Je opalování v těhotenství při moři bezpečné?

nemo
6. bře 2007

Ahojte holky,

je nebezpečné opalování na slunci v těhotenství? Zajímá mě především první trimestr a slunce u moře...Budu ráda za rady a zkušenosti, díky 😉

lari
22. dub 2007

Tinni, nevieš ako to je s opaľovaním sa počas kojenia?

tinni
22. dub 2007

ja kojim a chodim do solarka, vraj to nema ziadny vplyv...

lari
22. dub 2007

Bola by som rada, keby to tak bolo, pretože sa na slniečko strašne teším a verím, že budem mocť aj kojiť.

escada17
22. dub 2007

to je ale inak pravda, ze v tehu sa zvyraznuju skvrny, znamienka, vznikaju rozne flaky- so slnkom sa to nema prehanat o trosku viac ako v netehu, urcite sa treba poriadne chranit..a solarko by som teda ja osobne nesla vobec

lari
22. dub 2007

escada17 ja by som už na solárko nešla ani netehotná, príde mi to také nechutné a hlavne nezdravé. Tak si aj naďalej budem kupovať samoopaľovacie krémy

froschka
22. dub 2007

no ja sa tesim pekne s detmi k vode,tie budu v chladku na cerstvom vzduchu a mamina bude chytat bronz...jasne nie cely den ale je to fajn iste aj na psychyku...

vavka33
22. dub 2007

Ja som sa vlani v lete ako tehula opalovala na slniecku,chodili sme na kupko a bolo vsetko o.k.
Do solarka som pred tehu chodila,pocas neho nie,nemalo by sa to,je to predsa len strasne silne ziarenie a teraz b som uz aj isla,ale nemam cas. ☹ Ale moc mi to netreba,lebo do tvare vypadam akoby som prisla od mora a aj ruky mam z kocikovania hnede.

ninocka
22. dub 2007

aj ja som sa chodila opalovat a pohoda chodila som pred tehotkom do solarka ale pocas nie

stacynka
22. dub 2007

ja som sa pytala doktorky, ze ci mozem ist na slnko, a ona ze ano, ale brusko nie.

evkahornova
10. kvě 2008

Holky opalování neškodí si osobně myslím.Ale všeho s mírou.A pozor na úpal.Hlavně slunění přes poledne je škodlivé.Myslíte že už i dnešní sluníčko bylo zrádné?Že by se mohl dostat úpal?Já byla jen na procházce a na hlavě jsem samozřejmě nic neměla a chodila jsem hodně po sluníčku a ted mě pálí pěkně obličej.Ale myslím si že to sluníčko ještě není tak silné.

kalo
10. kvě 2008

Já jsem rodila vloni na zač.července a opalovala jsem se hooodně. Byla jsem ty poslední těhu měsíce vylepená na chatě v plavkách a chytala bronz...ale jen ze předu a z boku 😀 Opalovat záda je prakticky horší 😀

fitny
10. kvě 2008

čaute, ja sa dobre naraňajkujem vždy na balkóne, a potom trošku ležím na slnku, ale max. 30 min. a max. do pol 11. na bruško vždy dám niečo, nič som o tom zatiaľ nečítala, len intuícia mi hovorí, že tak to je lepšie 😀 ináč ja som hnedšia aj v zime a rýchlo sa opálim a nikdy sa nespálim. 😀

pinco
31. kvě 2008

Ahojte, ja som sa tesila, ze budem chytat bronz aj pocas tehu, ale ako prisiel tento pekos, tak len ticho odfukujem v tieni a dufam, ze ma aspon trichu chyti cestou na nakup, nech mi uz kazdy nevravi, ze co som taka bleda, ci mi nie je zle 🙂 Ale neviem preco sa mi zda, ze ma tak dobre nechyta ako normalne, zeby to malo daco spolocne s tehu?

mywiel
31. kvě 2008

Ja som kozmeticka a radsej sa neopalujem aby som nechytila tehotensku masku, su to pigmentove skvrny na tvari ktorych sa uz nezbavite, radsej budem biela, alebo sa pojdem dat nastriekat samoopalovacou sprchou. 😉

benitas
31. kvě 2008

ja sa teraz radsej neopalujem, ved jedno leto ak budem biela sa nic nestane. Aj bez toho mi je teplo, a neviem si predstavit, ze by som si lahla na slnko a tam sa skvarila 😝 .

pinco
31. kvě 2008

No ved aj ja som si myslela, ze to bude v poho, ale najradsej by som uz mala cely porod za sebou, lebo toto teplo je hrozne 😒
Mywiel, aj ja sa bojim tych skvrn. Ved sa riadne natieram, aj ked sa idem len prejst. Tak dufam, ze sa tomu vyhnem, lebo inak mi slnko neskodi, ja mam dost dobru plet na opalovanie. Tak mi je trochu luto, ze toto leto nic, ale co uz. Radsej sa venujem domacim pracam, normalne gazdina zo mna 😉

mywiel
31. kvě 2008

Kvoli tym hormonom je pigmentacia v tehotenstve zmenena a nemusi byt rovnomerna ja to neriskujem, ved co by sme neurobili pre tie nase mimca... 😉 😵

pinco
31. kvě 2008

No ved to je jasne 😉 Tohto roku budeme blede tvare 😀

mywiel
31. kvě 2008

Ja si dam na tvar trochu puder mam aj taky vola sa Egytska zem a hned som opalena az na ruky ktore su biele... 😀

lusilia
2. čer 2008

Mywiel myslis, ze to opalovanie vadi uz aj v nejakom stvrtom mesiaci? Ja som sice teraz len na zaciatku, ale v septembri by sme chceli ist k moru. nepomozu proti tym skvrnam ziande kremi? dakujem 😉

holly1
2. čer 2008

myslím si, že sluníčku se není třeba vyhýbat výrazněji víc než normálně. Mažu se krémy s vysokými faktory a neležím tam přes poledne, ale to platí i pro ostatní. Chci být v pohodě, a k tomu nějaké letní radovánky u vody myslím patří 😎

mikulka
2. čer 2008

Holky, já se na to ptala. Opalovat se můžeme, ale nesmíme se přehřát či spálit a také raději zakrývat břicho.
Nejlepší je neležet přímo na přímém slunci, ale třeba se procházet, nebo to střídat. Hodně pít, hodně se mazat a jakmile by bylo vedro, honem se schladit.

Jo a pozor na pigmentaci, mohou se udělat různé flíčky po těle a obličeji.

mywiel
2. čer 2008

Lusilia nemusis mat tie skvrny za kazdu cenu ale dopredu to nikto nevie, ja by som to neriskovala lebo ziadne depigmentacne kremy ani opalovacie to neodstrania a ani tomu nezabrania, jedine lazer ale to si neviem predstavit pouzivat na celu tvar. 😒 Ako nahle si tehula hladina hormonov sa v tele zmeni takze ano uz aj v 4 mesiaci to mozes mat aj skor. Ja sa slnku nevystavujem ved jedno leto prezijem a vlastne zachvilku porodim. 😉

albireo
2. čer 2008

suhlasim s mywiel. radsej viac opatrnosti ako neskor lutovat.
ale na dovcu k moru by som kludne sla🙂 koniec koncov zijem pri mori a par krat som tento rok uz na plazi bola. samozrejme, pouzivam krem s ochrannym faktorom 30, nelezim priamo na slnku, ale v tieni pod stromom.

mywiel
2. čer 2008

Jasne dovolenku pri mori by som si ani ja neodpustila ved vzdy sa da kupat v tricku alebo s klobucikom na hlave, vela pit a sediet v tieni, treba si aj uzit mora ved je to parada.

mikulka
2. čer 2008

Holky, a ty skvrny pak zůstanou i po těho? 😕

mywiel
2. čer 2008

Ano zustanou!!! Len lazer pomoze ale to je drahe a mozes to mat nielen na tvari ale aj dekolte, som kozmeticka a studovala som to.

mywiel
2. čer 2008

Vola sa to tehotenska maska, mozes a nemusis ju mat, ale hnede nepravidelne skvrny na tvari by som kvoli jednemu letu urcite nechcela.

mikulka
2. čer 2008

Uf, to já teda taky ne 😒

tessie
4. čer 2008

ja som tiež opaľovací maniak (ako ma volá môj manžel) a tiež by som bola najradšej na slniečku, ale doktor mi to vyslovene zakázal, lebo mi zbadal dekolt (a to som sa ani neopaľovala, len sme boli na chvíľku vonku) a mne sa začala robiť zo slniečka alergia... a to teplo nám tiež nerobí dobre. Jasné, že keď si pri mori, riadne natretá, pod slnečníkom a pofukuje vetrík, tak to by sa ešte dalo, ale nie je vhodné ani bezvetrie a horúčava... môže to vyvolať potrat alebo neskôr predčasný pôrod. Tak ja asi tiež si dám poradiť tento rok a budem "bledula"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru