Koncert v prvním měsíci těhotenství. Hrozí potrat?

kabat
11. zář 2009

Ahoj holky, mám dotaz, zítra chci jet na Kabáty a jsem ve 3tt, nehrozí mi riziko potratu z té hudby? Je to venku, takže vzduch pohoda a hopsat taky nebudu, díky moc za odpověď

kebule82
11. zář 2009

no pokud nebudeš hopsat a dělat vylomeniny, tak by ti nic hrozit nemělo... ale jak víš, že jsi 3 tt? když holky zjistí, že jsou těhu, jsou tak 4-5 tt...

crawler
11. zář 2009

kabat. viz má odpověď v Těhulinky na úplném začátku

kebule: já jsem to věděla za pár dní, páč jsme s manželem milovali jen jednou v plodných dnech (metodu PPR jsme měli jako antikoncepci-leč my jsme selhali a miminku se zadařilo a stačil mu jen jeden pokus)-čili vím přesně den početí a těhu jsme tak odhalili ve 2tt 🙂 kabat je třeba podobný případ 🙂

kabat
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
11. zář 2009

No já byla na Queenech v cca 25tt takže ok 😀 😀 😀

sylvka
11. zář 2009

fakt to nevadí.já jsem ani neušila že jsem těhotná a tři dny před očekávanou MS jsem se strašně opila,vykouřila snad krabičku 😝 a martínek to ustál bez následků 😉

kebule82
11. zář 2009

no nevím, pokud není pozitivní těhu testík, nebo těhotenství nepotvrdí doktor, tak těhu jasné není...

daisy1
11. zář 2009

kuuurna, ja to taky zjistila ve 4tt a to jsem si druhou carku na testu jeste spis vymyslela 🙂. A vadit by to nemelo, kdyz nebudou zadne vylomeniny 😉

kebule82
11. zář 2009

2tt, to by jsi musela poznat že jsi těhu v den, když jsi byla oplodněna, což asi nejde 😉

ferinka
11. zář 2009

Sylva:asi tak,malej se uchytil na svatební cestě,kde tekla pina colada proudem 😅 Vím že to není dobré a určitě to nepodporuju,ale prostě jsme to nevěděli a stalo se a malý je ok to samé jako koncertík,teď miluje rockové rádio jak blázen 😀 😀 😀

crawler
11. zář 2009

ono i těhu test může selhat,ale když má podezření a ženy na to přece mají čuch, tak ať na sebe dá pozor, ale malého prcka by to ohrozit nemělo🙂

a co se týče doktorů, tak ti často potvrdí těhu až to žena ví sama taky - u mě to tak bylo - nevolnosti, bolest prsou, MS nikde, těhu test...všechno bylo DR.málo a čekala až uvidí srdeční činnost, takže instinkty jsou často přesnější a hlavně rychlejší:- )

kebule82
11. zář 2009

crawler... to určitě. On to doktor může potvrdit dřív jedině z krve. Ale dokud neuvidí srdeční činnost a gestační váček, není jisté, jestli nejde třeba o mimoděložní těhu, protože to se ze začátku projevuje úplně stejně jako těhu.

sylvka
11. zář 2009

já jsem do té doby běhala pro test snad každej měsíc 😉 pak jsem se na to vyprdla a koho to jako mělo npadnot???? 😀 😀 😀 feri,jste ho kvaitně zalili 😎

amallie
11. zář 2009

si tak říkám, jestli je tohle téma vtip, nebo je to myšleno vážně????

ferinka
11. zář 2009

Sylvka:snad mu z hlavy nevyroste ananas a nebude běhat v bílejch elasťákách 😀 😀 😀

crawler
11. zář 2009

kebule: samo, že jsem myslela 2tt po oplodnění - čili nějaký 6. den od vynechané MS. Bylo mi to tedy jasné hned druhý den po vynechání, páč mám ms přesný jako hodinky, ale test jsem si udělala až později....Uvádím přesný týden těhulčení, když to vím, tak proč přidávat dva týdny od poslední MS? 🙂

kebule82
11. zář 2009

crawler, možná proto, že těhotenství se počítá od poslední MS. Ale to bys jako těhotná asi měla vědět 😉

crawler
11. zář 2009

jinak kebu s tím mimoděložním máš pravdu - dělá to tak asi drtivá většina drů, aby se žena radši předem moc neradovala...i když se říká, že není vyhráno tak do toho 12.tt....

crawler
11. zář 2009

těhotenství se kebule počítá 2ma způsoby: od poslední MS (čili já jsem 9tt) a nebo dle velikosti a vývoje plodu dle utz (čili já jsem 7tt - a mám prostě tu výhodu, že to vím i bez utz, ale díky metodě PPR) 🙂 Takže když jsi to myslela takhle tak to žena opravdu může zjistit nejdříve pár dní po promeškaném cyklu - čili 4tt a déle...ale já to brala podle sebe 🙂

amallie
11. zář 2009

těhotenství se vždycky počítá od poslední MS

někdy se uvádí i tedy přesné stáří plodu, ovšem pro délku těhotenství to význam nemá, na to je jen jedno mezinárodně uznávané určení

důvodem je to, že to vajíčko zrálo už od začátku cyklu

crawler
11. zář 2009

amallie: já to chápu..ale když se budu dívat do knížky, kde je popsaný vývoj dítěte v 7.tt, tak to vypovídá o realitě, zatímco když se budu dívat do knihy a číst si o plodu dle tohoto mezinárodně uznaného pravidla(čili si budu číst o 9.tt) a pak se podívám na svůj snímek z utz, tak se asi vyděsím, že se můj mimísek vyvíjí opožděně...prostě mimču je jednu, že je v 9.tt, když vajíčko a spermie splynuli až o 2 týdny později a vývoj plodu je tedy na jiném levelu...nevím, zda je tak těžké pochopit, jak jsem to myslela

😖

crawler
11. zář 2009

a navíc jsme tedy úplně mimo téma, tak aby nás nesmázli 😀

amallie
11. zář 2009

no, ve většině knih je popsáno stáří těhotenství, nikoliv plodu, nebo je pod tím uvedeno embryonální stáří, které se samozřejmě o 2 týdny kratší

těžké na pochopení to není, jen se pak nelekej, žes porodila předčasně, nebo že jdeš na testy o 14 dní dříve, než chodí všichni ostatní

na fotce z utz bude uvedeno stáří těhotenství tak, aby vyšlo den početí+2 týdny

kabat
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
m.c.
11. zář 2009

určitě bych na koncert šla, byla jsem na Kabátech zhruba v 24tt a taky jsem to zvládla a malá nemá žádný následky 😉 . V 3 tt bych ani neuvažovala nejít, v té době 90% holek vůbec netuší že jsou těhu 🙂. Pak poreferuj jaký to bylo, kdyby nebyla Praha tak daleko tak bych určitě šla taky.

kabat
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru