Je pití Coca Coly v těhotenství bezpečné?

baris
22. led 2008

Ahojte,

včera jsem říkali ve zprávách, že pití kávy zvyšuje riziko potratu ☹ . A v kávě je cofein a ten je i v Coca-cole a já od té doby, co jsem těhotná, tak jediné pití, které v sobě udržím je jenom Cola (a to jsem jí nikdy předtím nepila).

Takže opět začínám stresovat 😖 . Zkouším i jiné druhy pití - čaje, vody slazené, neslazené, bublinky, bez bublinek ... ale vždy skončím stejně - jdu to vyblít.

Máte taky některá nějaké podobné zkušenosti??? Díky moc předem všem.

miksa
26. únor 2008

ahoj holky když jsem říkala mé doktorce že je mi často mdlo, točí se mi hlava a je mi na omdlení tak mi říkala pít jednu kávu denně a coca colu. a je fakt že když je mi zle a dám si sklenici coca coly tak se to zlepší.

marfuska01
26. únor 2008

Coca colu by neměli pít ani děti, víc jak 1dcl denně není dobrý i pro miminko v bříšku..

Já na nízký tlak to mám taky doporučený, dvakrát už jsem "ujela" a vypila 2l rovnou z lahve, ale bráním se tomu.. Obarvená káva (slabá káva) je možná i lepší.

dididi30
26. únor 2008

ahojte, ja si dam raz za tyzden colu ale light, a kavu som nemusela prve 3 mesiace, ale teraz mi chutia tie latte kaficka, ale samozrejma maxim jednu na den, alebo kazdy druhy den, lebo mam vyssi tlak, ale prave ked som zacala pit mi klesol, tak neviem.......aj si davam cierny cajik s mlieckom ale bez kofejinu 😀

kacka.va
26. únor 2008

černý čaj bez kofeinu? to jsem ještě prodávat neviděla 🙂

dididi30
26. únor 2008

kacka.va......by si sa cudovala, tu v anglicku je vsetko 😉

kacka.va
26. únor 2008

no jo, to se máte, to bych taky potřebovala, po ovocným mě pálí žáha.

ygreen
26. únor 2008

Když kolu, tak si raději dávejte normální a lightku vypusťe úplně. S kofeinem se prďola vyrovná, ale umělá sladidla mu nedělají dobře.
Černý čaj - kofeinu bych se vážně nebála, ale teinu 😉

dididi30
26. únor 2008

ygreen..ej ha dobre vediet, dik.......a to je ten tein?

ygreen
26. únor 2008

Jo a jinak normální turek je lepší než co jiného. Kafe bez kofeinu upravují spoustou srajd, aby dostali pryč ten kofein, takže 1 normální kafe denně je asi nejzdravější. A nemělo by se pít kafe s mlíkem, páč tahle kombinace se nelíbí jaterním buňkám - info z předporodního kurzu.

ygreen
26. únor 2008

Tein je podle mě stejně silný jako kofein a má i stejné účinky. Ale jeden černej čaj a jedno normální kafčo denně je podle mě naprosto v pohodě 😉

dididi30
26. únor 2008

ygreen....to je super, to je tak ako s farbenim, vesanim pradla ......proste vsetko s mierou 😀

kacka.va
26. únor 2008

mně ani light nechutná. sice je tam umělý sladidlo, ale ty light věci mi přijdou hrozně sladký a že mají umělou chuť.
ygreen, no ono tein a kofein je v podstatě to samé, jsem někde četla. A nám teda zase říkali, že kafe s mlíkem jo.

mirka8429
26. únor 2008

no ja pijem cierny caj niekedy aj 5 poharov na den ale snazim sa pit slabe...a pijem mineralky...lebo predtym som dlho pila ovocne caje a uz mi vobec nechutia ....

dididi30
26. únor 2008

mirka....cierny caj je zdravy ja si do neho davam mlieko, mne to tak chuti, som v anglicu a tu sa dava mieko bezne a tolko cajov popiju aj lekarka vravela ,ze mozem, ze tehu mamicky normalne.....len neviem ci az 5 poharov je ok, ale zas ked ti chuti, daj si......ani mne ovocne nechutia, jedine ze by boli kysle 🙂

mirka8429
26. únor 2008

dididi ved toto ze ovocny je premna velim sladkyy fuuj...tak si spravim cierny s cirtonom..taky mi chuti tak snad neposkodi miminu...este som nepila caj s mliekom..je to dobre??alebo je to len zvyk?🙂

dididi30
26. únor 2008

miri........tak tak, to lebo budes mat chlapceka, tak ti berie kysle , ako mne..... 😉 no je to dobre a taka anglicka normalka....normalne si urob caj a daj do toho mlieko tak troska stci pol deci, je to fajn namiesto kavicky

mirka8429
26. únor 2008

dididi no normalne to vyskusam...môj muz uz krci nos 😀 ale pri mojich chutkach si uz zvykol...bezne mlieko a paradajky 😀 😀 noooo ale co..ked tak mi chutilo xiixii predtym som nejedla ani vobec sladke...az teraz mi trochu zacalo chuttit...nejem toho az tak vela jednu az dve tycinky sem tam na den a som mala zvyseny cukor v moci...nechapem...

kacka.va
26. únor 2008

mirko: jestli máš cukr nezáleží jen na tom, co jíš, ale obecně, jak se tělo s tím vyrovná. 😉

mirka8429
26. únor 2008

kacka no bola som na glukozovy test a ten vysiel dobre tak preto nechapem...sestricka povedala ze mam obmedzit sladke...ale ked dostanem chut....a aj tak..nejem az tak vela...idem vo stvrtok na poradnu tak dufam ze bude vetko ok...lebo mam nariadeny kludovy rezim kôli tomu ze som trochu otvorena ale teraz sa velmi az tak nedalo lezat...musela som ist konzultovat diplomovku...ale stale ked sa da lezim v posteli....

dididi30
26. únor 2008

miri, to nezalezi od sladkeho, ja som pri malej jedla len sladke a cukor v moci nic... to moze byt aj inym... 😉 neboj bude to dobre, sem tam to vybehne, ale potom klesne, tak pohodika 😎

anza
26. únor 2008

Ahoj, tein je stejná látka jako kofein, to slovo se vymyslelo navíc. Ty doporučený maximální dávky jsou docela v pohodě, rozhodně jedno kafe denně a sklenka koly neuškodí. Jinak čaj bez kofeinu se u nás taky dá dostat, vyrábí ho Dilmah. Jinak je sice fajn, že někdo píše, že pil litr Coly denně a mimi je v pořádku, ale to neznamená, že by to tak bylo u každýho, žejo. Těhotný kuřačky tímhle ospravedlňujou hulení během těhotenství... A to s tím mlíkem do kafe se mi nějak nechce líbit, to se ještě někde přeptám 🙂 Mně kafe bez mlíka nechutná 🙂

dididi30
26. únor 2008

anza....mne tiez kava bez mlieka nechuti aj do cierneho caju si dam mlieko, no co uz....hoci viem, ze takto kombinacia nieje bohvie co, lebo vraj sa sa tie dobre veci z kavy a caju do organizmu nedostanu, kvoli mlieku...no a este som pocula,ze to mlieko nieje aj ak velmi zdrave,
kamoska pocas jedu jedla vlocky, ktore obsahovali zelezo a zaliala si mliekom a to pravidlene.....a nakoniec mala minimum zeleza v tele a lekar je povedal, ze to mlieko brzi to dobre z tych vlociek, takze vlasnte nieje nic dobre, no co mame jest??? suchare? 😒

kacka.va
27. únor 2008

anza: jééé, tak to se po tom čaji podívám, my jsme doma na Dilmah ujetí, tak přibude další druh 🙂
a s tím mlékem bůh ví, nám říkali že kafe s mlíkem právě jo, že se to tím mlíkem naředí a že i tak je dobrý pít hodně mléka, jíst jogurty a tvarohy.

libka1
27. únor 2008

Tiež pijem colu, predtým som ju nemala rada a teraz mi berie, našťastie dokážem vypiť aj iné, toto je vyslovene o chuti. Myslím že to prejde Baris a budeš piť aj iné 😀 treba vydržať 😎

baris
autor
27. únor 2008

libka1 - tak Colu furt piju, akorát jsem už omezila množství - snažím se a vypiju pouze 😵 2 skleničky denně. Ale bez ní bych asi umřela. Když mi začíná být špatně, tak si musím nalít colu.

cathushka
8. bře 2008

ja si dam akurat pohar kofoly za tyzden, je to pre mna odmena. prestala som v tehotenstve pit kavu a ani mi nechyba. mam nadvahu a obavam sa zvyseneho tlaku, tak to nechcem prehanat s kofeinom. kamoska ked bola tehotna tak jej lekarka odporucila pohar coca coly kazdy den po obede. je to menej skodllive ako kava, aspon z hladiska kofeinu. ona mala prave nizsi tlak.
podla mna nic neskodi, ak sa to robi s mierou.

kikinela
12. bře 2008

Ahoje.Ja pijem iba iba minealky vzhladom k tomu že mam tehot.cukrovku,ale minule mi bolo velmi tažko na žaludku tak som vypila colu-light ,normalne som sa jej nemohla nabažit aj ta zmena že stale iba mineralka ,tak ja ju pijem iba ked mi je ťažko a nieje to často,a kavu som nepila ani pred tehotenstvom iba priležitostne a tak si ju dam aj teraz možno 2-3 tyždene 1 lyžičku nesci do velkeho hrnčeka zaliateho mliekom aspon nemam take prolemy s velkou stolicou 😀

jarka70
12. bře 2008

ja tiez pijem colu a skoro vsetko co ma bublinky ineho sa neviem napit este ani cista voda my neutlmi smäd 🙂 ale z colou to neprehanam 😅

mywiel
12. bře 2008

Baris sice kofein sa ma obmedzovat, dcera mojej kamosky vyrastla v podstate na coca cole, lebo len ta jej pomahala pri nevolnostiach, takze to nie je pravidlo, nemusis sa bat, moja svagrina si dala obcas aj pohar vinka a tiez by sa alkohol nemal a ma zdrave dieta, takze netreba to brat vsetko doslova a tragicky, mne dokonca moja gynekologicka poradila dat si obcas colu ked mi je zle a to som bola v prvom trimestri, takze sa zbytocne stresujes. Keby to bolo take hrozne, tak by bolo na flaskach coly napisane ze je sa neodporuca tehotnym zenam, ako je to na flaskach toniku, takze neboj. 🙂 😉

mausi
12. bře 2008

Ja jsem taky toho nazoru, ze cola neuskodi, kdyz se pije s mirou. Cola obsahuje o hodne min kofeinu nez kafe a presto jsou dva salky kavy denne v tehotenstvi bez problemu povoleny. Takze si myslim, ze dat si sem tam colu rozhodne tragicke neni. Radila jsem se i se svym gynekologem. Krome toho existuje i cola bez kofeinu, jen se spatne shani.
Ale pozor bych davala na Colu Light. Ta neobsahuje cukr, ale umele sladidlo, ktere pry pro miminko dobre neni. Cili kdyz colu, tak tu normalni. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru