Jízda na rotopedu v těhotenství. Můžu jezdit?

vinnie
6. lis 2009

Ahoj holky, chci se zeptat - nemáte někdo zkušenost s pravidelným ježděním ( cca 30 minut denně ) na rotopedu?Jsem v 7tt a valí se na mě informace,že teď nemůžu prakticky nic, tak jsem chtěla vědet,jak to máte vy?Pokud nebudu něco dělat, tak skončím jak velryba ☹

helulicek
6. lis 2009

vinnie, záleží jen na tobě jak se cítíš...já jezdila na orbitreku do cca 7měs (cca 15-30min, záleží jak jsem se cítila) ale spíš tak obden, denně určitě ne...ale ten začátek těhu jsem to s cvičením taky nepřeháněla, přece jen riziko potratu u tebe ještě je... ☹
...ony ty kila půjdou stejně nahoru, někomu víc, někomu míň, s tím nic nenaděláš 😒 Hlavně si to těhotenství a bříško užívej!!!! Uteče to jako voda a ještě se ti bude po něm stýskat 😀

anag
6. lis 2009

No já bych asi měla strach. Než jsem otěhotněla tak jsem chodila do pislovny a doma cvičila na stepru, ale potom jsem toho raději nechala. Ale mám jednu známou která je cvičitelka aerobiku a předcvičovala snad do 7 měsíce a bez problémů.

vinnie
autor
6. lis 2009

Díky za odpověď,holky!Je mi jasné,že riziko hrozí,každopádně nechci nic přepísknout a budu se řídit svým tělem,jen mám strach,že přiberu nehorázně..jsem kvůli svatbě držela dost drastickou dietu a 14 dní po svatbě otěhotněla a začala jíst,takže očekávám jo-jo jak blázen..

marinka
6. lis 2009

vinnie, jízda na rotopedu je určitě bezpečnější než jízda na kole, tam je riziko potratu rozhodně větší. Pokud je těhotenství bezproblémové, není důvod sedět celou dobu doma na zadku, naopak hýbat se je jenom prospěšné,např. tě nebudou tolik trápit bolesti zad a budeš mít lepší kondičku k porodu. Je ale třeba vybírat pohyb vhodný pro těhulky..co takhle začít chodit do těhu cvičení? Nám v něm dali vždy slušně zabrat, kolikrát mě bolely druhý den svaly 🙂, ale je to cvičení pro těhulky bezpečné, pod dohledem. Nebo se hodně doporučuje chodit plavat, chodit na delší svižné procházky apod. Osobně bych byla opatrná do toho 12 tt a jestli bude potom vše v pořádku, určitě se pohybu nemusíš bát 😉

jiiita11
6. lis 2011

Ahoj holky, rada se pridam🙂 jsem vasniva cyklistka a s pritelem se chceme pokouset o mimco. V tehu taky planuju, ze budu aspon na rotopedu jezdit, ale jedna znama me vydesila, ze v tehu nemuzu...je pravda, ze je ten typ "jsem tehotna - jsem nemocna" a to ja si teda nedokazu prdstavit, v tehu nedelat nic🙂
Uz se moc tesiiim🙂

berenika39
6. lis 2011

určitě se dá jezdit na rotopedu🙂. před těhu jsme měli strašně fajn spininigovou partičku, otěhotněly jsme tam současně dvě maminy, už jsme se bály chodit na ty rychlé hodiny, tak jsme si do toho sálu chodily, když tam nebyla hodina a jezdily jsme si samy , v klídku, podle sebe, a bylo to moc příjemné. Když nejsou nějaké potíže v těhu, není důvod se pohybu vzdávat. Kamarádka ted čeká v lednu, je v sedmém měsící a plave 1 km třikrát týdně. 😉 😉

dukie
6. lis 2011

Děvčata, moje informace jsou takové, že sport můžou těhulky provozovat dál, pokud jim nečiní potíže, případně pokud lékař nedoporučí se tomu vyhnout s ohledem na objektivní zdravotní stav. Nicméně je velmi vhodné se vyhnout sportům, kde hrozí zvýšené riziko pádu. Tj. např. klasické kolo venku v terénu raději ne, rotoped ano... kolečkové brusle raději ne, svižné procházky ano... atp. Obecně se jako nejvhodnější v těhotenství doporučuje chůze a plavání, případně nějaké klidnější protahovací hodiny - jako třeba jóga atp.

Ono to má docela logiku. Pohyb je rozhodně prospěšný i v těhotenství, jen je potřeba na sebe být o něco málo opatrnější. 🙂

amrash
6. lis 2011

No ja ja to zkousela doma v prvnim trimestru asi 3x, ale vzdy me potom nehorazne pichalo a bolelo v podbrisku, tak jsem toho radeji nechala. Takze je to asi individualni.

ellodie
9. únor 2015

Začala jsem pravidelně jezdit na rotopedu v 6. měsíci, většinou 30 minut denně. Jezdím ráno, v poklidném tempu a čtu si u toho - nenudím se a rychle to uteče. A mám dobrý pocit, že spálím alespoň nějaké kalorie, když pak celý den jím. 😀

koulisek
15. led 2016

Ahoj holky, přidám se se svou zkušenosti, jsem ted v 5tt a z nedostatku pohybu me samozrejme bolí cely člověk. Začala jsem teda protahovani na Pilates boardu a denně rotoped. Zrovna ted na něm sedím a mam za sebou 33 minut. Dam si tak 45 minutek a budu fit.
Myslím si, ze pohyb neškodí, jen je potřeba vybírat nenáročné sporty a hlavne bez rizika. Navíc jsem zastáncem toho ze tělo si řekne pokud něco není OK

koulisek
15. led 2016

Takze takto nějak, děvčata. 😉
Sportu zdar a zdravá miminka!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru