Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

baris
22. led 2008

Ahojte,

včera jsem říkali ve zprávách, že pití kávy zvyšuje riziko potratu ☹ . A v kávě je cofein a ten je i v Coca-cole a já od té doby, co jsem těhotná, tak jediné pití, které v sobě udržím je jenom Cola (a to jsem jí nikdy předtím nepila).

Takže opět začínám stresovat 😖 . Zkouším i jiné druhy pití - čaje, vody slazené, neslazené, bublinky, bez bublinek ... ale vždy skončím stejně - jdu to vyblít.

Máte taky některá nějaké podobné zkušenosti??? Díky moc předem všem.

kalerat
22. led 2008

Baris já jsem na tom byla stejně jako ty, cokoliv jsem vypila tak letělo. Ale pít jsem musela, tak jsem vzala zavděk aspoń tou colou. Pila jsem ji opravdu málo a to hlavně dopoledne, kdy to bylo nejhorší 😉

sisstin
22. led 2008

já pila kafe s mlíkem a litry coly celý těhu...hlavně ze začátku, páč mi zmírnovala nevolnosti..a jdme zdravý oba dva 😎

micanek
22. led 2008

Já coca-colu piju, ale jen tu pravou. kofolu třeba už ne. Vždy když mi je zle, nebo jedu autem, tak mi pomůže. Cítím sxe po ní moc dobře. Jak jsem pořád utahaná, tak m ě i vzpruží. Nepiju ale kafe.

weroni
22. led 2008

baris ja neviem ale kolu by som teda v ziadnej jej "odrode" nepila radsej, kavu nepijem vobec, ani pred tehu som nepila, ten kofein babuliatku moc dobre nerobi, pokial je problem v tom ze to jedine mozes vypit tak skus este dzusy alebo niekto tu raz radil zazvorovy caj - ten vraj pomaha proti nechutenstvu a nevolnostiam tak vyskusaj, no s tou kolou by som to neriskovala, ale na druhej strane chapem ze pitny rezim treba a ked vsetko ostatne vygrcias tak je to divoke 😖
poskusaj este ten zazvor alebo stavy ovocne pripadne ich mixni s mineralkou 🙂 drzim palce

makak21
22. led 2008

baris, nestresuj...piju kafe od začátku a zatím je všechno v pořádku 😉 Dávám si jedno denně, slabší a je mi hej...zase by mi bez toho habroval tlak, tak si trochu pomoct musíme a coca-coly jsem taky vypila během vánoc dost 😉 Myslím, že se stresovat nemusíš 🙂

many
22. led 2008

taky mi pomáhala cola nebo i kofola na nevolnost 😉 a četla jsem,že i jiným holkám 😉 a kolik holek stejně pije kávu v těhu,......... a bůh ví co ještě 😉 no snaž se jí jen nevypít celou za den,raději se třeba jen napij a konec 😉 jinak mně když bylo zle,tak jsem byla třeba i vodu s citronem a jedla čerstvou papriku a okurek,tam je taky trocha vody a nebo ještě co jsem do sebe dostala byla aspoň polívka 😉 teď mi mamka koupila čaj pro těhotné a chutná mi 😉 jinak nevím jestli jsi už zkoušela ale jsou dobrý i lízátka na nevolnosti,mají je v lékarně 😉 fakt pomáhají,uklidňují žaludek

sisstin
22. led 2008

nic se nemá přehánět...to jsou jen kecy 😉 pokud nevypiješ 5turků denně a dva litry coly...tak se nemusíš bát 😉

many
22. led 2008

pila 😅 píšu nesmysly 😀

sisstin
22. led 2008

many: mně ty lízoše přijdou jak placebo 😕 😅

baris
autor
22. led 2008

tak to jste mě částečně uklidnili. každý den vypiju cca 1 litr coly a to se krotím 😀 kdybych mohla, tak si koupit i coca-cola gumové medvídky, lízatka ....

Před otěhotněním jsem pila 4 kávy za den - teď mi to už nechutná, tak kafe nepiju.

sisstin
22. led 2008

baris: jediný, co je blbý..že se potom přibírá 😅

lenkabu
22. led 2008

Já piju colu celý těhotenství a turka s mlíkem od 4. měsíce, předtím mi po něm bylo blbě.A celý těhu mám ukázkový. A kdybych to kafe nepila,tak jsem zdravá omdlévající těhule protože bez něj skoro nemám tlak..
Osobně nemám moc ráda tyhle poplašný zprávy, škodí všechno co není s mírou...takže trochu coly a kávy neuškodí. Když budete žít super zdravě a ládovat se celý den ovocem, uženete si těhu cukrovku...i hodně zdravý stravy může škodit 😉

sylvar
22. led 2008

já pila coca coli light celé těhu, i kávu presíčko občas a určitě mi to neuškodilo,ani Sofince

zuzkazrzka
22. led 2008

Ahojte, ja som colu pila od zaciatku,vzdy som pila kavu, lebo mam nizky tlak, ale na zaciatku som kavu nemohla a cola mi robila dobre. Teraz uz pijem aj kavu aj colu ale neprehanam to, no cola mi pomaha travit a Kava sa zobudit 🙂 lekar mi inak povedal, ze tie kavy necky alebo presko co vypijem 1 -2 denne to su take smiesne davky, ze sa nic nestane. Dokonca ked som bola na ultrazvuku mi hovoril, nech si dam pred tym kavu alebo Colu aby sa male zobudilo a vedel ho dobre pozriet 🙂

dalli
22. led 2008

kávu som nepila, nechutila mi, no trošku neuškodí, napr. mne studená cola dávkovaná po lyžičkách pomáhala pri nevoľnostiach v tehu.

crysmile
22. led 2008

mne pomahalo pit vineu.. ale pravu, nie vinny relax.. tu pijem od zaciatku a zabera to...

poleva
22. led 2008

1 káva denne sa môže

sisstin
22. led 2008

já pila i slabý červený střik s colou 😎

micanek
22. led 2008

Akorát se má vyhejbat všemu co je light. Takže bych radši bejt tebou pila normální colu, než colu . light.

noangel
22. led 2008

me dokonce mudr preventivne rekl ze kdyby me bylo nevolno at si dam 2 deci vychlazene coly ze to pomaha. no nevolno me nebylo ale cola me chutna takze si ju sme tam klidne davam

vesi
22. led 2008

ja som v tehu pila kávu ( 2 denne), aj coca colu a aj kofolu, priam sa mi to žiadalo a všetko je O.K. zbytočne sa nestresuj 🙂

micanek
22. led 2008

Hlavně, že nám chutná 😎

anka.
22. led 2008

Baris, jsem na tom podobně - kolu můžu za všech okolností 😵 Slyšela jsem, že by se moc neměla kvůli kofeinu, tak se jí snažím omezit, ale určitě ne úplně vynechat! 😉 Kafe nepiju teda vůbec a co se toho potratu týká, tak o tom jsem neslyšela - proč hrozí???

gaba3
22. led 2008

ahoj holky 🙂 zezačátku těhu mi bylo tak špatně, že když jsem viděla jen vodu z kohoutku téct, letěla jsem na záchod a kola byla jediná, co jsem do sebe dostala... Dr. říkala, že nevadí! a ted, nepiju ji sice denně, ale občas si jí s chutí dám, stejně jako kafíčko 😉 myslím, že to s tím kofeinem nebude tak hrozný, spíš se prej nemá pít tonik.

lenkabu
22. led 2008

Mně taky říkají v poradně ať to kafe ráno piju nebo že nechápou jak s tím tlakem můžu chodit 😀

Já tomu kafi a potratům moc nevěřím...resp. potrat v prvním trimestru může způsobit cokoliv pokud není embryo docela v pořádku nebo dobře uhnízděné. A naopak pokud je v pořádku, tak se prostě nepotratí nebo jen po hodně brutálním zásahu do organismu. Takže potraty v prvním trimestru můžeme přičítat kávě, ozónový díře, vínu, kouření, banánům nebo zeleným mužíčkům z Marsu...

schnek
22. led 2008

já pila Pepsi a ok 😉 tonik určo ne, ten obsahuje chinin, ten se nemá ani při kojení 😉

majka07
22. led 2008

baris, já pila v těhu pepsi ligh, dělala mi dobře na žaludek, vůbec se mi nechtělo blinkat 😀 a bylo to v pohodě 😉

ygreen
22. led 2008

Od porodní asistentky v Anahitě mám info, že cocacola je absolutní svinstvo jak v těhu, tak po ☹ škoda, 1 - 2 hnečky slabé kávy denně nevadí, alkohol absolutní zákaz kromě sklenky dvanáctky po těžkym obědě, a šokovala mě informací, že bysme neměli vůbec pít kafe s mlíkem (jedno jaké i latté), a to i mimo těhu, páč tahle kombinace prý úspěšně likviduje jaterní buňky. Toť šílené info, ale od profíka, tak babo raď. Asi všeho s rozmyslem. Ale tu colu bych holky pila jen tehdy pokud neudržíte nic jiného a nebo na žaludek, jinak určitě ne.

noangel
22. led 2008

jedna kamoska me rikala ze kofein se nevstrebava do krve narozdil od alkoholu a mimco si ten kofein neveme si bere jen to co mu "chutna" nebo teda spis prospeje

petrusam
22. led 2008

ahojky, já každý den piju rozpustný kafčo s mlíčkem a colu taky piju, denně tak 0,3 l, mám na ní šílenou chuť a všechno je v pohodě ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru