Je opalování v těhotenství při moři bezpečné?

nemo
6. bře 2007

Ahojte holky,

je nebezpečné opalování na slunci v těhotenství? Zajímá mě především první trimestr a slunce u moře...Budu ráda za rady a zkušenosti, díky 😉

kalo
6. bře 2007

Ahoj nemo, určitě není...zrovna jsem četla, že ženy, které jsou těhotné přes zimu, tak mají nedostatek vitamínu D, který se do těla dostává ze slunečních paprsků. I když samozřejmě všeho moc škodí, ale sluníčka bych se rozhodně nestranila. A sama se na něj už neuvěřitelně těším!

melory
6. bře 2007

myslim ze neskodi ja som bola tehotna s hugom hlavne v lete a opalovala som sa v polovicnych plavkach, ano dostava sa do tela vitamin D, ktory je dolezity v tehotenstve. teraz sme zas sli do chorvatska a nevedela som ze som tehu a tam sa nedalo neopalovat.
neviem co sa o tom pise v odbornej literature, ale aj tak by som sa nadalej opalovala, kedze som snedy typ a nevadi mi slnko.

janinah
6. bře 2007

daj pozor na neodstraniteľné škvrny od slnka, pre istotu sa opýtaj kožnej lekárky,ahoj

kote
6. bře 2007

no,já teda nevím,mám trošku jiný názor-v prvním trimestru se nedoporučuje sauna a teplé koupele-horko by mohlo ohrozit mimi-rozštěpové vady.Také vysoká teplota(horečky) nejsou nic extra.aApři slunění se Vám také zvyšuje teplota těla...Takže pokud je otázka zda se opalovat(opékaní na slunci),tak bych za sebe řekla ne.A pokud je otázka zda jet k moři a tam rozumně být venku-ve stínu,dodržet "siestu",napatlat se krémy a zabránit úžehu a úpalu atd....tak asi proč ne...s dostatečným pitným režimem..(balená voda!)
Pokud těhu teprve plánuješ a nevíš,zda si zaplatit dovolenou z tohoto důvodu,tak bych to sluníčko asi neřešila...Ale stejně nevíš,jak by Ti v prvních třech měsících bylo-zvracení atd-takže pokud pojedeš,tak opravdu dbát aspoň na tekutiny 🙂

loren
6. bře 2007

ja mam inu skusenost mne vyslovene doktor povedal ze sa mam vyhybat slnku otehotnela som na konci leta.Opytaj sa na nazor doktora.

nemo
autor
6. bře 2007

Kote: Jojo, měla jsem na mysli opalování - opékání na slunci, protože u moře ležím i na sluníčku, nejen pod slunečníkem. A máš pravdu. O tom, že vysoká teplota může mimi uškodit vím, jen jsem si to nedala do souvislosti, že i ze sluníčka můžu být rozpálená. Díky za rady.

nemo
autor
6. bře 2007

Loren: Lékaře se samozřejmně zeptám, až to bude aktuální. Jen mě teď zajímalo, jestli to může nějak uškodit v době, když třeba nebudu ještě vědět, že jsem těhu. Jak psala melory, nevěděla to a u moře se nedá neopalovat.

jess
7. bře 2007

V těhu se hlavně nadměrně vyskytují pihy a fleky na kůži,pokud je pokožka vystavena sluníčku.

Jinak všude,co jsem četla,tak se v těhu prý opalovat nemá-ale jak to udělat 😀 ,a když,tak se silným ochranným faktorem.Já byla v létě v půli těhu a radši jsem opalování nepřeháněla 😉

Ale když mamina ani ještě neví že je v tom,tak je to to samé,jako když se na večírku opije.Alkohol,taky škodí miminku a přesto,většina z nás než těhu zjistí něco popije 😉

nelis
7. bře 2007

jak se říká - všeho s mírou! 🙂 Solárko určitě ne, sluníčko ano, ale méně než obvykle. 🙂

bybi
7. bře 2007

nemo my sme sa vratili z dovolenky pred asi 3 tyzdnami. Ja som bola vtedy 7-8tt,opalovala som sa skoro kazdy den cele 2 tyzdne, ale davala som pozor na brusko, aby sa neprehrievalo. A pila som aspon kazdu pol hodinu, takze vela, vela tekutin. Zatial je vsetko v poriadku.

bybi
7. bře 2007

este ma napadlo, ze ja som sa ale neopalovala tak, ze by som lezala, ale tak za pochodu na prechadzke. Lezat som nevydrzala, musela som mat nohy aspon po kolena vo vode. Na lehatku som vydrzala tak maximalne 5 minut.

lenciatko
7. bře 2007

Ale holky zas si vezmite - take zeny v Afrike. VEd ony behaju skoro nahe stale po slniecku a maju deti zdave. TAk asi to nebude az tak zle s tym slnieckom. Hlavne si myslim, ze sa nema opalovat kvoli pigm. skvrnam a tak. 🙂

bluff
7. bře 2007

moja mama sa opalovala a do nemocnice isla uplne hneda, vtedy to opalovanie bolo velmi in. a ja sa teraz lahko a dobre opalujem, dohneda, nikdy som sa nespalila. neviem ci to ma suvis, ale nijak mi to neublizilo 😀
no ale teraz je to slnko viac skodlive, ci uz si tehu alebo nie 😖

lenciatko
7. bře 2007

No ono ziadna z nas nechce vypadat ako strasidlo - ze sa nebude opalovat a bude bleda jak po nemoci, ze si nebude farbit vlasy a ja neviem co este. ONo vsetkeho s mierou a taky vitamin D je dobra vec. A nemyslim si, ze pokial budeme rozumne a budeme sa natierat a nestravime na slku cely den, tak nevidim problem. Ved ktora z nas sa po dlhej zime netesi na slniecko??? Ved nam dava hlavne energiu a elan do zivota,ked zasvieti. 😉

bluff
7. bře 2007

veru, maminky musia byt pekne 🙂 a slniecko patri k tomu.

lienka79
7. bře 2007

My sme boli v lete na dovo, akurat som bola 4-5 tt a dr.mi zakazal opalovat sa!!!! takze som bola pekne pod slnecnikom cele 2 tyzdne a aj tak ma pekne opalilo..vo vode a tak...

certica
7. bře 2007

tak ja som bola v 15tt pri mori, v pohode som sa opalovala, vratila som sa pomaly cierna 😅 , vsetko v pohode bez problemov. este aj lekari obdivovali moje tmave brucho mesiac, dva po dovolenke 😕
treba dodrziavat pitny rezim a ziadne velke extremy. tie flaky zo slnka sa vplyvom tehot.hormonov mozu naozaj objavit (ja som sa im vyhla nastastie), dokonca sa na to niekedy upozornuje aj pri uzivani HAK

kacka79
8. bře 2007

Ahoj, ja jsem ztravila 19 - 22tt u moře a miminku to ohromně prospívalo.. no víš jak to je - spokojená mamča=spokojené mimčo. No moc jsem se ale neopalovala, a když už jsem neodolala ležení na pláži, dávala jsem si na bříško ručník, abych ho tam neupekla 🙂

sophie
9. bře 2007

ahojte baby, moja mama sa tiez pocas tehu opalovala a povedala ze mozem, len musim mat stale zakryte brusko a nelezat na slnku tak dlho ako keby som nebola tehotna.

miriamka
10. bře 2007

A co hovorite na solarko,ak by som ho navstevovala a este neviem ze som tehu,moze uskodit?

froschka
21. dub 2007

Ahojte trosku ozivym tuto temu novou otazkou lebo nechcem zakladat novu...

Co poviete na opalovanie pocas kojenia a kratko po porode?
Moze sa opalovat aj hore bez?Nema to slnko nejaky nepriaznivy ucinok na laktaciu a jazvu po cisarskom?
Dakujem 😀

tinni
21. dub 2007

froschka, ja som 3 mesiace po porode a chodim do solarka, vraj to nema ziadny vplyv na kojenie

froschka
21. dub 2007

tinni 🙂 super, citala som inak ze tancujes brusne tance,paci sa mi ked sa zena o seba v tehu aj po nom stara.... 😉

tinni
21. dub 2007

dakujem 😵 ja by som bez pohybu asi umrela, odmalicka som sa stale hybala...

froschka
21. dub 2007

no ja som tiez pohyblivy clovek no akosy som sa toto tehu bala nieco pre seba robit...v septembri som spontanne potratila a aj ostala tehu tak som sa bala ze by som nieco extremnym pohybom pokaslala...no po porode sa chystam na korcule a v zime snowboard-moja droga 😀

anatanka
22. dub 2007

Ja si myslim, ze takove to zdrave opalovani vubec nevadi. Samozrejme se maminka asi nemuze nijak prehrivat, ze by lezela na primym slunci 3 hodiny, tekl z ni pot, mela zadelano na upal atd.
Ale jet si odpocinout k mori a tam stravit prijemny chvilky na lehatku u bazenu podle me nemuze uskodit. Taky razim zasadu, ze co je prijemne mamince, je prijemne i miminku (samozrejme vyjma cigaret a alkoholu 😝 )
A kdyz solarko, tak rozhodne ne turbo! Tam jsou je to zareni docela agresivni a asi bych si to neriskla.

tinni
22. dub 2007

ja som nebola v solarku, ked som bola tehotna, ale teraz, ked kojim.

anatanka
22. dub 2007

Tinni - to s tim solarkem nebylo na tebe, ale tak vseobecne k tomu opalovani. Myslim, ze se tu na to taky nekdo ptal.

tinni
22. dub 2007

jaj 😉 pokial viem ja, tak do solarka sa v tehu nemoze chodit vobec...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru