Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

mien
4. dub 2008

misa cekatelka, nie sme rovnaké jedna odvikne, druhá nie ja som našťastie prestala fajčiť a ani nechcem kým neprestanem s kojením, aj ja mám niekedy chuť na cigu ale viem si rozkázať
možno ti máš aj manžela fajčiara a preto nevieš tak rýchlo odviknúť, podľa mňa 7 cigariet denne to je dosť veľa skús si znížiť dávku držím ti palce

misa.cekatelka
4. dub 2008

mien,je to jak který den.7 je maximum.někdy příjde i den,kdy nekouřím vůbec,protože mi není dobře.někdy jsou to 3 a někdy 5.samozřejmě se snažím co nejmíň a budu v tom pokračovat.

mien
4. dub 2008

tak ti držím palce alebo skús aspoň do polky

misa.cekatelka
4. dub 2008

neboj,to už zkouším.taky se snažím každý den dlouho spát,to je pak kus dne pryč a vykouřím míň.... 😀

bellasandra
4. dub 2008

misa.cekatelka- ak ti môzem poradit, nefajči. ja som pred tehu vyfajčila aj 30- niekedy aj 40 a prestala som , sice nie hned ale prestala- nefajčila som az kým som neprestala kojit. 😉

petule.h
5. dub 2008

Ahoj, já při prvním těhotenství omezila na 3 cigarety denně a teď u druhého se to pohybuje tak kolem 5 denně, Výčitky mám taky. když jsem rodila poprvé a šla do poradny do porodnice, tak se tě ptají zda kouříš, přiznala jsem, že 2-3 denně a ona že to nic není, jelikož jsou tam matky, co kouří 10 a více a to se zapisuje krz kojení..atd
Já mám největší problém večer, když uložím malého a mám pro sebe konečně klid

ssissi
5. dub 2008

Ahojte, nikdy som nefajčila, takže možno neviem pochopiť, čo je to prestať. Ale maminy, čo ste počas tehotenstva a kojenia prestali (a urobili ste pre svoje dieťatko mooooooooc dobre), načo s tým po dokojení zase začínať? Veď ste vzorom pre svoje dieťa. Rovnaké platí aj pre oteckov a starých rodičov... U nás často vidieť babičku ako "venčí" svoje vnúčatko a fajčí pri tom. Aj oteckovia 😠 Okrem toho, bordelu má vaše (aj cudzie) dieťatko aj tak dosť, tak načo to dopĺňať cigaretovým dymom?

Držím palce všetkým čo prestali, alebo sa snažia prestať.

dela
5. dub 2008

Ahoj míšo,jsme na tom podobně,já možná ještě hůř.Jsem těhu 26 týdnů a kouřím tak 10 denně.Většinou jen do půlky,ale někdy i celou.A jak píšeš,po ránu na to mám největší chut.Mám taky šílený výčitky,ale nemůžu si pomoct.Jsem slabá povaha.Hlavně budem doufat,aby naše mimča byla zdravá,že všechno bude dobrý.Jsou ženský,který zase celé těhu pijí víno a toho já se ani nedotknu.No nevím ale,co je pro mimčo horší.

dvojka
5. dub 2008

Ahoj holky...Já jsem teda přestala kouřit jen co mě napadlo že bych chtěla otěhotnět,ale byly to muka.

Nikdy ale nezapomenu,když jsem seděla v čekárně na gyndě a z ordinace vycházel hrozný křik a gynekoložka doslova ječela na jednu nastávající maminku at s tím kouká přestat a ajk ubližuje miminku..Přišlo mi to od ní hrozně neprofesionální...I když vlastně měla pravdu,tak tohle by si dovolit neměla

misa.cekatelka
8. dub 2008

petule.h:moje mamka rodila v prosinci.kouřila celé těhotenství.narodil se jí krásný zdravý macek.kouří i teď.prý jí v porodnici řekli,že může.buď těsně před kojením nebo po něm.
dela:taky se alkoholu ani nedotknu.znám jednu slečnu,které doktorka řekla,že jí dokonce sklenička vína prospěje.v knize píšou,že pokud to maminku uvolní,tak jedině dobře,kdyz si občas dá.tomu nevěřím.vždyť takhle malýmu tvorečkovi nemůžou filtrovat játra!
taky jsem slabá povaha.nejvíc mi cigarety chutnají dopoledne,večer už ani tak ne.navíc,když kouří manžel,tak prostě přestat nejde.závidím těm,co to dokázaly.ale věřím,že je pravda,že kdybych přestala kouřit,byl by pro miminko horší stres,který bych prožívala.

poletucha
9. dub 2008

no ja si myslim, ze sedm cigaret denne je mnohem skodlivejsi pro plod nez sklenicka vina 😕

mien
9. dub 2008

ja počas tehotenstva nepijem ani nefajčím, ale keby som mala veľmi chuť na vínko tak by som si aj za pohár dala, no keby som mala chuť zapáliť si , to by som asi nerobila, ale nie sme rovnaké

slunickooo
9. dub 2008

docela koukám, co to je za nezodpověědnost , možžná jste k mimikůům přřiššli ani nevíte jak, žže tak hazardujete s jejich zdravím ... no radšši no comment

r.o.s.s.i.b
9. dub 2008

Ahojky,no já před těhu kouřila hoodně a dlouho jak jsem zjistila,že jsem těhotná taak jsem přestala a už ani nebudu kouřit,takže přestat kouřit jde,ale musí se chtít,přece nechcete ubližovat těm mimískům 😉

misa.cekatelka
13. dub 2008

Pokud mi gynekolog řekne,že přestávat nemusím,ať to jen omezím a alkohol v žádném případě.max.sklenici piva a víno NE,budu se držet jeho rad.Miminka kouřících maminek se rodí maximálně s nižší porodní váhou.Někomu kdo nekouří,se narodí postižené dítě,jindy se narodí kuřačce,není to o kouření.

misa.cekatelka
13. dub 2008

slunickoo:to,že kouřím,neznamená,že jsem lehká holka a upíchla jsem si dítě bůh ví kde.mám krásné manželství a miminko jsme chtěli.i kdyby ženská vypila litr vodky v těhotenství,nikdy bych nenapsala to,co ty.respektuji rozhodnutí druhých.je to jejich život.

aureliaaa
13. dub 2008

Ahoj. Já jsem někde mezi. Chápu, že by se s kouřením mělo přestat, ale na druhou stranu uznávám, že pro silnou kuřačku je odvykání tak stresové, že pro mimi je lepší omezená dávka nikotinu než matka ve stresu a absťácích. Pak se rodí neurotici a později bilimičky a anorektičky a vůbec psychické poruchy. Je to o diskusi co je menší zlo. Nejlepší je nekouřit vůbec. Když to nejde, tak to nechávám na osobním uvážení každé ženy a jsem daleka toho někoho odsuzovat. Sama nejsem bez chyby. Sluníčko by si mělo projít své svědomí jesti je tak bez chyby, že může házet kamenem.

uhlikova09
13. dub 2008

Ahojte ja som cez tehotenstvo neprestala a hambim sa za to 😔 ale ked som kojila cely cas som ani jednu cigaretu do ust nevzala

marianka28
13. dub 2008

ja si myslim,ze fakt silne fajciarky by si mohli zapalit aj v tehotenstve,ale len sem-tam...ja som fajcila tak 5 za den,kym som nezistila ze cakam babo a podarilo sa mi prestat a som tomu velmi rada...drzim paste vsetkym bud. maminam aby sa tej hnusoby dokazali vzdat,lebo to vazne velmi skodi dietatku hlavne v prvych tyzdnoch ked sa vyvyjaju organy....pa

diddi
13. dub 2008

ako mozete fajcit ked cakate babätko?????

andy80
14. dub 2008

misa.cekatelka: tak být tebou, tak vyměním gynekologa. Já jsem kouřila od 14ti let, pravdou je, že jsem nikdy nebyla moc silný kuřák, kouřila jsem okolo 5ti cigaret denně a když jsem otěhotněla poprvé, okamžitě jsem kouřit přestala. Vím, že máš přestat min. 2 roky před tím, než otěhotníš, ale já to v plánu neměla, tak jsem přestala hned jak jsem to zjistila. Mojí blbostí jsem po narození malého začala kouřit znovu (bohužel jsem nekojila). Jakmile jsem si udělala těhotenský test a zjistila jsem, že jsem podruhé těhotná, tak jsem opět přestala. Teď jsem přesvědčená, že už nikdy nezačnu. Neudělám takovou hloupost podruhé. A jak jste tady někdo psal, že někdo kouřil celé těhu a pak se mu narodilo zdravé dítě, tak ono zdravé až taky být nemusí, může se to projevit i v dospělosti. Vážně si myslíte, že 1 cigareta denně mimískovi nemůže ublížít? Já myslím že jo a to dost. Můžete si ničit svoje zdraví, ale proč ho musíte ničit i těm nenarozeným drobočkům?

andy80
14. dub 2008

teda misa.cekatelka: Ty máš názory! respektuji rozhodnutí druhých.je to jejich život.- tohle si napsala, tak respektuj to, že máš v bříšku miminko co ti kašle na cigaretovej kouř. A hlavně, sluníčko to myslela tak, že ten kdo se o miminko fakt léta snaží a nakonec se mu to povede by v životě přes těhu nekouřil, protože by se o miminko bál, ale ten kdo otěhotní po měsíci plánování, tak si toho prostě asi tolik neváží.

slunickooo
14. dub 2008

Andy - 🙂

palvap
14. dub 2008

Přiznám se že příspěvky do této diskuse stylu "fuj, styďte se" zcela odsuzuji. Holky tady si tu diskusi založily, protože mají určitý problém a chtějí ho řešit.

Každá z nich si uvědomuje, že nemá kouřit a právě proto tu diskusi založily. Aby se navzájem podpořili a pomohly si přestat. Proto si myslím, že ten kdo nemá k tomu co říct, např pomoci radou jak to řešit, by sem vůbec neměl psát !!!

Diskuse není bitevní pole, to je berlička v cestě za něčím.

mien
14. dub 2008

ja si myslím, že táto téma bola založená pre tehuľky, ktoré majú problémy s fajčením, tie, ktoré nefajčia, tak táto téma sa ich netýka, ani ja nefajčím, preto neviem aké to môže byť, pre tie ženy, ktoré fajčia, tak by sme im mali skôr pomôcť a neodsudzovať ich, týmto dosiahneme, že vôbec nebudú o tom písať, lebo ich takto odsudzejeme, skôr by sme im mali pomôcť a podĹa mňa ktor chce urážať tak nech do tejto témy vôbec nelezie

andy80
14. dub 2008

No, já myslím, že příspěvek od těch, které kouřili a kvůli mimi přestali není tipu "fuj, styďte se" , ale je to o tom, že kouřit přestat jde. Já jsem si vždycky myslela, že nikdy nepřestanu, ale kvůli zdraví miminka snad žena dokáže cokoliv nebo snad ne?
Pavlap: neřekla bych, že si každá uvědomuje, že by neměla, ale hrozně si to zlehčujou tím, že napíšou, že jim doktor řekl, že můžou kouřit dál, že se vlastně nic neděje. Takhle by to fungovat nemělo. Prostě v těhotenství se kouřit nemá, miminku to vadí a může uškodit. Mám taky radu, jak přestat, prostě myslet jenom na to mimčo, ne na sebe. A těm co to doopravdy nepůjde, ať se obrátí na lékaře, oni jim pomůžou. Dokonce pojišťovna přispívá těhotným ženám na odvykání kouření, takže nějaké náplasti, žvýkačky nebo tak si může dovolit každá.

marianka28
14. dub 2008

andy80 mas dobre nazory a suhlasim s tebou...ja som tiez nikdy nemala pevnu volu,ale fakt len koli tomu dietatku som prestala a kompenzujem si to jedlom 😉

kaciska
14. dub 2008

holky tak já se taky přidám,přesně tak jak tu zaznělo...ti co otěhotní hned po prvním cyklu snažení si toho těhu neváží.... ☹ já jsem kouřila taky hodně ale jak jsem objevila 2 // na testu tak už sem ze dne na den přestala...nedokázala sem si představit jak se to mimi dusí a škube sebou je to hrozné...chtěla jsem přestat už když sme se snažili ale prostě jsem to odlkádala a byla sem zbabělec ....až to mimi mě donutilo přestet...a později mě to už smrdělo a do těd mě to vadí,,,takže si nedokážu představit že bych někdy začala....holky chce to silnou vůli a asi to miminko nemilujete tolik když mu takhle ubližujete ale věřím že dost zvás se snaží a tím seknout a já vám budu držet všecjny palce co mám aby se to povedlo 😵 😵

andy80
14. dub 2008

marianka28: děkuju, já myslím, že to může dokázat každá. A to že si to v těhu kompenzujeme jídlem, tak to je pohodě. V těhu stejně přibíráme ne? 😀

kaciska: máš stejný názor a taky věřím, že kdo chce, tak se mu kvůli tomu malinkýmu človíčkovi co nosí pod srdíčkem povede přestat

diddi
14. dub 2008

ja sa vas preto pytam, ze ako mozete fajcit, ked cakate babätko....pretoze aj ja som fajcilka a 20-30 denne...v den ked mi lekar povedal, ze som tehu, tak som si zapalila posledne 2 cigy co som mala v krabicke a odvtedy, aj ked som prezivala muky a verte,ze boli hrozne ako abstak, tak som si povedala, ze NEMOZEM, robim to pre tie dve srdiecka, ktore mam v brusko a ta co pise, ze to nejde, tak tomu neverim...IDE TO, ak lubite svoje deticky, ktore cakate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. pretoze kaslat na seba, ze sebe robite zle, ale robite to IM a to je nastrasnejsie

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru