Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

baris
22. led 2008

Ahojte,

včera jsem říkali ve zprávách, že pití kávy zvyšuje riziko potratu ☹ . A v kávě je cofein a ten je i v Coca-cole a já od té doby, co jsem těhotná, tak jediné pití, které v sobě udržím je jenom Cola (a to jsem jí nikdy předtím nepila).

Takže opět začínám stresovat 😖 . Zkouším i jiné druhy pití - čaje, vody slazené, neslazené, bublinky, bez bublinek ... ale vždy skončím stejně - jdu to vyblít.

Máte taky některá nějaké podobné zkušenosti??? Díky moc předem všem.

monkula
22. led 2008

petruš, Ja so mpracovala v Pepsi-cole a pesi boal pôvodne vynájdená ako liek na žalúdočné problémy, preto s volá Pepsi, pretože obsahuje pepsín, ten produkuje žalúdok... 😉 😉 😉

gaba3
22. led 2008

Jo monkula, Pepsi je na nevolnosti výborná!!! 😉

petrusam
22. led 2008

monkula - taky si myslím, cola se doporučuje na žaludeční problémy .. mě to Dr. říkal, když nevypiju denně litr, takže se nic stát nemůže, tělo si o to říká .. nejím moc sladké, tak asi proto mám chuť na colu 😀

caira
22. led 2008

holky tak kolu na zacatku tehotenstvi ja bych nepila ani omylem, vzdyt je to ziravina..podivala jste se nektera na slozeni? nebo zkuste jednoduchy "test" a hodte kousek syroveho masa do sklenicky s kolou a koukejte co to dela..uplne to to maso rozlozi.. je to proste jen chemie a i kdyz to mozna pomaha na nevolnost tak radeji budu lezet cely den s hlavou v zachode { coz jsem prvnich 16tt stejne delala} nez riskovat .. nerikam obcas si nedat deci nebo tak, kdyz uz je clovek za tim prvnim trimestrem, ale v zacatku bych to neriskovala... 😒

Na nevolnosti pomaha vic veci, treba horka voda se zazvorem a medem { stejne u nevolnosti jde jen o to zvednout hladinu cukru} nebo si od mudr napsat neco na zvednuti energie jako jsem mela ja, ja neudrzela poradne ani vodu..ale dalo se to prezit i bez koly 😉
Slaboucke kafe je dobre pokud mate problemy s tlakem..ale taky opatrne..nebo pit proste decaf, stejne clovek nepozna rozdil v chuti pokud je kofeinove nebo ne.. 😉

monkula
22. led 2008

Ja som pepsi dávala aj malému, keď ho bolelo bruško-vychladenú, po lyžičkách...

pheva
22. led 2008

dievcata staci ak si zistite ph coli a ph zaludka.....

sue
22. led 2008

...no ja som prvých 15tt nemohla bez coly vstať z postele ☹ nech som sa akokoľvek snažila, musela som ráno vypiť tú 0,5l fľašku, aby som bola schopná prísť do roboty, nič iné nezaberalo ☹ strašné výčitky som mala... aj strach, aby bol malý v poriadku, ale inak to nešlo ☹

gaba3
22. led 2008

je pravda, že asi extra zdravá není, ale to bychom nemohli vůbec nic... podle mě, pokud to nějak nepřeháníme, tak v poho(však ted snad obsahuje všechno E.....) ne?

petrusam
22. led 2008

gaba - tak tak 😀

monkula
22. led 2008

Ahoj cairo 😀 😀 😀

Ja som v tehu kávu nepila a bola som na poradni a sestrička mi zmerala tlak, mala som ho nižší, tak mi povedala, že mám piť kávu, takmer povinne.. 😀 😀
Ale ten zázvor je pravda, ja trín kinézou a pri dojčení sa kinedryl nemôže, tak som si kúpila proti nevoľnosti zázvorové tabletky...

evercila
22. led 2008

je to individualne...ked bol niekto skoro zavisly na kave pred tehu, tak urcite tomu orgnizmu to neprospeje, ked ju uplne vyluci...
ja som dost kavickar, takze ja som si slabu nescafe s mliekom davala kazdy den, a najvecsi dovod bol to, ze som potom vzdy v pohode sla na velku, inak by som s tym mala v tehu velky problem.
a pokracujem v tom aj teraz pri kojeni, kojim uz rok, tak to by som sa dva roky bez neskaficka asi zblaznila..🙂))

ono kazdy sa rozhodne sam za seba, ja som zastanca, ze nic neprehanat, ani smerom k prehnanej starostlivosti, ani to tehotenstvo nepodcenovat.

ivka19
22. led 2008

vsetko s mierou,a urcite ti to ani babatku neuskodi 😉

dadulka19
22. led 2008

ja mám nízky tlak a hlava sa mi točí hocikedy.Doki mi povedal,ked som bola tehu,že mám piť kávu,prípadne coca colu light 😉 .Kávu som vtedy fakt nemusela,ale colu si pila stále.Bez nej by som bola hotová... ☹

bejca
22. led 2008

no ja som hned po zisteni ze som tehu prestala : fajcit , pit kavu 3 a viac krat denne dam si jednu lebo mam nizky tlak + ccapucino a take malinovky , ktore som milovala ako napr coca cola , fanta, sprite a pod ...mnam - som nepila cele tehu - myslim ze to nema ziadnu vyzivu pre mimi ale zacala som dbat o neho a pijem cele tehotenstvo mineralky , dzus alebo v lete som si dala aj ladovy caj 😉

caira
22. led 2008

monkula ja mela tez obdobi, kdy jsem kafco musela kvuli tlaku, ale kafe bohuzel tlak zvedne jen na kratkou dobu, takze to spis bylo jedno maly kafco abych sebou nesekla, kdyz jsem citila, ze mi klesa tlak.."nastesti" me tlak zacal zlobit az asi od pateho mesice, takze jsem si to jedno slabsi kafco dala, nastesti ted uz je to ok, takze uz piju zase decaf. Je fakt, ze nevolnosti jsou svina, ja mela ty prvni ctyri mesice pocit, ze to je fakt muj konec..dle doktora jsem byla jedna z cca 200 tehuli, ktera mela tak desne nevolnosti, nechapu, ze jsem zvladla jeste chodit do prace{ i kdyz je fakt, ze jsem stejne vetsinu pracovni doby mela hlavu v zachode 😀 }

monkula
22. led 2008

Ja nescu neznášam ,strašne mi smrdí... 😅 😅

andy.a
22. led 2008

v oboch tehu som tiež pila colu,pri prvom mi káva smrdela,nemohla som ju ani cítiť..mala som desné nevoľnosti..pri druhom v pohode,pila som v práci slabú kávu doobeda,silnejšiu vôbec nepijem.. 😉

keď sa nepije cola alebo káva na litre,nemalo by to robiť problémy.. 😉

monkula
22. led 2008

Ja pijem zabijáky, baby v robote mi odmietali uvariť kávu, vraj si ma nezoberú na svedomie... 😀 😀

zuz11
22. led 2008

tu je podobna tema, bola iba SK ale som ju hodila aj Vam na CZ 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lisounek
22. led 2008

ahoj holky ja jsem si prvne dala Colu predevcirem, kdyz mi bylo tak nejak divne od zaludku a na to zarucene pomaha, jen ne ta light, sladidla dobra nejsou - a kdyz je to sklenicka, tak se zase tak moc nedeje.... to spis az pak jsou asi pohyby, tak po tom deti vice skotaci, ale to nemohu potvrdit, cekam prvni 😎

vesi
22. led 2008

tiež pijem zabujáky s troškou mlieka, ale tak aby som z toho nemala bielu kávu 😝 , ale v prvých tt tehu som nemohla kávu ani cítiť, normálne som mala absťák, strašne ma bolela hlava 😠 , len čo prešlo toto obdobie, hned som začala znovu piť kávu. mala som nízky tlak, točila sa mi hlava a káva a pepsi colato istili 🙂

vesi
22. led 2008

ach tie preklepy 😀 pijem zabijáky 😝
pepsi cola to istila 😅

caira
22. led 2008

vesi: ja taky trpela na desne bolesti hlavy, to si myslim, ze bylo i horsi nez nevolnosti, ja odmala trpivala na migreny a kdyz jsem pak nemohla vubec nic brat tak jsem fakt myslela, ze skocim hlavou proti zdi 😖 ale po skonceni cca toho 16tt jako kdyz utne a po nevolnostech a bolesti hlavy ani pamatky..jste me s tim kafem naladili, ze si jdu jedno maly udelat 😀

vesi
22. led 2008

caira, píšeš o mne? 😀 😀 😀 myslela som, že to obdobie nikdy neskončí 😝 a vraj každé tehu je iné, no tie moje boli v tomto úplne rovnaké 😝 😀

leonunuska
22. led 2008

Tak to jsem docela v šoku, já myslela, že Cola je v těhu škodlivá........

caira
22. led 2008

leonuska: to vis, ze zdrava neni, ale nekomu proste pomaha od nevolnosti natolik, ze ten "risk" podstoupi, ja kolu nepila ani ze zacatku a krom obcasneho loku na chut ji nepiju ani ted,ale kazdy to ma jinak, nekomu pomuze zazvor, nekomu caj s medem, nekomu cola a nekomu { jako me} proste nic 😀 ale co, prezit se to da..to nejtezsi nas stejne jeste ceka 😉

digysa
22. led 2008

Leonunuska: prave vcera u nas davali vo vecernych spravach reportaz o KOFEINE. Kofein je vraj skodlivy a zvysuje riziko potratu. Ale vraj 2 pohare kofeinoveho napoja- kava, cola, pepsi, alebo iny napoj, co obsahuje kofein je v poriadku.

Nemalo by sa to s tym kofeinom prehanat....ja som sice koli nevolnostiam nemohla nic dat do zaludka iba vodu, ale asi tak po 6-tom mesiaci som zacala pit flasku coca-coly denne, lebo som bola unavena....a kedze ja som kavickar a kavu este doteraz nemozem, tak bohuzial zostala som pri tych coca-colach, aj ked mna skor ten CUKOR trapi nez kofein. 😒

A tiez je pravda, co tu slecny pisali, ze pepsi a coca-cola pomahaju pri zaludocnych nevolnostiach...... 😵

kachnicka01
22. led 2008

mnam holky, ja z toho cteni ted dostala strasnou chut na studenou Pepsi...ach!!!!!! Jinak na zacatku mi kafe nechutnalo ale posledni tak mesic si tak obden uvarim normalne kafe s mlikem a v pohode.. ale teda tu Pepsi bych si fakt dala - skoda, ze ji nemam doma... ☹ pochybuju, ze mi ji manza koupi..je hrozne opatrnej (a ja musim lezet, takze do kramu se sama nevypravim... no zkusim si ji prosadit hihi

paolin
22. led 2008

v tehu se nema pit alkohol. ale doktorka mi "naridila" sklenku cerveneho denne - na udrzeni. pak si clovek ma vybrat 😀 myslim, ze muzeme vsechno, ale s rozmyslem 😉

kacka.va
22. led 2008

jééé, tak to já si colu občas dám, jsem ulítlá na cherry colu 🙂.
leonunusko: škodlivá? když ji piješ s mírou, tak je to jako kafe nebo čaj. Doktor mi hned na začátku těhu řekl, že pokud nejsem silný kafař, tak si normálně kafe denně dát můžu, takže někdy si dám kafe, někdy colu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru