• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

30. listopadu 2016 
jojo, souhlasím s Kackou :slight_smile: všeho s mírou, já jím a piju všechno kromě plísňových sýrů (ale tepelně zpracované na pizze si někdy dám)a vnitřnosti a paštiky a málo uzenin, a nejvíc mi chutná pivo :grinning: samozřejmě, že si dám jen jedno malé za 100 let :wink:
22. led 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky tak jednou za 14 dní jedno malé pivko :slight_smile: a jinak plísňáky a vnitřnosti taky ne (ale ty jsem kromě ledvinek nikdy moc nemusela), snažím se pořádně vařit vejce a vyhýbat se majonézovým salátům. Jinak jsem ale ulítlá na šunku a té se nevzdám :wink:
22. led 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla v těhotenství taky chuť na colu, normálně takový věci nepiju, ale v těhotenství jsem si dávala... A v pohodě, porod druhý den po termínu a mimi v pořádku.

noangel: to je nesmysl, kofein se samozřejmě vstřebává do krve, kam by se jinam vstřebával? A miminko si bohužel nemůže vzít jen to, co se mu hodí, musí vzít všechno, co prostupuje placentou, což je i kofein... Ale pokud toho těhotná nepije litry, tak to zase tak moc nevadí...
22. led 2008 v 19:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
baris no ja som kolu nepila nikdy a ako som tehu tak len kolu nemozem si pomoct ale kava ta mi nechuti
22. led 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím že to moc bereme...babička mi nedávno říkala, že když byla těhotná ona, žraly všechno :grinning: žádný jestli se smí či nesmí. Já piju colu light, protož e normal mi nechutná je to sladký jak cecek, sýry jím všechny a hlavně nivu miluju a všechny sýry co mají plísěň. A těhu máme ukázkový :slight_smile: a mimino si vezme co potřebuje, když jak tu holky píšou mu nelejeme kofeinu a dalšího po tunách :sweat_smile:
22. led 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimino si automaticky vezme všechno... u těch plísňáků se bojím, protože jsem slyšela o případech, kdy mamině nic nebylo, ale mimi to odneslo.
22. led 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som tiež jedla aj plesňové syry, nemala som vtedy net, tak somnevedela, že sa nemajú v tehu jesť :sweat_smile: a všetko je O.K. ako píše kikita, okrem toho každú chvíľu vedci objavia niečo nové a zrazu je dobré čo nebolo a naopak :slight_smile: samozrejme všetko s mierou :wink:
22. led 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja som počula od pôrodnej asistentky, ktorá robí predpôrodné kurzy, že kávu áno, ale bez mlieka.
Čo sa týka Coca-coly, tiež si dám,nie často, ale tak raz za dva týždne ma prepadne šialená chuť a vtedy vypijem celý pohár. :confounded: Asi to nie je najzdravšie, všetkého s mierou...
22. led 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíš a někdo zase říká, že s mlékem. je to člověk od člověka jiné.
22. led 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pred tehotenstvom som neznasala colu ale ako som otehotnela isla som sa z nej zblaznit. Vypila som jej litre a vsetko je ok. Predtym som bola silna kavickarka a v tehu mi z kavy bolo na zvracanie. teraz je vsetko po starom, colu uz nemusim ale kavu mnam mnam :wink:
23. led 2008 v 15:39  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedy neposlouchám, to nesmíš, to musíš... :stuck_out_tongue_closed_eyes: každej doktor říká něco jinýho. Moje mamina měla v těhotenství problém nedostatku kys.listové a dvakrát potratila. Tak zobeme pilulky kys.listové. To je všechno. Jo jinak je pravda že nejim majonézové saláty, ale ty nemám ráda. Věřim že kdybych je ráda měla, tak je baštim :grinning: Díky televizi a internetu je všechno postavený na hlavu :sweat_smile:
23. led 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kikita_nikita_to je fakt, že babičky se neomezovaly, ale na druhou stranu cola, mc'donald apod. tu v té době zrovna nevládli... já myslím, že právě ony jedly v podstatě jenom zdravě (ne plánovaně, ale tak přirozeně)

Jinak souhlasím, že člověk se totálně asi hlídat nemůže. Protože zbývá fakt málo jídla, které je 100% v pořádku a my ho můžem... :confounded:
23. led 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem byla včera u doktora a ten mi řekl, že v Cole je minimální množství kofeinu a vzhledem k tomu, že mám spíše nižší krevní tlak a cola je jediné co udržím v žaludku, tak to pít můžu :dizzy_face:

A když jsem včera poprvé viděla miminko na ultrazvuku, tak vypadalo spokojeně - a podle doktora je to velmi čilé miminko :dizzy_face: - během 3 minut, co mi ho ukazoval, tak furt kopal nožičkama, 3x zamával ručičkama a 2x se otočil. byla to kráááááááása :grinning:

a pak, asi pro uklidnění, mi řekl, že to že je mi pořád špatně je dobrý ukazatel toho, že vše probíhá v pořádku :grinning:
24. led 2008 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem se ptala gynekologa, jestli můžu pít kafe a říkal, že ano, samozřejmě ne smrťáka, ale jedno denně ano, prý kvůli tlaku je to dokonce dobré.
24. led 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coca-colu, kofolu, kafe a všechny tyhle věci jsem v těhotenství užívala naprosto řádně a v souladu se zákonem :grinning:
24. led 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mamky známa říkala, že druhý těhotenství byla jen na Cole. Nemohla jíst a ani pít nic jiného. A přesto nebo proto naprala 30 kg :sweat_smile:
Synátorovi je teď 22 a na kofeinu závislák není, nepije ani kafe.

Jinak mě Cocacola taky pomáhá, v začátcích jsem nepila nic jiného.
24. led 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já pila colu a kafe před těhu teda s mírou ale pila a teď colu vůbec nemusím, kávu slabou instant taková obarvená voda ale s mlíčkem nebo smetánkou a nebo meltu s mlíčkem tu si dopřeju určitě jednou dvakrát v týdnu. Prostě si vždy dám přesně to na co mám aktuálně chuť. Moje dr. mi nic nezakazuje ani mne nijak neomezuje
24. led 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja kafco taky miluju, proto si kupuju bezkofeinove Nescafe, v chuti se to poznat neda a tak si kafco s mlikem obcas dam.. i kdyz ted vic ujizdim na caji, denne musim mit svuj hrnek caje s medem, desne mi to pomaha na relaxovani, kdyz si vecer hodim nohy na gauc a vegetim u tv.. no parada... :slight_smile:
24. led 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne doktor kolu ysadne nezakazal, len mi povedal ze je dost sladka, takze ju nemam pit na litre to bolo vsetko, kavicku mi odporucal na tlak
24. led 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja jsem pri prvnim tehotenstvi byla ziva jen na Coca cole, zubni paste a jahodach. :slight_smile: Ale jestli tady nekdo ma strach z toho,ze je nezdrava, tak at zkusi detskou colu, je uplne to same co normalni akorat bez kofeinu. Obcas si ji s nasi Terkou koupime a pijeme ji vsichni, i tatka. A jen tak mimochodem je zajmave, ze kafe si kazdej vzdycky nejak obhaji ale jakmile jde o Colu, tak tu by v zadnym pripade nepili. Podle me to vyjde nastejno Cola, cernej a zelenej caj nebo kafe. Je fakt ze kdyby jsme meli jist a pit jen zdrave jidlo a piti, tak by jsme asi umreli vsichni hlady. Ve vsem uz jsou dnes karcinogeny, ovoce a zelenina jsou praskovany a buh vi co jeste a kazda potravina je na necem osizena a nahrazena necim nezdravim. A taky je znamo ze Coca cola pomaha proti zvraceni- vychlazena Cola po lzickach a nebo cerny caj. :wink:
24. led 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne treba doktorka colu vyslovene doporucila hned z kraje, ze pry mi bude delat dobre na zaludek. Brzy jsem se presvedcila o tom, ze ma pravdu :angry: A pry nevadi ani umele sladidlo - v rozumne mire.
25. únor 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, colu si dám občas a kafčo taky :slight_smile: Taky razím heslo všeho s mírou!

Dokonce jsem slyšela v telce - Pod pokličkou - že hrnek kávy denně je úplně v pohodě a že lepší je ta s kofeinem než ta bezkofeinová, že na odstranění kofeinu v ní se musí užít hoooodně chemikálií, které jsou pro mimíse daleko nebezpečnější než kofein z jednoho hrníčku nesca :grinning:
25. únor 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mně Dr. doporučil dát si denně jeden šálek kávy s mlékem, protože mám nízký tlak a coca cola prý taky neškodí.Samozřejmě jí nepiju 2 litry denně, ale určitě vám neuškodí :wink:
25. únor 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No sak uz je aj nova cola zero a ta je bez cukru a kofeinu, tak hadam nam to len neublizi.
25. únor 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mně bylo taky ze začátku blbě a cola mi dělala dobře. Myslím si, že všeho s mírou je ok :wink:
25. únor 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky...ja si tiez dam 1 kavu denne a niekedy aj kapucino..a colu pijem tiez sem tam ked dostanem chut...myslim ze to neskodi....
25. únor 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...no ja som sa snazila obmedzit kavu hned, ked som sa dozvedela, ze som tehotna...no prisla som na prvu prehliadku a sestricka mi merala tlak a pyta sa ma to vy vobec nepijete kavu???Mala by ste...A ja ze pijem,ale teraz sa ju snazim obmedzit,len ked sa mi toci hlava a ona ze to neni potrebne. A citala som vraj 3-4 sklenicky kofeinoveho napoja su v tehotenstve povolene...A s tou kolou, to je ako droga ja ju mam moc rada a v tehotenstve som mala nenormalne stavy ze som nic ine nechcela vypit a mala strasnu chut prave na kolu...ako vidim asi kazda...a k tej zero cole-nevolnosti som mala len v 3.mesiaci,pred mesiacom som sa napila tej coly a o 10min som dala zachodovej mise jedlo,ktore som zjedla snad za cely tyzden :grinning:
25. únor 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na coca-cole, pepsi a kofole celé těhotenství ...
V začátku to bylo kvůli nevolnostem, teď kvůli nízkému tlaku ... budeme mít malého kofeinového feťáčka po rodičích ...
Né ... myslím si, že to bude ok :slight_smile: Kafe jinak nepiju, max jednou za čas ledovou kávu v krabičce, ale toť vše.
25. únor 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - ja som pred tehotenstvom vypila aj tri kavy denne...teraz mi kava vobec nechuti, ale zato cocacolu aj flasu by som denne vypila (ale light alebo kofola - to mi nechuti - orginal cocacola musi byt!!) :grinning: :grinning: :grinning:

ale nie je to dobre - jednak z nej velmi priberam a ze aj malinkemu potom rychlejsie bije srdiecko...na sone sa vrtel - nevedel chvilku postat - sa smialy ze je nadopovany kofeinom...a mam obmedzit...iba trochu za den :frowning2: :frowning2:
25. únor 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja pijem jednu kavu denne ...tu urcite musim mat a potom si davam aj cierny caj alebo sa napijem aj kolu..ved niekedy mi tak chuti ze si dam aj 4 pohare ale potom uz nepijem radsej lebo myslim na malee...ale tu kolu si dam len obcas...ale daaam:slight_smile:))
25. únor 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek