Jezdily jste v prvním trimestru na kole?

tyf
24. dub 2014

Plánujeme druhé mimčo, ideálně jsme chtěli počít v září, ale vypadá to, že už se zadařilo 🙂 Mám radost, ale koupili jsme si nová kola, vozíček a chtěli jsme léto strávit cyklistickými výlety. Nic náročného, ale i tak se na to rodina moc netváří, že je to nebezpečné. CO myslíte? Nechci riskovat, ale zase nechci zbytečně sedět doma na zadku.

camelinka
24. dub 2014

@tyf Myslím, že když se budete cítit dobře a každý den neujedete jednu etapu Tour De France, tak to bude cajk 😉 😎

mysonek
24. dub 2014

Ahoj, já jezdila. Na přelomu 12 a 13 týdne jsme byli na dovolené v Toskánsku, jezdila jsem na silničním kole, 50 - 70km denně. Do kopců jsem jezdila "na pohodu", vozila dostatek pití a traťovek (zvlášť při jednom výletě jsem měla pořád takový hlad, že jsem jedla na každém kopci 🙂 . Záleží jestli jsi zvyklá sportovat. Když jsem se teda na kolo ptala doktorky tak se tvářila že jsem se zbláznila. Tak samozřejmě člověk může spadnout, ale to bych nemohla vyjít z bytu, jezdit autem a pod....kdybych přemýšlela o tom co vše se může stát. Na kole jsem jezdila někdy do 20 týdne, pak mi začalo vadit břicho.

mysonek
24. dub 2014

samozřejmě vozíček musí vozit chlap....budete to mít spravedlivě rozdělené, každý povezete jedno dítko 🙂

zuzkkkaaa
24. dub 2014

normálně jsem jezdila, jak s malým bříškem, dokonce i s bubnem v 8smém měsíci na libertě, samozřejmě opatrně 😉

jaajaa
24. dub 2014

Na pohodu a na co se citite. Ja ziju v Holandsku a asi kdyby jste tady rekla mistnim, ze by v tehotenstvi jezdit namely, myslely by si neco o zblazneni. Ja jezdila po okoli jeste par dni pred porodem a nikomu se nic nestalo. Ted jsem podruhe tehotna a jezdim i s vozikem se starsim synem dal. 😉

scheetje
24. dub 2014

Mam kamaradku, co stale ve 20. tt predcvicuje 2x tydne chozeni na pasech (walking) a i pilates. A hodla s tim skoncit az v cervnu 😉 Takze kdyz se citis a nemas zadne problemy, why not?

llluckaaa
24. dub 2014

Ano, já jezdila i část druhého trimestru - mj. jsem se ještě se starším dítětem vozila na prohlídky na gyndu 😀 Jedna PA, co znám, objížděla na kole svoje pacientky až do svého porodu 🙂 Když člověk nemá žádné problémy a dává si pozor, nevidím důvod, proč nejezdit 😉 Samozřejmě bych si netroufla do hustého provozu na silnici, do terénu do lesa ap. Časem bylo náročnější i dávání dítěte do cyklosedačky 😒
Já mám zkušenost, že nějaká nehoda se těhotné stane, když ji nejmíň čeká ☹ Mně se třeba stalo, že jsem upadla v supermarketu, když jsem uklouzla na vylitém oleji. Moje těhotná kamarádka zase spadla ze schodů, když doma zakopla o psa. Takže neustálý pobyt doma a výlety pouze na nákup bezpečné těhotenství nezajistí 😅

scheetje
24. dub 2014

@llluckaaa Resila jsi to s vedenim supermarketu?

llluckaaa
24. dub 2014

@scheetje Neřešila, nic se mi nestalo, jen mě to pořádně vyděsilo 😉 Kdyby se mi něco stalo, tak to asi řeším...

smolinek
24. dub 2014

@tyf : ahoj,
také jsem drandila, ale spíš po těch stezkách nebo kde nebyl takový provoz. Sem tam jsem musela stejně odběhnout na malou, vlastně skoro pořád 😀 Moc jsem toho ale nenajezdila i když jsem byla vytrénovaná, únava byla znát po pár kilometrech a nevolnosti byly čím dál horší, tak jsem dala pak procházky 🙂

frantiska85
24. dub 2014

V prvním i druhém, pak se kolo porouchalo...jinak bych jezdila dál.

cermi77
24. dub 2014

Jezdila jsem do konce 7. měsíce, pak už byla na kolo zima 😉 Konzultovala bych to raději s gynekologem 🙂 V prvním trimestru mi bývalo dost zle a nejraději bych prospala den, tak to kolo bylo vážně super, hezky jsem se provětrala cestou do práce a z práce 🙂

ev.ka
24. dub 2014

U prvního syna jsem ze začátku těhu špinila, pak mi tvrdlo břicho... takže vcelku jsem na sebe byla hodně opatrná. U druhého mi nic nebylo a (otěhotněla jsem na přelomu dubna a května) a jezdila na kole do půlky září 😉 a máme krásného kluka jak buka. Takže záleží i na průběhu těhu, ale když je vše ok a na kole se člověk nepřepíná, tak to jde. Jo a to jsem ještě na kratší vzdálenosti (např nakoupit rohlíky) jezdila s prvním synem v cyklosedačce

hanivasi
24. dub 2014

já jsem to neriskovala. Protože náhoda je blbec, a kdybych náhodou spadla z kola, mohlo by to vést k nejhoršímu.....tak jsem si kolo holt odřekla.

jinajana
25. dub 2014

Já jsem jezdila, dokud tělo neřeklo dost a nezačalo mi být tak blbě že jsem nevstala ani z postele.

jaja01k
25. dub 2014

@tyf Já jsem jezdila do začátku 5. měsíce. Žádné extrémy, jen lehké trasy bez náročného terénu 🙂

giovanna2012
1. kvě 2014

Normálně se to při vší opatrnosti může, ale já jsem takový nemehlo, že jsem na kolo nešla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru