Káva, jedno pivo v těhotenství

milena777
28. črc 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to v těhotenství s pitím kávy? Někde píšou, že v žádném případě NE, doktor mi řekl, že nějaká slabší není problém. Jak to vidíte vy? Dávám si obvykle jen rozpustné (nescafé) s mlékem, žádné espresso z mašiny..... Nebo je lepší koupit si nescafé bez kofeinu? Není to třeba naopak ještě větší "nezdravý driják"?
Dále bych se chtěla zeptat na pití piva. Nebo takhle, ať to nezní blbě, určitě nejsem žádný alkoholik, ale je léto, teplo, pivo jsem měla vždycky ráda 🙂 Jsem zatím na začátku těhotenství, asi 7 týden.... Můžu (ne pravidelně každý den) občas jedno pivko?

latkovkybrno
28. črc 2017

Jsem těhotná potřetí, mám dvě zdravé krásné děti a piju 1-2 kafe denně, alkohol moc nemusím, ale když tak bych si KLIDNĚ jedno pivko dala nebo dvě děci vína. V klidu, S ROZUMEM.

antoinet
28. črc 2017

Já teda půjdu proti proudu, posledních pár let se u mě střídají období kojení a těhotenství a pro svůj klid se vzdávám alkoholu i kofeinu úplně, je mi proti srsti ta představa, jak to proudí rovnou do miminka, u kterého si toužebně přeju, aby bylo v pořádku a nic ho neohrozilo. Ale doktoři to takto přísně nevidí😉

karolinaj
29. črc 2017

@latkovkybrno Přesně. Chce to cit a rozum. Nebo jsem se naučila vařit si Caro a do něj si nasypat malinko kafe. Taky to nebylo špatný 🙂

misa1106
29. črc 2017

Od poloviny 1. trimestru jsem trpěla na šílené bolesti a motání hlavy. Kafe jsem přestala pít úplně, těhotná jsem poprvé, takže jsem na začátku opravdu dodržovala vše, co jsem si na internetu přečetla😒 potom mi doktorka řekla, ať na ty bolesti hlavy zkusím ráno jedno kafe a uvidím. No a musím říct (ťuk ťuk), že mám od té doby klid. Víc jak jedno denně nepiju. Nejsem už tak "vzorná" jako na začátku, dopřeju si i párek nebo salám, i když se to nemá, ale ten chlapík v bříšku to prostě vyžaduje 😕😇Prostě všeho s mírou😉 Akorát alkohol teda ani kapku, toho se bojím..

demetritis
29. črc 2017

u všech tehu sem jedla a pila na co sem mela chut, , pivo ano ale ovocne a hlidat stupen v poslednim trim kazdý den 2. kvuli krvy u prostřední dcerky nakazono od doktora , u syna zas kfc ty hot tvinks a to by se ostré v tehu nemelo , a u nejmladcí sem do porodu delala témeř vše jako netehotná tahala dřevo na zatopení , zvedala obe starší detí vencila psy a pododa

latkovkybrno
29. črc 2017

@karolinaj Přesně tak to dělávám já, jedna lžička CARA a jedna kávy 🙂 Jo a abych nebyla za barbara - to pivo a víno bych si rozhodně nedala první 3 měsíce... nebo i 4.. spíše až později a fakt sporadicky.. Třeba jednou za měsíc MAXIMÁLNĚ 🙂 Nejsem posera, ale ani hazardér.

alkuska
29. črc 2017

Já jsem lékařka a v těhotenství jsem jedla a pila vše jak normálně ale s mírou, tzn jednu jednotku alkoholu ucucávat za večer v kombinaci s nealkem nebo jídlem podle mě není problém. Plod má stejnou hladinu jako matka, čili když nejsem opilá já, není ani plod. Kdo jí ovoce, má alkohol v krvi taky, a nikdo o tom ani nemluví a neřeší se to. Kafe jsem taky míchala s Carem.

zuzineckah
29. črc 2017

Jedla a pila jsme vse kromě hovězího tataráku😉 Moc nechápu ty stihomamy kolem těhotenství. Není to nemoc, pokud probiha vše bez problémů,Není vůbec nutné omezování v žádném směru. Vyjma extrémních sportů, alkoholismu, kuřáctví a drog, samozřejmě 😄
Sklenicku vína jsem si taky dala🖒doktor s tím neměl nejmenší problém.

veronikav31
29. črc 2017

Jeden až dva šálky denně neuškodí, nejlepší je káva+mlíko. Všeho s mírou, jím jednou za čas i houby,játra, hermelín na grilu-proč ne, mám na to chuť tak si dám. Bezkofeinovou kávu jsem nepila ani v prvním těhotenství, malé pivo si dám i teď. Dám si colu nebo kofolu-mě pomáhá na nevolnosti a mám problém s tím, že tělo dostává minimum cukrů tak jednou za čas jej dodám takto

katkabarmich
29. črc 2017

Není nějak prokázané, že by měl kofein nějaké negativní účinky. Určitě ale všeho s mírou a používat selský rozum. Já jsem v těhotenství kávu pila, malý šálek denně a vše bylo v pořádku.
Pivo nevím, já sama jsem ho nepila ale záleží na tobě, osobně si myslím že jedno-dvě malé, třeba jednou do týdne, nevadí 🙂

karolinaj
29. črc 2017

@latkovkybrno Asi tak. Pokud jsem na něj v těhotenství měla chuť, tak jsem si decku vína dala. Nebo jsem si trochu lokla od můžíka pivka. První tři měsíce jsem se tomu výbala jak čert kříži.. A poslední měsíc, to jsem kafe taky omezila na minimum. Spíš jsem jela na to Caru..

kaztov
29. črc 2017

Já jsem se v prvním tehu hlídala daleko více, teď v druhém tehu neřeším, myslím, že tělo si řekne, co potřebuje, ale spíš preferuju kvalitu. Takže kávu určitě radši presso z přístroje, jedno denně piju a asi bych kávu omezila pouze v případě vysokého tlaku, ten ja mam ale momentálně nizoucky. Piva si taky po obědě třeba své 4 cm dám, dělá mi to dobře na trávení, ale zase preferuju Plzeň. No a teď na konci tehu jsem i 2x měla Aperol Spritz a nevidím v tom problém.

marki00
29. črc 2017

Kávu jsem pila před těh.tak 3x denně z kávovaru. V 1. trimestru jsem na ni neměla chuť, ani na pivo. A teď si dávám někdy 1 kávu denně (presso nebo rozpustné) a nebo taky proženu kávovarem meltu a je to dobré. Z piva mi chutná jen Plzeň a tu domů nekupujem, takže si maximálbě cucnu od manžela trochu piva. Dr. doporučil radši si dát malé pivo než ty nealko věci, v tom je víc škodlivých látek;) Tu kávu bych nepila jen v případě problémů s vysokým tlakem.

krupka1
30. črc 2017

Já jsem proti pití alkoholu v těhotenství v jakémkoliv množství. Alkohol se krví dostane přímo do dítěte, a to, že je ho "v malém množství" a "s rozumem" na tom nic nezmění. Kofeinu se také vyhýbám, za 17 týdnů těhotenství jsem měla 2 skleničky Kofoly, z toho u první jsem si ještě neuvědomila, že jsem těhotná a druhá byla vyloženě potřebná. Nevidím důvod, proč si na pár měsíců i tu skleničku alkoholu prostě neodpustit, řekla bych, že to je minimum, co pro to dítě můžeš udělat - v životě se pro něj vzdáš mnohem větších a důležitějších věcí, tak proč ho ládovat kofeinem a alkoholem.

valeri10
30. črc 2017

Ja jsem měla celé těhotenství nízký tlak a od toho mi bylo špatně takže kávu jsem si dávala ráno a někdy i odpoledne.chut na pivo mi zahnal birel (dřív jsem pivo moc nemusela, ale v těhotenství jsem na něj měla pořád chut), z vína se mi dělalo zle jen jsem ho ucitila. Mnohem větší výčitky než z kávy jsem měla z jídelníčku. Pokud mi nebylo zrovna zle tak jsem měla chut na hrozné prasarny a nedalo se to zastavit🙂

fire85
30. črc 2017

@krupka1 není to tak uplne pravda. Já jsem v pulce tehu, za týden se vdávám a na trochu alkoholu jsem se ptala doktora. Jeho odpověď byla ze třeba jedno pivo vino nebo Frisco je tak nitka hladina ze to tomu dítěti se skoro ani nedostane natoz aby mu to ublížilo. Samozřejme se člověk nesmí zlejt, nebo pit tvrdej alkohol a pod.

krupka1
30. črc 2017

@fire85 ja jsem si zase vsimla, ze doktori v tomto ohledu zenam rikaji, ze vlastne mohou cokoliv - 3 hrnky kavy a sklenicka vina nebo piva denne jsou podle nekterych z nich ok. Podle me jen chteji zenam nechat jejich zodpovednost a nedesit je. Vsichni vime, ze alkohol negativne pusobi na mozkove bunky, i v miniaturnim mnozstvi - a co chudak to dite, kteremu se mozek teprve vyviji a nema jeste vyvinutou naprosto zadnou toleranci vuci alkoholu? Proste za me ne, nikomu nerikam, jak to ma delat, autorka se ptala, tak jsem napsala svuj nazor. Ja bych ten alkohol proste neprilozila k ustum, kdyz vim, ze by to MOHLO uskodit. Uz ta myslenka se mi prici.

fire85
30. črc 2017

@krupka1 ty cekas první dite ze? Já byla v prvním tehu taky takhle striktní. Nevím co jini doktori říkají. A se sklenkou denne rozhodne nesouhlasim. Mluvím o decce vina jednou za čas. Já si dala před dvěma týdny a další ba dam na dvě svatbě a tim taky nejspíš skončím. Kafe Teda piju Jedno Denne zato Kolu Tu Mám docela často.

krupka1
30. črc 2017

@fire85 K tomu se snad ani nebudu vyjadrovat. Posuzovat kvalitu neciho nazoru, zalozeneho na faktech, podle toho, jestli ceka 1., 2. nebo 10. dite mi prijde zcestne. Castecne studuji na univerzite vyzivu, tak si troufam rict, ze vim o cem mluvim.

odula
30. črc 2017

@fire85 vidis. ja mam tri deti a pri kazdem dalsim tehotenstvi jsem striktnejsi a striktnejsi 😀 Ted jsem si sem tam maly pivo dala. Ale jestli jednou bude ctvrty jsem rozhodnuta nepricuchnout k spuntu. 😉 mimino proste ma stejnou hladinu jako matka a to je strasidelny. A alkohol je bunecnej jed.

fire85
30. črc 2017

@krupka1 no já nemyslela že se to posuzuje podle toho kolikáté čeká dítě.prostě si myslím že u prvních se to řeší dost, i já to řešila.🙂ale je to samozřejmě každého věc. nejse žádná zpitka a mslím že každá soudná ženská si dá trochu , na chut, pokud chce.ale nemá to cenu každý dělá jak chce.

@odula z jakého důvodu sis sem tam ted jedno pivo dala a u případného čtvtrtého nečuchneš ke špuntu? já se nevdávat tak si taky nedám.a co u těch prvních dvou dětí?

kukukacka
30. črc 2017

Já musela omezit kvůli opakujícím se zánětům všechno co obsahuje sacharidy, cukry... a mám nízký tlak a arytmie od dětství. Jsem teď ve 33 tt a energie mi klesla na bod mínus 1000 řekla bych :( Jsem vyřízená. Dneska jsem si dala odpoledne jednu kávu, slabší lžičku a to bylo energie! Evidentně to vliv má, ale pokud si trošku nedám alespoň jednou za čas, tak nic nezvládám a s tím vedrem je to k zalknutí :( Takže asi tak... A nikdo z lékařů mi kávu nezakázal. Slabá lžička myslím neuškodí. Malá je hodně aktivní miminko a když si tu kávu dám, tak nereaguje nijak zvlášť jinak. Spíš když se nenajím nebo naopak začnu jíst. To je akční hned 🙂

odula
30. črc 2017

@fire85 @fire85 jednoduše. Prostě jsem nad tím přemýšlela víc, než doted. Pozdě ale přece 😉 nemyslim si, že sem tam pivo by bylo katastrofální (zvlášť když širší i užší rodina povzbuzuje řečmi typu "ale si dej, jedno pivo nevadi") , ale určitě je lepší nula nula nic. a já bych si tentokrát chtěla (pokud bude příležitost) vybrat to lepší.

legelata
30. črc 2017

Kafe jsmem pila cele minule tehotenství, protože jinak bych prostě nezvladla chodit do prace a neusínat. Samozřejmě s mírou. Na alkohol naštěstí chuť nemám, i když netěhotná si dám ráda. Dala jsem si třeba decku vína na kamarádky svatbě, jinak si dám občas birel místo sladké limči 😎

karol76
11. pro 2017

@rosa106 Dnes se mi stalo to samé jako tobě. Tak se chci zeptat jestli je vše v pořádku.Docela hodně jsem se lekla když jsem si to přečetla.Děkuju za odpoved

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru