Je káva bez kofeinu v těhotenství bezpečnější?

kikina9
13. dub 2011

Jsem v začátku těhotenství, a chuť na kávu mě bohužel nepřešla. Tak jsem si koupila Nescafe bez kofeinu v dobré víře, že pít tuto kávu je bezpečné. Na internetu jsem se ale dočetla, že káva bez kofeinu je pro těhotnou snad ještě horší než klasická káva s kofeinem 😒 Ale už tam teda nenapsali proč 😕 Můžete mi napsat, jestli jste v začátku těhotenství pily kávu, a jakou, a pokud jste to konzultovaly s lékařem, co vám na pití kávy (ať s kofeinem nebo bez) řekl? Samozřejmě to s pitím kávy nepřeháním, dám si 1 hrnek za den, ale i tak mám strach, abych nějak neohrozila mimčo, které se nám podařilo po 2,5 letech snažení 😉

permonik7
13. dub 2011

Já teda chuť neměla vůbec a když už, tak jsem ji zahnala něčím jiným. Kafe jsem pila až ve třetím trimestru. Do té doby mi nabízeli Caro a podobné a z toho mi bylo na blití 😀 Tak jsem pila cokoli jinýho. Pokud z toho nemáš dobrej pocit, tak ho prostě nepij😉 Miminko za to odříkání určitě stojí 😵

hasky24
13. dub 2011

@kikina9 taky jsem kávičkář a měla jsem to takto káva bez kofeinu tu jsem vůbec nepila protože mi nechutnala dávala jsem si nescafe 3 v1 nebo 2v 1 hodně cukru hodně mléka a ke konci těhu jsem pila jen cappuccino a v pohodě žádný problém jen podotknu že mám velmi nízký tlak a hlavně potom už jsem celý den pila vodu čistou bez bublinek takže 1 káva ráno opravdu neuškodí ale kdyby přeci jen jste měla obavy zeptejte se při příští návštěva u Dr. díky pa pa 🙂 🙂

veruska007
13. dub 2011

Ja byla kafar, v tehu jsem presla na Caro a dobry. Pila jsem kafe v prvnim tehu a malej pak sebou hrozne sil a kdyz jsem si dala kafe pri kojeni, byl z toho nabuzeny a extremne protivny. Takze radsi nic, leda slaby kapucino, a to vyjimecne. Ale jinak ji dr. nezakazuji.

lutsousek
13. dub 2011

Já hodně trpím na nízký tlak, takže kávu mám povolenou. Ale dávám si ji jen občas, když je mi hodně zle. Jinak jsem přešla na Caro po ránu a mně chutná, takže dobrý. Jenom jsem pořád hrozně unavená, ale co už 😀

miska73
13. dub 2011

Já si občas dala kafe bez kofeinu a nic špatnýho jsem na sobě, ani na mimču nepozorovala. Normální kafe mi nedělalo úplně dobře.. Nijak jsem nezjišťovala, jestli je kafe bez kofienu škodlivé a také beru s rezervou plno informací, které se někde na netu dočtu 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.jolanka
13. dub 2011

Ahoj četla jsem úplně to samé co ty o bezkofeinové kávě...ale já si myslím, že tím, že si dáš jedno kafe denně třeba to 3v1, tím vůbec nic nezkazíš..já kafe nepila první dva trimestry, začala jsem až v posledním, na začátku nějak nebyla chuť..ale i v porodce říkali, že když kojíš můžeš si kafíčko dát, tak proč bys nemohla jako těhotná.. 😉 jinak já se na to ptala gynekoložky a říkala, že ok..ale to jsem se ptala až na ten třetí trimestr..až půjdeš na kontrolu, tak se zkus zeptat své doktorky, ale já v tom fakt nevidím žádný problém jeden šálek denně..

zurkova
13. dub 2011

Já jsem kafař a bez kávy se neobejdu ani v těhu. S doktorem jsem se o tom bavila a říkal, že jedna denně vůbec nevadí. Mám hodně nízký tlak, a když jsem si ho po ránu nedala, tak jsem měla šílené motáky přes den a sestra v ordinaci mi kávu spíš nařídila, abych tam nezkolabovala🙂 Při prvním těhu jsem pila celou dobu a vše vpohodě a teď při druhém to střídám s bezkofeinovou kávou. Myslím, že to jsou jenom neprobádané strašáky, a když si vezmeš cokoli, tak je skoro všechno špatné, včetně kupovaného ovoce, které je doporučované. Viděla jsem pořad, co se s ním dělá, než přijde do regálů a fujfuj. 😝 . O kuřecím ani nemluvím a tak je to se vším. Pokud nemáš nějaké zdravotní problémy, tak si ji klidně můžeš jednou za den dát, nic se nestane, než se celých 9 měsíců trápit a odříkat si. A ještě jedna věc - káva jako jediná mě zachránila od ranních nevolností. Zní to sice hrozně, ale když jsem si po ránu dala cokoli (vodu, čaj, džus....), tak jsem hned zvracela. Takže sláva kávě!

aajina
13. dub 2011

Obě dvě těhu jsem pila normální kávu a to 1x denně, bez prostě nefunguju.Děti jsou v pořádku žádné následky to nemá 🙂 Piju ji i při kojení, také jednu denně a to po kojení.Jinak můžu i Caro .

dendaz
13. dub 2011

Můj doktor mi řekl, že jednu kávu denně můžu... 🙂 I když na ní nyní nemám ani pomyšlení, stejně jako při prvním těhotenství, prostě mi přestala chutnat a to jsem velká kafíčkářka. 🙂

petra.a
13. dub 2011

bezkofeinova kava mi vobec nesadla, bolo mi z nej bleeeee...ale raz denne som si kavicku dopriala a aj doktor mi vravel, ze je to OK, ale moj mozok si zvykol na kavicku 3x denne takze ten zvysok som nahradila Carom a celkom mi to chutilo 🙂

dlabinecka
13. dub 2011

Já jsem u prvního těhotenství kafe pila a piju ho i ted. 1x-někdy 2x denně. V podstatě nevím jaký by to mohlo mít na plod špatný vliv.

sichatka
13. dub 2011

jedna káva v těhotenství neškodí. No a při kojení jsem přešla na Meltu - dávaly nám jí i sestřičky v porodnici a zvykla jsem si. Pořád lepší než káva bez kofeinu.

tkanicka
13. dub 2011

na začátku těhotenství jsem trpěla na nízký tlak a mdloby, dr. mi řekl, že káva je v tomto případě dovolená droga a říkal, že tak dva šálky slabší kávy mi rozhodně neuškodí a mimi taky ne. Ale měla jsem si hodně hlídat, abych dostatečně pila, protože káva odvodňuje. Pak se mi tlak najednou strašně zvednul a kávu mám zakázanou pít pravidelně, jen občas si dám nějaké to slabé latte.

zizelin
13. dub 2011

Mám nízký tlak a kávu jsem měla a mám povolenou. Piju ale max 1 šálek denně. Řekla bych, že káva bez kofeinu je horší, protože obsahuje látky, které jsou důležité pro extrahování kofeinu.

kremrolka01
13. dub 2011

já jsem v těhu kávu omezila na jeden šálek denně, jinak piju tak tři, ráno jsem ji nahradila Carem 😉
myslím, že ten jeden šálek tobě ani mimču určitě nijak neublíží, to už jsem slyšela z více zdrojů, má naopak i plno pozitivních vlastností 😉

fiallinka
13. dub 2011

Kikino, kafe denně jsem si dala i v těhu, i teď při kojení, měla jsem i to bezkofeinové, ale taky jsem se dočetla, to, co ty - tak jsem to střídala. Podle všeho by prostě jedno kafe nemělo být žádné zlo, takže výčitky jsem neměla a to jsem jinak byla hodně opatrná 🙂

sussanah
13. dub 2011

Jak pisou holky, 1-2 salky stredne silne kavy denne mimcu v brisku opravdu neublizi. Je dulezite, abys mela dostatek tekutin (jak znamo, kava odvodnuje) a jinak v pohode. Taky jsem valnou cast kavy nahradila Carem, ale normalne kavu si davam s chuti 🙂 Rozhodne teda spis si dej kafe v tehu nez pri kojeni, to maly opravdu nesnasel dobre, bolelo hoz toho bricho a byl jak mys na baterky 😀 Takze ja po porodu zacala pit kavu vic znovu az po zavedeni prikrmu.

petruskaaa
13. dub 2011

Já jsem v těhu kafe bez kofeinu pila taky a vůbec jsem netušila že by mohlo být škodlivé.Teď jsem zase někde četla,že by se v těhotenství kafe(klasika s kofeinem)měla omezit na 2-3 hrnky denně 😀 Zeptej se doktora,myslím že od něj bude informace důvěryhodnější než z internetu a časopisů 😉

kkaminka
13. dub 2011

No já jsem teda v šoku,piju kávu bez kofeinu v dobré víře,že dělám dobře a ono houby 😕 není to teda tak často,ale i tak,jsem dost zásadová v tom abych neublížila malému.Hned ji jdu vyhodit!!!
Jinak mi taky říkaly kamarádky,že pily slabou kávu denně a v pohodě!!!Tak přeji hezké a bezproblémové těhotenství!!

nady
13. dub 2011

Něco o kofeinu: Kofein prostupuje placentární bariérou ,dostává se do krve plodu,u těhotných žen se mnohem déle odbourává kofein v krvi ze 3-4 hodin na 18 hodin.
Bylo zjištěno že u žen v 38 tt kofein snižuje průtok krve placentou asi o jednu čtvrtinu a tak snižuje přívod živin a kyslíku plodu.
Z tohoto důvodu se ženám konzumujícím kávu během těhotenství rodí častěji děti s nižší porodní hmotností ,kofein může narušit nejen růst plodu ale i jeho vývoj.
Některé studie potvrdily také souvislost s častějším výskytem spontánních potratů.Káva také způsobuje zrychlení srdeční akce a dechové frekvence plodu.
Další negativní vlastností je že způsobuje zvýšené vylučování vápníku v moči a snižuje vstřebávání železa.
Následkem může být negativní vápníková bilance a chudokrevnost matky i plodu.
Kofein přechází do mateřského mléka,způsobuje neklid..
Matky v těhotenství by konzumaci kofeinu at už v kávě nebo čaji měly maximálně omezit.
Za mně bych si dala sem tam tak capucino 😉 🙂 v těhotenství

sarlotta
13. dub 2011

Mno já pila kafíčko během těhu, doma bez kofeinu, ricore, meltu... venku normal kofeinové, kapučina, latéčka.... a děti měli ke 4kilům. 😅 😀

doporučuju ricore s mlékem je fakt dobré🙂

kalo
13. dub 2011

Já piju kafe bez kofeinu každý den!! 😲 Proč se nesmí??? Kofein se nemá kvůli tomu, že působí na nervovou soustvu dítěte,ale proč ne kafe, kde je ten kofein stažený???????????????????????????????

kristi
13. dub 2011

ja jsem pila cele tehotenstvi turka a nic se nedelo

aemmi
13. dub 2011

A proč by mělo být kafe bez kofeinu škodlivý? To by mě fakt zajímalo. já moc kafe nepiju, nemám na něj vůbec chut, ale nemusela jsme ho ani předtím. Jinak mám tu Jihlavanku bez kofeinu a ja fakt, že na ní není napsaný složení, což mi přijde dost divný 😠 Jinak třeba zkusit to Caro, nebo Vita kávu, špaldový kafe apod. na tom snad nic škodlivýho nebude.

kutcher
13. dub 2011

Mně teď v těhu vyhovuje Vitakáva, kupuju ji v Hrušce. Nechápu, jak nějdo do sebe může hnát v těhu kofein nebo nedej bože nikotin, ale je to každýho věc.

martaska78
13. dub 2011

Já jsem taky kafařka a pila jsem celé těhu kávu bez kofeinu, ale dalo se pít jen to od Nescafé, ostatní byly hrůzy 🙄 . Problémy jsem neměla ani s tlakem ani s ničím jiným a děti jsou zdravé 😵

radka.k
14. dub 2011

Já kafe miluju a bez něj bych nefungovala. Začala jsem ho usrkávat dědovi z hrnku už v dětství 😝 V obou těhotenství jsem pila normální presso s malým mlíčkem 2x denně. A po porodu při kojení jsem v tom pokračovala, na děti to nemělo žádný vliv. Mám celoživotně velmi nízký tlak (100/60 a někdy i míň).

lukza
14. dub 2011

já byla hriozný kafař před těhu pak sem na něho chut neměla a tak v II trimestru zase začala a pila sem nescafe bez kofejnu s mlíkem a 2xdenně žádný problém nebyl nebo sem si dala 2v1 a pohoda tedka sem zase těhu a opět fut na kafe není ale tedka ujíždím na coca cola a to je horší ale chut je hrozná🙂))

knobloska
14. dub 2011

Pan Fořt, známý to výživový odborník tvrdil, že v kávě bez kofeinu je víc chemikálií a proto doporučuje raději jednu normální kávu denně. Já si jí občas dám, zase tak na tom neujíždim. Asi je lepší Caro než bezkofeinový kafe, ale myslim si, že kafe ještě nikomu v těhu neublížilo, pokud se pije rozumně. Ještě musím podotknout, že když mě bylo v prvním trimestru špatně, měla jsem si dávat Colu, doporučeno od dr 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru