Je káva bez kofeinu v těhotenství bezpečnější?

kikina9
13. dub 2011

Jsem v začátku těhotenství, a chuť na kávu mě bohužel nepřešla. Tak jsem si koupila Nescafe bez kofeinu v dobré víře, že pít tuto kávu je bezpečné. Na internetu jsem se ale dočetla, že káva bez kofeinu je pro těhotnou snad ještě horší než klasická káva s kofeinem 😒 Ale už tam teda nenapsali proč 😕 Můžete mi napsat, jestli jste v začátku těhotenství pily kávu, a jakou, a pokud jste to konzultovaly s lékařem, co vám na pití kávy (ať s kofeinem nebo bez) řekl? Samozřejmě to s pitím kávy nepřeháním, dám si 1 hrnek za den, ale i tak mám strach, abych nějak neohrozila mimčo, které se nám podařilo po 2,5 letech snažení 😉

sunny83
14. dub 2011

Já piju Caro, káva mi přestala chutnat. A taky trochu věřím tomu, že mimi by pak bylo neklidné.. Tak uvidíme 🙂

xvitk101
14. dub 2011

Dávám si 1 preso nebo kapučíno s pořádnou dávkou našlehaného mléka a vše je ok. Potřebuji kávu na probuzení. Všude jsem četla, že 1 káva neublíží. Bezkofeinovou kávu bych nepila, jak už někdo psal, její složení má na tělo horší vliv než káva s kofeinem (musí to nějak chemicky udělat). Caro mi chutná a v dětství jsem měla ráda meltu s mlékem, tak to si budu dávat během kojení.

sshiva
14. dub 2011

Mám nízky tlak a moj Dr. mi vyložene doporučil ráno kávu s mliekom, pomáhalo to pri 1. tehu (drobec je zdravý a čulý) a momáha aj teraz..niekedy si telo pýta kávu aj poobede, inokedy mi stačí bez kofeinu. Hlavne s mliekom 🙂

rezicka
14. dub 2011

Já piju Nescafe bez kofeinu,chutná mi víc jak s kofeinem a to i dvakrát denně.Myslím,že když v něm ten kofein není,nemělo by být škodlivé.. 🙂

beponka
14. dub 2011

já normální kávu pila jednou denně zbytek bez kofeinu. a dooručuji Jihlavanku bez kofeinu. Nescafé má pro mě příchuť tedy pachuť🙂. Ta jihlavanka jde na turka nebo dát do presovače a udělat si výborný presso nebo kapučínko🙂

andelka
16. dub 2011

Já jsem pila kávu i v těhotenství, byla jsem prostě zvyklá. Ale jen jeden slabší šálek rozpustné. Postupně jsem přidala sem tam Caro, Meltu, špaldové kafe - a to jsem pila i během kojení. Teď už celý den nekojím, jen večer a v noci, takže ráno si už dávám normální rozpustné. Mně ty náhražky i chutnají 🙂
Jo a bezkofeinové mi chutná Nescafé Gold. Obyč Nescafé bylo hořkokyselé, nic moc.

luucia
16. dub 2011

Já si to bez kafe nedokážu představit 😝 dr mi řekla, když jí nepiju moc, tak to nevadí..takže já si ty svoje 2-3 kávičky dám a nepiju žádnou obarvenou vodu..pěkně 3 lžičky Nescafe 😵

belda
16. dub 2011

daleko menší zlo je káva S KOFEINEM!!! bezkofeinovékafe totiž obsahuje daleko více chemikálií, které jsou tam navíc přidávány právě kvůli tomu,aby se káva kofeinu zbavila. takže já jsem pro kafe s kofeinem 😉

petulka33
16. dub 2011

Já pila a piji Meltu s mlékem (samotná mi nechutná). Kafe miluji - presso, malé, silné, horké, hořké, černé i 3x denně, ale v těhu a během kojení jsem přesedlala na Meltu 😉

johnatanka
16. dub 2011

mně dr říkal, že můžu max 3 kávy denně, mívala max 2 a to tak 1x týd a hoodně slabý, ale ráno jsem musela kvůli tlaku, měla jsem ho dost nízkej 😉

dana3262
16. dub 2011

Kofein se dostava z kavy bez kofeinu chemickou cestou. Takto upravena kava je skodlivejsi nez kava s kofeinem. Take instantni kava neni nic dobreho.Pokud v tehotenstvi neni vysoky tlak nebo podobne zdravotni koplikace a kava tehotne chutna, nejlepsi je samozrejme presso. Male mnozstvi vody, ktere jde pres kavu (cim dele se kava filtruje, tim vice skodlivin nabira), muzete doredit vodou. Dokonce jsem cetla, ze kdyz se pije kava spolecne s mlekem je to horsi, ale o tom uz nic nevim.

usounek25
4. čer 2013

ahoj, u obou dětí jsem pila denně kávu s kofeinem, většinou šálek denně, maximálně dva. Žádné následky to na nich nazanechalo 🙂 . Myslím, že do sebe cpeme horší věci než je káva, různé potraviny s éčky apod., takže pokud nepiješ 10 šálků denně, tak to neřeš a kafíčko si dej 😉 .

hojda
4. čer 2013

Každá náhražka má kromě pozitiv (bez kofeinu) i svá negativa (mrkni na složení), šla bych cestou Caro, případně Caro s kávou dohromady a jak se píše, tak jedná káva za den nevadí.

berev
4. čer 2013

Já piju Caro s mlíkem a jsem spokojená a mímo myslím taky 🙂

hopeful
4. čer 2013

Pokud bez kafe nemuzes byt, je lepsi dat si slaboulinke kafe nez kafe bez kofeinu - kofein se ve vetsine pripadu dostava z kavy chemickou cestou a cast chemikalii v nem zustava. Nevim, jestli i v CR, ale da se koupit kava, kde je kofein odstranen tzv Svycarskou metodou - kava by mela mit na obalu tohle logo - http://www.durangojoes.com/blog/wp-content/uplo... nebo tohle http://www.swisswater.com/wp-content/themes/sw2...
u takove kavy nedochazi k zadnemu pouziti chemikalii a kava je pak z 99.9% bezkofeinova

A pozor - i kdyz se rika, ze 1-2 kafe denne jsou v pohode - berte na vedomi, ze kava v kavarne kolikrat presahuje i normalni denni davku kofeinu - treba Latte v Costa coffee nebo Starbucks je minimalne trojite kafe. Vzdycky si reknete, ze chcete kavu opravdu slabou. 🙂

@kalo

nerreidda
4. čer 2013

Na těhu kurzu nám PA říkala,že si klidně 1-2 kafča dát můžem, ale radši rozpustné a hlavně s mlékem.

123annynka
4. čer 2013

V prvním těhu mi káva přestala chutnat, ale zamilovala jsem si meltu s mlékem. V druhém těhu jsem pila kofeinovou kávu 1x denně - na doporučení lékaře (měla jsem nízký tlak). Vliv na mimi to nemělo - mám naprosto zdravé a klidné děti 🙂
Za mě tedy: jedna dobrá kávička určitě neuškodí.

karotky
4. čer 2013

Když jsem čakala 1.synka,kafe jsem si dávála 2krát denně,jako před tím.Někde jsem se dočetla,že by se káva v těhotenství pít neměla,protože pak se děti rodí s nízkou porodní váhou,ale u nás to mělo spíš opačný efekt,protože se 1.syn narodil s váhou 4330g a jedinou komplikací byla novorozenecká žloutenka,kvůli které musel být 2 dny na sluníčku. 😉
Když jsem čekala 2.synka,měla jsem už potíže s játry,takže to ráno jistila melta a odpoledne klasická káva bez kofeinu( www.jihlavanka.cz/produkty/jihlavanka-bez-kofeinu ).Synek se narodil o 3 týdny dřív s porodní váhou 3700g 😀
Podle mě kvalitní káva není škodlivá,protože podporuje látkovou výměnu.Kofein má pro zdravého člověka tu špatnou vlastnost,že zabraňuje vstřebávání vápníku(stejně jako tavné soli v sýrech),takže pokud to někdo s kávou vyloženě přehání,mohlo by mu hrozit řídnutí kostí.Také jsem se dočetla,že z klasického pitného režimu šálek kávy ošidí tělo o 0,5 litru tekutin,takže to chce hodně kombinovat s jinými tekutinami 😉

petrusew
4. čer 2013

Tak i mě doktor říkal, že dvě kávy denně klidně můžu. Malá se narodila v termínu s váhou 3550g. Je ale fakt, že někdy kolem 35tt mi káva přestala chutnat🙂

karlam
4. čer 2013

já pila bez kofeinu, spíš pro lepší pocit 🙂 ke konci mně ale taky už nechutnala 🙂

mmaarrket
4. čer 2013

já piju od začátku meltu a přišla jsem jí na chuť, takže doporučuji, ale teď po 1trimestru si občas dám i obyč slabou kávu a vše je jak má a malému to nijak neva 😉

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @mmaarrket @petrusew @karotky @123anynka @hopeful @hojda @kasiopea_2007 @johnatanka @petulka33 @belda @luucia @andelka @beponka @sshiva @xvitk101 @knobloska @lukza @radka.k @kutcher @martaska78 @aemmi @kristi @nady @kalo @sarlotta @kkaminka @petruskaa @sussanah @fiallinka @kremrolka01 @zizelin @tkanicka @sichatka @dlabinecka @petra.a @denda.z @zurkova @k.jolanka @em_ka @miska73 @lutsousek @karlam @hasky24 @permonik7 @berev @sunny83 @usounek25 @rezicka @aajina @kikina9 a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

hiki123
12. zář 2014

caro můžu doporučit, bez kofeinu, není tak sladké

nocinoci
13. zář 2014

mě by jen zajímalo jaké stránky propagují, že káva bez kofeinu je v těhotenství škodlivější než normální 😕 . Přijde mi to jako totální nesmysl. I sám dr ti poví, že pokud se nedokážeš kávy vzdát tak pij bez kofeinu. Obě těhu jsem pila bez kofeinu. I v tomhle těhu. Děti mám v pořádku. A pokud by byla tak škodlivá tak ji nemají šanci prodávat v restauracích. A prodávají docela dost. Neumím si představit jít na kávu bez kávy 😀 tak si všude dávám bez kofeinu a je vše v pořádku. Rozhodně taky záleží na každém člověku zvlášt. Já kafíčko miluju fakt moc a silné, ale v těhu když se mi zadaří a neovládnu se a dám si jedno tak mi pak je ouvej. Takový divný od žaludku takže myslím, že mimčo si i samo určí co mu vadí. Myslím že všeho s mírou .. já třeba miluju zavináče rybičky a mimčo mě ho nechalo spokojeně sníst a pak mi tři hodiny dávalo najevo že ještě jednou tak je to má poslední hodinka 😀 ..

mercedesse
13. zář 2014

Káva bez kofeinu je svinstvo, dostává se z ní kofein pomocí lihu a různých chem. látek, takže pro těhu opravdu nic moc, nejlepší je Caro. Já ho pila, ale když nebylo, dala jsem si normálně rozpustný kafčo a obě děti jsou v pořádku.

alenka_p
13. zář 2014

Jsou různé způsoby přípravy bezkofeinové káv, nejen chemicky (jo, to nic zdravýho nebude), ale taky horkou vodou nebo oxidem uhličitým, takže bych je neházela do jednoho pytle, chce to jen správně vybrat ;)

kratal
21. říj 2014

Já piju redespresso a nemůžu si ho vynachválit, je to nápoj z rooibosu, naprosto bez kofeinu a budou to se mnou moct pít i děti. V těhotenství jsem to pila pořád a teď to piju každý den.

jess20
12. únor 2015

Ono nejde o to zda je kava bez kofeinu škodliva pro dite ale je skodliva pro kohokoli. Jde o to že aby ziskali bez kofein pestujou to jinak vice toxicky a pak se to dale znovu upravuje opet dost toxicky takze proto je to pry horsi. Normalni kava se sklidi a hotovo nejsou tam dalsi pridavny veci. Tedy pokud je kava kvalitni pokud pijete rozpustnout ste opet u stejneho problemu rozpustna kava je vlastne odpad od kvalitni kavy. Takto to je.... ale vite co kdyby sme meli rešit všechno tohle škodlive tak se z toho zcvoknem.

guinea
12. únor 2015

Na začátku těhotenství mě chuť na kafe nepřešla (byla jsem před tím dost závislák, klidně 5 kafí denně), tak jsem si koupila Caro a občas si dala někde v kavárně kvalitnější kávu bez kofeinu. Jenomže - asi po týdnu se mi z Cara začalo chtít zvracet, a to tak, že mně to šponovalo i jen když jsem ve skříňce zahlédla to balení. Někdy okolo 6 tt se mi normální káva zhnusila, začala mi vyloženě smrdět, a bylo to. Teď kávu nepiju vůbec, ani mě to netrápí, spíš mě natahuje, když ji někde cítím.
Třeba se to u tebe taky ještě změní...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru