Kapky Citrovital v těhotenství, máte zkušenost?

joslynka
10. únor 2013

Chci se zeptat, jestli máte zkušenost s užíváním kapek Citrovital v těhotenství? Je tam sice napsáno, že nejsou vhodné pro těhotné, ale tím se výrobci kryjí, protože se léky a zvlášť ne potravní doplňky netestují z etických důvodů na těhotných.
Máte s jejich užíváním některé zkušenost?

mariti
26. únor 2013

Ahoj. já jsem ve 4. měsíci a Citrovital užívám každodenně (přes zimu). Doktorka mi řekla, že tam nic škodlivého není a přijde mi to lepší varianta než onemocnět chřipkou a pak do sebe cpát léky nebo nedejbože antibiotika. To, co tam píšou, bych brala s rezervou, oni se jen chrání.

lusyy
26. únor 2013

Nevim,jak v tehotenstvi,ale davam je i dceri od roka. 1x 3 kapky a taky to neni pro deti mladsi 3 let,ale byli me doporuceny odbornikem. Myslim si,ze se fakt kryji. Ja jsem dokonce v tehotenstvi brala bylinne kapky a byl tam lih,takze nevhodne pro deti a tehotne,ale bylo me to vysvetleno,ze si nemam delat obavy,v tech par kapkach to rozhodne neublizi.

stanicka007
18. bře 2014

@mariti mohla bych se zeptat, kolik kapek bereš?

mariti
18. bře 2014

@stanicka007 ahoj, užívám 12 kapek (do vody), plus minus. Když se necítím dobře, tak trošku přidám. Mám pocit, že to fakt zabírá dobře. tak ať jsme zdravý!

stanicka007
18. bře 2014

@mariti jsem četla, že jsi to brala v těhotenství, tak bych to také zkusila a malému - 2 roky, preventivně, pořád kolem nás něco lítá a tyto kapky mi přišly podle recenzí hojně užívané a vychvalované, samozřejmě v lékárně se k užívání u dětí a těhotných neznali. Moc díky za reakci.

mariti
19. bře 2014

@stanicka007 jasně, za málo, hlavně a´t Ti slouží. Já jsem teď bohužel chytla nějakého bacila, ale jinak tomu fakt věřím a funguje mi to. Zrovna dnes jsem kupovala další balení, už mi dochází.

hojda
19. bře 2014

Používám koncentrovanější výrobek, kde je ten účinek mnohem vyšší než u Citrovitalu, je to Citricidal a tady je odpověď, na tuto otázku přímo od výrobce Citricidalu.

Q Is it safe for pregnant women? babies? children?
A According to the Association of Poison Control Centers, the AMA Physician Reporting System, and the Journal of Emergency Medicine, there have been no reports that Citricidal in any form has ever harmed anyone. In fact, there are thousands of clinical and anecdotal reports that Nutribiotic and Citricidal GSE have helped many, including young and old, and enjoys a safety record going back more than thirty years. Perhaps the question should be asked, 'Is it safe to harbor pathogenic organisms?' or 'Is it safe to take antibiotics during pregnancy?' Of course, each one must weigh carefully the risk/benefit ratio of any treatment.

stanicka007
20. bře 2014

@hojda hodím to do googlu, díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru