a třeba paralen??mám stach abych neublížila mimi...nebo poradtě co pomůže?moc dík ☹ 😵

petule.h
15. čer 2008

můžrš si vzít určitě paralen, ale né ten plus, jen ten normální, kapky ti určitě v lékárně nedoporučí, ale já vím, že rýma je šílená, já tedy používala olynth pro děti..nebo ten zvlhčující(já prostě rýmu mívám hroznou...nakonec jsem měla před 3 nedělemi zánět dutin a stejně mi napsali i antibiotika, jelikož v tomto týdnu už je můžeš, protože je v některých penicilin a ten můžou i narozené mimina..prostě jediné co jsem porušila a vždy bych to porušila jsou kapky...jinak myslím, že ještě můžeš prevenat akut, nebo jak se to jmenuje, to je na začínající chřipku a taky mi je v lékárně dali a doporučili a bioparox ještě...

kaciska
15. čer 2008

jj moc děkuju ta rýma je hnusná fakt,nemůžu dýchat a hlavu mám jak pod vodou...doufám že to bude co nevidět ok,zítra se stavím v lékarně pro něco. 😵

evulinkab
4. črc 2008

Ahojky, jsem v 12tt a dnes jsem dostala zánět močového měchýře.Bohužel mi napsal pan doktor na urologii antibiotika-Nitrofurantoin...v příbalovém letáku je psané, že v posledním trimestru neužívat vubec, v prvnich šesti měsících jen pokud je to nezbytně nutné.Mám z toho opravdu strach, raději jsem jela do nemocnice na gynkologii přeptat se, doktorka mi řekla, že v těhotenství se všeobecně nedoporučuje užívat atb,,ale v případech,kdy je v těle zánet se nic jiného dělat nedá.A vlastně mi řekla to, co je napsané v letáku-nesmí se v posledním trimestru.Proto jsem se vás chtěla zeptat holky, jestli s tím máte zkušenosti a celkově jaké máte zkušenosti s braním antibiotik v těhu, jestli se treba něco nestalo, nějaké následky nebo tak.Mám opravdu strach. 😢

lolitka666
23. bře 2009

Ahoj ženy,potrebuju poradit..mela jsem zanet mocovych cest a dokorka mi napsala antibiotika Nitrofurantoin-ratiopharm.....mesic pote jsem se dozvedela ze jsem tehotna...bojim se aby ty antibiotika nemeli spatnej vliv na vyvin mimca....poradte kdo mate zkusenost s timto druhem antibiotik...

grej
23. bře 2009

Přidávám ještě odkaz na to, co na chřipku. Mě to zachránilo. Nechtěli mi v lékárně dát ani paralen, ale bez něj bych to asi léčila ještě jednou tak dlouho...

http://www.safebryo.cz/nachlazenidop.htm

Holky, berte to tak, že je lepší dostat zánět z těla než se bát si brát antibiotika. Kdyby se to brát nesmělo, lékař vám to určitě nedá. Nebojte... Já osobně znám dost holek, co braly ATB v těhu nebo ještě když ani nevěděly, že těhu jsou, a všechny mimča jsou v pořádku!!

verisek91
18. zář 2013

já jsem silně nachlazená ,jsem ve 21. týdnu a antibiotika beru,v 2. trimestru bych řekla že to zas tak nevadí,jako v tom prvním...mj. beru penicilin,a ten se v těhotenství může.

andrejka94
22. dub 2015

Ahoj, snažime se o miminko a ja casto trpim na Anginy. Takže skoro porad beru antibiotika. Otehotnet nam nejde a to už se snažime docela dlouho. Jen jsem se chtela jestli na to nemuže mit vliv ty caste anginy? moc dekuji ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru