Je nebezpečná spála v těhotenství?

martina71
23. únor 2010

Ahoj všem, chci se zeptat, zda je nebezpečná spála v těhotenství. Dnes se vyskytla ve skolce, tam se trosku bojim...☹ Díky vsem za info.

vefi89
23. únor 2010

maťa čo je spála? 😅

eloana
23. únor 2010

Ahoj-celkove-vsechny-infekcni-detske-nemoci-asi-neni-dobre-chytit.Ale-v-tvem-tydnu-tehotenstvi-uz-by-to-asi-nemelo-mit-pro-plod-riziko....
Jeste-se-ale-zeptej-jestli-to-neni-nahodou-PATA-nemoc-priznaky-podobne.ta-vadi,ale-nejrizikovejsi-je-od-10-do-20tt.
pata-nemoc-je-virova-spala-bakterialniho-puvodu.obvykle-jsme-ji-jako-deti-prodelali(patou),ale-casto-byla-spatne-diagnostikovana.

gintare
23. únor 2010

Spála (lat. scarlatina) je infekční onemocnění vyvolané bakteriemi z rodu streptokoků a je charakterizované horečkou, zánětem mandlí a vyrážkou. Původcem onemocnění je Streptoccocus hemolyticus skupiny A. Nejčastěji postihuje děti předškolního věku. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí vzduchem (při kýchání, kašli nebo prostém mluvení), méně často pak i přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo kontaminovanými předměty.

holland
20. dub 2013

@gintare ahojki, mame zarudle tvare i nos a mirne horecky, svedeni na brisku je nam 10 mesicu... muze to byt , spala? ☹ zacalo to dnes prosim, poradte mi dekuji....

leikkka
12. kvě 2013

mlj synek a manžel ji prodělali když jsem byla v 36 tt v prosinci 2012. Můj gynekolog mi řekl, že problém pro mimi to není, testy si dělat taky nemusím na její prokázání, že je důležitý výsledek stěru v 36tt, tam že by se prokázalo, kdybych něco měla a pak by se to řešilo a po porordu mi řekl, že si mohu udělat testy zda ji mám či nemám (ale neměla jsem žádné příznaky, tak jsem to neřešila). každopádně neni to žádná sranda - my jsme ji léčili 2 měsíce a užili jsme si hodně starostí, tak ať vás nepostihne 🙂

leikkka
12. kvě 2013

@holland většinou ji mají děti školkového věku, u takto malých dětí je to hodně vzácné, nám je 2,5 roku a doktorka to nepoznala, až jsme skončili na dětské klinice ze své iniciativy. Já bych se přikláněla k jiné nemoci - 5. či 6. nemoc, ale určitě zajdi k doktorce, ta ti poví více.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru