• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je opalování v těhotenství při moři bezpečné?

26. června 2008 
baby, dnes idem k dokimu, tak sa budem pytat, drzte palce, lebo my sme uz viacmenej rozhodnuti, ze ideme, aj ked tiez planujem lezat hlavne v tieni, ale na co sa tesim, to je plavanie v mori :grinning:
4. čer 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktor mi pobyt pri mori odobril, ale bavili sme sa hlavne o kupani v mori :sweat_smile: myslim, ze vsetkeho s mierou - tak je to najlepsie a urcite by som si neopalovala brusko :wink: ja budem pre istotu viac v tieni ako na slnku.
5. čer 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Nemo,
s opalovanim opatrne - niekedy sa vytvoria po opalovani nepekne hnede skvrny, ktore ostavaju na stalo.
9. čer 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som sa na tie pigmentove skvrny pytala dermatovenerologicky. Povedala, ze tak ako prirodzene vznikli, tak casom aj prirodzene zmiznu. No ktovie, ci je to pravda :wink: .
9. čer 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohuzial nie je to vzdy tak... :frowning2:
9. čer 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych s opalováním byla opatrná. Teď už tedy.... Vrátila jsem se z dovči v Chorvatsku a já, která se v životě nespálila, ani krémem se mazat nemusela, tak teď jsem si to pěkně vyžrala. Měla jsem spálenou i pěšinku ve vlasech! V půli týdne jsem se oloupala a znovu na té živé kůži spálila, takže mám ve výstřihu takové jako malé stroupečky, svědí to a hlavně je to hnusné. Fuj! Už aby mi to zmizelo a já zase byla krásně bílá :sweat_smile:
10. čer 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem četla, že se můžou vytvořit pigmentové skvrny ze slunce, ale dá se jim předejít vysokým uv faktorem a po těhotenství ty skvrny zmizí. Já mám na slunci pocit, že se uvařim, takže ani opalování neřeším, nepřipadá pro mě v úvahu. Ale mojí známé doporučili opalování břicha (nebádala jsem po tom, z jakého důvodu). Takže pokud je to někomu příjemné proč ne. Kdyby se mělo něco stát tak by to asi nejdřív začalo být hodně nepříjemné. Ale je pravda, že mám teď v těhotenství hodně citlivou kůži, takže bych to mohla na sluníčku odnést jako bustik.
10. čer 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tehotenskym skvrnam nepredides vysokym uv faktorom a skvrny po tehu (nie je ziadna zaruka ze zmiznu)nezmiznu, som kozmeticka a studovala som to. To som este nepocula ze niekomu odporucaju opalovanie brucha v tehotenstve, mozno kvoli vitaminu D ale preco prave brucho?! :confused:
10. čer 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kto jej to odporucil doktor ci nejaka znama?? :sweat_smile:
10. čer 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klientky este mesiace po porode hladaju u nas moznost ako sa tych skvrn zbavit na tvari, jedina moznost je lazer ale je to drahe a napr. k ociach s lazerom nemozes ist tak blizko... :unamused:
10. čer 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
toto som sa docitala:

Dodržujte zásady bezpečného pobytu na slnku. Aj keď je slniečko v tehotenstve potrebné a prospešné, priame slnenie sa neodporúča. Najmä nie počas obeda a určite nie dlhšie ako 20 minút denne. Nezabudnite na klobúk so strieškou, ktorá vám zatieni tvár, pretože tehotné ženy sú náchylné na tvorbu pigmentových škvŕn. Kúpanie v rybníkoch, jazerách ale aj v bazénoch je najmä v poslednom trimestri rizikové, ženské orgány sú menej odolné voči infekciám. Najbezpečnejšie je kúpanie v mori. Pozor však na nárazy vĺn, kúpte sa radšej v pokojných zátokách a nevzďaľujte sa od brehu.
10. čer 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já se sluním normálně, akorát dávám větší pozor na bříško a nijak extrémně ho sluníčku nevystavuju. :wink:
10. čer 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mywiel té známé to doporučila přímo doktorka, že se má v létě opalovat a i břicho. Neptala jsem se z jakého důvodu ale schválně se jí na to zeptám. A s těmi skvrnami asi máš pravdu, když jsi kosmetička, já jsem to četla v takové brožurce, kterou mi dala doktorka s těhotenskou průkazkou. Tam doslova píší, že se na sluníčku mohou vytvořit pigmentové skvrny tak že se má používat krém s vysokým faktorem aby se jim předešlo a že ty skvrny po porodu na rozdíl od strií zmizí. Tak nevím, ale riskovat to nebudu.
10. čer 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my sme byli v těhotenství na dovolené na Kanárech. Ptala sem se gynekoložky než sme tam jeli, jestli se můžu oplatovat. A říkala, že v pohodě, ať se mažu jako normálně a v poledne nechodím na sluníčko! Takhle sem to dělala a nic se mě ani malé nestalo. :wink:
10. čer 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som pocula nedavno v radiu, ze sa tehulkam doporucuje max. 10 min pobytu na slnku, to ti staci kvoli vitaminu D, inac byt v tieni. ked si na slnku tak klobuk na hlave. Mne nerobi slnko dobre, boli ma z horucavy hlava, takze sme pekne s bruskom v tieni. Ja zbytocne neriskujem, ved ked porodim mozem sa opalovat, ak na to bude cas :wink:
11. čer 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
HM, tak to aby som zastavila to moje maniacke opalovanie. ja som nevedela, ze som tehotna a neskutocne som sa vypekala. ja som tiez take slnecne ziena,... dufam ze som babetku neublizila, som v 5 tt.
26. čer 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se tedy taky opalovala, ve 5.mesici jsme byli i v Chorvatsku a opalovala jsem se u more, jen jsem si davala na bricho mokre pareo- jako chlazeni. A cel tehotenstvi probehlo v poradku. Myslim, ze se nic nema prehanet- spis dbat na dostatek tekutin, aby tehule nebyla dehydrovana. A jinak vam tehule drzim palce, at je vsechno v poradku a uzijte si leto bez nervu!! to je nejdulezitejsi :wink:
26. čer 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sixi, ono to není vůbec zdravé ani pro Tebe - takže to Ti jedině prospěje... :wink:
26. čer 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek