Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

baris
22. led 2008

Ahojte,

včera jsem říkali ve zprávách, že pití kávy zvyšuje riziko potratu ☹ . A v kávě je cofein a ten je i v Coca-cole a já od té doby, co jsem těhotná, tak jediné pití, které v sobě udržím je jenom Cola (a to jsem jí nikdy předtím nepila).

Takže opět začínám stresovat 😖 . Zkouším i jiné druhy pití - čaje, vody slazené, neslazené, bublinky, bez bublinek ... ale vždy skončím stejně - jdu to vyblít.

Máte taky některá nějaké podobné zkušenosti??? Díky moc předem všem.

gabi78
22. led 2008

jojo, souhlasím s Kackou 🙂 všeho s mírou, já jím a piju všechno kromě plísňových sýrů (ale tepelně zpracované na pizze si někdy dám)a vnitřnosti a paštiky a málo uzenin, a nejvíc mi chutná pivo 😀 samozřejmě, že si dám jen jedno malé za 100 let 😉

kacka.va
22. led 2008

já taky tak jednou za 14 dní jedno malé pivko 🙂 a jinak plísňáky a vnitřnosti taky ne (ale ty jsem kromě ledvinek nikdy moc nemusela), snažím se pořádně vařit vejce a vyhýbat se majonézovým salátům. Jinak jsem ale ulítlá na šunku a té se nevzdám 😉

vivian
22. led 2008

Já měla v těhotenství taky chuť na colu, normálně takový věci nepiju, ale v těhotenství jsem si dávala... A v pohodě, porod druhý den po termínu a mimi v pořádku.

noangel: to je nesmysl, kofein se samozřejmě vstřebává do krve, kam by se jinam vstřebával? A miminko si bohužel nemůže vzít jen to, co se mu hodí, musí vzít všechno, co prostupuje placentou, což je i kofein... Ale pokud toho těhotná nepije litry, tak to zase tak moc nevadí...

loss
22. led 2008

baris no ja som kolu nepila nikdy a ako som tehu tak len kolu nemozem si pomoct ale kava ta mi nechuti

kikita.nikita
22. led 2008

Já si myslím že to moc bereme...babička mi nedávno říkala, že když byla těhotná ona, žraly všechno 😀 žádný jestli se smí či nesmí. Já piju colu light, protož e normal mi nechutná je to sladký jak cecek, sýry jím všechny a hlavně nivu miluju a všechny sýry co mají plísěň. A těhu máme ukázkový 🙂 a mimino si vezme co potřebuje, když jak tu holky píšou mu nelejeme kofeinu a dalšího po tunách 😅

kacka.va
22. led 2008

mimino si automaticky vezme všechno... u těch plísňáků se bojím, protože jsem slyšela o případech, kdy mamině nic nebylo, ale mimi to odneslo.

vesi
22. led 2008

ja som tiež jedla aj plesňové syry, nemala som vtedy net, tak somnevedela, že sa nemajú v tehu jesť 😅 a všetko je O.K. ako píše kikita, okrem toho každú chvíľu vedci objavia niečo nové a zrazu je dobré čo nebolo a naopak 🙂 samozrejme všetko s mierou 😉

jastericka
22. led 2008

Aj ja som počula od pôrodnej asistentky, ktorá robí predpôrodné kurzy, že kávu áno, ale bez mlieka.
Čo sa týka Coca-coly, tiež si dám,nie často, ale tak raz za dva týždne ma prepadne šialená chuť a vtedy vypijem celý pohár. 😖 Asi to nie je najzdravšie, všetkého s mierou...

kacka.va
22. led 2008

no vidíš a někdo zase říká, že s mlékem. je to člověk od člověka jiné.

gangulienka
23. led 2008

Pred tehotenstvom som neznasala colu ale ako som otehotnela isla som sa z nej zblaznit. Vypila som jej litre a vsetko je ok. Predtym som bola silna kavickarka a v tehu mi z kavy bolo na zvracanie. teraz je vsetko po starom, colu uz nemusim ale kavu mnam mnam 😉

kikita.nikita
23. led 2008

Já tedy neposlouchám, to nesmíš, to musíš... 😝 každej doktor říká něco jinýho. Moje mamina měla v těhotenství problém nedostatku kys.listové a dvakrát potratila. Tak zobeme pilulky kys.listové. To je všechno. Jo jinak je pravda že nejim majonézové saláty, ale ty nemám ráda. Věřim že kdybych je ráda měla, tak je baštim 😀 Díky televizi a internetu je všechno postavený na hlavu 😅

anka.
23. led 2008

kikita_nikita_to je fakt, že babičky se neomezovaly, ale na druhou stranu cola, mc'donald apod. tu v té době zrovna nevládli... já myslím, že právě ony jedly v podstatě jenom zdravě (ne plánovaně, ale tak přirozeně)

Jinak souhlasím, že člověk se totálně asi hlídat nemůže. Protože zbývá fakt málo jídla, které je 100% v pořádku a my ho můžem... 😖

baris
autor
24. led 2008

tak jsem byla včera u doktora a ten mi řekl, že v Cole je minimální množství kofeinu a vzhledem k tomu, že mám spíše nižší krevní tlak a cola je jediné co udržím v žaludku, tak to pít můžu 😵

A když jsem včera poprvé viděla miminko na ultrazvuku, tak vypadalo spokojeně - a podle doktora je to velmi čilé miminko 😵 - během 3 minut, co mi ho ukazoval, tak furt kopal nožičkama, 3x zamával ručičkama a 2x se otočil. byla to kráááááááása 😀

a pak, asi pro uklidnění, mi řekl, že to že je mi pořád špatně je dobrý ukazatel toho, že vše probíhá v pořádku 😀

pattie
24. led 2008

Včera jsem se ptala gynekologa, jestli můžu pít kafe a říkal, že ano, samozřejmě ne smrťáka, ale jedno denně ano, prý kvůli tlaku je to dokonce dobré.

smoulinda
24. led 2008

Coca-colu, kofolu, kafe a všechny tyhle věci jsem v těhotenství užívala naprosto řádně a v souladu se zákonem 😀

berus
24. led 2008

Mamky známa říkala, že druhý těhotenství byla jen na Cole. Nemohla jíst a ani pít nic jiného. A přesto nebo proto naprala 30 kg 😅
Synátorovi je teď 22 a na kofeinu závislák není, nepije ani kafe.

Jinak mě Cocacola taky pomáhá, v začátcích jsem nepila nic jiného.

e.k.t
24. led 2008

já pila colu a kafe před těhu teda s mírou ale pila a teď colu vůbec nemusím, kávu slabou instant taková obarvená voda ale s mlíčkem nebo smetánkou a nebo meltu s mlíčkem tu si dopřeju určitě jednou dvakrát v týdnu. Prostě si vždy dám přesně to na co mám aktuálně chuť. Moje dr. mi nic nezakazuje ani mne nijak neomezuje

caira
24. led 2008

holky ja kafco taky miluju, proto si kupuju bezkofeinove Nescafe, v chuti se to poznat neda a tak si kafco s mlikem obcas dam.. i kdyz ted vic ujizdim na caji, denne musim mit svuj hrnek caje s medem, desne mi to pomaha na relaxovani, kdyz si vecer hodim nohy na gauc a vegetim u tv.. no parada... 🙂

daniela84
24. led 2008

Mne doktor kolu ysadne nezakazal, len mi povedal ze je dost sladka, takze ju nemam pit na litre to bolo vsetko, kavicku mi odporucal na tlak

irenan
24. led 2008

Ahoj holky, ja jsem pri prvnim tehotenstvi byla ziva jen na Coca cole, zubni paste a jahodach. 🙂 Ale jestli tady nekdo ma strach z toho,ze je nezdrava, tak at zkusi detskou colu, je uplne to same co normalni akorat bez kofeinu. Obcas si ji s nasi Terkou koupime a pijeme ji vsichni, i tatka. A jen tak mimochodem je zajmave, ze kafe si kazdej vzdycky nejak obhaji ale jakmile jde o Colu, tak tu by v zadnym pripade nepili. Podle me to vyjde nastejno Cola, cernej a zelenej caj nebo kafe. Je fakt ze kdyby jsme meli jist a pit jen zdrave jidlo a piti, tak by jsme asi umreli vsichni hlady. Ve vsem uz jsou dnes karcinogeny, ovoce a zelenina jsou praskovany a buh vi co jeste a kazda potravina je na necem osizena a nahrazena necim nezdravim. A taky je znamo ze Coca cola pomaha proti zvraceni- vychlazena Cola po lzickach a nebo cerny caj. 😉

furbina
25. únor 2008

Mne treba doktorka colu vyslovene doporucila hned z kraje, ze pry mi bude delat dobre na zaludek. Brzy jsem se presvedcila o tom, ze ma pravdu 😠 A pry nevadi ani umele sladidlo - v rozumne mire.

axi
25. únor 2008

Ahojky holky, colu si dám občas a kafčo taky 🙂 Taky razím heslo všeho s mírou!

Dokonce jsem slyšela v telce - Pod pokličkou - že hrnek kávy denně je úplně v pohodě a že lepší je ta s kofeinem než ta bezkofeinová, že na odstranění kofeinu v ní se musí užít hoooodně chemikálií, které jsou pro mimíse daleko nebezpečnější než kofein z jednoho hrníčku nesca 😀

jitulka1985
25. únor 2008

Ahoj holky, mně Dr. doporučil dát si denně jeden šálek kávy s mlékem, protože mám nízký tlak a coca cola prý taky neškodí.Samozřejmě jí nepiju 2 litry denně, ale určitě vám neuškodí 😉

daniela84
25. únor 2008

No sak uz je aj nova cola zero a ta je bez cukru a kofeinu, tak hadam nam to len neublizi.

luckahr
25. únor 2008

Ahoj holky, mně bylo taky ze začátku blbě a cola mi dělala dobře. Myslím si, že všeho s mírou je ok 😉

mirka8429
25. únor 2008

ahojte holky...ja si tiez dam 1 kavu denne a niekedy aj kapucino..a colu pijem tiez sem tam ked dostanem chut...myslim ze to neskodi....

angienka
25. únor 2008

ahojky...no ja som sa snazila obmedzit kavu hned, ked som sa dozvedela, ze som tehotna...no prisla som na prvu prehliadku a sestricka mi merala tlak a pyta sa ma to vy vobec nepijete kavu???Mala by ste...A ja ze pijem,ale teraz sa ju snazim obmedzit,len ked sa mi toci hlava a ona ze to neni potrebne. A citala som vraj 3-4 sklenicky kofeinoveho napoja su v tehotenstve povolene...A s tou kolou, to je ako droga ja ju mam moc rada a v tehotenstve som mala nenormalne stavy ze som nic ine nechcela vypit a mala strasnu chut prave na kolu...ako vidim asi kazda...a k tej zero cole-nevolnosti som mala len v 3.mesiaci,pred mesiacom som sa napila tej coly a o 10min som dala zachodovej mise jedlo,ktore som zjedla snad za cely tyzden 😀

markytkaaa
25. únor 2008

Já jsem na coca-cole, pepsi a kofole celé těhotenství ...
V začátku to bylo kvůli nevolnostem, teď kvůli nízkému tlaku ... budeme mít malého kofeinového feťáčka po rodičích ...
Né ... myslím si, že to bude ok 🙂 Kafe jinak nepiju, max jednou za čas ledovou kávu v krabičce, ale toť vše.

dzanka3
25. únor 2008

ahojte - ja som pred tehotenstvom vypila aj tri kavy denne...teraz mi kava vobec nechuti, ale zato cocacolu aj flasu by som denne vypila (ale light alebo kofola - to mi nechuti - orginal cocacola musi byt!!) 😀 😀 😀

ale nie je to dobre - jednak z nej velmi priberam a ze aj malinkemu potom rychlejsie bije srdiecko...na sone sa vrtel - nevedel chvilku postat - sa smialy ze je nadopovany kofeinom...a mam obmedzit...iba trochu za den ☹ ☹

mirka8429
25. únor 2008

no ja pijem jednu kavu denne ...tu urcite musim mat a potom si davam aj cierny caj alebo sa napijem aj kolu..ved niekedy mi tak chuti ze si dam aj 4 pohare ale potom uz nepijem radsej lebo myslim na malee...ale tu kolu si dam len obcas...ale daaam🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru