Je dobré zdravě hubnout v těhotenství?

anabell711
14. čer 2013

Ahoj holky zdravím.Plánujeme s manželem druhé dítě v prvé řadě mi jde hlavně o to aby bylo zdravé.Když jsem čekala své první dítko vážila jsem 98 kg ,jelikož jsem na své těhotenství přišla dost pozdě až na pátém měsíci,neměla jsem žádné příznaky do porodu jsem jěště tři kila shodila ne však úmyslně.Nyní vážím 105 kilo už tak si připadám jak sud proto jsem začla jíst zdravě bojím se toho že mé druhé těhotenství nemusí proběhnout co se váhy týče tak jako první popravdě bojím se toho že přiberu dvacet kilo a pak to nedám dolu máte někdo z vás podobný problém nebo zkušenosti? ☹

terinda
14. čer 2013

Nemám podobný problém a zkušenost, ale myslím, že když budeš zdravě a vyváženě jíst a přidáš pohyb (příp. vhodný v těhotenství), tak bys už nemusela přibírat.
Pokud ještě nejsi těhotná, tak se do toho opři pořádně a pokud už jsi, tak jen mírně 😉

speedygon
14. čer 2013

Bývá časté, že silnější tolik nepřiberou, jelikož mimi má z čeho brát....tak třeba má terinda pravdu a už nepřibereš nebo jen malinko...Držím pěstičky, aby se zadařilo a vy měli brzy u sebe další děťátko 🙂

zuzik24
14. čer 2013

Ahojky, já jsem taky hooodně silná, v prvním těhu jsem začínala na 97kg a na konci jsem vážila 114kg a při druhém jsem začínala na 105kg a přibrala jsem jen sedm kilo 🙂 A to jsem se nijak nehlídala, jedla jsem normálně, každé těhotenství je jiné a nemusíš nyní už tolik přibrat. A když se nebudeš omezovat, budeš jíst vyváženě a zdravě, tak tím miminko neublížíš, ale jaký to má vliv na přibírání v těhotenství, to nevím 🙂

vlckulka
14. čer 2013

Ahoj, myslím si, že když budeš hubnout opravdu zdravě, žádné dramatické a nesmyslné diety, budeš jíst pravidelně a vyváženě, vyvaruješ se různých nešvarů, tak miminku rozhodně neublížíš, naopak si myslím, že to bude i vhodné. Já sama jsem hodně silná, vážím více než ty, otěhotněla jsem po IVF a rovnou dvojčata, měla jsem z toho obrovský strach, co to udělá s mou váhou a nakonec jsem hned na začátku pohubla asi o 5 kg, trpěla jsem nevolnostmi, spíše jsem nejedla než jedla, pak se to upravilo, ale přišla těhotenská cukrovka. Doktor to sice neřešil, ale vzhledem k tomu, že jsem měla vytoužená a vymodlená miminka, tak jsem dodržovala dietu a výsledek byl, že jsem na začátku těhu zhubla těch 5 kg, pak jsem téměř nepřibírala a šla jsem rodit dvojčata s výchozí váhou. Doktoři byli velmi spokojení a v porodnici jsem nechala 16 kg, po porodu jsem něco přibrala, ale nyní 3 roky po porodu jsem stále -10 kg než před otěhotněním. Mohu říct, že jsem vlastně celé těhu prodietila (nejprve jsem téměř nejedla a poté dietně kvůli cukrovce) a dětem to rozhodně neublížilo 🙂

pejtho
14. čer 2013

Já jsem během prvního těhoteství zhubla 10kg během prvních třech měsíců. A né úmyslně, ale bylo mi tak zle, že jsem nemohla nic pozřít a kila šla dolů samy. Měla jsem strach, ale i doktor mě ujistil, že je miminko v pořádku a že má z čeho brát 🙂 Určitě si myslím, že držet drastické diety v těhotenství by se něměly, ale úprava jídelníčku jen a jen pomůže a prospěje myslím i miminku.
A pohyb ještě nikdy nikomu neublížil. V těhotenství je sice potřeba se vyvarovat nějakého aktivnějšího sportu, ale dlouhé procházky, joga, pilates...

karotky
14. čer 2013

Já jsem měla 1.výchozí váhu 83kg a před porodem mi navážili 105kg.Do 6inedělí jsem to vykojila,pak jsem hodně s malým kočárkovala,takže jsem byla do jeho 11.měsíců jako proutek.Pak mě začala zlobit SZ a během 3.měsíců jsem nabrala 10kg.Po operaci jsem zhubla na 86kg a tou samou váhou jsem začala poslední těhotenství,které jsem končila s váhou 103kg(celou dobu jsem byla na jaterní dietě).Během 6inedělí jsem to stáhla na 93kg a po odstavení synka se mi váha vrátila na 96kg 😅

andy80
14. čer 2013

Ano, v těhu se dá dodržovat zdravý jídelníček a tím i hubnout. Jednou to bylo i ve Jste to, co jíte. Paní to chtěla vzdát, že je těhotná, ale Petr Havlíček jí přizpůsobil jídelníček a cvičení a pokračovala dál.

stanpetr
16. čer 2013

ja v obou tehotenstvi zhubla....ma vaha k porodu byla o par kg nizsi nez pri zacatku tehu...od dr. vysvetlovano, ze se to obcas stava...kdyz prcek v brisku dobre prospiva.....vic se to neresilo, ja se citila vyborne, deticky rostly jak mely....
teda nedrzela jsem nejaky diety...slo to tak nejak samo....

luczinek
16. čer 2013

Taky myslim,ze se nic nestane,kdyz se bude hubnout zdrave.Minule tehu jsem zacinala na 98 kg,rodit jsem sla s 99,5kg,mela jsem tehu cukrovku,takze dieta.Tohle tehu mi dr doporucila hned na zacatku drzet dietu kvuli predchozi cukrovce,ta nakonec tohle tehu potvrzena nebyla,takze jsem se na ni vyprdla,akorat nejim sladke,nesladim,jim vice zeleniny,mene priloh.Zacinala jsem na 102,5kg,momentalne mam 101kg,mimi nestrada,uz ted ma pres 3600g😀

ducik
16. čer 2013

Zdrave hubnout je urcite ok, pokud je to opravdu predevsim o zdavi 😉 ja hubla pred tehotenstvim, ted zatim od doby, kdy jsem to zjistila, tak zatim dalsich skoro pet kilo dolu a to nezvracim nebo tak. Doktorka byla jen pro.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru