Je nebezpečný alkohol v jídle při těhotenství?

coufii
8. dub 2012

Ahojky.Chtěla bych se zeptat, zda je nebezpečné pro mimčo požít alkohol který je v jídle...Například v dortech, roládách, zákuskách apod. Tedy lépe řečeno v jejich krému. Nejčastější dochucovadlo je rum. Když je v tom třeba malý panák ruma na celý dort, neuškodí mimču, když si dám dva kousky? Poraďte prosím 😒

tehulka12
8. dub 2012

@coufii Myslim,ze je to tak mele mnozstvi,ze bych se s tim vubec nezabyvala.Takze ja myslim,ze neuskodi.

coufii
autor
8. dub 2012

Ok diky 🙂

pajiskazemlyna
8. dub 2012

@coufii
Také myslím, že se nic nestane, některé maminky si jednou za 14 dní večer neodpustí ani skleničku vína nebo malé pivo 🙂
A pokud máš opravdu strach, tak nic, co obsahuje alkohol raději nejez a je to 🙂

coufii
autor
8. dub 2012

@pajiskazemlyna to mě právěže chutná až moc 😀 proto jsem se radši ptala 😉

pajiskazemlyna
8. dub 2012

@coufii
Jen si dej, s mírou, ale klidně 😵

tehulka12
8. dub 2012

@coufii Dorta si klidne dej.Opravdu je to malinkate mnozstvi.Kdyby jsi si davala neco treba varene na vine,tak tam ten alkohol taky neni,protoze se varenim odpari a zustane jenom chut.To jen tak pro zajimavost,vim ze si se ptala na dorty.Ty se sice nevari,ale je toho malinkato.

coufii
autor
8. dub 2012

@tehulka12 jojo dekuju moc 🙂 tak vim kulovy kdy pujdem nekam do restaurace 😀

helcenka
9. dub 2012

@coufii - myslím, že to vůbec nevadí. Já jsem si párkrát za těhu taky dala, dokonce jsem si čas od času (myslím tím, třeba jednou dvakrát do měsíce), dala po obědě pár loků piva, když jsem měla k obědu něco těžšího. Takže bych se vůbec nebála. 😉

jop
10. dub 2012

@coufii absolutně nevadí. Já jsem si v těhu dala tak 2x do měsíce 1dcl vína k jídlu a naprosto bez výčitek svědomí.

salomee
10. dub 2012

Jo jo, víno, to jsem taky už párkrát během těhot. měla.. ja na gyndě v čekárně běží různé ty reklamy, je tam spot, kde to dr. doporučuje, buď decka vína a nebo malé pivo na spaní a na trávení...bohužel už nevím, jak často🙂. V poslední době ta telka bývá vypnutá🙂. Tvrdý samozřejmě ne, ale v jídle....kolik toho je. Toho bych se nebála.

amallie
10. dub 2012

@coufii horsi nez ten "alkohol" v jidle je to jidlo, co pises 😀 rolady atd 😀 samej cukr, tuk a buhvi co jeste, takze kliiiid 🙂

luciemeli
10. dub 2012

malé množství alkoholu vůbec neuškodí...Třeba já si dávám i decku červeného vína...Je dobrý na krvinky....Ale,co můžu říct z vlastní zkušenosti...tak jak alkohol tak i nikotin je miminku životu nebezpečný... 🙂 ale samozřejmě ve velkém množství 😀...Tak s pánem bohem 😀

sariky
10. dub 2012

@coufii muj dr rikal, ze kdyz si tehotna da jednou za cas deci vina nebo male pivo, tak to nevadi. rozhodne se nesmi tvrdy alkohol. a co se tyka alkoholu v cukrovi, tak bych se asi nebala (pokud toho nesnis nevim kolik kilo 😀)

coufii
autor
10. dub 2012

@sariky to nee 😀 😀 to bych pak po porodu mela hodne slozity hubnuti 😀 😀 ale nez jsem otehotnela ,ela sem dost velkej odpor k pivu protoze mi absolutne nechutnalo...ale tedka mi zacalo jet to citronovy 😀 vzdycky sem si jen od nekoho cucla a dneska sem si jedno musela koupit tak si dam vecer trochu pred spanim 😀 🙂

salomee
10. dub 2012

Já už dlouho plánuju koupit si svoje oblíbené víno, ale co s litrem.. pak by mě to lákalo stáhnout😀

sariky
10. dub 2012

@salomee tak to udelej jak v "mazanym filipovi" - dej si jenom sklenicku 😀 😀 😀 neeee, vazne, kdyz si das trochu, tak se nic nestane a proste se budes ovladat 😉

salomee
10. dub 2012

Jo jo, já se budu ovládat...😀 Spíš by to chtělo, aby někdo pil se mnou a vypil zbytek. Dřív jsem si koupila sem tam litřík a ob den třeba skleničku bílého, takhle kdyby to šlo, jdu do toho hned😀, ale jak tady čtu "raz za čtrnáct dnů" atp, tak to rači nic:D Teď vypadám jak alkáč, ale odolejte té plné jiskřivé chuti Pálavy. 😎

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @salomee @sariky @coufii @luciemeli @amallie @helcenka @jop @pajiskazemlyna @tehulka12 a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Alkohol v těhotenství https://www.modrykonik.cz/alkohol-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s alkoholem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užívání alkoholu v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru