Když mi pes šlápne na břicho, hrozí potrat?

lenkamiska
23. črc 2008

Hezké odpoledne všem těhulkám,
zajímalo by mne, zda když mi na bříško (jsem v 11 tt) při rizikovém těhotenství skočí pes (kokr,9 kg), šlápne mi packama na bříško i podbříšek,zda to může způsobit potrat! Ležela jsem na lehátku a přítelův pes na mě skočil. Teď mě píchá v podbříšku,což jsem si spíš vsugerovala,nekrvácím ani nemám žádný problém.Zajímalo by mě,zda toto může ublížit mému těhotenství!

lucky.lady
23. črc 2008

leni, já myslím, že miminko je v děloze a v plodové vodě dobře chráněné 😉.

lenkamiska
autor
23. črc 2008

lucky.lady: díky,já už nevím,kde bych se zeptala.Je to dlouho očekávané těhotenství,tak možná je ten dotaz hloupý,ale člověk by nevěřil,co se nám kdy honí hlavou,že? Děkuji za odpověď

lucky.lady
23. črc 2008

Já Ti rozumím. Já taky všechno moc řeším 😉. Ty mimoušové vydrží víc, než by člověk řekl.
Ale na druhou stranu člověk nikdy neví, tak když budeš pociťovat, že je něco špatně, tak určitě k doktorovi 😉

campi
23. črc 2008

Bohužel tu asi žádná z nás nemá věšteckou kouli, ale zkus se nestresovat, lucky.lady má pravdu - mimčo je chráněné v bříšku a určitě to bude dobré. Držím pěsti!

lenkamiska
autor
23. črc 2008

a kdyby nastal potrat,tak okamžitě....nebo za delší dobu,nevíte? Omlouvám se za hloupé dotazy!

dont_speak
23. črc 2008

já myslím, že jak píše lucky.lady.. miminko je dobře chráněné v děloze.. spíš aby mu neublížil víc tvůj stres. k doktorovi můžeš vždycky.

anaconda
23. črc 2008

Lenko,
nepíšeš, kdy se to stalo, ale myslím, že by si potrat už pociťovala.
Kdyby se Ti začala odlučovat placenta od dělohy, což by bylo nejpravděpodobnější po úraze bricha, krvácela bys a břicho by Tě bolelo, jak při menzes.
Já bych to taky neřešila. Některé ženy neví třeba i několik měsíců, že jsou těhotné a žijou obvyklým životem. Na jiné diskuzi na těchto stránkách dokonce některá psala, že nějaká atletka běhala vědomě ještě v 6. měsíci závodně na stadióně a to je panečku o dost větší záhul, než 6 kg pes 😉
Neboj a nestresuj se! 🙂

lucky.lady
23. črc 2008

leni, to je ale těžká otázka. No asi okamžitě, ne? Ale když o tom tak přemýšlím, tak devíti kilový pes je prcek. Já myslím, že se vážně bojíš zbytečně. Jestli obavy přetrvají, tak běž radši k doktorovi, ať udělá ultrazvuk, aby jsi byla v klidu. Ale já si fakt myslím, že se ženám stávají horší "nehody" a děti to vydrží ani si nevšimnou, že se něco děje 😀 😉

lenkamiska
autor
23. črc 2008

lucky.lady: No je to hroznej prcek,ale má tvrdý tlapy.Tak asi plaším zbytečně,no.K doktoru se nedostanu,jsme na chalupě. Díky holky,já se pořád prostě hlídám a sleduju....Takže nemůže se stát,že potratím,aniž bych o tom věděla (bez krvácení a tak?)

berunka
23. črc 2008

me se taky stalo,ze nas hafik obcas slapne na brisko.ne ze by tedy skocil primo na me a na brisko.prvnim ignalem potratu by bylo urcite krvaceni.ale s temi bolestmi pozor.kdyz te poboliva bricho jako pri MS tak to neni spatne!!!!!zrovna dneska mi to rikala doktorka.je to tim,ze deloha se zvetsuje a telo pracuje i pres to ze jsi tehotna jako kdybys to mela dostat.tedy samozrejme v dobe okolo predpokladane MS (kdyby jsi nebyla tehu) spis bys mela silne bolesti,krece,ktere by te choulily do klubicka a nemohla bys treba vstat.

smardik
23. črc 2008

lenkamiska já myslím že mimčo je opravdu chráněné 🙂 a potrat bez krvácení být nemůže, já měla začínající potrat a to jsem krvácela a měla křeče ale podařilo se to naštěstí zastavit,přijeli jsme včas

berunka
23. črc 2008

urcite to krvaceni je jeden z hlavnich znaku,bez toho by se to neobeslo.protoze by ti vlastne jakoby mimisek odesel jako kdybys mela silnejsi MS.takze to bys urcite poznala,neboj.to bude v poradku 😉

womenne
23. črc 2008

Berunka ja ked som mala bolesti ako pri MS tak som do tyždna porodila a ked som povedala lekarom na viziteže ma boli brucho ako pri mS tak mi povedali tak to už bude 😉 a odpijili ma od infuziek a faktdo tyždna som bola maminka ale teraz nestrašim 😉

berunka
23. črc 2008

no tak predpokladam,ze v 17tt rodit nebudu 😀 😀 a vzhledem k tomu,ze tyhle bolesti mam jednouza cas od zacatku tehu tak me fakt nestrasis. on je neco jineho ke konci tehu a neco jineho k zacatku 😉

ygreen
23. črc 2008

neboj, mimi je v 11tt malilinké a dobře chráněné. Pokud budeš mít strach, tak jdi k doktorovi a udělá ti utz, jestli třeba nemáš hematom na placentě, nebo jak se tomu říká, ale buď v pohodě. Během celého těhu tě bude píchat a bolet všude možně, a neboj, to se jen roztahuje děloha. Píchání v podbřišku bývá z napínání dělohy.
btw: mě si lehnul na břicho náš Eda - 60kg a taky v pohodě a dvakrát jsem hupsla na všechny 4 ze schodů a taky ready 😉

pattie
24. črc 2008

Nám říkala porodní asistentka na kurzu, že by nás do břicha musel kopnout kůň, aby se miminku něco stalo, jinak že ho velmi dobře chrání plodová voda. Neboj, bude to určitě v pořádku!

katzi
24. črc 2008

lenkamiska, já taky myslím, že se nemusíš vůbec bát. Včera jsem se o něčem podobném bavila s těhotnou kamarádkou, která má už 2 letého klučinu. Říkala jsem, že se třeba bojím na koupáku, aby mě někdo ve vodě nekopl do břicha nohou. A ona na to, že jí ten její malý porád houpe na břicho, když ho nosí občas ji pořádně kopne apod. A je v pohodě v 34tt.

fiallinka
24. črc 2008

Leni, neboj, v těhu se normálně sportuje, skáče, nosí se děti, pokud má potrat nastat, většinou to není z vnějších příčin, ale problém je někde uvnitř. S tím se fakt netrap, navíc v podstatě bys stejně nic moc nemohla nadělat. Pokud budeš mít bolesti jako na ms (lehké, ne silné), popíchávání v podbříšku apod, tak to je normální, děloha se roztahuje, navíc psychika je sviŇa - potrat je ostrá bolest, objeví se většinou jasná krev... prostě neboj.

jirinka19
4. čer 2013

Ahj taky jsem se chtela zeptat,jsem 19 tyden tehotenstvi a dnes rano mi dost silne skocil pes od pritele na bricho dost to zabolelo sice to je jen pudl ale mam obavy a strach..predem dekuji za odpoved 🙂

veruska007
4. čer 2013

@jirinka19 😀 Tak toho se neboj! Miminka jsou odolný. Mám doma dva prcky a kdybys viděla, jak mi skákají po břiše... nebo se o ně vší silou zapřou, když na mne šplhají... nebo když dělá dr. hodně razantně utz. tak to taky kolikrát až bolí... mimčo ho sice odhání nožkama - ručkama, ale nic se mu nestane 😉.

jika10
4. čer 2013

Taky mi parkrat skocil pes u nasich na brisko. Hafusin ma asi 7 kg a mala to ustala a dr rikal, ze je tam mimco hodne dobre chraneno plodovyma obalama, plodovkou. Dulezity je, aby jsi byla sama v pohode a pokud budes mit nejake pochybnosti, neni nic jednodussiho, nez zavolat dr a poprosit o UZV kontrolu 😉

jirinka19
4. čer 2013

@veruska007 Moc dekuji za odpoved jsem rada ze tady nekdo je kdo si semnou o tom dokaze promluvit..jo tak to se teda nenudis 😀 mela jsem strach a obavy a nevedela si rady ale ted vim a dekuji 😀

jirinka19
4. čer 2013

@jika10 Dekuji za odpoved myslim ze je to v poho :D a na uzv jdu ve ctvrtek pristi tyden to se nsa i dozvime s pritelem co to je :D tesime se moc :D

myskahanka
15. dub 2015

Jsem taky strašne rada, ze se dozvim odpovedi...hlavne,kdyz nema kdo poradit. .moc vsem tu dekuji..uz vim,ze se taky nemam strachovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru