Je opalování v těhotenství při moři bezpečné?

nemo
6. bře 2007

Ahojte holky,

je nebezpečné opalování na slunci v těhotenství? Zajímá mě především první trimestr a slunce u moře...Budu ráda za rady a zkušenosti, díky 😉

maso
4. čer 2008

baby, dnes idem k dokimu, tak sa budem pytat, drzte palce, lebo my sme uz viacmenej rozhodnuti, ze ideme, aj ked tiez planujem lezat hlavne v tieni, ale na co sa tesim, to je plavanie v mori 😀

maso
5. čer 2008

Doktor mi pobyt pri mori odobril, ale bavili sme sa hlavne o kupani v mori 😅 myslim, ze vsetkeho s mierou - tak je to najlepsie a urcite by som si neopalovala brusko 😉 ja budem pre istotu viac v tieni ako na slnku.

wodana
9. čer 2008

Ahoj Nemo,
s opalovanim opatrne - niekedy sa vytvoria po opalovani nepekne hnede skvrny, ktore ostavaju na stalo.

ivk
9. čer 2008

ja som sa na tie pigmentove skvrny pytala dermatovenerologicky. Povedala, ze tak ako prirodzene vznikli, tak casom aj prirodzene zmiznu. No ktovie, ci je to pravda 😉 .

mywiel
9. čer 2008

Bohuzial nie je to vzdy tak... ☹

bustik
10. čer 2008

Já bych s opalováním byla opatrná. Teď už tedy.... Vrátila jsem se z dovči v Chorvatsku a já, která se v životě nespálila, ani krémem se mazat nemusela, tak teď jsem si to pěkně vyžrala. Měla jsem spálenou i pěšinku ve vlasech! V půli týdne jsem se oloupala a znovu na té živé kůži spálila, takže mám ve výstřihu takové jako malé stroupečky, svědí to a hlavně je to hnusné. Fuj! Už aby mi to zmizelo a já zase byla krásně bílá 😅

helcah
10. čer 2008

Taky jsem četla, že se můžou vytvořit pigmentové skvrny ze slunce, ale dá se jim předejít vysokým uv faktorem a po těhotenství ty skvrny zmizí. Já mám na slunci pocit, že se uvařim, takže ani opalování neřeším, nepřipadá pro mě v úvahu. Ale mojí známé doporučili opalování břicha (nebádala jsem po tom, z jakého důvodu). Takže pokud je to někomu příjemné proč ne. Kdyby se mělo něco stát tak by to asi nejdřív začalo být hodně nepříjemné. Ale je pravda, že mám teď v těhotenství hodně citlivou kůži, takže bych to mohla na sluníčku odnést jako bustik.

mywiel
10. čer 2008

Tehotenskym skvrnam nepredides vysokym uv faktorom a skvrny po tehu (nie je ziadna zaruka ze zmiznu)nezmiznu, som kozmeticka a studovala som to. To som este nepocula ze niekomu odporucaju opalovanie brucha v tehotenstve, mozno kvoli vitaminu D ale preco prave brucho?! 😕

mywiel
10. čer 2008

A kto jej to odporucil doktor ci nejaka znama?? 😅

mywiel
10. čer 2008

Klientky este mesiace po porode hladaju u nas moznost ako sa tych skvrn zbavit na tvari, jedina moznost je lazer ale je to drahe a napr. k ociach s lazerom nemozes ist tak blizko... 😒

petruci6
10. čer 2008

toto som sa docitala:

Dodržujte zásady bezpečného pobytu na slnku. Aj keď je slniečko v tehotenstve potrebné a prospešné, priame slnenie sa neodporúča. Najmä nie počas obeda a určite nie dlhšie ako 20 minút denne. Nezabudnite na klobúk so strieškou, ktorá vám zatieni tvár, pretože tehotné ženy sú náchylné na tvorbu pigmentových škvŕn. Kúpanie v rybníkoch, jazerách ale aj v bazénoch je najmä v poslednom trimestri rizikové, ženské orgány sú menej odolné voči infekciám. Najbezpečnejšie je kúpanie v mori. Pozor však na nárazy vĺn, kúpte sa radšej v pokojných zátokách a nevzďaľujte sa od brehu.

coryna
10. čer 2008

Ahoj, já se sluním normálně, akorát dávám větší pozor na bříško a nijak extrémně ho sluníčku nevystavuju. 😉

helcah
10. čer 2008

Mywiel té známé to doporučila přímo doktorka, že se má v létě opalovat a i břicho. Neptala jsem se z jakého důvodu ale schválně se jí na to zeptám. A s těmi skvrnami asi máš pravdu, když jsi kosmetička, já jsem to četla v takové brožurce, kterou mi dala doktorka s těhotenskou průkazkou. Tam doslova píší, že se na sluníčku mohou vytvořit pigmentové skvrny tak že se má používat krém s vysokým faktorem aby se jim předešlo a že ty skvrny po porodu na rozdíl od strií zmizí. Tak nevím, ale riskovat to nebudu.

luucia
10. čer 2008

Holky, my sme byli v těhotenství na dovolené na Kanárech. Ptala sem se gynekoložky než sme tam jeli, jestli se můžu oplatovat. A říkala, že v pohodě, ať se mažu jako normálně a v poledne nechodím na sluníčko! Takhle sem to dělala a nic se mě ani malé nestalo. 😉

nikoleta164
11. čer 2008

ja som pocula nedavno v radiu, ze sa tehulkam doporucuje max. 10 min pobytu na slnku, to ti staci kvoli vitaminu D, inac byt v tieni. ked si na slnku tak klobuk na hlave. Mne nerobi slnko dobre, boli ma z horucavy hlava, takze sme pekne s bruskom v tieni. Ja zbytocne neriskujem, ved ked porodim mozem sa opalovat, ak na to bude cas 😉

sixinka
26. čer 2008

HM, tak to aby som zastavila to moje maniacke opalovanie. ja som nevedela, ze som tehotna a neskutocne som sa vypekala. ja som tiez take slnecne ziena,... dufam ze som babetku neublizila, som v 5 tt.

nikitazak
26. čer 2008

ja se tedy taky opalovala, ve 5.mesici jsme byli i v Chorvatsku a opalovala jsem se u more, jen jsem si davala na bricho mokre pareo- jako chlazeni. A cel tehotenstvi probehlo v poradku. Myslim, ze se nic nema prehanet- spis dbat na dostatek tekutin, aby tehule nebyla dehydrovana. A jinak vam tehule drzim palce, at je vsechno v poradku a uzijte si leto bez nervu!! to je nejdulezitejsi 😉

evamik
26. čer 2008

Sixi, ono to není vůbec zdravé ani pro Tebe - takže to Ti jedině prospěje... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru