Jízda na kole v těhotenství. Ano nebo ne?

martavatar
11. čer 2011

Piště vaše názory, zkušenosti, doporučení 🙂

ashlee
11. čer 2011

@martavatar moje teta jezdila na kole v tehotenstvi

olcab
11. čer 2011

@martavatar záleží na terénu a na délce,žádné velké štreky bych asi neabsolvovala,ani trénovaná, no já jsem teda asi tak ve 32.tt jela na kole tak dva kilometra,nejdřív po asfaltce a pak po trávníku a měla jsem teda toho plný kecky 😅 nevěděla jsem kam s břichem 🙂 🙂

martavatar
autor
11. čer 2011

Jen po asfaltce, po městě, žádné hrbolky, žádné dlouhé tratě, jen tak rekreačně, zajet do parku, do hospůdky na terasu a tak 🙂 😉

misav
11. čer 2011

Ja prilezitostne na kole jezdila - pokud mozno na rovne ceste, aby to moc nedrncalo a aby se mi moc nezvysil tep a neprehrala jsem se (to pry mimca nemaji radi). Ale vlastne jen v prvnim trimestru, protoze jsem vzdy otehotnela v lete a jak zacalo byt chladno, kolo me nelakalo. Myslim, ze v druhem trimestru je to urcite bezpecnejsi jak v prvnim, ale ve tretim ti uz bude zavazet bricho. Takze ja rikam ano, ale opartne - hlavne vnimej sve telo, kdyz ti to nebude delat dobre, jdi radeji pesky 🙂.

luucia
11. čer 2011

Minulý týden jsem jela..jen teda kousek s dcerkou na hřiště a dalo se 😉 a to jsem v půlce cesty zjistila, že mám po zimě obě kola prázdný 😀 😀 😀

babulinkab
11. čer 2011

já jsem byla v gyn. ordinaci, když se na to nějaká těhotná ve 20. týdnu ptala a porodní asistentka teda moc nedoporučovala, vyloženě to nezakázala, ale řekla, že ona osobně by radši šla pěšky

camelinka
11. čer 2011

ja bych se toho nebala, samozrejme musite vedet sama jak vam je a prizpusobit trasu,delku a rychlost 😉 . ja do 7 mesice chodila 2x tydne na aerobik a nikdy zadny problem, proste zalezi na co jste zvykla a jak se citite 😉 😉

kofinek
11. čer 2011

No mne zacalo dost prekazat brucho, mala som ho a mam velmi nizko a pripadala som si ako chlap s pivovym pupkom (kolena od seba), no divne....
Ale kupila som si kolobezku, predne kolo 16, zadne 12 a nedam dopustit, je to parada na zada, podla mna nehrozi riziko padu a stacim za malym na odrazadle, takze behame ako o zivot, som 36tt a zajtra ideme spolocne na detske zavody 😉 ´takze ak je vhodny teren, tak odporucam kolobezku 😎

ja.na81
11. čer 2011

Ja teda nejsem nijaky cyklisticky nadsenec 😉 Ale ke konci tehotenstvi (asi na zacatku 8. mesice) me napadlo, ze by me zajimalo, jake to je, jet na kole s brichem 😉 Tak kdyz jsme byli s prateli v parku, tak jsem si kolo pujcila a tam se trochu projela a bylo to fajn 🙂 Ale byla jsem mnohem vic opatrna nez obvykle, jela jsem pomalu a porad ruku na brzde a to bylo jen v parku 🙂 Takze to zkus a uvidis 🙂

rradka
13. čer 2011

ahoj holky, já jezdím na kole pořád...ale už se nesnažím vyšlapat každý kopec 😉 Ať si na mě nahoře počkají 🙂 Ale je pravda, že jsem na začátku těhotenství a nemám žádné bříško. A doktorka mi řekla, že jediné riziko je, kdybych z toho kola spadla, jinak můžu klidně jezdit až do porodu. Ale asi co doktor to názor.

mkr
13. čer 2011

pro mě bylo lepší i vytáhnout kolo a jet s malou na hřiště na kole, než tam dojít pěšky, nebo za ní spěchat, když jede na kole 🙂pokud je to ve městě po rovinkách, tak proč ne 🙂

davdan
13. čer 2011

Pri prvnim tehu jsem na kole jezdila az do porodu, ted pri druhem jezdim opet i s malym na sedacce a rozhodne se toho vzdavat nebudu. Myslim si, ze pokud nema zenska potize a tehotenstvi probiha v naprostem poradku nevidim jediny duvod proc na kole nejezdit. Samozrejme bych nekrosila po nejakych lesnich cestach, ale normalni projizdka na vesnici, meste, parku atd. nemuze uskodit 😉

zoriazz
26. zář 2012

Ahoj holky, já právě jezdím na kole, protože mám do 8tt vynechat běh a zumbu, a byla jsem i trošku po terénu - neháže to tam víc než autem po okrskách 😅 škoda, že v listopadu mám utrum, ale je to moc a moc fajn 🙂 doporučuju všem - nejezdíme už 60-ky, ale na pohodu poloviční trasy a je to boží 🙂

denulins
18. kvě 2013

🙂 tak já se taky v týdnu ptala svého doktora a řekl mi: proč by jste nemohla? 🙂 doporučil mi pohodlné sedlo na kolo a jezdit teda spíš po asfaltce,a pomali, žádné závody 🙂

monikabie
18. kvě 2013

Já jezdila normálně na kole asi do 6 měsíce, tady u nás po vsi nakoupit a tak. A u prvního to jsem ještě nevěděla že jsem těhu jsem jela 10km dala si 2 piva s kámoškou a jela zpátky🙂

maybe72
18. kvě 2013

Jezdila jsem při obou těhotenstvích,žádné závody, spíš popojíždění a rekreace, mám pánský rám, na řidítka jsem dosáhla v pohodě až do konce těhotenství, ale to už se mnou manžel odmítal jezdit (prý má v brašně pouze nářadí a ne porodní sál...).

bludiicka
20. kvě 2013

Já jsem na kole jezdila, se psama po polnacce i po poli, ale to jsem jeste nevěděla ze jsem těhotná 🙂) naštěstí jsem miminko nevytrepala 🙂))

brigule
20. kvě 2013

Já na kole jezdila až do 1,5m před porodem, pak ale napadl sníh a když za dva týdny (měsíc před porodem) bylo opět sjízdno, už jsem si netroufla. Asi bych už přes břicho stejně nemohla šlapat 😀 Jezdila jsem jen po městě a okolí, žádný dloooouhý kolotůry po horách a po dolách a svým pomalým tempem 😀

angelsb
26. kvě 2013

@martavatar já jezdím na kole od samého začátku těhu ,pokud jsi zdravá nemáš rizikové jezdit můžeš na kole se nesmí jezdit posledním trimestru hrozí maminku omotání pupeční šñurou

adelicka001
23. říj 2019

Já jsem jezdila na elektrokole takže pohodu, to bylo dost fajn, takže za mě super 🙂 doporučuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru