Jezdíte v těhotenství na koni?

achalteke
29. čer 2008

tak nevím jestli tady toto téma už je, ale nenašla jsem nic.....Zajímá mě u těhulek jak je to s ježděním na koni - jestli jste jezdily nebo jezdíte, když jste se dozvěděli, že jste těhu...případně nemá-li ježdění na koni nějaký špatný vliv či co při snažení....díky za všechny názory a zkušenosti 😉

gedren
29. čer 2008

Ja jsem kdysi trochu jezdila 🙂, ted uz nejak moc ne. Podle me se jizda na koni v tehotenstvi nedoporucuje (stejne jako napr. lyzovani nebo kolo) kvuli nebezpeci padu, jinak by ta samotna jizda snad nemela mit na nic vliv...

Ale tak asi zalezi jak a na cem jezdis 🙂, kamarad je takovej silenec, co si s oblibou vyhledava ty nejhorsi potvory a vzdycky je nadsenej, ze se vyjizdka podarila, pokud aspon jednou leti koni pres hlavu ;). Ale predpokladam, ze normalni holky, co maj treba svyho kone, umej s nim a jsou na nej zvykly, v moc velkym nebezpeci nejsou, stejne tak to kolo se nedoporucuje spis pro jistotu, ale pravdepodobnost, ze se fakt neco stane, je mala...

achalteke
autor
29. čer 2008

no tak vesměs lezu na koně klidný 😀 ...no, ale i oni se můžou leknout apod...no zatim to neřešim, těhu zatim nejsem, ale až jednou tak mě to bude docela zajímat.....navíc i to jak s koněm, lézt za nim do boxu, čistit, krmit atd....je mi jasný, že nebudu tahat těžký kýble a jezdit s kolečkem 😀 😉

gedren tvůj kámoš je teda fakt šílenec, já jsem ráda za každou vyjížďku kdy se já i kůň vrátíme v celku 😀

nobody
29. čer 2008

jéé, to já ve 14cti jezdívával .... a od tý doby jsem na něm neseděl

pamatuju na první vysedávání .. chodil jsem jak tučnák po tom 😀

achalteke
autor
29. čer 2008

nobody to asi všichni 😉 , já se v současný době dostanu na koně tak jednou do měsíce a cejtim to pak ještě tak dva dny 😀

nobody
29. čer 2008

no já jsem začal na jezdák chodit kvůli několika kamarádkám .. a pak jsem zjistil, že ti koně jsou to hlavní 😀
no první jízda byla zajímavá, na lonži a kůň zakopl takže jsem chvíli cválal (což bylo pro mě psycho) ... odešel jsem odtamtaď, když ten **** prodal černýho hřebce, o kterýho jsem se staral ... takže divný pocity .. no nádherný kůň, ani nevím, kde ho pak odvezli 😒

btw. to musí být pro těhulku extrémně pozitivní stres .. ale skrz ten pád je to asi blbina sedat .. ale z koňskýho hřbetu je všechno nádherný 😝

achalteke
autor
29. čer 2008

nobody dobrej zážitek...první jízda a hned cval. Já si pamatuju první pád, kdy jsme na koních dělali takový prostocviky či jak to nazvat a mělo to zlepšovat rovnováhu a sed a já se ohla pře sedlo (jako pytel) no a sjela jsem koni pěkně pod břicho, to byl ten lepší a horší když mi końouch hodil hrba na jízdárně já vylítla do zdi a odrazila se opět koni pod břicho...na ten pohled ze země na břicho nikdy nezapomenu. Taky jsme měli kdysi ve stáji černýho hřebce a všichni se ho docela báli, jen kvůli tomu, že byl hřebec, přitom byl docela hodnej. Nakonec startoval v nižší drezůře, ale kde je mu dnesw konec to fakt nevim...je to už 15 let

já jako těhu bych se bála spíš kopanců apod. Nedávno jsem jeden zažila od pěkně narostlýho begana a modřinu jsem měla skoro 2 měsíce

dasap
29. čer 2008

ahoj, tak já byla přesně ta, co bez koně ani ránu a hrdinka jak budu jezdit v těhu dokud to půjde, no a jezdila jsem naposled asi v 6. týdnu, pak mi začalo být špatně a tím to skončilo. A pak když už jsem měla trochu břicho, tak jsem se začala bát i jen být v blízkosti koně, při čištění a tak. A to jsem u koní asi 18 let a vlastního koníka mám 13 let, čili znám ho jak svý boty a vím že je hodnej a koní se fakt nebojim. Takže všechny plány jsou pěkné, ale příroda to celkem zařídí sama🙂
Co se týká snažení, tak to se mi nezdá že by mělo ježdění vliv, ale nejsem doktor. Teď už vím, že v těhotenství bych nejezdila i kdyby mi nebylo špatně, ježdění samo asi hlavně zezačátku nevadí, ale spadnout můžeš i z nejhodnějšího koně, nebo ten nejhodnější kůň může upadnout sám i s tebou, myslím že to za to riziko vůbec nestojí, ale on člověk v těhotenství získá takovou odpovědnost za to mímo, kterou si předem ani nedokáže představit, takže se to asi těžko chápe předem🙂
A taky počítej s okolím, do kterého by člověk sice podobné reakce vůbec neřekl, ale mě už pak s břichem odháněli i když jsem jen držela koníka u hlavy při korektuře kopyt a to stál jak osel🙂

nobody
30. čer 2008

achalteke .... zakopnul ..ale byl to ten nejodnější kůň na jezdáku ... pro mě to bylo fakt psycho 😀 hucul 🙂
já jsem sletěl jednou a týden mě boley záda .... taková blbá náhoda
btw. ten hřebec byl nezbeda, kousal, měl respekt... proto jsem ho měl nejradši .. ale na sebe jsme byli hodní 😝

achalteke
autor
30. čer 2008

dasap já právě myslim, že to v těhu určo riskovat nebudu a přesně jak říkáš i nejhodnější kůň na světe může pěkně zjančit....já to zažila jednou na vyjížďce kdy jsem už asi po pátý jela kobylu co by na sobě nechala dříví štípat, fakt to byl naprosto pohodovej koník...až do doby co si jedna slečna vzala s sebou na vyjížďku psíka, jako, že on je na koně zvyklí a kdesi cosi...on na koně asi zvyklej byl, bohužel né však koně na něj - byl to dost živej raslík a skočit koni do sedla nebyl pro něj problém....mělo mě to trknout, už když kobča nervózně střihala ušima a děsně se tlačila dopředu - pejsek na mě hups a kobyla to pěkně rozbalila na louce a já měla co dělat, abychom nevletěli do lesa 😠

nobody já hucula nikdy live neviděla 😀 🤐

nobody
11. lis 2008

achalteke .. já už min. 10 roků taky ne 😀

andrealiskova
28. zář 2009

Já jsem jezdila asi tak do 5.-6. měsíce, pak už jsem se bála a teď už zase jezdím.

zerog
8. čer 2013

dasap mám velmi podobné pocity, taky jsme myslela, že jezdit budu, kůň vlastní mnoho let, znám ho..ale jak říkáš, cítíš se pak blbě, nejde to, příroda to zařídí sama. a je to tak asi lepší, míň riskantní

mimisss
10. čer 2013

Kamarádka má koníky a jezdila od začátku do samého konce i ve cvalu a všechno v pohodě 🙂))

elastiq
17. čer 2013

Já seděla na koni jen v prním měsíci a to jsem si nebyla jistá, že jsem těhotná..pak už jsem se bála a nesedla bych na něj, je to velký risk, může se stát cokoliv..ale odvážnější holky jezdily a zvládaly to..já jsem byla opatrná..i tak cekově jsme si dávala bacha mezi koňma..a myslím že ty otřesy asi nejsou nejlepší pro mimi

kikimaruska
17. čer 2013

Souhlasím s elastiq, náhoda je blbec...Já taky v těhotenství nejezdila. Kamarádka u prvního mimi jezdila a nakonec to nedopadlo dobře a to je velmi dobrá jezdkyně...u druhého si to už neriskla ani náhodou a ted už učí jezdit svoji dvouletou holčičku 🙂

mirranda
17. čer 2013

Tak na to tady tak koukam a ono se nesmi na kolo???? No to ne...ja dradim jak blazen. Respektive je to jedina aktivita, kterou mam povolenou. Zakazali mi skydiving, nemuzu surfovat, nemuzu skakat na aerobicu, tak prosim mi neberte to kolo.... 🙂

zerog
21. čer 2013

mimisss no to bych si nedala 🙂 ale fajn, že měla vše ok.

zerog
21. čer 2013

kikimaruska právě..stát se může i když jezdit umíš dobře a toho koně dobře znáš..nestojí mi to za to, vyčítala bych si to. pak třeba zase znovu otěhotníš a v klidu donosíš, ale nikdy nevíš.

zerog
21. čer 2013

mirranda s kolem netuším..to mi nepřijde tak hrozný..příbuzná se v šestém týdnu vysekala na kole, ale vše dopadlo ok a to byla blbá náhoda zrovna..z kola nepadáš tak často jako třeba můžeš spadnout z koně

ajik123
9. zář 2015

Já jsem tak opatrná, že na koně jsem od začátku těhu nesedla a max. je podrbu. Vím co takové zvíře je schopné udělat a né schválně. Nedávno při prodeji mého koně (už při mém těhotenství) jsem ho teda dala na ohlávku, držela zatímco zájemci si ho okukovali a děda ho nahnal do kouta, že koník dostal perdu od ohradníku a skočil na mě. Naštěstí mi nestrčil do břicha to jsem si automaticky chránila. Jaká to náhoda - klidný a hodný kůň a přesto se dokázal vyplašit. Takže za mě na koni nejezdit ...

lolap
9. zář 2015

Já mám svého koně, ale ani jedno těhotenství jsem nejezdila. Kobyla chodila do výběhu a lonžovala jsem ji. I když je v pohodě, tak jsem se prostě necítila a přeci jen pád z koně je z větší výšky než pád na schodech nebo na rovině.

ginev
Autor odpověď smazal
Zobraz
petrafiser
28. říj 2015

Jsem ve 14tt a stale a celkem pravidelne jezdim soukromou klisnu.Prestoze mam nekdy strach (ne vzdy ma potvurka dobrou naladu),myslim,ze jeste par tydnu u koni vydrzim.Nechci sice zbytecne riskovat,ale v tehotenstvi je jiste dulezita i psychicka pohoda a k te mi jezdeni hodne pomaha.

anetka1701
28. říj 2015

Stará diskuse, stejně se přidám...

v prvním těhotenství jsem se svolením gyndaře (taky koňák) lítala na koni až do porodu. Ve druhém jsem intenzivně jezdila tak to 30tt, pak se mi břicho nevešlo do sedlo (western) tak jsem toho nechala, ale s chutí jsem si sedla 21 dní před porodem na svatě kamarádky do anglie - to se jezdilo parádně :oD

Podotýkám že jsem zvyklá jezdit, koně znám - mám vlastní 10 let, jezdím víc jak 25roků, vím co si můžu a nemůžu dovolit a nedělala jsem kraviny... Kdyby jakákoliv těhule chtěla na mejch koních jít jezdit, pošlu jí do háje a naprosto katagoricky zakážu...

madlis
1. lis 2015

Jee takovouhle diskuzi jsem hledala v cervenci 🙂 ja jezdila do 8.tt, pak jsem nad tim zacala premyslet, rekla jsem to i trenerce a nejak z toho vyplynulo, ze jsem uz dalsi hodinu nemela. Ale cely 1.trimestr me pobolival podbřišek, tak mi to až tak nevadilo, ale ten relax u koni mi chybi ☹ vlastniho nemam a od stáje kde jsem jezdila jsem se odstěhovala 300km.

jitavrtule
1. lis 2015

Jezdila jsem do půlky října, to bylo cca 14tt? jezdila bych bývala dýl, fyzicky jsem byla v pohodě, břicho žádný, ale.....budoucí tatínek řval jako tygr, ať už se na to koukám vykašlat, že kobyla je čůza a stačí, když mě venku sklepne jednou. A na to nebylo čím argumentovat, panč to je prostě pravda. Sebehodnější, sebeklidnější kůň a stačí jedna blbá náhoda a je průser.
Na druhou stranu kamarádka, která na tom koni drží podstatně hůř než já ( 🙂 ), jezdila ještě dva týdny před porodem, byť jen na jízdárně, jen krok klus, ale stejně.
Já měla celkem kliku, že kobyla sice na ježdění byla trochu vykuk, ale ze země byla perfektní - takže jsem až do března nachodila spoustu kiláků lesem s koňovou na vodítku, neztratila jsem ten kontakt, ani mi to vlastně nepřišlo tak dlouhý....na to že jsem 8 měsíců nejezdila (na koně jsem se vyškrábala hned po šestinedělí).

ssandy
1. lis 2015

Nejezdila bych, lepsi to vydrzet, to riziko padu je vzdycky. Zkusila jsem cca ve 30.tt vlezt na kone, jen na jizdarne, vykrokovat a i kdyz jsem nemela moc bricho, tak nahoru dobry, ale dolu o dost horsi.No nutne jsem se potrebovala pritulit....🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru