Je káva bez kofeinu v těhotenství bezpečnější?

kikina9
13. dub 2011

Jsem v začátku těhotenství, a chuť na kávu mě bohužel nepřešla. Tak jsem si koupila Nescafe bez kofeinu v dobré víře, že pít tuto kávu je bezpečné. Na internetu jsem se ale dočetla, že káva bez kofeinu je pro těhotnou snad ještě horší než klasická káva s kofeinem 😒 Ale už tam teda nenapsali proč 😕 Můžete mi napsat, jestli jste v začátku těhotenství pily kávu, a jakou, a pokud jste to konzultovaly s lékařem, co vám na pití kávy (ať s kofeinem nebo bez) řekl? Samozřejmě to s pitím kávy nepřeháním, dám si 1 hrnek za den, ale i tak mám strach, abych nějak neohrozila mimčo, které se nám podařilo po 2,5 letech snažení 😉

loafeer
12. únor 2015

taky jsem si občas dala kávu, když mi přišla chu´t....pokud ji nebudeš pít X krát za den, tak určitě malý hrneček nevadí

skoolka
11. bře 2015

Kava bez kofeinu, to je vec no... ja se vubec nedivim, ze tu vetsina na ni nadava, protoze kava bez kofeinu z beznych obchodu to je fakt peklo, to se neda pit, kava priserna a jeste ji oberou o kofein, jak to asi dopadne, je to hnus. Chvili jsme hledala a nakonec koupila zde http://www.gourmetkava.cz/bezkofeinova-kava-zrn... a od normalni kavy se to opravdu neda rozpoznat pomalu, mozna je min jako chutove bohate, ale minimalne, krasne voni hlavne, urcite ne zadny smrad. Takze doporucuji a kofeinovou kavu bych fakt nepila, jak tady nekdo psal vyse kofein se okamzite dostava pres placentu, to je potvrzena vec. Co to pak dela s ditetem at si kazdy domysli ci uveri cemu chce, ale minimalne bude proste hyperaktivni.

rencatupa
12. bře 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já jsem ji pro klid duše raději vynechala. Ale chuť na ni občas dostanu, tak si udělám hodně slabé latéčko od dolce Gusta. To snad nevadí. Ale klasického turka nebo preso, tak jako dřív, bych si nedala

anjelita
12. bře 2015

Melta s mlikem je pro me nejlepsi kdyz mam chut na kafe a hermankovej caj je bezpecnej. Kafi a caji bych se vyhla uplne, de-caf ma v sobe spoustu chemikalii 😖

zukanak
12. bře 2015

Káva bez kofeinu je pěknej hnus, je to v podstatě odpad a určo nic dobrého pro miminko. Dát si kávu s kofeinem občas můžeš, nebo pak Caro

zuhra
12. bře 2015

Souhlas se zukanakem. Radši nez dvě bezkofeinovem, jedno slabé kofeinove. Caro ideal

smallinka
12. bře 2015

já mám nejradši Caro 😉 jsem si na to tak zvykla, že ho piju pořád. Jsem slyšela že bez kofeinu je pomale horší než kofeinové, jsou tam nějaké dost uměliny....

veverun
12. bře 2015

Ahoj, já moc "nekafuju", taky si dám raději Caro, ale když mám na kafe fakt chuť, vychutnám si ho a dala jsem si občas i v těhotenství (tak jednou za 14 dní, ale to si dávám i normálně 😀 ). A pro (nejen) těhulky, které mají rády jak kávu, tak rooibos, velice doporučuji red espresso (a další varianty). Objevila jsem ho nedávno a dost mně zachutnalo. Neobvyklé, ale velmi chutné. Alespoň pro mě 🙂

happylenulka
12. bře 2015

Holky, volte raději obilné nápoje než kávu. Káva oslabuje slinivku (a je jedno jestli je nebo není s kofeinem) a ta dostává dost zabrat v těhu i tak 🙂
A obilné nápoje jsou rovněž lepší na žaludek, káva překyseluje 🙂 takže další bod pro Caro apod.... Já doporučuji Chico - je výborné, hořké a zásadotvorné 🙂

silthar
12. bře 2015

Je to stejné jako s kouřením. Pokud jsi zvyklá pít hodně kávy, nejhorší, co můžeš udělat, je, že ji přestaneš pít nebo začneš nahrazovat něčím neadekvátním - třeba obilnými nápoji, na kterých opravdu neshledávám nic zdravějšího, spíš nechutnějšího :D
Já ji prostě jen omezila na jednu denně. Stejně tak se kuřačkám rozhodně nedoporučuje ihned přestat kouřit.
Pro tělo je to taková změna, že šok z toho je daleko horší než, že prcek zkusí trochu kofeinu (nebo u cigaret nikotinu).
Krom toho je známo, že dobrá káva je nezdravá jen, když se špatně připravuje. Což je tedy pravda bohužel asi tak 99% kávy, co běžný člověk v životě vypije 🙂 Je o tom dost článků na netu.

jezevec
12. bře 2015

bezkofeinu jsem na chut neprisla, teda rozupustnemu,obcas jsem si dala bez kofeinu preso, jinak jsem pila dve slabe kavy denne temer cele tehotenstvi..caro a meltu kdyz jsem kojila,udajne zvysuje tvorbu mleka...jinak mi moc chutna i chai tea latte, taky da se rict neskodne.. 😵

bara_doc
12. bře 2015

Bez kávy bych nepřežila, myslím si, že jedna denně nic neudělá, případně dvě slabší. 🙂

sarinka8623
20. bře 2015

tak já děkuji skoolka za tip, vyzkoušela jsem kávičku z http://www.gourmetkava.cz/bezkofeinova-kava-zrn... a je opravdu vynikající 🙂 Caro je fajn, či klasická melta, ale kafe je prostě kafe a tohle mě moc překvapilo, za mě jednička 🙂

prcekverunka
17. kvě 2015

Děkuji za tuto diskuzi, vůbec mě nenapadlo, že by káva bez kofeinu mohla vadit. Dávám si tak 2 denně s vědomím, že to miminku neublíží. Na příští kontrole se zeptám gyndr., co ona na to...Alespoň ta mletá zrnková mi teda chutná stejně jako normální káva, rozpustná bezkof. mi nechutná. Mimo těhotenství si dám kávu sotva jednou za měsíc, ale teď ji prostě musím mít 😀

ema_s
26. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Já si dávám občas bezkofeinové kafe z kapsle Dolce Gusta. Bohužel, nikde jsem její složení nenašla, ale co jsem jinde četla, tak i v bezkofeinové je minimum kofeinu. Ale to snad nemůže miminku nijak ublížit....
Jinak s obyčejnou kávou bych to raději nijak nepřeháněla, občas ano, ale ne často. Nejhorší jsou pro mimi první měsíce, to může kofein ve zvýšené míře miminku hodně ublížit, ale i pak hrozí hyperaktivita, nespavost a podrážděnost. Maminy se často diví a nechápou, proč zrovna jejich dítě je tak aktivní, ale s tímto si to málokdy spojí. Chci mít čisté svědomí, že jsem pro mimi udělala maximum, tak si raději dopřeju to bezkofeinové nebo obyčejné caro 🙂

zdenic
8. lis 2015

Holky, me doktorka kavu doporucila alespon jednou denne, mam nizky tlak.

nike2015
8. lis 2015

Kdyby se některé má zkušenost hodila:
1) měla jsem hodně nízký tlak první dva trimestry a doktor mi doporučil jeden hrnek kávy denně. Může se stát, že vám kafe přestane chutnat (jako mě), potom doporučuji si aspoň občas cucnout od partnera, na tlak je to zázrak. Miminku to nijak neuškodilo. Jinak jsem pila Meltu, ta mi chutnala 🙂.
2) Pokud bezkofeinové kafe, kupte si nějaké, které není "odkofeinováno" chemicky. Zkoušela jsem tedy hledat až při kojení, osvědčilo se mi toto:http://www.kavaprazena.cz/kavaprazena/eshop/15-1-Kava-... . Krásně voní (jako kafe 🙂 a chuťově je dobré. Zkoušela jsem také Tchibo a MarksSpencer, ale obě byly cítit tak trochu chemicky (Tchibo víc) a chuťově to nebylo nic moc.

petrasik
4. únor 2016

Tady něco k tomu, jak káva bez kofeinu vzniká: https://www.nescafe.cz/vecerni_kava_cs_cz.axcms

martimary
30. bře 2016

Já to mám podobně jako Nike2015: doktor mi také řekl, že si můžu jednu kávu denně dát. Objednala jsem si ale bezkofeinovou zde http://www.prazena-kava.eu/6-kava-bez-kofeinu kde kofein odstraňují za pomocí vody. Jedná se o 100% arabiku, která krásně voní a má výraznou chuť kávy. Já jsem spokojená, takže určitě doporučuji 🙂

jankavranova
30. bře 2016

Od baristy vím, že lepší, než si dát bezkofeinové kafe, je dát si preso. Je v něm nejmíň kofeinu.

martiniquest
30. bře 2016

Od mé gynekoložky mám povolené jedno kafe denně. Ve třetím měsíci jsem po ránu trpěla na nízký tlak, a když jsem si nedala kafe, bylo mi hrozně zle. Od té doby si dávám téměř každý den jedno kafe a vše je v pořádku. Vařím si v mokka konvičce ze 2 vrchovatých lžiček, k tomu dávám mléko a cukr, případně když je příležitost, dám si v kavárně latté. Neporozuju rychlejší tep, ani reakci malého.
A od doby, co jsem četla o bezkofeinové kávě, se jí vyhýbám obloukem, i když jsem ji původně chtěla pít místo normální kávy.

nurmisur
13. dub 2016

Já to na to svoje polední espresso čekám jak na smilování. Kávu miluju, nejraději silné espresso s mlíčkem a ústup ze 4 denně na 1 kus je pro mne krušný. Občas si dám i bezkofeinové, ale to jen, když fakt nemůžu vydržet🙂

bureska
13. dub 2016

Já teda i během těhotenství musela mít dvě instantní kávy denně. Jednu ráno, druhou po obědě. Po obědě i s něším sladkým - jediné co bylo, že s sebou malej odpoledne mrskal. Jinak jsem neměla žádné potíže...znám i maminku, která pila denně tři pressa a na prckovi to žádné stopy nezanechalo

bachovy_esence_poradna
25. dub 2016

káva bez kofeinu je dekonfeinovaná takovým způsobem, že není v podstatě zdravější než káva s kofeinem..

pokud tedy chcete jíst a pít zdravěji, tak Caro 😉

pokud si chcete zvýšit hladinu energie, tak ideální jsou smoothie nebo čertsvé šťávy a do nich lžičku za studena lisovaného oleje... celkově co nejvíc ovoce a zeleniny, ryby, ořechy, semínka atd... podle možností žaludku v těhotenství samozřejmě 🙂

zuzineckah
25. dub 2016

někdy přemíra zaručeně "ověřených" informací na internetu škodí...

U obou předešlých těhotenství jsem pila ráno normálního kofeinového turka a přes den malý šálek espressa s mlékem. I při kojení. Obě děti se narodily v pořádku, v termínu, s ukázkovými mírami, byly plně kojené víc než rok a vzhledem k tomu, že starší se už dožila 14 let v plném zdraví, tak si dovolím tvrdit, že žádný neblahý vliv to na ně nemělo 😎
Pevně věřím, že i třetí dítě bude mít tuhý kořen a kofein ho nedorazí 😝

Nejhorší je opravdu smrt z vyděšení 😀

madinina
25. dub 2016

Také jsem zastancem radeji kavy s kofeinem, jelikoz kava bez kofeinu se musi pripravit hroznym zpusobem a neni vubec zdrava a bariste ji nedoporucuji tehotnym. Ja si davam sem tam capuccino, asponmame duvod se projit do kavarny... Mam nizky tlak a gynekolog mi kafe doporucil...sem tam neuskodi 🙂

micaella23
25. dub 2016

Dostavali me otazky kamosek zda muzou pit kafe.. Ale ze sezrali 3cokolady a vycucli fantu, meli skoro cukrovku a diteti zpusobili nadvahu uz v 6mesici i pres instrukce doktoru jim bylo jedno, ja si radeji dala testoviny, salat, rybu a k tomu sklenku červa nebo kafe.. Neresim biomrkve ani dalsi bioveci, proste jsem se chovala normalne jako pred tehu a byl klid. A jist za 2 - Mimino co ma nejdriv 00prd a pak v 9m 3kg nemuze jist jako vy - cca 60-80ti kilovej clovek.. A ze kojeni je super antikoncepce je taky drsny :D spousty holek na to dojelo. Ze se nesmi litat v tehu? Ano, ale az od 7.mesice, jelikoz si aerolinky nechteji vzit na triko, ze jim zacnete rodit v letadle. Proste z 80% jsou na netu doost spatny informace.

monulec
30. dub 2016

Ahoj, já piju rozpustné s mlékem, hrnek denně, ráno, a mimi roste úplně v pohodě... Jedno za den neuškodí, čím slabší, tím lepší

shui_xian
31. srp 2016

Pití kávy v těhotenství hodně řeším... S bezkofeinovou jsem to vzdala - chuťově není nic moc a způsob její výroby na mě taky zrovna dobrý dojem nedělá. Co je to za kávu, když v podstatě o všechny svoje přednosti po proceduře přijde a musí se do ní znovu uměle pěchovat?
Na kafe a na pravý čaj (zelený, černý, bílý...) ale mám teď větší chuť, než jsem mívala dřív - už jen dík tomu, že mi příjemně zvedají tlak a uklidňují trávení. K jednomu moka/espressu denně tím pádem vždycky dojde. 🙂 Myslím, že když se dostatečně pije přes den čistá voda a sem tam džus, až tak drastický režim to pro miminko není. 😉
(Škoda, že Caro, melta a spol. mi spolehlivě vyvolávají migrénu - jinak je to určitě dobrá alternativa...)

lenkaobinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru