Těhotenství - jsou muži natvrdlí nebo ženy příliš přecitlivělé?

hanule54
9. črc 2017

Ahoj holky, jen takova vecna.Bojujete se svyma chlapama doma v dobe tehotenstvi?Jako ve smyslu, ze najednou neco nemuzete,nebo mate obavy aby se neco neprihodilo?Ja tomu moc nerozumim, chcete dite,tesite se oba a kdyz se zadari,tak chlapovi to jaksi nedojde ci co a chova se jak podes.Vy najednou mate priority jinde, jste opatrnejsi, nebo?Ja to mam tedy takto, samozrejme nejsem sklenikova ruze, ale uz bych nesla treba hrat volejbal, cemuz se on desne divi, nejela bych reku atd.A to on nedokaze pochopit a pak jeste pronasi moudra, ze pohyb je zdravy ze tehotenstvi neni nemoc,atd.Pak lezite, je vam spatne, on prijde z prace a vy dostate vynadano, ze se valite a furt jenom spite, proc nejste venku, kdyz je hezky,ze takhle briberete a nebudete hezky mamky.Cas moc s vami traviit nechci, protoze jej unavuje vase vecne zastavovani a uz to neni takovy driv....Takze radeji jde s nekym s jinym, je s nim pres sobotu a nedeli.Vam je doma z toho smutno,je vam spatne a chlap nekde na vylete, misto aby vam uvaril, kdyz cekate jeho dite a pronasi reci, ze vy holt musite toto prodelat, ze je to tak nastaveny, ze jemu prece nic neni proc by byl doma.
Jak to mate vy?Nebo jsem citliva a vyzaduji toho moc?

elisc
10. črc 2017

@hanule54
V prvním těhotenství jsem byla v pohodě, chodila do poslední chvíle do práce, o víkendech jsme jezdili na výlety.
Toto těhotenství je mazec. Do 16. tt jsem skoro denně zvracela, zle mi bylo 24 hodin denně. Naštěstí ten největší nápor vyšel přes Vánoce, chlap měl 3 týdny dovolenou a staral se o syna, poklízel. Ustoupila nevolnost, přišlo krvácení, nemocnice, 100% péče o syna.
Pak mě pořád bolely záda a z toho podbřišek, doktorka pořád vyhrožovala nemocnicí, takže chlap jen lítal, abych co nejvíc odpočívala. Stejně jsem se nemocnici nevyhla. Teď stačí, abych šáhla na vysavač a už křičí, ať to nechám, že můžeme mít bordel a pokud bude mít někdo keci, už ho na návštěvu nepozveme.
Chlap má náročnější povolání. Často není doma, syn je rarach a já neustále šíleně unavená.
I tak pokud chlap přijede, hned si bere syna, abych si odpočinula.
Takže se najdou i empatičtí tatínci, a to nejsem žádná citlivka zmítaná hormonama.
Těhotenství není nemoc, ale dělej jen to, na co se cítíš.
Já si taky říkala, že doktorka přehání, když říkala, ať hodně odpočívám. A pak jsem skončila na kapačkách s předčasnými kontrakcemi. Teď maximálně sedím na zahradě, pěšky nikam nechodím. To si schovávám až na 38.tt kdy začnu mimi vyhánet🙂

filija
10. črc 2017

no nevím, takový chlap, pořadně si promluvte, abyste jednou nebyla sama s deckem, s novorozenetem prece taky nepojedete na reku, pokud má chlap rodinu , ma byt s zenou a deckem---

fyii
10. črc 2017

@hanule54 ahoj chapu te. Podobnyho chlapa mam doma🙂 taky se dost divil proc nechci slizat Vysoke Tatry🙂 oni si to totiz nedovedou vubec predstavit. Pravdou je to, ze se o sebe asi uz i vic bojime, kdyz nosime ten novy zivot. Ale delej jen to na co se sama citis. My jsme delali prochazky cca 15 km a porad mu to bylo malo. Me potom bolelo bricho tak jsem si dupla a rekla jak vlastne chce aby to dopadlo..nemela jsem zadne velke potize jen to co kazda druha..unava, sem tam nejake pichnuti nekde🙂 ja jsem naopak zaujala postoj chces jet na vodu ok jed, potkame se treba nekde a nebo taky ne. Nekdy jsem rada, ze mam i klid a udelam si vlastni program..ono se to casem trosku srovna, hlavne at jsi ty i mimco v pohode..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru