Je horúca voda vo vani v tehotenstve škodlivá?

lenciatko
24. únor 2007

Rada a denne sa kupem. JE to taky moj vecerny relax. Problem je v tom, ze milujem, ked je voda fakt velmi,velmi horuca - nech mi je paradne teplo. Ale neviem, nepoculi ste niekedy od doktorov alebo od kohokolvek nejake info o tom, ci to neni skodlive v tehu????

kim
24. únor 2007

Leni: všeobecně je horká koupel škodlivá!!!Tudíš v těhu také!!!Já taky miluju hodně teplou vodu, ale v těhu se budu krotit!!!

lenciatko
autor
24. únor 2007

No,to s ma velmi nepotesila. Ale nechcem miminku ublizit - tak radsej sa budem krotit. Hlavne,aby miminko bolo ok....

kim
24. únor 2007

Kvůli správnému krev.oběhu by ses měla lehce otužovat!!!Tak tu teplou uber, ale ať Ti zase neni zima, abys nenastydla!!!! 😀 😀

lenciatko
autor
24. únor 2007

😀 😀 😀
Jo no. Este nebyvame s manzelom vo svojom - to tak za mesiac najskor a tchyna ma straaasnu zimu v dome. A ked si chcem vykurit aspon kupelku, tak kvoli tomu si vzdy davam tu horucu vodu. ZE ked neni teplo na vzuchu,bude aspon vo vode. NO ale dam si poradit - nechcem zbytocne uskodit miminku - a zvlast teraz na zaciatku tehu,ked je drobecek este tak zranitelny....

macanet
24. únor 2007

Ahoj holky, taky miluju hodně teplou vodu, ale teď se krotím, protože to nedoporučujou, hlavně kvůli tomu, že se vám může udělat slabo a mohli byste sebou švihnout.A koupel by neměla trvat déle než 20 minut.

sisstin
24. únor 2007

Já se taky ráda sprchuju hooooodně teplou vodou..a taky se snažím to ted omezovat...ale je mi zima 😒

lenciatko
autor
24. únor 2007

No prave - ze cloveku je zïma!!! A je to taaaak prijemne,ked lezite vo vani, umyjete sa,tiez vlasky.... a zregenerovana supnete do postielky. No ale asi radsej uz od dnes budem obmedzovat tu horucu vodu vo vani...

macanet
24. únor 2007

Já vždy odhaduju vodu loktem, protože, když tam první vlezete, tak vám to nepřipadá nijak teplý, ale když si sednete, tak je to docela rozdíl.se mnou se dříve nemohl manža koupat, až po mě, nebo až to trochu vychladlo, já měla vždycky úplně červený nohy zespoda a zadek 😀 Teď si to chválí, že je konečně voda akorát 😉

kim
24. únor 2007

Holky fakt na to bacha!!!!Zvyšuje se Ti v teplé vodě krevní tlak a v začátku těhu by mohlo dojít i k pěkné tragedii!!!!!!Vždyť dříve si ženy dávaly hodně horké koupele, aby o to mimi přišly!!!!!

macanet
24. únor 2007

To máš kim pravdu, maminka mojí kamarádky, se jí chtěla zbavit, když jí čekala a tak si dělala horký koupele a svařený víno, ale kámoška se udržela 😀 Oni ty ženský měli vůbec blbý nápady.

lenciatko
autor
24. únor 2007

Ty jo,fakt ze mate ,holky, pravdu s tymi teplymi vodami. Ved aj v tych historickych filmoch to kolkokrat ukazuju. No vidite - to ma nenapadlo.

kony
27. únor 2007

Ahoj, přidám svou "trošku do mlýna"...normálně teplou až skoro horkou vodu taky miluju, hlavně v zimě.Loni v září říjnu, když jsem byla ve třetím měsíci těhu, jsem ale ty horké sprchy a koupele podcenila a měla jsem z toho krvácení a týden ležení v nemocnici ☹(( V horké vodě nebo sprše se prý překrví pánev a z toho to krvácení. No ani nebudu popisovat, jak mě to tehdy vylekalo a přidělalo starosti (zbytečné)po další měsíce těhu. Takže, nechci vás nějak vystrašit, jen přidávám svou zkušenost a to, co mi řekli doktoři...Ještě, že už bude brzy teplo 🙂

helen78
27. únor 2007

Holky, hlavní důvod, proč se nedoporučuje koupel v horké vodě,, mimo výše uvedené, je riziko vývojových vad. Takže nepodceňovat. Četla jsem to někde na internetu a psala to genetička.

lenciatko
autor
27. únor 2007

teeeda - no a ked ste uz ,hoky, hovorili o prekrvovani maternice - dnes som sla do lekarne,ze si kupim svoj kontryhelovy cajik,lebo uz mi dochadz a alekarnicka mi povedala - dufam ale,ze nie ste tehu. A ja ze preco. Tak vraj kontryhel sposobuje prekrvenie maternice velke, tak ze to neni dobre. TAk ja uz neviem,radsej uz budem uzivat len ten CAlibrum baby plan a ziadny ontryhel nebudem pit. 🙂

kacabacka
28. únor 2007

a víte některá, kolik stupňů je teda ideální teplota na koupání ve vaně v těhotenství?

lenciatko
autor
28. únor 2007

No to je dobra otazka......

kim
28. únor 2007

Ono by se teoreticky nemělo ve vaně koupat vůbec, ne?????Hrozí, že se tam zanese nějaká špínka, ne????Možná jsem mimo....ale jinak bych to viděla na +-37, jako je teplota těla, ne????

macanet
28. únor 2007

Jo tak jaká teplota, to nevím, ale já ji zkouším loktem,protože nohy nejsou mos spolehlivý, to se blbě odhaduje.

dendisa
28. únor 2007

helen78: to jsi mě vylekala. Minulý týden jsem byla na krevních testech, vyšly mi naprosto v pořádku, ale je možné, že testy neodhalily vývojovou vadu, která může být způsobena těmi koupelemi?

lenciatko
autor
28. únor 2007

Ako ja sa nerada sprchujem a vanu si asi neodpustim ziadny vecer. Tak treba aspon vybrat to mensie zlo - ze bude voda len tepla, nie horuca. Ale ako odhadnut kolko stupnov ma mat - to si netrufam povedat.

monik111
1. bře 2007

Holky vy mě teda děsíte.Já se koupu skoro celý těhu,jsem totiž typ co si musí alespon na 10min do tý vany lehnout.Tak jsem ted teda pekně vyděšená,ale snad to bude dobré.Nikdy ta vana nebyla nějak horká,ale.. ☹ ach jo,tak ja věřím,že to bude v poho 🙂 ☹ 🙂 ☹

lenciatko
autor
1. bře 2007

Bude!!! To skor si myslim, ze kvoli potratu sa neodporuca. Ale ty si ako vidim 36tt, tak ty uz sa nemas coho bat. 😉

elly
1. bře 2007

Ahojda horka voda se nedoporucuje, maximalni teplota by mela byt 37 stupnu vic ne. Jak uz to tu bylo psano je to z duvodu, ze byste mohly omdlit ne vode nebo Vam mohlo byt zle.
Takze zadne dlouhe koupele.

ronie
1. bře 2007

ahojky musím reagovat. To je fakt nesmysl s těma vývojovýma vadama. Ty jsou způsobené geneticky a s tim jak se koupete nemají co do činění. Horká není dobrá, ale já bych do 37 nevlezla to je teda pro mě skoro studená🙂 Spíš se teď sprchuju než koupu, ale sem tam si vanu dopřeju. Mám štěstí a žádný problémy nemám, evidentně je mimčo po mě a má rádo taky teplou. Jinak já mám celé těhu strašně nízký tlak, ale ty co ho maj zvýšeněj by si měly dávat trochu větší pozor. Nicméně lenciatko-klidně se koupej v teple🙂

pucik
2. bře 2007

V chytré knížce píší, že se nemáme koupat v horké vodě,ale v takové vlažné a nedávat si dlouhé sedací koupele. Je to proto, že se zvyšuje krevní oběh a mohlo by dojít i k potratu. Já miluju horkou vanu,ale radši to teď přetrpím a oželím mé hodiny ve vaně,ale moc moc se těším, jak si to pak pěkně vynahradím, už se na to moc těším, to bude havájo. Rozhodnutí je samo na každém,ale ro jednu koupel nechci riskovat nic kolem očekávaného miminka 🙂 😉

evulka25
16. pro 2008

já si teda na závěr studenější sprchy dopřeju teplou až horkou sprchu, pouštím si to na zátylek tak 3 minuty a dělá mi to moc dobře 😉

vanda_
17. pro 2008

Názory se různí. Pátrala sjem po tom už před časem, zahraniční zdroje uváděli maximální teplotu 38. To je na mě pořád ještě málo :(

Otázka je - jestli člověku stoupne teplota nad 38 když je 10 minut v horké vodě? Asi si normálně zkusím sednout do vany s teploměrem.. protože jako zásadní problém nevnímám teplotu vody, ale těla..

Jinak článků je mnoho: http://www.google.com/search?as_q=horká+koupel+...

Tohle mě trošku potěšilo (stejně se nechci nikdy koupat dlouho..) - http://www.rodina.cz/dotaz36285.htm

zajímavé informace: http://www.nasemimi.cz/diskuze.php?akce=diskuze...

No když to shrnu - zahraniční zdroje byly všechny proti koupeli nad 38 stupňů, české jsou vesměs proti, ale různí s enázory a zkušenost maminek. takže beru teploměr a jdu do vany 🙂

haniplanetka
13. pro 2012

já vanuju celé těhotenství, prostě jsem ale v teplé, ne v horké vaně. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru