Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

baris
22. led 2008

Ahojte,

včera jsem říkali ve zprávách, že pití kávy zvyšuje riziko potratu ☹ . A v kávě je cofein a ten je i v Coca-cole a já od té doby, co jsem těhotná, tak jediné pití, které v sobě udržím je jenom Cola (a to jsem jí nikdy předtím nepila).

Takže opět začínám stresovat 😖 . Zkouším i jiné druhy pití - čaje, vody slazené, neslazené, bublinky, bez bublinek ... ale vždy skončím stejně - jdu to vyblít.

Máte taky některá nějaké podobné zkušenosti??? Díky moc předem všem.

soleilll
26. dub 2016

První 3 měsíce jsem přežívala jen na slazené coca-cole, protože nic jinýho jsem v sobě neudržela. A rozhodně nešlo o dávkování po lžičkách, ale klidně litr denně jsem dala. Nejsem na to nijak pyšná, ale jinak to nešlo. Takže klid...

packaf
5. kvě 2016

http://www.miridia.cz/2013/09/coca-cola-vite-co...
přečtěte si doporučení na konci článku, pak si to možná rozmyslíte a zkusíte méně škodnou Kofolu. 🙂

aknurim
17. kvě 2016

Cola je nezdravá i když nejsi těhotná. Nejen kvůli cukru ale obsahuje i složku která se ve válce používala jako chemická zbraň, tak co myslíš? 🙂

mr_falko
17. kvě 2016

taky si obcas colu dam a nevidim na tom nic silene spatnyho, pokud to nejsou litry denne

domca89
17. kvě 2016

@aknurim Že až budeš zvracet i týden před porodem, budeš ráda, že si budeš moct cucnout, aby ti to ten žaludek trochu uklidnilo a mohla ses alespoň trochu najíst. A kdyby jsi věděla čím se dneska hnojí ovoce a zelenina, tak by jsi nemohla konzumovat absolutně nic.

aknurim
18. kvě 2016

Proto si pěstuji a vyrábím skoro všechno sama, případně podporuji místní zemědělce a bio farmáře, snažím se nepatřit až tolik ke konzumní společnosti 🙂

domca89
8. čer 2016

@aknurim No a už jsi někdy viděla rozdíl mezi bio výrobkem a klasickým výrobkem? Já měla tu čest a myslím si, že je fuk, zda to nápis bio má, či ne. A jinak ne vše, co farmář na trhu nazve Bio výrobkem, jím opravdu je. 😉

packaf
8. čer 2016

Pokud farmáře znám, vím jak se stará o zvířata/jak pěstuje zeleninu, ovoce, tak raději podpořím jeho než kupovat chemický koktejl v marketech, který nevydrží víc jak 2dny v ledničce. Je bio a bio. Znám jednoho, který načerno očkuje dobytek a maso prodává za nehorázné peníze jako suber mega bio výrobky. Je rozdíl mezi farmářskými a bio vyrobky.

panbaf
29. zář 2016

Ahoj holky, vzhledem k celodennimu zvracení jsem zkusila Colu a musím říct, že je to jediný co mi pomáhá, abych úplně nezkolabovala.. Ptala jsem se na to své MUDr. podle ktere je daleko menší zlo pro tělo a miminko dát si Colu než když budu dehydrovana a vyčerpaná.. samozřejmě pít po douscich několikrát denně a ne najednou 2 litry.. takze se toho nebojte

stepankam81
30. zář 2016

panbaf: Tak to je super! Ja jsem nikdy kavu nepila ale colu jsem si neodpustila nikdy, tak jsem rada, kdyz si budu moct trosku doprat. 🙂 Dekuju za info od lekarky, taky se na to urcite jeste zeptam. 🙂

evikulda
30. lis 2016

Jsem na konci 3měsíce a teprve ted mam dny kdy nic neudržim a mam denne colu cca 2sklenicky jinak jim ovoce zeleninu nic v sobe neudrzim ale colu jo ptala sem se doktora a rikal ze vše je v poradku..... ale co mi doporucil tak ledovou colu opravdu vychlazenou ja si dopoledne udělám ledovou tříšt a cucam jen jak se rika na rty .... a nevolnosti jsou opravdu menší ...... kdyz vidim co vse ma kamaradka pila jedla kourila a ma krasnyho kluka tak si rikam 2 sklenice coli mi snad neuškodí

jancculka
20. kvě 2019

Dobry den chtela sem se zeptat jestli mi poradite co mam delat sem v 7 tydnu těhotenství a nic v sobe neudrzim ani jidlo ani vodu dzusi a ostatni piti jediny co vsobe udrzim kdyz uz se dokazu najist tak to musim automaticky zapijet kolou jelikoz je mi porad spatne tak tu kolu piju na litry a docela se bojim abych miminku nak neublizila ale vubec nevim co mam delat

jancculka
20. kvě 2019

@soleilll
Mam to stejne piju kolu na litry a sem 7 tydnu a bez koly nic v sobe neudrzim ale mam strach ze miminku to ublizi

soleilll
21. kvě 2019

@jancculka
Jako já pak měla těh. cukrovku, ale těžko říct, jestli to bylo zrovna tím. Připisuju to spíš jiným faktorům (dědičnost, věk, nadváha atd.). Nic se nemá přehánět, takže pokud je to jediné, co v sobě udržíš, nepřestávala bych, ale fakt s mírou. Ať ti to brzo uteče a cítíš se líp.

jancculka
21. kvě 2019

No snazim se ale mam strach docela hlavne mam i tu nadvahu trosku ale dekuju za radu

hansed
21. kvě 2019

V druhém těhotenství jsem pila i litr coly denne, mela jsem na ni hroznou chut... Dcera je zdrava a v poradku 😊 jen chvili neposedí 😁😁😁

bayt
21. kvě 2019

@jancculka a oslazený vychlazený černý čaj...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru